Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.878
|
čitano: 535.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
marko227 kaže...

Imam matičnu ASRock 970 PRO3 sa integriranom zvučnom i Logitech headset G35 koji se spaja preko USB-a...
Kvaliteta zvuka nije loša, no zanima me ima li načina da bude i bolja?

 Ako se spajaju na USB, onda nemaju nikakve veze sa zvučnom u kompjuteru već imaju integriranu "zvučnu", tj. procesor, DAC, pojačalo, itd.

 

Jedino bi ih mogao otvoriti, prerezati žice i zaobići svu elektroniku unutra pa ih spojiti kao obične slušalice analogno na šta god hoćeš. Ne znam baš isplati li ti se takav pothvat.

10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
marko227 kaže...

Imam matičnu ASRock 970 PRO3 sa integriranom zvučnom i Logitech headset G35 koji se spaja preko USB-a...
Kvaliteta zvuka nije loša, no zanima me ima li načina da bude i bolja?

probaj ako nisi...

SILA/ZGX@ZGamers
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
ZGamer kaže...

probaj ako nisi...

 Je li to netko mjerio da bi trebalo tako biti ili na random netko vjeruje da su ovo ok postavke? Po komentarima tamo mi se ne čini kao da je nekom znanstvenom metodom određeno niti da se osoba previše kuži :D

 

Neka me netko ispravi ako griješim, ali vjerojatno se equalizer primjenjuje na signal prije volumea, tako da se bojim da će ovo clippati sa signalom koji je blizu 0 dBFS.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 22:33 (Mirko935).
10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mirko935 kaže...
ZGamer kaže...

probaj ako nisi...

 Je li to netko mjerio da bi trebalo tako biti ili na random netko vjeruje da su ovo ok postavke? Po komentarima tamo mi se ne čini kao da je nekom znanstvenom metodom određeno niti da se osoba previše kuži :D

 

Neka me netko ispravi ako griješim, ali vjerojatno se equalizer primjenjuje na signal prije volumea, tako da se bojim da će ovo clippati sa signalom koji je blizu 0 dBFS.

 ima ih više po ytubu treba isprobati koji je optimalan...nemože škoditi meni je stari g430 jedna kombinacija sigurno digla kvalitetu zvuka za 25%...ili je bolje hardmodati slušalice?

SILA/ZGX@ZGamers
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
ZGamer kaže...

 ima ih više po ytubu treba isprobati koji je optimalan...nemože škoditi meni je stari g430 jedna kombinacija sigurno digla kvalitetu zvuka za 25%...ili je bolje hardmodati slušalice?

 Pa optimalan je onaj koji daje najravniji frekventni odziv. To i jest tehnički funkcija equalizera (hence the name, jel :) ). Druga je stvar što ljudi equalizere koriste za to da si pojačaju bas ako vole puno basa i slično. Nemam ništa protiv, to each his own, samo kažem kako bi to trebalo biti.

 

Osim što zbog krivih postavki equalizera možeš dobiti još nelinearniji odziv (ovisi o tome koliko ti je stalo do vjernosti zvuka), može škoditi i ako zbog njega zvuk počne clippati. Zato bi u ovom slučaju (i općenito kad se radi o digitalnom signalu) bilo bolje smanjivati umjesto pojačavati bilo šta iznad 0. Imati slušalice od 100 € koje clippaju zbog pretjerivanja s equalizerom bi bilo jako bedasto. :)

 

Equalizer ti općenito može pomoći samo što se tiče neravnog frekventnog odziva, s ostalim aspektima kvalitete ti ne može pomoći. A da bi imalo smisla stvarno ih raskapati da bi zamijenio DAC ili pojačalo unutra čisto sumnjam, za tu cijenu su vjerojatno komponente unutra sasvim ok i primjerene driverima s kojima su uparene.

 

Nadam se da ti ovo moje brbljanje ima nekog smisla. :D

10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Mirko935 kaže...
ZGamer kaže...

 ima ih više po ytubu treba isprobati koji je optimalan...nemože škoditi meni je stari g430 jedna kombinacija sigurno digla kvalitetu zvuka za 25%...ili je bolje hardmodati slušalice?

 Pa optimalan je onaj koji daje najravniji frekventni odziv. To i jest tehnički funkcija equalizera (hence the name, jel :) ). Druga je stvar što ljudi equalizere koriste za to da si pojačaju bas ako vole puno basa i slično. Nemam ništa protiv, to each his own, samo kažem kako bi to trebalo biti.

 

Osim što zbog krivih postavki equalizera možeš dobiti još nelinearniji odziv (ovisi o tome koliko ti je stalo do vjernosti zvuka), može škoditi i ako zbog njega zvuk počne clippati. Zato bi u ovom slučaju (i općenito kad se radi o digitalnom signalu) bilo bolje smanjivati umjesto pojačavati bilo šta iznad 0. Imati slušalice od 100 € koje clippaju zbog pretjerivanja s equalizerom bi bilo jako bedasto. :)

 

Equalizer ti općenito može pomoći samo što se tiče neravnog frekventnog odziva, s ostalim aspektima kvalitete ti ne može pomoći. A da bi imalo smisla stvarno ih raskapati da bi zamijenio DAC ili pojačalo unutra čisto sumnjam, za tu cijenu su vjerojatno komponente unutra sasvim ok i primjerene driverima s kojima su uparene.

 

Nadam se da ti ovo moje brbljanje ima nekog smisla. :D

 Hvala na detaljnom opisu eq i njegovih funkcija,puno konstruktivnije rješenje nego hardmod slušalica.. :D

SILA/ZGX@ZGamers
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
ZGamer kaže...

 ima ih više po ytubu treba isprobati koji je optimalan...nemože škoditi meni je stari g430 jedna kombinacija sigurno digla kvalitetu zvuka za 25%...ili je bolje hardmodati slušalice?

Skuz mua na upadici, ali kako si mjerio kvalitetu zvuka da znaš da je poboljšana 25%?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
ZGamer kaže...

 ima ih više po ytubu treba isprobati koji je optimalan...nemože škoditi meni je stari g430 jedna kombinacija sigurno digla kvalitetu zvuka za 25%...ili je bolje hardmodati slušalice?

Skuz mua na upadici, ali kako si mjerio kvalitetu zvuka da znaš da je poboljšana 25%?

 Oče, vi isto svašta pitate... :D Mislim da je mjerio istom metodom kojom sam ja izmjerio da je šansa da ćeš dobiti zadovoljavajući odgovor oko 2.5 %. :D

 

Mladi su još, naučit će. :) Meni samo žao što danas puno te dece po 100-200+ eura kupuje slušalice raznih proizvođača miševa, beatsova i sličnih, a vjerujem da se može dobiti puno više od ozbiljnih imena. Ali tko sam ja da sudim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 15:53 (Mirko935).
10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
ZGamer kaže...

 ima ih više po ytubu treba isprobati koji je optimalan...nemože škoditi meni je stari g430 jedna kombinacija sigurno digla kvalitetu zvuka za 25%...ili je bolje hardmodati slušalice?

Skuz mua na upadici, ali kako si mjerio kvalitetu zvuka da znaš da je poboljšana 25%?

 po mojoj slobodnoj procjeni naravno u gamingu...ah da djeca smo valjda ćemo naučiti 

SILA/ZGX@ZGamers
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
ZGamer kaže...

 po mojoj slobodnoj procjeni naravno u gamingu...ah da djeca smo valjda ćemo naučiti 

A referenca je...?
Mjerna jedinica je...?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
ZGamer kaže...

 po mojoj slobodnoj procjeni naravno u gamingu...ah da djeca smo valjda ćemo naučiti 

A referenca je...?
Mjerna jedinica je...?

mjerna jedinica je tip igre,recimo fps multiplayer prigušeni high tonovi i pojačani mid i low,bas po želji.il je heretika imat nelinearan zvuk na slušalicama il ih uopće koristiti za gaming?

 

uh skoro sam zaboravio referenca... naravno positional audio i sve kaj se veže na njega

SILA/ZGX@ZGamers
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 19:14 (ZGamer).
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ljudi trebam pomoć pri odabiru zvučne kartice ili kako se to već zove. Kupio sam BF3 ali stalno se gasi nakon 20 min tj. zaledi cjeli pc. Onda sam otkrio da je problem realtek jer kada ga isključim onda mogu igrat koliko hoču ali nema zvuka. Pa sam vidio na internetu da trebam nabavit zvučnu karticu ali neznam gdje to kupit da je oko 100 kn i kako to izgleda ni kako to ugradit a ne želim platit trgovini 100 kn+ za ugradnju. Ako vam nije teško molim vas da mi to sve objasnite i kažete gdje mogu to kupit za oko 100kn i hoće li kvaliteta zvuka biti bolja od realtek-a sa matične. Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Ljudi trebam pomoć pri odabiru zvučne kartice ili kako se to već zove. Kupio sam BF3 ali stalno se gasi nakon 20 min tj. zaledi cjeli pc. Onda sam otkrio da je problem realtek jer kada ga isključim onda mogu igrat koliko hoču ali nema zvuka. Pa sam vidio na internetu da trebam nabavit zvučnu karticu ali neznam gdje to kupit da je oko 100 kn i kako to izgleda ni kako to ugradit a ne želim platit trgovini 100 kn+ za ugradnju. Ako vam nije teško molim vas da mi to sve objasnite i kažete gdje mogu to kupit za oko 100kn i hoće li kvaliteta zvuka biti bolja od realtek-a sa matične. Hvala

 Kvaliteta nece bit bolja...prije svega probaj se poigrat sa driverima jer nesto tu ne stima, pogledaj dali je netko drugi imao istih problema i sta je napravio...

11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Jesam i sve sam napravio što su rekli. Update sam drivere, update sam realtek, sve sam probao ali ništa ne vrjedi. Igra je tek prestala crashat kada sam totalno isključio realtek (nema zvuka). Svi su rekli da bi trebao nabavit zvučnu karticu, e sada buđet mi je 100kn pa ako možete mi reči di to kupit i kako se to instalira i postavlja i nadam se da zvuk neće biti gori od toga što imam sa realtekom sa matične.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Jesam i sve sam napravio što su rekli. Update sam drivere, update sam realtek, sve sam probao ali ništa ne vrjedi. Igra je tek prestala crashat kada sam totalno isključio realtek (nema zvuka). Svi su rekli da bi trebao nabavit zvučnu karticu, e sada buđet mi je 100kn pa ako možete mi reči di to kupit i kako se to instalira i postavlja i nadam se da zvuk neće biti gori od toga što imam sa realtekom sa matične.

Koji slot imaš, PCI ili PCIe? Koja je ploča, ako ne znaš kakav slot imaš?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ovako ploča je ova: Gigabyte GA-G41M-COMBO (socket 775) tako piše na kutiji a na speccy bez onog GA ispred g41m

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 21:30 (NistaNeznam).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Ovako ploča je ova: Gigabyte GA-G41M-COMBO (socket 775) tako piše na kutiji a na speccy bez onog GA ispred g41m

Znači, neka PCI zvučna kartica. Ima ih na Njuškalu masa. Ciljaj da bude neki poznati brand.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Auu pa niste mi ništa rekli. Ja ni neznam kako to izgleda. Gledao sam u hg spotu neki izgledaju kao RAM memorija, a negdje piše USB stick. Nekužim ništa niti kako se instalira što treba uopče.....pomoć molim xD

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Auu pa niste mi ništa rekli. Ja ni neznam kako to izgleda. Gledao sam u hg spotu neki izgledaju kao RAM memorija, a negdje piše USB stick. Nekužim ništa niti kako se instalira što treba uopče.....pomoć molim xD

Ovako :)

 

Dakle, Terrratec, Asus Xonar, Creative Labs, M-Audio... to su dobre marke zvučnih kartica. Obavezno provjeri ima li željena kartica drivere za tvoje Windowse.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam još pitanja u vezi toga. Mogu li ja ono nešto što izgleda kao USB ili če to radit preko realteka opet? Treba li se to nešto posebno instalirati i gdje jer nevidim nigdje mjesto na matičnoj za to. Treće ako može iz neke trgovine jer imam jako lošeg iskustva sa njuškalom i rabljenom robom..nažalost. Našao sam neke u hg spotu za 100 ili 120 kn, mogu li te i hoće li biti lošije kvalitete nego realtek? (evo link-https://www.hgshop.hr/shop.aspx?external_pk=1-06-012-003) -Recimo ona KONIG za 109 kn ili EQUIP za 65kn ako mogu usb

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 13:00 (NistaNeznam).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

kupi si od Father_Dougal ovu za 75kn i vozi

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Kao što sam rekao nevolim ako nije iz trgovine, opekao sam se več 5 puta i neželim više. Pa ako može neka iz trgovine za oko otprilike 100kn ak nije slabija od realteka i objašnjenje kako se to stavlja i di i jel treba nešto posebbno instalirati i mogu li usb. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Kao što sam rekao nevolim ako nije iz trgovine, opekao sam se več 5 puta i neželim više. Pa ako može neka iz trgovine za oko otprilike 100kn ak nije slabija od realteka i objašnjenje kako se to stavlja i di i jel treba nešto posebbno instalirati i mogu li usb. Hvala

 ima ova usb,to ti je još najjednostavnije za probat,inače nekužim kako bf3 nebi radio sa integriranom,nešto ti možda ne štima sa drajverima ili u biosu,ili sa igrom

https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-usb-delock-sound-extern-71-vanjska/84896

 

zna se naći po oglasima rabljenih asus xonar dg i creative labs xtreme gamer ili creative labs xtreme music,to je već malo osjetnija razlika u odnosu na integrirke,sve ispod se ne isplati i nećeš primjetit razliku

i sve ovisi kakve imaš zvučnike ili slušalice,ako imaš nešto slabe kvalitete isto se ne isplati kupovat zvučnu karticu

11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Znači ova usb u protisu što ste mi dali može sigurno na moj pc i nemoram ništa posebno instalirati samo utaknut u usb otvor i mogu na sounds disablat realtek? (samo kada disablam realtek onda mi bf3 radi-vidio sam po googlu imaju još ljudi problem taj sa realtekom i kažu da se rješava samo kupnjom zvučne kartice). E i da jel taj zvuk iste kvalitete kao realtek sa matične ili lošiji ili malo bolji. Nisam fanatik o zvuku nego samo da nema neki užasan zvuk kao preko mobitela od 200 kn xD (nek je isti ko sada obični preko realtek i ja zadovoljan.. samo želim bf3 igrati xD)

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Znači ova usb u protisu što ste mi dali može sigurno na moj pc i nemoram ništa posebno instalirati samo utaknut u usb otvor i mogu na sounds disablat realtek? (samo kada disablam realtek onda mi bf3 radi-vidio sam po googlu imaju još ljudi problem taj sa realtekom i kažu da se rješava samo kupnjom zvučne kartice). E i da jel taj zvuk iste kvalitete kao realtek sa matične ili lošiji ili malo bolji. Nisam fanatik o zvuku nego samo da nema neki užasan zvuk kao preko mobitela od 200 kn xD (nek je isti ko sada obični preko realtek i ja zadovoljan.. samo želim bf3 igrati xD)

 Da,utaknes je u slobodan usb port,spojis zvucnike ili slusalice na nju,instaliras drajvere za usb zvucnu....zvuk bi trebao bit bolji od integrirane

U biosu od maticne isto stavi disable za zvuk od integrirane i prije svega toga pobrisi sve drajvere od integrirane u windowsima

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 14:21 (M4X).
11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Aha dobro ako može i ako je i bolji zvuk još sretniji ja. :D  A što mislite jer baš moram tako u biosu i uninstal drivere ili mogu samo desni klik na ikonu zvucnika dole desno (win 7)-sounds-playback i tamo iskljuciti jer kada sam ih tamo iskljucio onda mi je bf3 normalno radio (istina nije bilo zvuka al nije crashao)

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Aha dobro ako može i ako je i bolji zvuk još sretniji ja. :D  A što mislite jer baš moram tako u biosu i uninstal drivere ili mogu samo desni klik na ikonu zvucnika dole desno (win 7)-sounds-playback i tamo iskljuciti jer kada sam ih tamo iskljucio onda mi je bf3 normalno radio (istina nije bilo zvuka al nije crashao)

 disejblaj i u biosu,potraži si knjižicu od matične gdje ti je objašnjeno sve za bios,ili pronađi manual od matične na internetu,i unistall realteka(zvučnih drajvera) u windowsima

i onda instalacija usb zvučne

11 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Evo ga SUPER :D Zvuk je odličan, igrica više ne crasha sve je super. Hvala na savjetu za zvučnu karticu :D

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
NistaNeznam kaže...

Evo ga SUPER :D Zvuk je odličan, igrica više ne crasha sve je super. Hvala na savjetu za zvučnu karticu :D

 Kad si je vec kupio?

8 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav ljudi.... trebam savjet...

Htio bih spojiti Marantz pojačalo na komp, al nemam spdif utor... Nisam baš upoznat s tim, pa Vas molim za pomoć... Malo sam čitao po forumu, al previše je toga... :D

Zanima me koju bi karticu mogao kupiti (do 500 kn) da mogu pojačalo spojiti na SPDIF?


Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice