Wireless bug?

poruka: 8
|
čitano: 7.403
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Wireless bug?

Ne mislim na naš najdraži magazin, nego, da vam ispričam cijelu situaciju:

 

Inače kod kuće imam Zyxel bežični ruter, napravljena mreža i zaštićena. I tako fino idem ja danas u jedan grad (inače živim na selu), i putem pustim net stumbler, eto tak, čisto radi gadne ljudske prirode, da vidim kak stojimo sa bežičnim mrežama. Na putu od 15 km nađe ravno 47 mreža, ni više ni manje. I dobro, reko ajd. I sad moji nešt otišli kupovat, a ja osto sjedit u autu, i neda mi vrag mira, idem ja kopat po tim mrežama, da vidim signal i to. Inače koristim client od mrežne kartice (atheros), al ovaj put sam upalio od windowsa da vidim koje mreže su trenutno dostupne, kad vidi vraga - spojen na jednu mrežu. Sve bi bilo ok da ta mreža nije zaštićena, al ona ima wpa2 zaštitu. Ja reko - nešt ne valja, probam ja pingat 192.168.1.1 (a šta ću drugo :D), kad radi. Fino ja odem u browser, ukucam 192.168.1.1, prijavim se kao admin i imam šta vidit - ruter mod, upisano kor. ime i lozinka, samo mi treba program koji otkriva šta je ispod asterixa - i imam sve podatke za spajat se na net. E sad, da ja nisam ovak pošten kak jesam :D, još bi uzeo podatke, al ne, ja to sve fino zatvorim i ugasim laptop. Pitanje glasi - na koju foru sam se ja spojio na tu mrežu, koja je zaštićena?

 

Oprostite na malo dužem tekstu, al nije mi jasno

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 20:36 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless bug?

Ja živim na selu pa oko sebe hvatam 4 mreže... zaštičene, al imam backtrack pa se lako provale, al to sve susjedi koje znam, i za neke neznam jel imaju flat ili neki drugi paket pa mi je bzvz spajat se i trošit promet.  e, sad... neznam kak si se uspio spojit na bežičnu mrežu zaštičenu sa wpa2... možda je bila wep zaštita, meni je WZC jednom napisao da imam wep zaštitu iako je mreža bila zaštićena sa wpa2... uglavnom, ak je to bila greška, wep zaštita koristi PSK metodu razmjene ključeva (pre-shared key, klijenti si međusobno šalju ključ) pa si se možda spojio na nekog klijenta, on ti poslao ključ i ti se bez problema spojio na AP, nisam to nikada isprobao, al sam imao maturalni rad na temu Wireless mreže i bio je orjentiran na napade i zaštitu, pa sam u literaturi naletio na tu mogučnost...

što se tiče asteriska, postoje alati koji ih otkrivaju al ti ruter neće dat da otkriješ što je ispod njih, na siemensovim ruterima piše nešto tipa PASSWORDtralalalalala, a to je stari ruter tak da brijerm da je i na novijima tak (zyxel, Dlink). Pod novije mislim na ove od t-coma jer 99% ljudi koristi njih.

 

evo, i moj tekst je malo duži XD

16 godina
neaktivan
offline
Wireless bug?

Ljudi ne stite te routere, a mogli bi imat raznih problema od kojih je najmanji potrosen promet. Ja sam na lokaciji oko koje uz malo truda mogu ulovit bar 3 routera.  Sva tri ja postavio, ni jednog zastitio. :) No cinjenica je da u okolini nema nikog tko bi iskoristio propuste na neki gori nacin osim surfanja. A vecina i onako ima flat. Da sam na frekventniji lokaciji svakako bi stavio neku zastitu osim obavezno promijenjenog ulaznog passworda na routeru.

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless bug?

da al ne kužim otkud kompu ključ za nju? kad sam otvorio defaultni windowsow prozor za wireless, pisalo je da je povezano. to mene zanima, kak je ono znao ključ. samo je stumbler bio pokrenut, nikakvi drugi programi. a što se tiče otkrivanja ispod zvjezdica, imam programa za to, al nije mi cilj ljudima nabijat račun (mada da se radilo o općini i njihovom wlanu, to je drugo :D)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless bug?

Neznam oko toga. Mozda si se spojio na drugu mrezu od one na koju mislis i one koja je bila zasticena.

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless bug?

Ma kaki, nije do toga. Sve koje su bile izlistane, su bile zaštićene, ili wep ili wpa. Još sam network stumblerom gledo signal, jedna je imala jači signal, al nisam na nju bio spojen, nego na ovu drugu sa wpa2. još kad sam ušo u postavke rutera, mogo sam promjenit key, maznit podatke, sve. čak je lozinka rutera 0000, kak to niko ne mjenja???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Wireless bug?
Val kaže...

da al ne kužim otkud kompu ključ za nju? kad sam otvorio defaultni windowsow prozor za wireless, pisalo je da je povezano. to mene zanima, kak je ono znao ključ. samo je stumbler bio pokrenut, nikakvi drugi programi. a što se tiče otkrivanja ispod zvjezdica, imam programa za to, al nije mi cilj ljudima nabijat račun (mada da se radilo o općini i njihovom wlanu, to je drugo :D)

 pročitaj ponovo moj prethodni post pa češ znat od kud mu MOŽDA ključ... klijent=komp. NetStumbler i WZC (windows zero configuration - ono di windowsi prikazuju bežične mreže) vrlo često KRIVO prikazuju kojom metodom je mreža zaštićena, WZC je malo točniji u tome, al Net Stumbler u velikoj večini slučajeva fula, osim kad je mreža zaštićena wep-om, wep uvijek prikaže dobro, a ostale zaštite vrlo često fula... znam iz iskustva, moja mreža ima skriveni SSID i wep kompatibilnu wpa2 TKIP zaštitu,MAC filtering i podešene subnete za točno određen broj klijenata, NetStumbler ju prikazuje kao wep (krivo, jako, jako, jako krivo), a WZC kao wpa (što je i točno, jer se za wzc ni nemreš spojit na wpa2 mrežu). WZC mi neke od okolnih mreža prikazuje samo kao Protected, ne piše koja je zaštita (naravno, NetStumbler prikazuje wep), a kad se pokušam spojit, connecting traje u nedogled, najvjerojatnije zbog slabog signala... sa backtrackom 3 sam probal samo na laptopu, al laptop ima intelovu abg karticu koju BT3 ne ferma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2008 1:48 (mKos).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless bug?

ej a moze li netko napisati na koji sistem funkcionira net stumbler...i postoji li još koji program za provalu  lozinke na mreži?

tomix
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice