Hrvatska pošta izdvojena tema

poruka: 448
|
čitano: 265.998
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Da, kad ideš ručno upisati broj neće.
Meni preko ovog spremljenog linka (da ne moram upisivati svaki put broj) radi, samo dodaj u linku kod jednako svoj tracking broj.

https://posiljka.posta.hr/Tracking/Details?Barcode=
12 godina
offline
Hrvatska pošta

Radi (bar meni) tracking i preko Chrome add-ona.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta

Haha a bokte nisam ni znao da to postoji. Evo sad instalirao i da, add-on šljaka 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 17:36 (foofajter).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta

Vidi stvarno, ja imam sve linkove spremljene jer sam naručio više stvari, pa da mi je lakše pratiti.

 

Inače, kad se status updatea na par minuta piše da item nije pronađen.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Hrvatska pošta

narucio prosli tjedan wall mount za alexu preko alia i z francuske platio 3.5$ postarinu, pratim posiljku pise ide iz kine onaj chianao ili kako se zove, kad jutros stize poruka od DPD-a danas cete dobiti paket. cudno da DPD dostavlja takav paket.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta

Baci pogled što točno piše - Cainiao je jedna opcija dostave, ali je ujedno i AliExpress-ov partner za uslugu praćenja pošiljki. Kako bilo, ne vjerujem da je za tjedan dana došlo iz Kine, a nema veze ni s HP-om.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

I meni je prije par dana došao sms od dpd-a a ništa nisam naručivao, kasnije provjerim tracking i piše isporučeno u Bjelovaru (ja sam u Osijeku)

Znači ili je taj koji je naručivao upisao krivi broj ili su trgovina ili  dpd krivo unijeli u sustav tako da postoji i ta mogućnost.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta

Ako si registriran u aplikaciji, moguće i da te povezalo preko e-maila. Meni se redovito događa da moji suimenjaci zaborave dati broj u e-mailu, pa mi dolaze ulaznice za kino, papiri za kredit, za legalizaciju, nalazi iz bolnice...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Evo da samo ne pljujem po pošti ide jedna pohvala.
Preporučena pošiljka iz Dugog Sela za Vinkovce je stigla unutar 24 sata.
Jel može uvijek tako HP, pls?

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 9:22 (Alkaline).
6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
H pošta je u teškoj gužvi i raspadu.
Paket mi je stigao iz Frankfurta u Zagreb 30.01.2021. u 7.03 sati. Ni danas ni traga ni glasa od njega.
Mislim da ću prijeći na Mailboxde za svu robu i GLS do mene, jest da se plati 13.43€, ali dođe na vrijeme, za 3-5 dana.
10 godina
offline
Hrvatska pošta

Ja naručio iz Zagreba paket u  utorak i sad mi došla poruka od pošte da paket mogu preuzeti u pošti. Mene sad zanima kako ljudi mogu biti  bezobrazni da nitko nije došao sa paketom na adresu, niti je poštar ostavio papir na kojem piše da nije uspjela dostava pa je paket vraćen u poštu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 12:25 (REAKTOR).
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Znači poslan paket preko Paket24 i kao dostava u roku od 24h. Međutim paket dostavljen tek za 14 dana! Šaljem prigovor jer po njihovoj stranici imam pravo na naknadu trostrukog iznosa naplaćene poštarine. I danas dobijem ovo:

 

"...prije svega dozvolite da se ispričamo što nismo bili u mogućnosti odgovoriti ranije.

Nastavno na Vaš prigovor koji smo zaprimili putem elektroničke pošte dana 12.01.2021. godine, a odnosi se na prekoračenje roka uručenja poštanske pošiljke prijemnog broja xxxxxxxxx dostavlja Vam se pisani odgovor.

Prigovor je izjavljen od ovlaštene osobe te pravovremen.

Izvješćujemo Vas kako smo provedenom provjerom utvrdili da je predmetna pošiljka zaprimljena od strane Hrvatske pošte d.d. dana 08.12.2020. godine te je ista uručena primatelju dana 22.12.2020. godine.

Shodno navedenom Vaš je prigovor osnovan.

Međutim, člankom 56. stavcima 2. i 3. Zakona o poštanskim uslugama ( NN 144/12, 153/13, 78/15, 110/19 ) propisano je da davatelj poštanskih usluga u unutarnjem prometu ne odgovora za prekoračenje roka za prijenos i uručenje poštanske pošiljke kada su oni posljedica događaja koji se nisu mogli predvidjeti, izbjeći ili otkloniti odnosno više sile.

Obzirom da je do prekoračenja roka za prijenos i uručenje Vaše pošiljke došlo zbog izravnog utjecaja posljedica pandemije izazvane Covidom – 19, to sukladno gore citiranom članku ne ostvarujete pravo na naknadu štete.

U slučaju neslaganja, obavještavamo Vas da u HP - Hrvatskoj pošti d.d. djeluje Povjerenstvo za pritužbe potrošača pri HP-Hrvatska pošta d.d., Poštanska 9, 10410 Velika Gorica, kojem se u roku od 30 (trideset) dana od dana primitka ovog odgovora možete obratiti radi zaštite svojih interesa, sukladno odredbi članka 54. stavka 5. Zakona o poštanskim uslugama (NN 144/12, 153/13, 78/15, 110/19), kao i na adresu e-pošte: prituzbe.povjerenstvo@posta.hr S poštovanjem, Vaša Hrvatska pošta"

 

Što sad? Covid 19 i nitko za ništa ne odgovara? Bilo bi smiješno da nije tragično, btw ovo je prvo što vidite kad otvorite Paket 24 stranicu:

 

Zašto Paket24?

Paket24 je jedina usluga koja ravnomjerno pokriva cijeli teritorij Republike Hrvatske i jamči uručenje pošiljaka idući dan u više od 200 mjesta.

Pošiljke se preuzimaju na adresi korisnika i jamči se njihovo uručenje u dogovorenom roku.

12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Hahaha jebes mi sve koja stoka. Umjesto da se poklope ušima i plate, oni se izvlače na koronu. Kreteni.
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

Pa nije se korona dogodila jucer pa je tebi zbog toga paket kasnio, nego je tu vec godinu dana. Brate mili i njihov:  posljedica događaja koji se nisu mogli predvidjeti, izbjeći ili otkloniti odnosno više sile.

 

Ma bas su jadni i neprofesionalni.

Mene neki dan nazovu u vezi prigovora mog i paketa kojeg su urucili nekom drugom umjesto meni i iz aviona se vidi da mi lazu u facu.

Kaze mi: Iako vam je postar ostavio papiric u sanducicu za preuzimanje, mi nismo primili vasu posiljku u nasem postanskom uredu. Reko sta pricas, na temelju cega je ovaj dostavio papiric ak posiljka nije dosla u vas ured. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 19:17 (AmonZero).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

Što sad? Covid 19 i nitko za ništa ne odgovara? Bilo bi smiješno da nije tragično, btw ovo je prvo što vidite kad otvorite Paket 24 stranicu:

 A jbg... Ja sam jednom platio ležarinu jer je paket "kasno podignut".

Išao sam po njega dan nakon što mi je ostavljena ceduljica.

Sa ženom na šalteru mi se nije svađalo, šutio i platio...

 

E, i da. Došao mi je logic analyzer!!! Nakon 3 mjeseca, woohoo

 

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 20:15 (Alkaline).
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Ja HP izbjegavam u širokom luku, a hvala Bogu, konkurencije/izbora ima.

11 godina
offline
Hrvatska pošta

zacudno poslao paket u petak vidim danas na sdostavi u zg, a prije mj i po slali platili da dodje sutra dan dosao za tjedan dana a placeno 120kn

6 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Najbolje bi bilo da dođemo u sortirnicu, uzmemo svoj paket i ostavimo za kavicu, duboko se naklonivši.
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

Problem je sto oni taj papiric ne ispune do kraja, nego stave samo ime i prezime i kad su ti ga pokusali dostavit. Pa si ti misli sto ti je doslo.

I naravno bilo tko drugi sa papirom s tvojim imenom moze preuzet posiljku.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 12:43 (AmonZero).
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Mi neki dan poslali onaj LX telegram (čestitka). Telegram i nije pismovna pošiljka, već podatak, tamo negdje se u lokalnom poštanskom uredu isprinta i odmah dostavi last mile, logično bi bilo da se isporuči za sat, možda 2 sata...  stigao za 3 dana. Da, TRI dana, nije tipfeler!

5 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Pozdrav, zna li tko kako ide slanje paketa za Veliku Britaniju sad? Treba li kakva posebna dokumentacija? Radi se o fizičkoj osobi.

11 godina
offline
Hrvatska pošta

dex morao bi imati prezime ispod zvona naljepljeno zajednos prezimenom vlasnika kao i na kaslicu..inace kao i da ne postojis u tom ulazu...imam takva iskustva s podstanarima na svome rajonu...i postar sve rijesava kao nepoznato...a i postar nije duzan ak nema prezimena tebe trazit ili zvat na telefon ak stoji na paketu..to je samo njegova dobra volja...meni je sad ok na mom terenu..na pocetku mi je bilo koma a sad imam jedno 100 brojeva od ljudi koji mi stalno narucuju...pa ih zovem i ostavim kod susjeda ak ih nema ili u kiosku ili pizzeriji ili u birtiji...zadovoljan sam s ljudima na terenu te da pokucam u drvo nisam imao jos neugodnih iskustava....i moji vec znaju ak nadju obavjest da sam na godisnjem i da me nema na terenu...i jos da napomenem kad ljudi usporedjuju zasto postari koji nisu hp express s kombijem nedostave paket kao i druge dostavne sluzbe.  ne branim postu nego gls.dhl..overseas imaju kombije i samo po 50 do 70 paketa a ja kao hodajuci postar s kolicima imam racune ..100 i vise preporuka svaki dan..krupni materijal..male paketice tj kineze i po 20-25 paketa s carine..em hp exprese i pracene...da neidem s autom na teren pola toga ljudi nebi mogli dobit jer nebi mogao to stavit u kolica..te jos znam imat i po dvije vrece.  sva sreca posta mi je blizu i od branimirove mi je blizu teren pa autom radim s posla na posao 10 km dnevno pa ajde mogu prozvakat trosak benzina..sve u svemu u posti sam 3 godine i imam svoj teren i zadovoljan sam i volim to radit nakon 14 godina autopraone...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 19:51 (mariolla79).
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Da li mogu šta tražit od pošte (odštetu ili nešto slično) ako mi po tracking numberu paket stoji već mjesec dana kod nas u pošti, tj sad bi već rekao da je izgubljen/ukraden...
Ili samo da javim kinezu da nisam dobio paket i da tražim refund?

 

14.1 je paket stigao u Hrv i od tada se nije pomaknuo...
Sutra (22.02) mi istiće estimated delivery date, pa ak ne javim kinezu na vrijeme, mislim da mu ni neću moć javit nakon tog datuma...?

 

Izgleda da i u pošti ima star wars fanova, jer mi mali yoda ne odlazi iz pošte... fakat sumnjam da ga je netko maznul u pošti...

11 godina
offline
Hrvatska pošta

nine ti ga nitko maznul..daj mi u pp tracking number pa cu provjerit u sistemu i ime i prezime i adresu..ak.hoces naravno

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Da li je još uvijek kašnjenje paketa koji su poslani poštom aktualno? I zna li netko podatak je li učestalo nestajanje paketa koji nisu poslani preporučeno?

14 godina
offline
Hrvatska pošta
Ja samo znam da mi stvari sa eBaya dođu za 3 mjeseca ili nikad.
IT me iznevjeri
7 godina
protjeran
offline
Hrvatska pošta

Samo da popljujem jos jednom sljam od HP-a.

 

Dakle, preporuceno A4 pismo sa vaznim dokumentima,

poslano u utorak iz Austrije, placena express dostava za HR u roku 48h

s povratnicom.

 

U utorak ujutro u 7:45 predano u posti u Innsbrucku, isti dan popodne je bio u dostavnom centru u Becu,

te slijedece jutro je pismo uslo u HR u ZG. Drugi dan je iz ZG doslo za SK. Dakle cetrvrtak je vec, to je tocno 48h,

vazni dokumenti, trebaju biti predani do petka.

 

U SK u posti nisu mogli dati postu, niti je postar u cetvrtak dostavio postu, a djelatnici poste u SK kazu

da je roba u "sortirnici" a ne "kod njih".

 

Petak - ista stvar. Dokumente u SK ne mogu predati, a trebao bi. Subota - nema postara,

nedjelja ne rade ionako, slijedeci ponedjeljak - nista, nema pisma - utorak isto tako,

nit postara nit pisma u uredu HP-a. Tek u srijedu su eto "isortirali postu", i mogli mi predati

pismo - na kojem lijepo pise, da mora biti isporuceno u roku 48h.

 

Predat cu tuzbu za "usluge rvacke poste ureda Sisak", u opcinskom sudu u Sisku,

jer jedno A4 pismo s dokumentima, koje je priorizirano i placeno ekspresna dostava,

koje u jednom danu preputuje cijeli Austriju i Sloveniju, i dodje u Sk, i onda u Sisku treba

6 dana da "sortiraju" jedno usrano pismo, i vjerovatno bi trajalo jos 5 dana, da nisam otisao po njega,

nego da sam cekao postara da ga dostavi na adresu.

 

Fuj, gadite mi se svi uhljebski neradnici. Sram vas moze biti

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
I nažalost će te odjebati s onim "dostava pošiljki je otežana zbog trenutne situacije s covid19"
I to će im vjerojatno i na sudu proći.
7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta
Mislim da pismo koje stoji u skladistu 6 dana ne moze biti pod izlikom "korona".

Da su rekli "evo dodjite za pol sata, pogledat cemo", ili "ostavite broj oa vac nazovemo cim ga iskopamo iu skladista", al ne, bahato "to nije do nas, to nije nas posao".
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice