Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.197
|
čitano: 6.758.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Okolo ima i zgrada (i nebodera) pa ono, percepcija is not a bitch here:

kakve su im to crkve zadnje vrijeme? ova sliči na egzoskeletnog kornjačolikog bež alijena zidom zakamuflirane guze koji guta vijernike hmmm.. na krivu stranu, btw. šta je ovaj dimnjak sa strane... bolje da ne pitam

 

EDIT: u međuvremenu odgovoreno

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 12:32 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...
i_rambo_plache kaže...

Okolo ima i zgrada (i nebodera) pa ono, percepcija is not a bitch here:

kakve su im to crkve zadnje vrijeme? ova sliči na egzoskeletnog kornjačolikog bež alijena zidom zakamuflirane guze koji guta vijernike hmmm.. na krivu stranu, btw. šta je ovaj dimnjak sa strane... bolje da ne pitam

Stvar je u tome da sada svaki pop želi da ostane nešto iza njega ( ništa čudno, odavno je poznato kakvi su to egoisti. ), a budući da službeno nemogu imati djecu rade perverzno skupe crkve, zlatna zvona, zlatne oltare, biserne križeve i slične stvari po kojima će ih narod pamtiti, neznam, valjda im se diže na pomisao da su nekome bitni.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 12:33 (thuglife).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thuglife kaže...

Stvar je u tome da sada svaki pop želi da ostane nešto iza njega ( ništa čudno, odavno je poznato kakvi su to egoisti. ), a budući da službeno nemogu imati djecu rade perverzno skupe crkve, zlatna zvona, zlatne oltare, biserne križeve i slične stvari po kojima će ih narod pamtiti, neznam, valjda im se diže na pomisao da su nekome bitni.

znači svećenik (šerif u kvartu) je jedini krivac što imamo svemirsku crkvu okruženu soc monumentalnim slamovima ili potleušicama iz srednjega vijeka?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...
thuglife kaže...

Stvar je u tome da sada svaki pop želi da ostane nešto iza njega ( ništa čudno, odavno je poznato kakvi su to egoisti. ), a budući da službeno nemogu imati djecu rade perverzno skupe crkve, zlatna zvona, zlatne oltare, biserne križeve i slične stvari po kojima će ih narod pamtiti, neznam, valjda im se diže na pomisao da su nekome bitni.

znači svećenik (šerif u kvartu) je jedini krivac što imamo svemirsku crkvu okruženu soc monumentalnim slamovima ili potleušicama iz srednjega vijeka?

pa kriv je svećenik i gradovi koji su naklonjeni njima, tako su imali ideju u solinu napravit neki vjerski kompleks 30-35m od stare crkve, neznam jeli ta ideja propala ili još živi

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...
thuglife kaže...

Stvar je u tome da sada svaki pop želi da ostane nešto iza njega ( ništa čudno, odavno je poznato kakvi su to egoisti. ), a budući da službeno nemogu imati djecu rade perverzno skupe crkve, zlatna zvona, zlatne oltare, biserne križeve i slične stvari po kojima će ih narod pamtiti, neznam, valjda im se diže na pomisao da su nekome bitni.

znači svećenik (šerif u kvartu) je jedini krivac što imamo svemirsku crkvu okruženu soc monumentalnim slamovima ili potleušicama iz srednjega vijeka?

Nikako jedini, ali jaka komponenta u tom sustavu jest.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...

znači svećenik (šerif u kvartu) je jedini krivac što imamo svemirsku crkvu okruženu soc monumentalnim slamovima ili potleušicama iz srednjega vijeka?

Prije ekvivalent šamanu nego šerifu. Sori na oftopiku :D

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Cerina15 kaže...

pa kriv je svećenik i gradovi koji su naklonjeni njima, tako su imali ideju u solinu napravit neki vjerski kompleks 30-35m od stare crkve, neznam jeli ta ideja propala ili još živi

 em ti ideju, u solinu valjda populistički bum pa treba svu tu novonastalu čeljad usmjerit u komplekse da ne zastrane, s druge strane valjda jedino to i preostaje u ovom društvu otcijepljenje od realnosti i potpuni uron u vjeru pa možda bog pomogne

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...
i_rambo_plache kaže...

Okolo ima i zgrada (i nebodera) pa ono, percepcija is not a bitch here:

kakve su im to crkve zadnje vrijeme? ova sliči na egzoskeletnog kornjačolikog bež alijena zidom zakamuflirane guze koji guta vijernike hmmm.. na krivu stranu, btw. šta je ovaj dimnjak sa strane... bolje da ne pitam

Glavni arhitekt je bio Gene Roddenberry uz asistenciju patera Marinka koji je bio zadužen za religijski accessoire {#}

~~~ You know, half these gook whores are serving officers in the Vietcong. The other half have got TB. Be sure you only fuck the ones that cough. ~~~
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Darky kaže...

ateisti - oni vjeruju u novac

I pritom učinili svijet 500 boljim od bilo kojih popova

 

Donacije, lijekovi i hrana za bolesne i gladne se plaća u očenašima...

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 15:51 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ponekad pročitam crnu kroniku na našim portalima i bacim oko na komentare i onda shvatim da su neki religiozno zatupljeni.

Čovjeka udari auto i preživi a komentari glase: ˝Bog ga je spasio, Bog je uz njega bio...bla-bla˝.

Kada netko pogine komentari su: ˝Bog ga je uzeo k sebi. Tako je to moralo bit. Bog je tako odlučio˝. Ma ko je odlučio?!

Za mene su molili prije operacije i jedne od rođaka sam skoro istjerao iz sobe jer su mi se svojim sranjem o Bogu i religiji popeli na onu stvar. Nakon šta sam se probudio iz kome i došao k sebi ti isti su opet trkeljali o Bogu i o tome kako me je on spasio.

Tu mi je puko živac i poslao sam ih u vražju mater i rekao nek se obrate Šimiću i pitaju ga dal me on spasio ili taj Bog.

Općenito mi se kenja i na mješanje Crkve u politiku. Nek Vatikan proda zlato i nahrani gladne u Africi.

Poštujem ljude koji vjeruju u Boga i žive u duhu sa kršćanskom religijom ali mrzim dvolične vjernike koji su preko tjedna lopovi a nedjeljom se ispovjedaju u crkvi.

Nabijem takve vjernike! Ševim ti ženu dok si na službenom putu ali ne brinem. U nedjelju su mi oprošteni grijesi.

I da, ja sam govno od čovjeka koji nema sluha za nikog i ništa jer sam previše puta doživio gorko razočaranje u životu i vjerujem samo sebi i još par osoba sa strane.

Kad mi padobranci kojima popravljam računala ulete u stan i kažu Bog će ti platit dobiju odgovor: ˝Nema problema. Neg Bog dođe onda po računalo pa da rješimo račun˝, mada u zadnje vrijeme dobiju psovku pa vade odmah novčanik.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
F1-IVO kaže...

Ponekad pročitam crnu kroniku na našim portalima i bacim oko na komentare i onda shvatim da su neki religiozno zatupljeni.

Čovjeka udari auto i preživi a komentari glase: ˝Bog ga je spasio, Bog je uz njega bio...bla-bla˝.

Kada netko pogine komentari su: ˝Bog ga je uzeo k sebi. Tako je to moralo bit. Bog je tako odlučio˝. Ma ko je odlučio?!

Za mene su molili prije operacije i jedne od rođaka sam skoro istjerao iz sobe jer su mi se svojim sranjem o Bogu i religiji popeli na onu stvar. Nakon šta sam se probudio iz kome i došao k sebi ti isti su opet trkeljali o Bogu i o tome kako me je on spasio.

Tu mi je puko živac i poslao sam ih u vražju mater i rekao nek se obrate Šimiću i pitaju ga dal me on spasio ili taj Bog.

Općenito mi se kenja i na mješanje Crkve u politiku. Nek Vatikan proda zlato i nahrani gladne u Africi.

Poštujem ljude koji vjeruju u Boga i žive u duhu sa kršćanskom religijom ali mrzim dvolične vjernike koji su preko tjedna lopovi a nedjeljom se ispovjedaju u crkvi.

Nabijem takve vjernike! Ševim ti ženu dok si na službenom putu ali ne brinem. U nedjelju su mi oprošteni grijesi.

I da, ja sam govno od čovjeka koji nema sluha za nikog i ništa jer sam previše puta doživio gorko razočaranje u životu i vjerujem samo sebi i još par osoba sa strane.

Kad mi padobranci kojima popravljam računala ulete u stan i kažu Bog će ti platit dobiju odgovor: ˝Nema problema. Neg Bog dođe onda po računalo pa da rješimo račun˝, mada u zadnje vrijeme dobiju psovku pa vade odmah novčanik.

  Našao se bog pomagat našem Ivi a zaboravo djecu u africi.... Joj, joj.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ranko Kukumar kaže...
Našao se bog pomagat našem Ivi a zaboravo djecu u africi.... Joj, joj.

Sram ga bilo a uz to je još i u Bosnu zbrisao.{#}

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...

znači svećenik (šerif u kvartu) je jedini krivac što imamo svemirsku crkvu okruženu soc monumentalnim slamovima ili potleušicama iz srednjega vijeka?

Nije to baš tako. Sakralni objekti su uvijek bili odraz vremena u kojem su građeni. I bili su uvijek 'ispred' vremena, tj. ove crkve i katedrale koje sada gledaš, kada su građene bile su isto 'vau' i 'svemirske'. Isto tako i način gradnje i elementi, poput vodoriga ili gugrulja su karakteristični za određeno vrijeme. Da ne spominjem križne svodove, lađe, itd. Ambicije su bile ograničene tadašnjim građevnim materijalima i mogućnostima. I uvijek su tu arhitekti bili u igri. A danas je svemirsko doba..

 

Uglavnom, ne vidim da se odstupa od 'tradicije', tj. načina funkcioniranja crkve i njihovih pogleda na život, pa i arhitekturu. Za sebe što modernije u duhu vremena, pa i ispred, a narod ima slijediti tradiciju, poželjno je i nazadovanje.. Sebi onix za fasadu, bmw u garažu, a narod treba živiti u kreposti. I naravno dati milodar. Sve je to ista priča iz današnje pozicije..

 

16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

baš me zanima hoće li 8. kat Danijele Trbović uopće doživjeti kraj ovog tjedna, tema je bila crkva i moral, gostovali su: žrtva svećeničke pedofilije, vlasnik tvrtke kojemu crkva duguje cca. dva milijuna kuna još od 96 te žena koja je 14 godina bila u vezi sa svećenikom te o tome napisala knjigu

bed kaže...

Nije to baš tako...

jadni marsijanci {#}

Ranko Kukumar kaže...

  Baš odgledao emisiju. Onaj teolog je dobro zborio cijelo vrijeme, posebno mi se sviđa dio u kojem je rekao "Želio sam da djeca razviju vlastito mišljenje i poglede, ne da ih silim na svoja mišljenja kao drugi vjeroučitelji", ili tako nekako.

uh, njega sam preskočio, morao sam se izbljuvati nakon prvog izlaganja {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 19:16 ((s)izgoreo).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...

baš me zanima hoće li 8. kat Danijele Trbović doživjeti kraj ovog tjedna, tema je bila crkva i moral, gostovali su: žrtva svećeničke pedofilije, vlasnik tvrtke kojemu crkva duguje cca. dva milijuna kuna još od 96 te žena koja je 14 godina bila u vezi sa svećenikom te o tome napisala knjigu

  Baš odgledao emisiju. Onaj teolog je dobro zborio cijelo vrijeme, posebno mi se sviđa dio u kojem je rekao "Želio sam da djeca razviju vlastito mišljenje i poglede, ne da ih silim na svoja mišljenja kao drugi vjeroučitelji", ili tako nekako.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ranko Kukumar kaže...
(s)izgoreo kaže...

baš me zanima hoće li 8. kat Danijele Trbović doživjeti kraj ovog tjedna, tema je bila crkva i moral, gostovali su: žrtva svećeničke pedofilije, vlasnik tvrtke kojemu crkva duguje cca. dva milijuna kuna još od 96 te žena koja je 14 godina bila u vezi sa svećenikom te o tome napisala knjigu

  Baš odgledao emisiju. Onaj teolog je dobro zborio cijelo vrijeme, posebno mi se sviđa dio u kojem je rekao "Želio sam da djeca razviju vlastito mišljenje i poglede, ne da ih silim na svoja mišljenja kao drugi vjeroučitelji", ili tako nekako.

Po meni je trebao biti malo ozbiljniji. Trebao je nekim malo ozbiljnijim recnikom prikazati svoj nacin rada. Imao je neke ok recenice (ova sto si spomenuo), ali ono klecanje.. 

Ziv je Moskri, umro nije dok je gudre i murije..
15 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...

baš me zanima hoće li 8. kat Danijele Trbović uopće doživjeti kraj ovog tjedna, tema je bila crkva i moral, gostovali su: žrtva svećeničke pedofilije, vlasnik tvrtke kojemu crkva duguje cca. dva milijuna kuna još od 96 te žena koja je 14 godina bila u vezi sa svećenikom te o tome napisala knjigu

  2 miliona plus milion poreza kojeg je on morao platiti...

Ranko Kukumar kaže...

  Baš odgledao emisiju. Onaj teolog je dobro zborio cijelo vrijeme, posebno mi se sviđa dio u kojem je rekao "Želio sam da djeca razviju vlastito mišljenje i poglede, ne da ih silim na svoja mišljenja kao drugi vjeroučitelji", ili tako nekako.

  Da, teolozi su inače takvi.

Zato se na studije primaju samo ateisti.

 

Nije bitno, ovim upadom želio sam samo reći ovo:

 

Maloprije gledam neku emisiju o nuklearnom naoružanju, od USA, preko SSSR i Kine do Pakistana i Izraela.

 

I nakav Amerikanac govori o američkoj reakciji kad su čuli da SSSR testira svoju atomsku bombu (prvu izvan USA), rekao je i citiram:    Osjećali smo se kao da je ravnoteža narušena.

Za nasmijati se.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 0:21 (Mentalist).
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Vezano za "Snjezni dan". Ni meni nije jasno zasto Cistoca, Parkovi i nasadi i ostale gradske sluzbe nisu mogle uzet lopatu u ruke i ocistiti ulice. Ulice su i dalje pod ledom. Skoro tjedan dana otkad je snijeg pao.

 

http://www.jutarnji.hr/ante-tomic-gradonacelnik-je-porucio-svim-gradskim-sluzbenicima-da-ne-dolaze-na-posao--kerume--a-zasto-vam-rade-blagajnice-/1005180/

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Vezano za "Snjezni dan". Ni meni nije jasno zasto Cistoca, Parkovi i nasadi i ostale gradske sluzbe nisu mogle uzet lopatu u ruke i ocistiti ulice. Ulice su i dalje pod ledom. Skoro tjedan dana otkad je snijeg pao.

 

http://www.jutarnji.hr/ante-tomic-gradonacelnik-je-porucio-svim-gradskim-sluzbenicima-da-ne-dolaze-na-posao--kerume--a-zasto-vam-rade-blagajnice-/1005180/

pa vidite da imate jako dobrog gradonačelnika

bandić uredno opali kazne za neočiščeni snijeg

u spitu je navodno kazna od 1000 do 10.000 kuna i nije naplaćena ni jedna kazna

da je kerum izašao van sa notesom, čas posla je mogao zaraditi bogatstvo na lijenosti spličana

i da kerum je rekao ostanite doma, jer je normalno pomislio da ako ostanete doma da ćete barem snijeg očisiti ispred kuća.

ali očito je to previše teško, pa 1 kg soli košta 1 kunu, sa kilom soli očistiš 20 metara pločnika

 

a kaj se tiče rive.

2 vatrogasca, jedna pumpa da pumpa vodu iz mora i šmrk - za 3 sata je cijela riva očiščena od snijega, jer morska voda bi čas posla rastopila led

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 9:40 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Darky kaže...

Imaš li podatak koliko je kazni naplaćeno za neočišćeni snijeg ispred kuće i s druge strane misliš li da je u redu da snijeg stoji ispred zgrade primjerice dok se ne otopi, u visini od pola metra?

 

Ja u svim zgradama, a Boga hvala bilo ih je 3 u Zagrebu gdje sam živio i selio se s roditeljima, uredno čistim tj. čistio sam. I sada u zgradi u kojoj živim (samo 4 stana) podno Sljemena, gdje su uvjeti praktički šumski, uredno čistim i nitko mi ne lupa kazne, za razliku od susjeda yebivjetara koji su cijeli dan kući, a ne mrdaju *urcem, ako me razumiješ. Da je po njihovom snijeg bi zaista bio tamo dok se ne otopi, pa nije li ga lakše razbucati na nekoliko hrpetina i prokrčiti normalan put ? Svatko svoj.

 

Recimo samo u posljednjih 48sati, 35 sam bio vani, što na poslu, seminarima i usavršavanju, izađem u pola 7 ujutro iz stana, dođem u 9 doma navečer, i čistim snijeg još 1-2h. Meni nije teško, to me opušta, ali zašto svatko ne bi počistio ispred svojeg praga, i svoj osobni automobil?

 

Znaš šta radim, nosim metlu u autu, pravu metlu, partviš kako se kaže, kupio ju u Tommy-a za 19.99kn, nitko mi kaznu neće lupiti a očistio sam automobil za manje od 5 min s njom, cap-cap, 15-20 poteza, ako i toliko, rekreacija, za*bancija, 5 minuta posla.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 9:50 (thedream).
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pa naravno da je normalno cistiti ispred svojih vrata. Kuci smo cistili odmah cim je prestao padat snijeg, a ispred firme cim smo dosli radit u pon. Napominjem da je ulica u kojoj mi je firma napola ociscena. Svaki drugi portun se nije udostojao uzet lopatu u ruke. A u svakom portunu zivi 20-ak stanara.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thedream kaže...
Darky kaže...

Imaš li podatak koliko je kazni naplaćeno za neočišćeni snijeg ispred kuće i s druge strane misliš li da je u redu da snijeg stoji ispred zgrade primjerice dok se ne otopi, u visini od pola metra?

 

Ja u svim zgradama, a Boga hvala bilo ih je 3 u Zagrebu gdje sam živio i selio se s roditeljima, uredno čistim tj. čistio sam. I sada u zgradi u kojoj živim (samo 4 stana) podno Sljemena, gdje su uvjeti praktički šumski, uredno čistim i nitko mi ne lupa kazne, za razliku od susjeda yebivjetara koji su cijeli dan kući, a ne mrdaju *urcem, ako me razumiješ. Da je po njihovom snijeg bi zaista bio tamo dok se ne otopi, pa nije li ga lakše razbucati na nekoliko hrpetina i prokrčiti normalan put ? Svatko svoj.

 

Recimo samo u posljednjih 48sati, 35 sam bio vani, što na poslu, seminarima i usavršavanju, izađem u pola 7 ujutro iz stana, dođem u 9 doma navečer, i čistim snijeg još 1-2h. Meni nije teško, to me opušta, ali zašto svatko ne bi počistio ispred svojeg praga, i svoj osobni automobil?

 

Znaš šta radim, nosim metlu u autu, pravu metlu, partviš kako se kaže, kupio ju u Tommy-a za 19.99kn, nitko mi kaznu neće lupiti a očistio sam automobil za manje od 5 min s njom, cap-cap, 15-20 poteza, ako i toliko, rekreacija, za*bancija, 5 minuta posla.

nemam pojma da li su koliko kazni naplatili u zagrebu

ja sam očistio snijeg ispred kuće...

 

evo ovdje piše da su neki i kažnjeni ali to nije u zagrebu

 

 

ali pravilnik o snijegu kaže

 

Službeni glasnik grada Zagreba
4/2008, 19. ožujka 2008., Odluka o komunalnom redu, članci 132, 148.
8/2009, 16. ožujka 2009. Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o komunalnom redu, Članak 11.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Članak 131.

Snijeg i led s javnih površina (kolnika, staze na parkovnim površinama i slično) uklanja fizička osoba obrtnik ili pravna osoba kojoj je Grad povjerio uklanjanje snijega i leda.
Snijeg se uklanja kad napada do visine 5 cm, a ako pada neprekidno, mora se uklanjati više puta.
Led se s javnih površina uklanja čim nastane.
Način, normative i druge uvjete uklanjanja snijega i leda programom utvrđuje Gradska skupština.
Fizičke osobe obrtnici ili pravne osobe koje provode program uklanjanja snijega i leda dužne su, svakodnevno, obavještavati gradsko upravno tijelo nadležno za poslove prometa o stanju javnoprometnih površina te o mjerama poduzetim za provedbu programa.

Članak 132.

O uklanjanju snijega i leda s krova dužan je voditi brigu vlasnik zgrade, odnosno fizička osoba obrtnik ili pravna osoba koja održava zgradu.
O uklanjanju snijega i leda s pločnika uz zgrade dužan je voditi brigu vlasnik zgrade, odnosno fizička osoba obrtnik ili pravna osoba koja održava zgradu.

Članak 148.

Novčanom kaznom u iznosu od 4.000,00 do 9.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba, ako:
1. ne održava vanjske dijelove zgrada urednima i ispravnima (članak 4. stavak 1. Odluke);
.....

67. ne ukloni snijeg i led s pločnika uz zgrade (članak 132. stavak 2. Odluke);

Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 do 1.500,00 kuna kaznit će se i odgovorna osoba u pravnoj osobi koja počini prekršaj iz stavka 1. ovoga članka.
Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 do 4.000,00 kuna kaznit će se fizička osoba - obrtnik i osoba koja obavlja drugu samostalnu djelatnost koja počini prekršaj iz stavka 1. ovoga članka u vezi s obavljanjem njezina obrta ili druge samostalne djelatnosti.
Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 do 1.000,00 kuna kaznit će se fizička osoba koja počini prekršaj iz stavka l. točaka 1., 2., 3., 5., 6., 7., 8., 10., 13., 18., 24., 28., 34., 35., 38., 42., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52. 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60., 61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70. i 71. ovoga članka i ako:
1. izvodi bilo kakve zahvate na vanjskim dijelovima građevina koja imaju svojstvo kulturnog dobra ili se nalaze na području zaštićene kulturno-povijesne cjeline ili zaštićenog dijela prirode bez rješenja ili suprotno rješenju, te oštećuje građevine, ispisuje poruke, grafite, obavijesti, crta i šara, djelomično liči pročelja bojama koje se ne uklapaju u cjelovitu sliku pročelja, te izvodi instalacije i postavlja uređaje na ulična pročelja građevina (članak 6. stavak 2. Odluke);
2. šara, crta, ispisuje, oštećuje ili na drugi način uništava plakate (članak 23. stavak 7. Odluke);
3. uništi komunalne objekte i uređaje u općoj uporabi, te po njima šara, nagrđuje ih grafitima, crta ili ih na drugi način prlja i nagrđuje (članak 49. stavak 7. Odluke);
4. lijepi po nadstrešnicama plakate i drugo, ispisuje grafite i uništava nadstrešnice (članak 57. stavak 5. Odluke);
5. crta i piše razne poruke i tekstove po javnoprometnim površinama bez rješenja nadležnoga upravnog tijela (članak 99. stavak 1. Odluke).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Darky kaže...
tnakir kaže...

Vezano za "Snjezni dan". Ni meni nije jasno zasto Cistoca, Parkovi i nasadi i ostale gradske sluzbe nisu mogle uzet lopatu u ruke i ocistiti ulice. Ulice su i dalje pod ledom. Skoro tjedan dana otkad je snijeg pao.

 

http://www.jutarnji.hr/ante-tomic-gradonacelnik-je-porucio-svim-gradskim-sluzbenicima-da-ne-dolaze-na-posao--kerume--a-zasto-vam-rade-blagajnice-/1005180/

pa vidite da imate jako dobrog gradonačelnika

bandić uredno opali kazne za neočiščeni snijeg

u spitu je navodno kazna od 1000 do 10.000 kuna i nije naplaćena ni jedna kazna

da je kerum izašao van sa notesom, čas posla je mogao zaraditi bogatstvo na lijenosti spličana

i da kerum je rekao ostanite doma, jer je normalno pomislio da ako ostanete doma da ćete barem snijeg očisiti ispred kuća.

ali očito je to previše teško, pa 1 kg soli košta 1 kunu, sa kilom soli očistiš 20 metara pločnika

 

a kaj se tiče rive.

2 vatrogasca, jedna pumpa da pumpa vodu iz mora i šmrk - za 3 sata je cijela riva očiščena od snijega, jer morska voda bi čas posla rastopila led

 

A što je sa jezgrom grada? Što je sa đardinom, pločnicima uz parkove, škole... 

 

Jučer i prekjučer sam išao na faks, doslovno je sve pod ledom. I ceste i trotoari, a tko će to čistit, kad nikome nije ispred zgrade. Naravno nitko. Izlaz iz moje ulice je na jednu od frekventnijih ulica, prošli su 'ralicom' po jednoj traci, nama nabacali snijeg i sada se ne moće izać ako nemaš 4x4 i zimske gume.

 

A Kerum nije to promislia garant, on je samo reka ostanite doma da se ne polomite i ne tužite grad. U Sillianu je bilo i pola metra snijega kada sam bio tamo, a sve ceste očišćene, svi trotoari očišćeni.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mitsuoka kaže...

Jučer i prekjučer sam išao na faks, doslovno je sve pod ledom. I ceste i trotoari, a tko će to čistit, kad nikome nije ispred zgrade. Naravno nitko. Izlaz iz moje ulice je na jednu od frekventnijih ulica, prošli su 'ralicom' po jednoj traci, nama nabacali snijeg i sada se ne moće izać ako nemaš 4x4 i zimske gume.

Ti si onde kraj Dom. Rata? Vidija san sta su napravili, uzas :)

Imas 3 ciste ulice (Vukovarska, Dom. Rata i Velebitska) i to je to :)

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Mitsuoka kaže...

Jučer i prekjučer sam išao na faks, doslovno je sve pod ledom. I ceste i trotoari, a tko će to čistit, kad nikome nije ispred zgrade. Naravno nitko. Izlaz iz moje ulice je na jednu od frekventnijih ulica, prošli su 'ralicom' po jednoj traci, nama nabacali snijeg i sada se ne moće izać ako nemaš 4x4 i zimske gume.

Ti si onde kraj Dom. Rata? Vidija san sta su napravili, uzas :)

Imas 3 ciste ulice (Vukovarska, Dom. Rata i Velebitska) i to je to :)

Jap, poviše, izlaz na Mažuranićevo.

 

Ajde i Dubrovačka je očišćena donekle. Ovo ostalo je katastrofa, MIOC je s jedne i s druge strane led, kad se spuštaš Bušićevom do Matice Hrv. bolje na guzicu pa se klizat, jedini očišćeni dio po kojemu san hoda je od sveučilišne knjižnice do ulaza na FESB.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Tak vam i treba kad niste htjeli slusat Bracu, mozda ste trebali poslusat Seku {#}

 

salim se, za mene je ovo jedna od retardiranijih izjava ove godine, a tek je veljaca...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Srednji kaže...

Tak vam i treba kad niste htjeli slusat Bracu, mozda ste trebali poslusat Seku {#}

 

salim se, za mene je ovo jedna od retardiranijih izjava ove godine, a tek je veljaca...

Ma neka sad tuže grad, imaju pravo na to. Također, sa samo 35000 potpisa možemo ih skinit sa vlasti. Ionako su tu došli jer su vjerojatno svi njegovi zaposlenici morali glasovat za njega i jer je u zabitima grada održava derneke sa besplatnon spizon. Sad baš ti koji su ga izabrali najviše pate. Neka in, neka se nauče.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mitsuoka kaže...

Sad baš ti koji su ga izabrali najviše pate. Neka in, neka se nauče.

Tako je. Eba in pas mater glupima. {#}

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

ma mislim, ne ulazim sad ko je na vlasti i ko je koga izabrao i jesu li dobri ili ne, al ovakva izjava, imate djecu, ak nemate imate necake....pa koji IQ ti treba da to izjavis u javnosti....sramota za ljudski rod...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Srednji kaže...

.....pa koji IQ ti treba ..

 -nemjerljivo, za sve ostalo, tu  je MasterCard. Dokaz kako se novcem može sve, posalati raketu na mjesec, ... ući u Sabor.

Braco i Seka, nezaustavljiv tandem kao Batman i Robin (iz OnlyFools&Horses).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice