Fantastika i SF (knjige)

poruka: 577
|
čitano: 217.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

 

Ako ti je trenutno takva situacija možda ti je bolje preći na nešto na hrvatskom, iako Hobb ne znam, nisam ju čitao. Ja sam recimo uvijek isto najviše čitao nakon što stavim djecu na spavanje, ali je išlo, ako je dobra knjiga onda te razbudi. I Stormlight me baš vukao, ako se tebi toliko ne sviđa onda je možda i bolje stati. 

 

Ali nemoj se mučiti, poanta je da uživaš. Nigdje nećeš zakasniti ni da čitaš Stormlight za 5 godina. 

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

 

Ako ti je trenutno takva situacija možda ti je bolje preći na nešto na hrvatskom, iako Hobb ne znam, nisam ju čitao. Ja sam recimo uvijek isto najviše čitao nakon što stavim djecu na spavanje, ali je išlo, ako je dobra knjiga onda te razbudi. I Stormlight me baš vukao, ako se tebi toliko ne sviđa onda je možda i bolje stati. 

 

Ali nemoj se mučiti, poanta je da uživaš. Nigdje nećeš zakasniti ni da čitaš Stormlight za 5 godina. 

 U pravu si 100%. Zadnjih 20ak % obje knjige radnja toliko ubrza da bi me doslovno razbudila. 

Hvala lega 😀

 

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

Meni najdraža serija, samo žao mi je što je prestala pisati. Znam da je dosadnjikavo, ima svoji problema ali Fitz i Nighteyes imaju svoju magiju. 

 

Makar kvalitetom Live ship traders je iznad cijelog serijala.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 23:59 (Gajotres).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Gajotres kaže...
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

Meni najdraža serija, samo žao mi je što je prestala pisati. Znam da je dosadnjikavo, ima svoji problema ali Fitz i Nighteyes imaju svoju magiju. 

 

Makar kvalitetom Live ship traders je iznad cijelog serijala.  

 

Zanimljivo da kažeš u isto vrijeme da je dosadnjikavo, ali da ti je najdraži serijal. Znači da ima dosta pozitivnih stvari, zar ne?

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

Ja trenutno čitam treću knjigu i ja ne bih mogao tek tako prekidati serijal usred priče, mada ja od početka čitam na engleskom i meni je bolje čitati na izvornom jeziku.

Šta god da odlučiš prije Oathbringera pročitaj kratku novelu Edgedancer čija se radnja dešava između druge i treće knjige. Super je napisano, prati jednog lika koji se pojavljuje u onim kratkim pričama između dijelova druge knjige i daje uvid šta se dešava u drugom dijelu svijeta posle kraja druge knjige.

 

Isto tako između treće i četvrte knjige imaš novelu Dawnshard.

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

 Ako ti je stormlight dosadan uz Hobb ces umrijeti... nisam nista dosadnije u zivotu citao, odustao na pola prve knjige kad se nije dogodilo apsolutno nista u tih xxx stranica. Jednostavno ne

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Hobb ima interesantni način pisanja, više se fokusira na world building nego na samu radnju.

Osobno sam pročitao Farseer serijal više puta, spora je radnja ali meni vrlo kvalitetna.

Take it easy lads! | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Widowmaker kaže...
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

Ja trenutno čitam treću knjigu i ja ne bih mogao tek tako prekidati serijal usred priče, mada ja od početka čitam na engleskom i meni je bolje čitati na izvornom jeziku.

Šta god da odlučiš prije Oathbringera pročitaj kratku novelu Edgedancer čija se radnja dešava između druge i treće knjige. Super je napisano, prati jednog lika koji se pojavljuje u onim kratkim pričama između dijelova druge knjige i daje uvid šta se dešava u drugom dijelu svijeta posle kraja druge knjige.

 

Isto tako između treće i četvrte knjige imaš novelu Dawnshard.

 Hej, ma nije mi dosadna, dapace, zanimljiva je prica skroz. Shallan me nervira jedino 😀

 

Ono sto mi je sad izazov je preci na ENG jer citam iskljucivo posli 21h pa me umori brzo. 

 

 

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Gajotres kaže...
antagonist kaže...

Ima tjedan dana da sam pročitao i drugu knjiigu iz stormlighta. Sada treca knjiga dolazi na engleskom jeziku i malo mi je tlaka citat jer citam isključivo navecer kada stavim klince leci pa mi je fokus mininalan. Mislio sam napraviti malo pauzu od stormlighta pa sam skinio triologiju na HR od Robin Hobb ali ovdje na forumu sam vidio lose recenzije ali to su komentari dosta stari. Sta vi mislite da li napraviti digresiju ili nastaviti poglavnje po poglavnje oathbringera.

Meni najdraža serija, samo žao mi je što je prestala pisati. Znam da je dosadnjikavo, ima svoji problema ali Fitz i Nighteyes imaju svoju magiju. 

 

Makar kvalitetom Live ship traders je iznad cijelog serijala.  

 

Zanimljivo da kažeš u isto vrijeme da je dosadnjikavo, ali da ti je najdraži serijal. Znači da ima dosta pozitivnih stvari, zar ne?

Robn Hobb i Martin su jedni o glavnih predstavnika tog posebnoh vida fantazija koji je počeo i devedesetima. Ne znam kako se zove to mi je brat objašnjavao. To mi je do dan danas ostalo najdraži vid fantazija. Ima magije i mistike ali s posljedicama odnosno magija nije ultimate oružije.

 

E sad zbog čega volim serijal ali zbog čega je je ljudima dosadan. Recimo najlakše opis ti je zamisli trilogiju o Sansi Stark gdje imaš samo njen POv, njene uturarnje borbe, monologe, dworske intrige.

 

Ovdje imaš Fitza koji ima nasljeđen skill njegovo obiteljsko nasljeđe odnosno magiju i posjeduje zabranjenu magiju wit s kojim se može zbližiti sa životinjama i to na kraju s vukom. Odnos njega i vuka Nighteysa je fenomenala. Ono što ja uvijek podsvjesno radim stavljam likove u D&D aligmet good/neutral, evil. Fitz je kraljev ubojica, obavlja ubojstva za kralj u zamjenu za zaštitu. Onda kad kaže ne pričamo o tome međusobno, to je pre osobno, ali ushičenje i zadovoljstvo ubijanja, sam čin je na razini droge. Svih 16 knjiga sam pročitao u to smatram da će mi zauvijek ostati top 1 fantazi. 

 

E sad možda najbolji alternativa Vaylan Al Sorna. Duologija Raven Back, on se odvija akon Raven Shadowa. Spojiš najbolje od Robin Hobb i Abercombia i imaš njega. 

 

FitzChivalry Farseer,  Vaylan Al Sorna, Amos (Expanse), Roland Deschain (Dark Tower). Moji najdraži muški likovi 

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

mislim si kako će tema živnuti kad su godišnji i kad se ima više vremena, kad ono zatišje 

 

ja sam pročitao od Chrisa Woodinga Shadow Casket, sad se čeka treća knjiga, a onda sam ponovno navalio na Joea Abercrombiea, odnosno novu trilogiju Age of Madness. Ja sam već pročitao te prve dvije knjige nove trilogije, ali tada nije bilo treće knjige. Ali kod Abercrombiea mi ništa ne predstavlja problem, s guštom čitam ponovno. Sad sam na drugoj knjizi, čista uživancija od početka do kraja. Nema se tu šta posebno dodati, jer je puno toga već rečeno ovdje na temi. Majke mi sad mi se ponovno čita First Law, i sve ostale njegove standalone knjige. Fale mi svi likovi, ali najviše Logen.

 

Inače njegova sljedeća najavljena knjiga je The Devils, trebala bi izaći u svibnju 2025., koliko sam shvatio radnja će biti u srednjovjekovnoj Europi, ali svejedno će biti fantastika. Spominju se čudovišta, vilenjaci i kojekakve grozote. - https://joeabercrombie.com

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Tek od ponedjeljka sam na GO , ali već sam rezervirao većinu vremena za Like a Dragon 2.

 

Ali počeo sam jučer Witcher, knjigu 3. Planiram riješiti kroz 2-3 dana.

 

Nisam čitao još ništa od te Abercrombie trilogije. To bih mogao na Interliberu upiknuti ako ih bude.

 

EDIT: Treća knjiga još nije prevedena. Hmm, sad ili čekati prijevod ili uzeti sve tri na ENG. Čudno mi je kad mixam oboje.

 

 

EDIT2: Za tu novu knjigu piše na stranici: "following a set of monsters employed by the Pope".  Zvuči obečavajuće.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2024 12:47 (Hexfire).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...

Tek od ponedjeljka sam na GO , ali već sam rezervirao većinu vremena za Like a Dragon 2.

 

Ali počeo sam jučer Witcher, knjigu 3. Planiram riješiti kroz 2-3 dana.

 

Nisam čitao još ništa od te Abercrombie trilogije. To bih mogao na Interliberu upiknuti ako ih bude.

 

EDIT: Treća knjiga još nije prevedena. Hmm, sad ili čekati prijevod ili uzeti sve tri na ENG. Čudno mi je kad mixam oboje.

 

 

EDIT2: Za tu novu knjigu piše na stranici: "following a set of monsters employed by the Pope".  Zvuči obečavajuće.

 

ja sam kupio prve dvije na sajmu u Osijeku u 5. mjesecu. Nisam htio kupovati prvu kad je izašla jer s našim nakladnicima nikad ne znaš, ako su izbacili 1 od 3 možda dalje neće ni izbacivati, ali ako ima 2 od 3 onda je po meni vrlo pristojna vjerojatnost da će i 3. izbacit. Tko zna, možda i bude do Interlibera, a ako ne bude do tada vjerujem da će biti u roku od godine dana. I također vjerujem da će i Devils brzo prevesti, jer je Abercrombie popularan.

 

Ja sam kupio te dvije jer sve ostale njegove imam na polici i želim imati kompletnu kolekciju, to je sad već naslagano 8-9 knjiga. On mi je odličan pisac, jedan od najdražih i volim to imati. Namjeravam kupiti šta god bude iz naše naklade od njega.

 

A inače treću možeš čitati i na srpskom, ako si već čitao prve dvije na hrvatskom, može se naći bez problema na netu, ja ću vidjeti hoću tako ili na engleskom, al u svakom slučaju sad namjeravam završiti trilogiju. 

 

EDIT: sad gledam tu njegovu web stranicu i vidim da je Algoritam stavio istu naslovnicu kao i original, ali nažalost ovu novu trilogiju je Vorto Palabra (nakladnik) stavio neku svoju naslovnicu, a original je puno bolji, šteta

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2024 13:20 (Cansee).
16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Ti si tome kriv kad si nam uletio s Cradleom :D, evo me na 11 knjizi.  

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Gajotres kaže...

Ti si tome kriv kad si nam uletio s Cradleom :D, evo me na 11 knjizi.  

 

dobar si, u 2 i pol mjeseca 11 knjiga je stvarno dobar broj.

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Gajotres kaže...

Ti si tome kriv kad si nam uletio s Cradleom :D, evo me na 11 knjizi.  

 

dobar si, u 2 i pol mjeseca 11 knjiga je stvarno dobar broj.

 

Ja sam tek na 7. ali ne žuri mi se nikud. Odlično je, pa neka potraje. Još da poslušate Audible knjige vidjeli bi koliko propuštate samo čitanjem. Narator je zakon :-)

 

Opet sam neki dan slinio u Menartu nad knjigama, pogotovo od Abercrombiea i SFovima... ali koju god da primim u ruke ili mi font ne valja, ili je presitno, ili je toliko teška i debela da ti ruka otpadne, ili ima ružan cover :-)

Ostajem na digitaliji do daljnjeg :-)

 

BTW ove od Abercrombia mi sve imaju užasno gadne covere pa mi nije ni gušt da mi stoje na polici. Američka izdanja su mi puno ljepša. Onda opet engleska verzija je uglavnom softcover, a hrvatski prijevod je hardcover što mi je bolje, al ne mogu jednostavno to na hrvatskom čitati. Ah, nije lako ni biti kolekcionar knjiga na polici :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Gajotres kaže...

Ti si tome kriv kad si nam uletio s Cradleom :D, evo me na 11 knjizi.  

 

dobar si, u 2 i pol mjeseca 11 knjiga je stvarno dobar broj.

 Ja evo zavrsio citav Cradle u 2 i pol tjedna mora :P hahah

 

fantasticne knjige, nula praznog hoda, stalno zanimljivo, odlicni likovi, pogotovo Eithan mi je sve. nadam se da ce biti jos knjiga u tom svemiru. inace, autor (Will Wight) radi na animeu, tj pokusava dobiti funding za pravu animiranu seriju Cradle. zasada ima concept video od 4 min:

 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Minneyar kaže...
Cansee kaže...
Gajotres kaže...

Ti si tome kriv kad si nam uletio s Cradleom :D, evo me na 11 knjizi.  

 

dobar si, u 2 i pol mjeseca 11 knjiga je stvarno dobar broj.

 Ja evo zavrsio citav Cradle u 2 i pol tjedna mora :P hahah

 

fantasticne knjige, nula praznog hoda, stalno zanimljivo, odlicni likovi, pogotovo Eithan mi je sve. nadam se da ce biti jos knjiga u tom svemiru. inace, autor (Will Wight) radi na animeu, tj pokusava dobiti funding za pravu animiranu seriju Cradle. zasada ima concept video od 4 min:

 

 

nisam vidio taj video, izgleda odlično.

 

Drago mi je da ti se sviđa, a nadam se da ćemo vidjeti i cijeli anime

16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Minneyar kaže...

 Ja evo zavrsio citav Cradle u 2 i pol tjedna mora :P hahah

 

fantasticne knjige, nula praznog hoda, stalno zanimljivo, odlicni likovi, pogotovo Eithan mi je sve. nadam se da ce biti jos knjiga u tom svemiru. inace, autor (Will Wight) radi na animeu, tj pokusava dobiti funding za pravu animiranu seriju Cradle. zasada ima concept video od 4 min:

 

 

Uh, kako će ovo biti dobro.

Vidim da je Travis Baldree narator i u traileru. On je isto za sve knjige narator. Predobar je lik.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Bitanga kaže...
Minneyar kaže...

 Ja evo zavrsio citav Cradle u 2 i pol tjedna mora :P hahah

 

fantasticne knjige, nula praznog hoda, stalno zanimljivo, odlicni likovi, pogotovo Eithan mi je sve. nadam se da ce biti jos knjiga u tom svemiru. inace, autor (Will Wight) radi na animeu, tj pokusava dobiti funding za pravu animiranu seriju Cradle. zasada ima concept video od 4 min:

 

 

Uh, kako će ovo biti dobro.

Vidim da je Travis Baldree narator i u traileru. On je isto za sve knjige narator. Predobar je lik.

 

Bit će ako uspiju nešto napravit. Uspjeli su prikupiti samo osnovni cilj, milijun dolara. Nije to malo da se razumijemo, to su lijepi novci, ali mislim da je neki raspon od 5-10 milijuna da im treba za napraviti prve 2 sezone ili tako nešto.

 

Will Wight je namjerno išao na kickstarter jer je htio imati potpuno odriješene ruke u produkciji animea. S obzirom na količinu prodanih knjiga i njegov status kao pisca on bi vrlo vjerojatno dobio odmah ponudu od mnogih produkcijskih kuća, ali znao je da će onda morati raditi po njihovom, a to ne želi. Čovjek hoće napraviti anime točno onako kako je zamislio i ne briga ga. I u pravu je, samo će to sigurno biti teži put.  

 

EDIT: puno skuplje nego što sam mislio, 5 milijuna za pilot epizodu Unsouleda, 14 milijuna za prvu sezonu (sedam epizoda) koja bi pokrivala prve tri knjige. Morat će naći nekog većeg investitora ili ako je moguće produkcijsku kuću koja će mu dati odriješene ruke, abrem za prvu sezonu. https://www.kickstarter.com/projects/author-will-wight/animating-cradle-bestselling-fantasy-novels-come-to-life

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 10:36 (Cansee).
16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

 

Bit će ako uspiju nešto napravit. Uspjeli su prikupiti samo osnovni cilj, milijun dolara. Nije to malo da se razumijemo, to su lijepi novci, ali mislim da je neki raspon od 5-10 milijuna da im treba za napraviti prve 2 sezone ili tako nešto.

 

Will Wight je namjerno išao na kickstarter jer je htio imati potpuno odriješene ruke u produkciji animea. S obzirom na količinu prodanih knjiga i njegov status kao pisca on bi vrlo vjerojatno dobio odmah ponudu od mnogih produkcijskih kuća, ali znao je da će onda morati raditi po njihovom, a to ne želi. Čovjek hoće napraviti anime točno onako kako je zamislio i ne briga ga. I u pravu je, samo će to sigurno biti teži put.  

 

EDIT: puno skuplje nego što sam mislio, 5 milijuna za pilot epizodu Unsouleda, 14 milijuna za prvu sezonu (sedam epizoda) koja bi pokrivala prve tri knjige. Morat će naći nekog većeg investitora ili ako je moguće produkcijsku kuću koja će mu dati odriješene ruke, abrem za prvu sezonu. https://www.kickstarter.com/projects/author-will-wight/animating-cradle-bestselling-fantasy-novels-come-to-life

 

Ok mi je taj pristup, pogotovo kad vidimo kako današnje ekranizacije uvijek budu izmijenjene...

Ali da, velika tu lova treba, pa bi se moglo dogoditi da se niti ne realizira. A i to je vjerojatno toliko daleka budućnost da se ne isplati ni razmišljati o tome.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Gotov Cradle. Čisti užitak, malo su mi slabije knjiga 2 i 10. Druga knjiga zato što je prva bila vanseriski dobra a deseta zato što mi je dosta više labirintova u knjigama, dakle smao subjektivno. Pretpostavljao sam kakav će biti kraj, fulao maestralno.  

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Sad mi izlaze dvije zanimljive stvari ali me prije toga svrbi: "Ash and Sand"

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Task Force Hammer 10.9 - Skipy no. 17 

Not Till We Are Lost - 5.9 - Bobiverse #5

The Road of Storms - 1.9  - The Seven Swords #6

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

završio sam Age of Madness trilogiju od Joea Abercrombiea. Sve tri knjige uživancija od početka do kraja. Volim puno toga oko njegovog pisanja, ali mi je humor broj jedan, sjedne mi svaka fora ko budali šamar.

 

Dovoljno je samo reći da bi odmah najradije čitao sve otpočetka, od prve knjige First Law. 

 

Orso mi je najdraži lik te druge trilogije, kao i njegova klapa, Hildi, Tunny, Yolk, Forrest i ostali. Čak bi Orsa uvrstio u grupu najdražih likova od svih fantasya koje sam čitao, s tim da je na samom vrhu ipak Logen :)

 

Apsolutno sve preporuke, ovo je fantasy koji bi preporučio i nekome tko kaže da ne voli fantasy.

 

A sad moram vidjeti što dalje, možda opalim na Problem triju tijela.

10 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Ekipa, upadam malo sa offtopicom, ali ako ima zainteresiranih za Diablo: Book of Cain , javite se u PM, pa se dogovorimo. 

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Dungeon Crawler Carl #7 This Inevitable Ruin 1.10

6 mjeseci
offline
Fantastika i SF (knjige)

Postoji li audio knjiga Gospodar Prstenova i Harry Potter na hrvatskom i ako da gdje kupiti?

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Kido Butai kaže...

Postoji li audio knjiga Gospodar Prstenova i Harry Potter na hrvatskom i ako da gdje kupiti?

 Gospodar prsrenova imaš ovdje  i to besplatno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 0:13 (HOME123456).
6 mjeseci
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
HOME123456 kaže...
Kido Butai kaže...

Postoji li audio knjiga Gospodar Prstenova i Harry Potter na hrvatskom i ako da gdje kupiti?

 Gospodar prsrenova imaš ovdje  i to besplatno.

Hvala ti asu!!!

Tražim još i Hobbita i Harry Pottera ako postoji.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice