Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.878
|
čitano: 589.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Još jednom, puno vam hvala na pomoći...

 

Čim dođem s posla opet se bacam u borbu sa zvučnom...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Evo da javim da sam riješio problem tako što sam nanovo instalirao windowse...

 

Izgleda da je C disk bio zatrpan sa driverima i da to oni programi za uklanjanje drivera nisu uspjeli srediti...

 

Nakon formatiranja C diska i reinstalacije windowsa sve je OK, jučer sam opet fino uživao u odličnom zvuku...

PC RULES!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2010 9:00 (mika2210).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ajde bravo.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Zbilja se primjeti velika razlika u zvuku u odnosu na onboard zvučnu...

 

Bassovi su dublji i razorniji, visoki i srednji tonovi su čišći i jasniji, ma milina...

 

Inveticija od 200 i kusur kuna (nakon puno za*ebancije) se ipak isplatila, Z2300 su se preporodili...

PC RULES!!!
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Probaj Moddane Drivere opcija C-Media, puno puno puno bolje od službenih.   {#}

Aj dobro da si riješio problem   {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Verbatim kaže...

Probaj Moddane Drivere opcija C-Media, puno puno puno bolje od službenih.  {#}

Aj dobro da si riješio problem  {#}

To ću danas kad dođem doma...

 

Iako me malo strah da se opet nekaj ne s*ebe...

PC RULES!!!
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Upute za deinstalaciju Asus Xonar Drivers    {#}  {#} 

 

Poslušaj koji CD iz MFSL Kolekcije     {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Verbatim kaže...

Upute za deinstalaciju Asus Xonar Drivers  {#} {#} 

 

Poslušaj koji CD iz MFSL Kolekcije   {#}

 

Bacam se na posao čim dođem doma {#}

PC RULES!!!
16 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Verbatim kaže...

Upute za deinstalaciju Asus Xonar Drivers  {#} {#} 

 

Poslušaj koji CD iz MFSL Kolekcije   {#}

 

Gdje da skinem koju pjesmu? Može i na PP

PC RULES!!!
16 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Opet se desio isti problem, al ovaj puta sam skužio zbog čega se to dogodilo:

 

Vjerovali ili ne, kriv je NFS Hot Pursuit 2...

 

Nakon što sam reinstalirao windowse prošli tjedan, do subote nisam stigao instalirat ni jednu igru, i sve je bilo OK dok nisam instalirao i pokrenuo NFS, odmah se javila jeka i loš zvuk... 

 

Izbrisao sam igru, no loš zvuk je ostao. Danas se bacam na daljnje rješavanje problema...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Meni treba dobra zvucna za snimanje zvuka. 

 

Npr imam ja c-media zvucnu u kombinaciji s DM-2400 mikrofonom,medjutim kvaliteta snimljenog zvuka je ocajna,izoblicena. Jeli to do zvucne?

 

 

Moze mi tko preporuciti odlicnu zvucnu za snimanje zvuka? Do 600KN

 

 

 

 

Hvala unaprijed{#}

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 13:21 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ima tona review-a na netu..koristi google.

 

http://www.google.hr/#hl=hr&biw=1276&bih=823&q=m+audio+revolution+7.1+review&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=af2ba677de5e34da

 

Tako i za ostale kartice, ne bavim se inače recordingom ali sve tri kartice hardverski podržavaju ASIO 2.0, i imaju low-latency drivere, odgovarajući softver tako da ne bi trebalo biti problema ni u jačim varijantama snimanja tipa 24/96.

 

Evo ti guide u PDF-u.

 

http://www.m-audio.com/images/en/reviewers_guides/revolution-reviewguide.pdf

 

 

Našao sam ti još nešto zgodno..pogle ovo, pravi search :

 

http://www.recordingreview.com/soundcard/soundcard_wizard.php

 

Evo PCI varijante koje preporučaju, EMU 0404 je unutra kao i Audiophile 2496..

 

http://www.recordingreview.com/soundcard/browse.php?advanced=1&inputs=&preamps=&hizinput=&connection=PCI&midi=&bundled=&monitoring=&SPDIF=&AES=&ADAT=&PC=&MAC=&x=80&y=16

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 13:44 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

imam problem s orginalnom zvucnom karticom na asusovoj p5k. problem je u tome da kad muzika svira pocinje neki cudan sum ili postupno stisavanje i pojacavanje zvuka. 

probo sam razne programe i eq-eve ali nista. mislim da je bas u zvucnoj problem pa da bi nova zvucna rijesila to..

treba mi savjet za kupnju zvucne do 300 kn {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
avaSt kaže...

treba mi savjet za kupnju zvucne do 300 kn {#}

 

Xonar DG, Audigy LS / SE /X-Fi Xtreme Audio. Nekaj drugo ni nema za taj novac a da je novo iz dučana.

15 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

pitanje. koju usb zvucnu da uzmem za laptop? uvijet: 5.1 i do oko 500 kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
jocommb kaže...

pitanje. koju usb zvucnu da uzmem za laptop? uvijet: 5.1 i do oko 500 kn...

pogledaj ovdje nešto

 

BTW sve je sigurno...više o DX-u ovdje

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
znam za DX vec sam narucivao s njega,al mislis da je bolja od audigy 2 zs,ili CREATIVE Labs Sound Blaster SURROUND 5.1 USB?...
ja sam te naso kod nas,mislio sam da ima jos kakvih... i da neznam kakva je ova: Zvučna kartica eksterna USB C-media , 8 kanalna, 16 bit
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
jocommb kaže...
znam za DX vec sam narucivao s njega,al mislis da je bolja od audigy 2 zs,ili CREATIVE Labs Sound Blaster SURROUND 5.1 USB?...
ja sam te naso kod nas,mislio sam da ima jos kakvih... i da neznam kakva je ova: Zvučna kartica eksterna USB C-media , 8 kanalna, 16 bit

Uzmi Creative.....po meni je ona bolji izbor od Audigy-ja

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
Krešo91 kaže...
jocommb kaže...
znam za DX vec sam narucivao s njega,al mislis da je bolja od audigy 2 zs,ili CREATIVE Labs Sound Blaster SURROUND 5.1 USB?...
ja sam te naso kod nas,mislio sam da ima jos kakvih... i da neznam kakva je ova: Zvučna kartica eksterna USB C-media , 8 kanalna, 16 bit

Uzmi Creative.....po meni je ona bolji izbor od Audigy-ja

Totalno krivo. Audigy2 ZS je tri koplja ispred Surrounda 5.1, to je kartica u rangu AudigySE-a, odnosno Soundblaster Live-a! 24bit. Komponente na Audigy2 ZS-u su neusporedive, a i tehnologije koje podržava, uz ASIO 2.0 za low-latency recording i slično.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

Totalno krivo. Audigy2 ZS je tri koplja ispred Surrounda 5.1, to je kartica u rangu AudigySE-a, odnosno Soundblaster Live-a! 24bit. Komponente na Audigy2 ZS-u su neusporedive, a i tehnologije koje podržava, uz ASIO 2.0 za low-latency recording i slično.

da ali mu se ne isplati ako će koristit npr. samo za igranje ili gledanje filmova

za takve stvari može i neka jeftinija varijanta

 

ako se bavi audio editiranjem onda tako nešto je must have

 

BTW jeli ti pričaš o PCI kartici ili notebook kartici (PCMCIA)

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2011 21:35 (Krešo91).
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Obje su izuzetno kvalitetne, čak i notebook verzija je po kvaliteti zvuka stupanj iznad svih jeftinih Soundblaster i X-Fi! Go! i Surround! USB varijanti.

 

Uzeo sam ju curi za Amilo njen. Za glazbu i filmove je kartica jednostavno fenomenalna za laptop. Da li se nabaviti za 200kn svakako bi nju uzeo prije nekog USB rješenja.

 

So, the sound of the Audigy 2 ZS Notebook is subjectively no worse than that of the PCI card Audigy 2 ZS. In other words, the notebook version of this audio card sounds as good as the desktop one.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/multimedia/display/audigy2-zs_6.html#sect1

 

Ukoliko ju kontroler adekvatno prihvati i instalira, ovo je way to go što se tiče kvalitete laptop zvuka. Ako govorimo jasno da ju može nabaviti za 200..nisam ih se nešto nagledao, a godinama sam u tome.

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2011 22:30 (thedream).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

ok pregledo sam dosta toga i nasao sam sto bi mi pasalo.... na njuskalu sam naso Audigy2 zs (nisam nigdje u trgovini naso izgleda da i nema) 400 kn je cijena, takva je i Creative x-fi to sam naso u trgovini.... jel bolje to ili jedna od ovih usb prva , druga (i ako neka zna koja je razlika izmedu ove dvije)...

Koristicu ih za igranje i muziku sa z-5500....

laptop je toshiba a210-16f... i da jel ove dvije prve stanu u express card slot?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ja bi uzeo Audigy2 ZS od te dvije, uspoređujući desktop varijante koje sam imao obje, i X-Fi Extreme Audio,baš izvorna, ne AudigySE mod, i punokrvni Audigy2 ZS, druga je uvijek moj izbor i preporuka.

 

Kažem, ne mogu ništa o njoj loše reći ali se ne bi bilo loše ogrebati za malo nižu cijenu, 400kn je isto dosta, trebalo bi o 300 razgovarati ako je prodavač voljan popustiti, makar 350. Mislim da ju je malo precjenio s obzirom da PCI varijante idu po 200 a PCMCIA je ipak prilično zastario port danas. I teško će ju vjerujem prodati po 400.

 

Razgovaraj o cijeni, bar malo..

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

Ja bi uzeo Audigy2 ZS od te dvije, uspoređujući desktop varijante koje sam imao obje, i X-Fi Extreme Audio,baš izvorna, ne AudigySE mod, i punokrvni Audigy2 ZS, druga je uvijek moj izbor i preporuka.

 

Kažem, ne mogu ništa o njoj loše reći ali se ne bi bilo loše ogrebati za malo nižu cijenu, 400kn je isto dosta, trebalo bi o 300 razgovarati ako je prodavač voljan popustiti, makar 350. Mislim da ju je malo precjenio s obzirom da PCI varijante idu po 200 a PCMCIA je ipak prilično zastario port danas. I teško će ju vjerujem prodati po 400.

 

Razgovaraj o cijeni, bar malo..

zvao sam ga i spustio je na 350 kn, al sad imam drugi problem nepase mi u utor, ja imam express card, a kartica je PCMCIA...... uzas....

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 15:55 (jocommb).
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

A hebemu miša..{#}, a da potražiš X-Fi! Surround, ona ti je 5.1, na X-Fi! Go možeš samo 2.1 spojiti ukoliko naletiš na dotičnu. Dakle X-Fi Surround za 5.1 tipa Z5500 potraži, kad je već na lap želiš okačiti..

 

Ili imam bolju ideju možda, ono smeće od C-Medie uzeti eksterno pa spojiti, čisto da šalje signal kontrolnom centru od Z5500 gdje se nalazi DAC i ADC za obradu zvuka.

 

Ona je USB čini mi se, i 7.1 je.

 

http://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-externa-asonic-cmedia-8kanal-kut/21914

 

Da ti fino SPDIF-om pošalješ signal na Z5500, mislim da bi šljakalo..ili analogno ako ćeš spajati samo popikaš bananice..

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Zvučne kartice - Generalni Topic
thedream kaže...

A hebemu miša..{#}, a da potražiš X-Fi! Surround, ona ti je 5.1, na X-Fi! Go možeš samo 2.1 spojiti ukoliko naletiš na dotičnu. Dakle X-Fi Surround za 5.1 tipa Z5500 potraži, kad je već na lap želiš okačiti..

 

Ili imam bolju ideju možda, ono smeće od C-Medie uzeti eksterno pa spojiti, čisto da šalje signal kontrolnom centru od Z5500 gdje se nalazi DAC i ADC za obradu zvuka.

 

Ona je USB čini mi se, i 7.1 je.

 

http://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-externa-asonic-cmedia-8kanal-kut/21914

 

Da ti fino SPDIF-om pošalješ signal na Z5500, mislim da bi šljakalo..ili analogno ako ćeš spajati samo popikaš bananice..

mislim da ce tako i bit.... ako nebude valjo zvuk uzecu ovo i amen

15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Evo malo autora u temi. {#} Sta mislite da napravimo mali Best buy poredak? Jeste nasli koji review na forumu, ja nisam uspio nista naci.

Low life ! Alat ne cini majstora!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
Može best buy novih i rabljenih jer se zvučne kartice vrlo rijetko kvare.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice