AC DC to adapter

poruka: 11
|
čitano: 3.976
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AC DC to adapter

Pozdrav.

 

Ovako ide priča, naručio sam sa dealextreme.com jedan mali nastavak za mini-kompresor.

 Kompresorčić ima ovakav nastavak koji ide u auto, 12V.

 

 

Međutim, kada stavim u utikač ovaj nastavak, kompresor uopće ne radi.

 

Treba li tu još neki pretvarač, tj. nešto dodatbo kupiti?

 

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AC DC to adapter

Trebalo bi radit normalno ako je sve ispravno. Radi li kompresor kad ga uključiš u auto?

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AC DC to adapter

Radi.

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 15:53 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AC DC to adapter

Ako imaš multimetar provjeri jeli uopće ima napona na izlazu...lako je moguće da je stiglo neispravno

14 godina
neaktivan
offline
AC DC to adapter

Treba ti jaci adapter, ovaj postojeci ti daje najvise 0.5A struje (kompresor ti vuce bar 2A). Pogledaj koliko ti troši kompresor pa po tome moras kupiti odgovarajuci adapter.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AC DC to adapter
Gocznet kaže...

Treba ti jaci adapter, ovaj postojeci ti daje najvise 0.5A struje (kompresor ti vuce bar 2A). Pogledaj koliko ti troši kompresor pa po tome moras kupiti odgovarajuci adapter.

Bez obzira na to motor od kompresora bi se trebao bar pokušat zavrtiti, čuo bi se nekakav zvuk.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AC DC to adapter
bradonja_85 kaže...
Gocznet kaže...

Treba ti jaci adapter, ovaj postojeci ti daje najvise 0.5A struje (kompresor ti vuce bar 2A). Pogledaj koliko ti troši kompresor pa po tome moras kupiti odgovarajuci adapter.

Bez obzira na to motor od kompresora bi se trebao bar pokušat zavrtiti, čuo bi se nekakav zvuk.

Nebi cak ni to, motor kod paljenja "povuce" dosta struje u kratkom vremenu a ovakvi mali adapterici cesto imaju zastitu protiv prevelike struje tako da motor jako kratko dobije napon jer se adapter brzo ugasi zbog nagle potrosnje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AC DC to adapter
Gocznet kaže...

Treba ti jaci adapter, ovaj postojeci ti daje najvise 0.5A struje (kompresor ti vuce bar 2A). Pogledaj koliko ti troši kompresor pa po tome moras kupiti odgovarajuci adapter.

Kako da to provjerim?

Na njemu ništa ne piše, samo 12V.

ZOTAC: It's Time to Play.
13 godina
offline
Re: AC DC to adapter
DmL kaže...
Gocznet kaže...

Treba ti jaci adapter, ovaj postojeci ti daje najvise 0.5A struje (kompresor ti vuce bar 2A). Pogledaj koliko ti troši kompresor pa po tome moras kupiti odgovarajuci adapter.

Kako da to provjerim?

Na njemu ništa ne piše, samo 12V.

Jel išta piše na tom kompresoru? Upiši u google pa provaj naći koji motor je u njemu

15 godina
offline
Re: AC DC to adapter

Sigurno je adapter preslab za pokretanje kompresora; imam sličan mini kompresor i jedva starta s adapterom od 2 A; u autu radi potpuno normalno; isprobaj u nekom autu ili uzmi ispravljač (adapter) 12 V i barem 5 A, ako taj kompresor misliš kod kuće koristiti.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Re: AC DC to adapter
KaeR kaže...

Sigurno je adapter preslab za pokretanje kompresora; imam sličan mini kompresor i jedva starta s adapterom od 2 A; u autu radi potpuno normalno; isprobaj u nekom autu ili uzmi ispravljač (adapter) 12 V i barem 5 A, ako taj kompresor misliš kod kuće koristiti.

Dajte ako možete naći neki link gdje mogu naručiti takav pretvarač...

 

Kažem još jednom, ne znam koliko kompresor treba ampera, ali koji onda naručiti da radi?

 

 

ZOTAC: It's Time to Play.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice