ZTE Blade III

poruka: 1.642
|
čitano: 694.667
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Igor Volkin kaže...

ovo mi je prvi smartphone pa oprostite ako postavljam glupa pitanja.

 

1) ako napravim taj root, onda cu moci u potpunosti uninstalirati aplikacije koje ne zelim? trenutno se niti jedna aplikacija od ovih koje su dosle s mobitelom ne moze bas uninstalirati. sto mi sve zapravo rootanje mobitela omogucava?

 

2) ako napravim root i maknem hrpu aplikacija, da li ce se one vratiti ako napravim update preko one 'Software Update' aplikacije koja je na mobitelu? tj, kakav tocno update se tu provjerava i skida, da li update samog Android OS-a ili update tog custom OS-a koji dolazi na mobitelu?

 

3) ono sto je netko vec pitao - ako rootam pretpostavljam da gubim garanciju. ukoliko dodje do ikakvih problema, da li je moguce vratiti uredjaj na prvotno stanje (dakle OS + aplikacije kakve su bile prilikom kupnje) tako da operater ne skuzi da je mobitel rootan i odbije mi garanciju? da li je moguce ovo prvotno stanje prilikom kupnje mobitela nekako backupirati npr pa vratiti u slucaju problema?

 

4) imam uredjaj tek koji dan i sve radi ok, ali primjetio sam dosad jednom ili dvaput da mi se prikaz sadrzaja na ekranu pokvario. npr otisao sam na onaj 'Play Store' da instaliram Operu Mini, vidim onaj gumb na kojem pise 'Install' i odjednom se vide zbrljotine umjesto teksta 'Install' na gumbu i jos na par mjesta po ekranu. da li to indicira na problem u samoj 'Play Store' aplikaciji, problem negdje dublje u softveru (tipa Android OS) ili je problem iskljucivo hardverski (tj dobio sam sjeban mobitel). velim, to se desilo tek par puta, ali me zanima da li je itko drugi to primjetio tko ima isti mob.

Nisam ni ja neki stručnjak pa neka me ispravi netko ako griješim.

 

1) Da možeš, ali skroz obrisat aplikacije koje su došle sa OS-om nije preporučljivo jer mogu utjecat na sam rad smartphonea. Ali možeš ih disableati da ti ne troše bateriju i RAM, što je jednako dobro. Nije baš da zauzimaju neki ogroman prostor na internoj memoriji.

 

2) To je vjerojatno za update samog Androida. Ako izbace Jelly Bean za Blade 3 onda preko toga nadogradiš. Ovaj mob ima čisti Android gore. Neki custom ROM si možeš sam staviti. Osobno nemam iskustva s tim i malo me strah baš sve mijenjat, ali možda probam jednog dana.

 

3) Mob možeš unrootati u svakom trenutku. Neki ljudi su mi čak rekli da u servisu uglavnom ne prave problem ako je mobitel rootan, iako to na papiru poništava garanciju. Možda ima netko iskustva iz prve ruke. Mislim da dok god ne ideš u neke ozbiljnije stvari, tipa overclockiranje procesora, ne bi smjelo biti problema.

 

4) Nisam primijetio ništa takvo. Moguće da je bila neka greška sa aplikacijom ili samim storeom. Ako će ti se pojaviti i kod uobičajenog surfanja, možda je neka greška s ekranom.

16 godina
offline
Re: ZTE Blade III

Za one koji su rootali, u video tutorijalu piše da je potrebno instalirati drivere na računalu, kao što je PC companion za Sony. Međutim, jesu li ovdje potrebni

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7EpkrCq1gfM

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 14:04 (Ag008).
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

bok ljudi neznam sto bi uzeo xperiu miro ili ovaj mobitel, mislim kod xperie miro mi je plus to sta ima bljeskalicu i prenju cameru a zte ima veci ekran vecu rezlouciju jaci procesor---

KJV
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ZTE Blade III

Kako Xperia U više nije u ponudi Bonbona, ovo je najisplativiji mobitel za tu cijenu.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

ma bonbon je sve živo rasprodao, pogotovo zbog one akcije, a čak i mobiteke koji nisu bili na akciji... što pravi marketing čini.....{#}

 

al mene taj dizajn xperie strašno nervira, zbilja je neprivlačan... ne znam dal da počnem od stražnje strane kučišta, čudne lagane bočne zaobljenosti ili onog doljnjeg djela ispod jedinih tipki ili samih tipki u onoj crti ili pak same cjeline, a i ikonice mi se baš čine grozne, makar se ajde bar njih može promjeniti s raznoraznim programčićima s google play-a...

 

i ekran je 3.5'' što je zbilja primjetna razlika u odnosu na 4'', meni čak i 4' polako postaje premalen... a da ne govorim o androidu 2.3

16 godina
offline
Re: ZTE Blade III

Dobar je mobitel, dosta tanak i velik. Jedino je kamera mana.

Za 1000kn nećeš naći bolje.

Ja i dalje tražim one koji su ga rootali da podijele svoje iskustvo.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
11 godina
offline
ZTE Blade III - staklo

Molim pomoć!

Uspio sam razbiti staklo na blade-u. Pao mi je s visine 20-ak centimetara, a nažlost nije imal nikakvu zaštitu. Zaslon nije oštećen, nego samo staklo.

Tražio sam na ebayu i nisam našao ništa.

Tražio sam pod ZTE blade iii (pa onda i 3) : glass, digitizer, touch screen, samo zte blade iii

Ima li netko kakve informacije što s staklom, tj. kako ga nabaviti. Navodno Kinezi još ne rade kopiju (sami sebi:)

Poslao sam mail na agramservis i čekam kaj budu oni odgovorili.

Fala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III - staklo
schtef kaže...

Molim pomoć!

Uspio sam razbiti staklo na blade-u. Pao mi je s visine 20-ak centimetara, a nažlost nije imal nikakvu zaštitu. Zaslon nije oštećen, nego samo staklo.

Tražio sam na ebayu i nisam našao ništa.

Tražio sam pod ZTE blade iii (pa onda i 3) : glass, digitizer, touch screen, samo zte blade iii

Ima li netko kakve informacije što s staklom, tj. kako ga nabaviti. Navodno Kinezi još ne rade kopiju (sami sebi:)

Poslao sam mail na agramservis i čekam kaj budu oni odgovorili.

Fala

 

 

meni kad se razbo ekran na lg gc900 slao sam mejl na 5 različitih servisa... treba njima vremena da ti odgovore, a i imati ćeš uvid u povoljnije cijene i sl... samo se uvjeri da ti fakat mogu nabaviti dio, jer ja sam svoj mob morao nositi u drugi servis jer u moby freaku (koji je bio najpovoljniji) nisu mogli naći rezervni dio i to mi nisu javili preko weba nego kad je mob već bio kod njih.... za nabavu iz kine nemam pojma...

 

 

 

jel mi može neko preporučiti neke dobre aplikacije za rootane mobitele, za ubrzavanje, bolju prilagodbu, za upravljanje predinstaliranim programima i sl.?  Hvala!

11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III - staklo
marin0000 kaže...
schtef kaže...

Molim pomoć!

Uspio sam razbiti staklo na blade-u. Pao mi je s visine 20-ak centimetara, a nažlost nije imal nikakvu zaštitu. Zaslon nije oštećen, nego samo staklo.

Tražio sam na ebayu i nisam našao ništa.

Tražio sam pod ZTE blade iii (pa onda i 3) : glass, digitizer, touch screen, samo zte blade iii

Ima li netko kakve informacije što s staklom, tj. kako ga nabaviti. Navodno Kinezi još ne rade kopiju (sami sebi:)

Poslao sam mail na agramservis i čekam kaj budu oni odgovorili.

Fala

 

 

meni kad se razbo ekran na lg gc900 slao sam mejl na 5 različitih servisa... treba njima vremena da ti odgovore, a i imati ćeš uvid u povoljnije cijene i sl... samo se uvjeri da ti fakat mogu nabaviti dio, jer ja sam svoj mob morao nositi u drugi servis jer u moby freaku (koji je bio najpovoljniji) nisu mogli naći rezervni dio i to mi nisu javili preko weba nego kad je mob već bio kod njih.... za nabavu iz kine nemam pojma...

 

 

 

jel mi može neko preporučiti neke dobre aplikacije za rootane mobitele, za ubrzavanje, bolju prilagodbu, za upravljanje predinstaliranim programima i sl.?  Hvala!

Ja sam skinuo "Seeder" nisam ga htjeo kupiti pa sam ga skinuja hehe....

Puno pomaze,tj mice lag.Nikad problma s njm.

11 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Pozdrav ekipa. Evo i ja sam se pridružio "sretnicima" koji su kupili ovaj mob., ali imam problema sa zvukom. Zanima me je li netko pokušao snimati filmove s mobitelom i kakav mu je snimljeni zvuk. Meni je to jako tiho i užasno nerazgovjetno . Sa zvanjem i razgovorima nemam problema, bar se ekipa s kojom razgovaram ne žali da me loše čuje.

 

Pomagajte. THX :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

ljudi, kako da prebacim poruke s moba na komp? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

http://mightytext.net/

 

možda pomogne

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

imam par pitanja: 1, jel probo netko koristit neke druge slušalice na mobitelu, i da li rade.?

               2. da li vam se nekad dogodi kad imate slušalice u ušima i ne slušate da se svakih 10ak sekundi čuje neko preskakanje il šta već?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

jeli iko instalira kakav costom room ???

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

bok, imam jedan problem, npr kad ulazim u postavke pojavi mi se na sec crveni okvir i makne i tako isto i za fotoaparat?? sta je to jako me nervira..

 

Smrdljivi skakavac.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
chrispy450 kaže...

bok, imam jedan problem, npr kad ulazim u postavke pojavi mi se na sec crveni okvir i makne i tako isto i za fotoaparat?? sta je to jako me nervira..

 

 

 

meni se to nikad nije dogodilo, moguće da je greška do softvera...

11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Kako da to popravim?
Smrdljivi skakavac.
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

idi na opcije za razvojne programere i pregledaj da nisi tamo nešta uključio slučajno...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
A nisam nista prpao jedino mi je tamo uklj strogi nacin i to je to... to je vec bilo a da ga odvedem na garanciju?
Smrdljivi skakavac.
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

isključi strogi način i pritisni dugme hvala. vidjet ćeš da je to to

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Jee uredu je sad hvala
Ali imam jos jedno pitanjee, zanima me zasto kad mi je mob na punjacu slabije rasi touch a na drugom punjacu je sve uredu.,..?
Smrdljivi skakavac.
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

strani proizvođač, vjerojatno nije dobro prilagodio punjač za naše tržište(europsko), a uzmi punjač od starog mobitela, onu glavu punjača.. sve je to slično (čitaj isto)...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Od ocevog alcatela pubjac radi bez problema.. a i ovi prozor crveni mi se ne pokazuje nego jedino kad mi je pod opterecenjem, a to je vjerovatno tako.... hvala!
Smrdljivi skakavac.
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Evo opet me zeza crveni okvirr manje je al opet svakomalo.... sorry za dp
Smrdljivi skakavac.
12 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Ponovo sam napisao kratki osvrt, nakon par mjeseci koroištenja ovog mobitela.

 

ZTE Blade III – osvrt nakon par mjeseci korištenja

★ Regionalni portal posvećen Linuxu i otvorenim sustavima - www.linuxzasve.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Jeli itko probao cm10 na blade-u 3?
Planiram instalirat ali neželim riskirat.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Luxy2501 kaže...

Jeli itko probao cm10 na blade-u 3?
Planiram instalirat ali neželim riskirat.

koristim već tjednima cm10 i puno je brži mob i sve radi. na ovom linku imaš zadnji build za cm10 4.1.2 i stavi ga, ali i skini s prve stranice gapps i uživaj. ovih dana budem stavil i cm10.1 (4.2.2) jer ima i toga. uglavnom da skratim tu imate sve teme i isprobavajte {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
overlord666 kaže...
Luxy2501 kaže...

Jeli itko probao cm10 na blade-u 3?
Planiram instalirat ali neželim riskirat.

koristim već tjednima cm10 i puno je brži mob i sve radi. na ovom linku imaš zadnji build za cm10 4.1.2 i stavi ga, ali i skini s prve stranice gapps i uživaj. ovih dana budem stavil i cm10.1 (4.2.2) jer ima i toga. uglavnom da skratim tu imate sve teme i isprobavajte {#}

Jel bi mogao u par natuknica objasnit kako instalirat cwm? Preko terminala mi neide :S

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
12 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Luxy2501 kaže...
overlord666 kaže...
Luxy2501 kaže...

Jeli itko probao cm10 na blade-u 3?
Planiram instalirat ali neželim riskirat.

koristim već tjednima cm10 i puno je brži mob i sve radi. na ovom linku imaš zadnji build za cm10 4.1.2 i stavi ga, ali i skini s prve stranice gapps i uživaj. ovih dana budem stavil i cm10.1 (4.2.2) jer ima i toga. uglavnom da skratim tu imate sve teme i isprobavajte {#}

Jel bi mogao u par natuknica objasnit kako instalirat cwm? Preko terminala mi neide :S

evo ti link i scrollaj dolje di ti piše na engleskom i čitaj i skužil budeš jer je jednostavno da jednostavnije nemre biti, a ak neke ne kužiš reci pa ti objasnim postupak po postupak, ali sve ti piše ovak i onak

14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
overlord666 kaže...
Luxy2501 kaže...
overlord666 kaže...
Luxy2501 kaže...

Jeli itko probao cm10 na blade-u 3?
Planiram instalirat ali neželim riskirat.

koristim već tjednima cm10 i puno je brži mob i sve radi. na ovom linku imaš zadnji build za cm10 4.1.2 i stavi ga, ali i skini s prve stranice gapps i uživaj. ovih dana budem stavil i cm10.1 (4.2.2) jer ima i toga. uglavnom da skratim tu imate sve teme i isprobavajte {#}

Jel bi mogao u par natuknica objasnit kako instalirat cwm? Preko terminala mi neide :S

evo ti link i scrollaj dolje di ti piše na engleskom i čitaj i skužil budeš jer je jednostavno da jednostavnije nemre biti, a ak neke ne kužiš reci pa ti objasnim postupak po postupak, ali sve ti piše ovak i onak

Piše kao da će se rebootat par puta i bit na "zelenom" bootu, meni je sad na tom i stoji već par minuta, jel to normalno? :S

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice