Server za net radio (SAM broadcaster)

poruka: 16
|
čitano: 11.067
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Server za net radio (SAM broadcaster)

Imam program SAM Broadcaster i htio bih pokrenuti internet radio. Imam Vistu, ali sam napravio Virtual Machine s XP-om kako bih tamo napravio server. Zanima me kako točno podesiti SAM Broadcaster i MySQL (ili Firebird)... Gledao sam za tutorijale na netu, ali su mi svi pomalo glupi i/ili nepotrebno komplicirani...ako netko ima vlastito iskustvo?

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Server za net radio (SAM broadcaster)

Dakle ne znam jesam li bio dovoljno jasan :) htio bih tu virtualnu mašinu iskoristiti kao server...zanima me kako to izvesti ako netko zna :)

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Server za net radio (SAM broadcaster)

To mislis prek winampa koristit jel?

Ja sam radio prek Virtual Dj-a neznam prek winampa.

otpor je uzaludan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Server za net radio (SAM broadcaster)
BORG kaže...

To mislis prek winampa koristit jel?

Ja sam radio prek Virtual Dj-a neznam prek winampa.

Mislim da ljudi znači otvore tu neku stranicu i onda im počne svirati...nešto kao listen2myradio samo da mogu raditi sa ovim programom SAM Broadcaster...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
15 godina
offline
RE: Server za net radio (SAM broadcaster)
RoyalBlood kaže...
BORG kaže...

To mislis prek winampa koristit jel?

Ja sam radio prek Virtual Dj-a neznam prek winampa.

Mislim da ljudi znači otvore tu neku stranicu i onda im počne svirati...nešto kao listen2myradio samo da mogu raditi sa ovim programom SAM Broadcaster...

Imam ja server, imas tamo u opcijama od servera radio details tam vidis ip, port i naravno pasword i odes on radio pa to sve upises u

Sam broadcaster (ja sam ga probao koristiti ali ga nisam skuzio).

otpor je uzaludan!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Server za net radio (SAM broadcaster)
BORG kaže...
RoyalBlood kaže...
BORG kaže...

To mislis prek winampa koristit jel?

Ja sam radio prek Virtual Dj-a neznam prek winampa.

Mislim da ljudi znači otvore tu neku stranicu i onda im počne svirati...nešto kao listen2myradio samo da mogu raditi sa ovim programom SAM Broadcaster...

Imam ja server, imas tamo u opcijama od servera radio details tam vidis ip, port i naravno pasword i odes on radio pa to sve upises u

Sam broadcaster (ja sam ga probao koristiti ali ga nisam skuzio).

Prije sam ga koristio pa znam, ali na malo drugačiji način... probat ću pa javim... Moram još neke stvari napravit na Virtual Machine-u pa ću krenut s poslom...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 18:06 (RoyalBlood).
15 godina
neaktivan
offline
Server za net radio (SAM broadcaster)

Pri instalaciji mi je SAM Broadcaster ponudio MySQL databasu ili FireBird - uzeo sam FireBird jer je nešto brži koliko sam čuo, i lakše se konfigurira...sad (koliko sam skužio) se samo treba registrirati na Spacial Audio net i mogu početi!

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Server za net radio (SAM broadcaster)

Nadam se samo da si svjestan da:

1. brzina ADSL uploada ti dopusta da imas max 2-5 slusaoca

2. IP ti se mjenja. Dobro ajde, imamo dyd dns servise

 

stop(); // hammertime! | http://twitter.com/hhrvoje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Server za net radio (SAM broadcaster)
hudo kaže...

Nadam se samo da si svjestan da:

1. brzina ADSL uploada ti dopusta da imas max 2-5 slusaoca

2. IP ti se mjenja. Dobro ajde, imamo dyd dns servise

 

Znam to... :)

ovo s IP-em nije problem jer, kao što si rekao, imamo brojne servise za to. a osim toga, server na tom spacialaudio.net ima stalan ip...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
15 godina
offline
RE: Server za net radio (SAM broadcaster)
RoyalBlood kaže...
hudo kaže...

Nadam se samo da si svjestan da:

1. brzina ADSL uploada ti dopusta da imas max 2-5 slusaoca

2. IP ti se mjenja. Dobro ajde, imamo dyd dns servise

 

Znam to... :)

ovo s IP-em nije problem jer, kao što si rekao, imamo brojne servise za to. a osim toga, server na tom spacialaudio.net ima stalan ip...

I listen2myradio ima stalan ip.

otpor je uzaludan!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Server za net radio (SAM broadcaster)
BORG kaže...
RoyalBlood kaže...
hudo kaže...

Nadam se samo da si svjestan da:

1. brzina ADSL uploada ti dopusta da imas max 2-5 slusaoca

2. IP ti se mjenja. Dobro ajde, imamo dyd dns servise

 

Znam to... :)

ovo s IP-em nije problem jer, kao što si rekao, imamo brojne servise za to. a osim toga, server na tom spacialaudio.net ima stalan ip...

I listen2myradio ima stalan ip.

tako je...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
15 godina
neaktivan
offline
Server za net radio (SAM broadcaster)

Skini IP  i port sa listen2myradio. klikni "+" na encoderu SAM-a ubaci taj IP i Port i Password za emitiranje a ne panela na listen2myradio i sviraj. ostalo ne čačkaj na SAM-u neće na dobro.

 

PS: Neboj zaboraviti upaliti server na listen2myradio.

 

Smijeh

 

EDIT: ti free serveri su poprilično problematični imaš pojeftinih servera sad. Platiš i manje te glava boli vjeruj mi

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2009 12:14 (Fidel).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Server za net radio (SAM broadcaster)
Fidel kaže...

Skini IP  i port sa listen2myradio. klikni "+" na encoderu SAM-a ubaci taj IP i Port i Password za emitiranje a ne panela na listen2myradio i sviraj. ostalo ne čačkaj na SAM-u neće na dobro.

 

PS: Neboj zaboraviti upaliti server na listen2myradio.

 

Smijeh

 

EDIT: ti free serveri su poprilično problematični imaš pojeftinih servera sad. Platiš i manje te glava boli vjeruj mi

Hvala...uspjelo mi je...i radi!

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
13 godina
neaktivan
offline
Server za net radio (SAM broadcaster)

Aj da rijesimo i tu misteriju....

Kao prvo morate naći server koji će vam dati port tj. omogučiti streamanje vašeg radija. Ne većina,nego svaki free web radio server ima nesto sto ce vam ometati emitiranje programa ukoliko to želite ćiniti 24 sata dnevno,365 dana godišnje. Dakle,morate platiti ukoliko želite emitirati bez ometanja.

listen2myradio-  stream se ruši svakih 5,6 sati i obavještava vas da ukoliko želite neometano emitiranje trebate platiti.....

freestreamhosting- je bolji od listen2myradio. Imaju 10 servera. Funkcionira na način da se svakih desetak sati ruši ali nigdje nemogu naći razlog, valjda preopterečenost. Vrati se u pogon nakon cca.45minuta. Možete imati 1000 slušatelja na 128kbs mp3. Ukoliko želite staviti direktan player na vašu web stranicu morate staviti i njihovu reklamu servera koju ćete nebrinite dobiti kada uđete u postavke servera

lalalalaa.... i tako svaki free server ima svoju sjeba** priću....

Evo primjer kako i gdje unijeti podatke koje dobijete sa serverom (port,password, server ip)  kako bi započeli stream. http://howto.slserver.com/?cat=9

Inaće serveri i nisu toliko skupi ali u odnosu na obične servere za web stranice i jesu.... pozdrav{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Server za net radio (SAM broadcaster)
RoyalBlood kaže...

Imam program SAM Broadcaster i htio bih pokrenuti internet radio. Imam Vistu, ali sam napravio Virtual Machine s XP-om kako bih tamo napravio server. Zanima me kako točno podesiti SAM Broadcaster i MySQL (ili Firebird)... Gledao sam za tutorijale na netu, ali su mi svi pomalo glupi i/ili nepotrebno komplicirani...ako netko ima vlastito iskustvo?

pa evo samo da napisem oko ove teme za sam sve sto nekom treba oko toga nek mi se javi ja sa tim baratam napamet evo ostavicu vam i moje skajp ime predrag_kostadinovic  ruma hrtkovci pa et kome je sta potrebno oko imformacija kako sta se radi oko sama nek me potrazi 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Server za net radio (SAM broadcaster)

kako da  imam server za radio 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice