PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

poruka: 18
|
čitano: 47.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Dragi forumasi, imam pitanje za vas koji koristite PBZovu Visa karticu za razna placanja na internetu.

Naime, vec godinama sam bez problema vrsio svakakva internet placanja, od kupnje Simpa bona, pa do online kladionica. Međutim, vec neko vrijeme na nekim stranicima (a sada na sve vise njih) uopce nisam u mogucnosti platiti jer dobivam obavijest koja je u prilogu. 

 

Zar moram placati jos neku dodatnu uslugu da kupim prokleti bon preko interneta ili uplatim "siguricu"? Ovo me jako frustrira (i banke opcenito), i ako su zaista uveli da se mora kupiti jos neka posebna usluga (neki token ili sto vec) samo da mogu platiti sto zelim, a sve pod parolom "sigurnosti nas potrosaca", ovo je kraj mojeg poslovanja s PBZom. {#}

 

Unaprijed hvala za odogovor. {#}

12 godina
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Ajde se smiri i ponovo pročitaj s razumjevanjem...{#}

12 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Pa po onome sto vidim, trazi token ili citac kartice, tj registrirati se na internet bankarstvo, sto je jos jedna dodatna usluga koju odbijam placati.

Ukoliko sam ja to dobro shvatio.

 

12 godina
offline
Re: PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"
Ithuriel kaže...

Pa po onome sto vidim, trazi token ili citac kartice, tj registrirati se na internet bankarstvo, sto je jos jedna dodatna usluga koju odbijam placati.

Ukoliko sam ja to dobro shvatio.

 

Nazovi u banku imaš i free telefon.

Na prvoj slici ti piše kako je usluga besplatna a PBZ365 net bankarstvo ti je cca 10 kn mjesećno i uzmeš si mtoken ako imaš android ili I phone.

 

Ja matorac uživam u ovim pogodnostima i isto sam imao otpor prema tome ali danas mi je nezamislivo bez toga.

9 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Što je taj 3D Secure?  Jer to sada moraju svi aktivirati?  Ti si vidio tu obavijest tokom plaćanja, a gdje će izaći obavijest sa servisima koji automatikom terete svakog mjeseca karticu, recimo neki glazbeni servis?

Jeli pričaš o pravoj kreditnoj Visa ili devizno debitnoj?

Koristim njihov e-banking i imam jednu deibitnu Visa + Paypal, a ponegdje mi je i sama registrirana gdje ne prolazi Paypal. Sada me zanima hoće li svugdje doći do zastoja ako se ne aktivira taj 3D?  Nije mi problem aktivirati,al čisto me zanima jel se baš mora?

0800...{#}

Update:

 

Zvao 0800365365. Neke stranice će to tražiti. To je kao dvostruka verifikacija. Uneseš mail koji imaš povezan sa PBZ-om i tu dobijaš privremeni PIN za tu autorizaciju.  Kaže agent da se može slobodno nazvati u tom trenutko 0800365365 i oni pruže savjet dok vam stoji taj autorizacijski prozor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 18:49 (Mičić).
12 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Puno vam hvala, ovo su korisna rjesenja. Pokusat cu sutra nazvati da to sredim pa javim da li je bilo uspjeha.  {#}

12 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Također u zadnje vrijeme imam problema s kupovinom preko interneta. svugdje je počeo tražiti 3D secure. Ovdje vidim da kažete da je besplatno, a na stranicama PBZ-a sam pronašao:

 

http://www.pbz.hr/lgs.axd?t=16&id=36496

 

 

 

6.6.6. Izdavanje čitača kartica za korištenje 3-D Secure programa internetske kupnje 100,00 kn

6.6.7. Izdavanje PBZmToken uređaja za korištenje 3-D Secure programa internetske

kupnje 50,00 kn

 

odnosno piše da je potrebno imati i internet bankarstvo:

 

4. USLUGE INTERNETSKOG, TELEFONSKOG, MOBILNOG I SMS BANKARSTVA - PBZ365 USLUGE

4.1. UPISNINE I ČLANARINE*

4.1.1. Upisnina za internetsko PBZ365@NET i/ili telefonsko bankarstvo PBZ365-TEL** 45,00 kn

4.1.2. Upisnina za mobilno bankarstvo - mPBZ bez naknade

4.1.3. Članarina za internetsko bankarstvo - PBZ365@NET 8,00 kn/mjesečno

4.1.4. Članarina za mobilno bankarstvo - mPBZ 8,00 kn/mjesečno

 

 

 

ne bi htio da me oderu u banci .. što konkretno tražim?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2014 13:18 (West).
12 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Evo da javim, uzeo sam internet bankarstvo sa mtokenom (odnosno mobitel je token). 8kn mjesečno sve skupa, nema upisnina niti plačanja tokena (PBZ).

 

Internet kupovina sa 3d secure sada radi normalno.

11 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Samo ides odustani od aktivacije i normalno kupiš bon...

13 godina
neaktivan
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Jel itko dobio kakav pametan odgovor, ja imam internet bankarstvo, ali ostali ukućani nemaju i ne žele ga dodatno plaćati 8 kn/mj pa me zanima?

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
9 godina
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Aj malo da osvježim temu.

Iz PBZ-a su mi rekli da je potrebno aktivirati mtoken aplikaciju, za 3DSecure, koja košta jednokratno 50KN te da nema nikakvih dodatnih troškova.

Da li koristi neko tu aplikaciju PBZ banke i da li je stvarno jednokratno 50KN bez dodatnih troškova mjesečno?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 11:18 (lola25).
11 godina
offline
Re: PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"
lola25 kaže...

Aj malo da osvježim temu.

Iz PBZ-a su mi rekli da je potrebno aktivirati mtoken aplikaciju, za 3DSecure, koja košta jednokratno 50KN te da nema nikakvih dodatnih troškova.

Da li koristi neko tu aplikaciju PBZ banke i da li je stvarno jednokratno 50KN bez dodatnih troškova mjesečno?

Hvala

 Je...moras to imati da bi placo online

9 godina
offline
Re: PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"
GSP kaže...
lola25 kaže...

Aj malo da osvježim temu.

Iz PBZ-a su mi rekli da je potrebno aktivirati mtoken aplikaciju, za 3DSecure, koja košta jednokratno 50KN te da nema nikakvih dodatnih troškova.

Da li koristi neko tu aplikaciju PBZ banke i da li je stvarno jednokratno 50KN bez dodatnih troškova mjesečno?

Hvala

 Je...moras to imati da bi placo online

 Ok, fala. Ma bitno mi je da je 50KN jednokratno, da nema nikavih troškova za ''održavanje''.

11 godina
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

To je samo naknada za lozinku...app je besplatan

9 godina
offline
Re: PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"
GSP kaže...

To je samo naknada za lozinku...app je besplatan

 Super. Hvala!

11 godina
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Bankarski reketari su se dosjetili kako se naplatiti tamo gdje su potpuno nepotrebni, naravno na stari trik 'sigurnosti'.

 

PBZ blokira dodavanje nove kartice na PayPal racun bez da im se prethodno plati protekcija gdje ce me velikodusno stititi od mene sama u obliku nekakvih internet bankinga i tokena koji me uopce u zivotu ne zanimaju niti mi za ista trebaju. Ne znam samo kako sam do sada mogao bez toga.

Drugim rijecima morate platiti banci da vam dopuste koristenje PayPala jer 'sigurnost'. 

13 godina
offline
Re: PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"
Pretpostavljam da je to razlog zašto mi više ne prolaze isplate s PayPal-a na PBZ karticu koje su godinama bez problema radile. Znači, opcije su mi ili uzeti PBZ mobilno bankarstvo ili promijeniti banku...
11 godina
offline
PBZ365 "Aktiviraj korisnički 3DSecure"

Hpb supersmart i problem rijesen

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice