Nabava novih igara u Hrvatskoj

poruka: 36
|
čitano: 5.909
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nabava novih igara u Hrvatskoj

Ako ne nađem u Hrvatskoj, kupujem preko interneta.


http://bux.to/?r=budi5875
http://bux.to/?r=budi5875
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nabava novih igara u Hrvatskoj

Ova tema je jos jedan svijetli primjer stanja u drzavi. Znaci svi vicu nema se nema se gotovi smo kad ono lipo vi kupujete originale od 250 do 500 kn boga mi svaka vam cast ja evo ovako siromasan nemam mogucnosti kupovine orginal igara, a ne bi ih ni kupova ni da imam love. Oduvijek je bila cista laz da su piratske igre nestabilne ili pune virusa ili da ne rade, rade one sve za puno manju cijenu a jednako uzivanje ili prokletstvo tijekom igre.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nabava novih igara u Hrvatskoj

Ja sam isto bio protiv nabavke novih igara. I istina, kod nas su previsoke cijene.

 

Ali kad kupis original, drugacije je. Ko prvo stvarno imas volju igrat igru do besvijesti.

Prije kad sam kod pirata uzeo 15 igara odjednom, nisam ni jednu zavrsio, al nikad! Svaku malo nacnem, i idem na iducu.

 

A ovako, definitivno uzimam rijetko, ali onda uzmem nesto ziher vrijedi (meni) i sto zelim imat u kolekciji i nije mi zao.

 

400-500 je puno, ali kupis izvana i jeftinije je. Ili cekas da nije full nova i padnu cijene. Svako malo izadje i neka gold verzija koja je jeftinija.

 

A isto tako, ako ti je igranje zbilja gust, onda ti i nije bed izdvojit novce za to. Treba odrediti prioritete i sve se moze. Malo ustedis na izlascima, malo na kavicama, itd, i voila!

 

Jos jedna stvar. Istina, neke igre se ni ne razlikuju od piratskih verzija, ali neke da bi igrao online, moras imat original, ili ic na piratske servere sto je cesto los izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nabava novih igara u Hrvatskoj
Sint1 kaže...

Ova tema je jos jedan svijetli primjer stanja u drzavi. Znaci svi vicu nema se nema se gotovi smo kad ono lipo vi kupujete originale od 250 do 500 kn boga mi svaka vam cast ja evo ovako siromasan nemam mogucnosti kupovine orginal igara, a ne bi ih ni kupova ni da imam love. Oduvijek je bila cista laz da su piratske igre nestabilne ili pune virusa ili da ne rade, rade one sve za puno manju cijenu a jednako uzivanje ili prokletstvo tijekom igre.

Jednako kao i mišljenje da igru ne treba platiti jer može i "onako".
Igre su od 70 kn na dalje i ne vidim zašto je grijeh igru platiti ako si platio konzolu? Nemamo po 500 kn mjesečno ali ima igra koje vrijede tih novaca i upravo se te igre i igraju. koliko si igara prošao do kraja?

Uostalom, daje popis igara koje ste igrali više od 10ak sati u protekloj godini pa ih onda preračunaj u komercijalnu vrijednost.

Evo moj primjer:
BF2
Company Of Heroes
GTA san Andreas
Heavenly Sword

a volim se igrati..

--
HaHa na sve
16 godina
protjeran
offline
RE: Nabava novih igara u Hrvatskoj
calypso kaže...
Styxx kaže...

www.crovortex.com

Puno nacina financiranja pa i pouzecem, a i 10% popusta na predbiljezbe itd.

  Meni se vise svidja algoritam.
Muka mi je od Algoritma i njihovih cijena. Nažalost takvo je stanje da imamo samo 2 dućana koja prodaju igre ovdje u Hrvatskoj i mogu imati cijene kakve žele. Da imam dovoljno novaca otvorio bi game dućan u inat Algoritmu sa takvim cijenama da bi Algoritam mogao slobodno prestati sa prodajom igara koje ionako nisu njihov primarni biznis, nego prodaja stranih knjiga koje isto imaju bolesne cijene u odnosu na Amazon.

Developer,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
offline
RE: Nabava novih igara u Hrvatskoj
Sint1 kaže...

Ova tema je jos jedan svijetli primjer stanja u drzavi. Znaci svi vicu nema se nema se gotovi smo kad ono lipo vi kupujete originale od 250 do 500 kn boga mi svaka vam cast ja evo ovako siromasan nemam mogucnosti kupovine orginal igara, a ne bi ih ni kupova ni da imam love. Oduvijek je bila cista laz da su piratske igre nestabilne ili pune virusa ili da ne rade, rade one sve za puno manju cijenu a jednako uzivanje ili prokletstvo tijekom igre.

 Pa donekle se slažem sa tobom; nitko nema 300-400 kuna da svako malo pljune za novu igru... pogotovo jer nemožeš vjerovati 100% recenzijama, pa se lako i zaje... i kupiš sranje od igre...a onda ti žao para... Ja skinem igru sa neta (da priznam) i onda ako mi se igra stvarno dopadne, onda kupim orginal... ali onda ne kupujem zato da bi igrao (jer ih većinom već i završim), nego zato da imam orginal igru, te iz poštovanja prema tvorcima igre koji su odradili dobar posao. Onda mi nije ni bed pljunuti malo više para, pa kupim igru u Algoritmu u orginal pakiranju (naželost nema kod nas neke pametne alternative). Tako sam od novijih kupio Bioshock, Crysis, OrangeBox, Company of Heroes..... Preko Steam-a sam kupio samo CounterStrike, radi toga da mogu igrati online, te sam još preko neta kupio Quakewars....

Ali opet s druge strane, netko se dobro namučio za te igre, pa je malo glupo tvrditi da ih ne bi kupovao i da imaš para.... Neznam zašto kod nas ne funkcionira princip sa posuđivanjem igri ko filmova u videotekama? Barem za konzole kod kojih piratstvo nije toliko izraženo kao ko PC igri..... a u ostalom, stvar je ista kao i sa filmovima; svatko tko hoće si ih može presnimiti, a opet ljudi i dalje posuđuju filmove u videotekama..... Vani je posudba igri čisto normalna stvar, jer također nitko nije blesav da svako malo pljune neke masne pare za orginal igru, kad za iste novce može posuditi 10 orginal igara. Mislim, da kod nas to profunkcionira, da ne bi ni piratstvo bilo toliko rašireno (da za recimo 30kn možeš posuditi igru na tjedan dana... mislim da bi to bilo čisto OK).
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 22:11 (Berko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice