Sony Xperia Z5 - Rasprava

poruka: 1.111
|
čitano: 168.175
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
MatijaT30 kaže...
To se zna dogodit na svakom uređaju zbog veceg pregrijavanja. Nazalost za to garancija ne vrijedi... Morat ces zivit s tim ili ga prodat,mjenjat...

 Za 25 dana korištenja? LG takve stvari podrazumijeva garanciju... 

8 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
A uvjek mozes probat, možda i uvaže garanciju, ali u svakom slučaju je jako klimavo.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ma daj ga na garanciju, nisam siguran da će ti zamijenit uređaj, al će bi na njega trebalo ić sve novo osim matične. Pogotovo ako nemaš fizičkih oštećenja.

13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Mobitel je kao novi...zasad se malo vidi..vidjet cemo hoce se siriti...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Nemaš šta razmišljat, na servis to...

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

pozz ima li itko iskustava sa neutrino mobile mislio sam uzeti navedeni uređaj preko njih?

errando discimus Make your choice
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
laki-cakija kaže...

pozz ima li itko iskustava sa neutrino mobile mislio sam uzeti navedeni uređaj preko njih?

Već preko njih kupio 4/5 mobitela i naručujem u ponedjeljak LG V10, nemaš nikakve brige, vrhunska usluga i maksimalno pouzdan webshop

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Jel se meni cini ili nema postavke vremena kada se gasi ton na Marshmallowu? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Do Not Disturb možeš vremenski postavit, ako je to to na šta misliš

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

To znam, ali mislim na ono da kada upalim bez zvuka, da mogu na plusic i minus odabrati koliko da bude aktivan. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ne bih znao točno, to slabo uopće i koristim a znam da su premandurili sve oko toga pri prelasku sa LP na MM.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

kad smo kod toga, timer na DND meni ne funkcionira - nakon isteka x vremena na koliko sam namjestio da bude upaljen, još uvijek je upaljen sve dok ga ručno ne ugasim. Tužno.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Mah, mozda to vrate. 

 

Nego, da pitam, jel vama na Compactu prednje staklo neravno? Kada gledate neku lampu, jel vam se deformira kod tipke za paljenje? Tako mi je bilo na Z1C, ali iza i to je bila plastika pa je bilo razumljivo. 

 

I kad spominjem staklo, jel to Gorilla 4 ili neki Dragontrail? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Navodno je Gorilla glass. Meni nema nikakvih uleknuća, mogu kalibrirat vaservagu po svom ekranu.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Nope, ravno. I mislim da je ipak Dragontrail, s obzirom da je JDI koji proizvodi panel ujedno i partner proizvođaća koji proizvodi Dragontrail. A ima više dokaza na netu da je Dragontrail znatno čvršći, moje iskustvo sa padanjem je to pokazalo, nečije možda neće pa će prsnut odmah 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Hm, mozda mi je iskrivljen radi plasticnog screen protectora i par zrnaca prasine ispod. 

Mislim da cu ga se rijesiti kada dodje futrola s poklopcem. Valjda cu i ja imati srece sa staklom :D

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Da li je iko imao priliku testirat Qualcomm Quick Charge 2.0 na Z5, puni li bateriju imalo brzee od obicnog punjaca?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Puni. Do 90% mislim da ide 45 minuta ali ne sjećam se. Nemam ga doma, jednom mi je frend posudio. Al meni je i ovaj kaj dođe s njim dovoljno brz

13 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Hajd netko s Z5 i Z5 Premium,kakvi su dojmovi?

Imam priliku si uzeti ranije uz produljenje ugovora pa reko što neb ubo kad mogu,sam da čujem mišljenja još pa da mogu Z2 umirovit i uzet Z5,dali se isplati dat tih 1000-2000kn više za Z5 Premium radi ekrana ili?

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Imam Z5 Compact, nijanse su to, uglavnom očekuj upola lošiju bateriju (oko 4,5h max SoT-a) za ta dva, ekrani su bolji u odnosu na Z2 kao i driver (mokrim prstima se može tipkat, prije se nije moglo) kamera je malkoc bolja i imat će više ažuriranja. Po meni se ne isplati na 4K ići.

13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
bubimir13 kaže...

Imam Z5 Compact, nijanse su to, uglavnom očekuj upola lošiju bateriju (oko 4,5h max SoT-a) za ta dva, ekrani su bolji u odnosu na Z2 kao i driver (mokrim prstima se može tipkat, prije se nije moglo) kamera je malkoc bolja i imat će više ažuriranja. Po meni se ne isplati na 4K ići.

 Na bateriju sam navikao :P
Imao galaxya s4 i9505 i navikao na katastrofa bateriju tako da me ne može iznenaditi :D

Meni moja Z2 izdrži 2 do 3 dana bez punjača,kako ju kad koristim a kad ju baš driblam kako ja to najbolje znam onda bude SoT-a oko 6 sati maximalno. 

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Samo kažem da ne bi bilo. Inače je mob stroj, ima nekih bugova (autobrightness, Bluetooth audio streaming...) ali sve u svemu ok je, konstrukcija je iznimna, puno bolje nego Z3 serija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

bubimire, koliko ti SoT-a izvlačiš na Z5C do 40% baterije?
Meni je vrhunac 3 i pol sata, inače se vrti oko dva i pol.

 

Ne znam jel ovo što ljudi kažu 5 sati, jel se gleda od 100 do 10% ili?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ti si još dobar, meni je 1,5 do 40, 4,5 average do 10-15%, kada obično stavljam na punjač. Al ja imam 3 igre po dva puta na dan i sve moguće društvene mreže, tako da je to ok. Valjda. 

Obično gledaš od 100 do kad ga staviš na punjač, ne znam za neko pravilo osim da u tom međuvremenu ne smije se dopunjavat i time produživat SoT.

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ja ga skidam s punjača na cirka 95%, a stavljam na 35-40%.
Na više mjesta sam pročitao da je za Li-ionske baterije najbolje da budu u 40-80% zoni pa se toga držim.

 

Ja ako koristim mob, visim na internetu(Opera Beta), a imam instalirane Wapp, Messenger, Facebook, Carthrottle i ebay da znam da rade u pozadini, a što još troši, pitaj boga.

 

 

Sada sam na 50% i imam 2 sata i 25 min SoT-a. Screen troši 23%, Music 11%(piše da je radio 2 sata i 38 minuta), Opera beta 8% i dalje su cell standby i Android OS i još toga sve ispod 5%.

 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
chutac kaže...

Ja ga skidam s punjača na cirka 95%, a stavljam na 35-40%.
Na više mjesta sam pročitao da je za Li-ionske baterije najbolje da budu u 40-80% zoni pa se toga držim.

 

Ja ako koristim mob, visim na internetu(Opera Beta), a imam instalirane Wapp, Messenger, Facebook, Carthrottle i ebay da znam da rade u pozadini, a što još troši, pitaj boga.

 

 

Sada sam na 50% i imam 2 sata i 25 min SoT-a. Screen troši 23%, Music 11%(piše da je radio 2 sata i 38 minuta), Opera beta 8% i dalje su cell standby i Android OS i još toga sve ispod 5%.

 

 

Sot ti se provjerava od 100%-5%.

Ovo sto ti radiš nije dobro jer ti ne izbacuje realan Sot jer ti na 40% nadopunjujes mob tako da tu nema pravog Sot-a

Napuni ga na 100% i na 5% pogledaj koliko Sot-a imaš - e onda je to realan Sot.

A ovo za bateriju da je najbolje držit između 40-80% je nečija bedastoća.Po tome si rob bateriji i moraš je punit svakih pol dana.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 7:30 (R36).
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Meni je baterija grozna otkad sam na MM-u. Kod onog grafa praznjenja mi pise da mi je mobitel non stop awake i da mi najvise baterije trosi android system sa 30%-40%. Pri flashanju sam napravio i factory reset tako da tu nebi trebalo bit problema.

Radi dobro jedino ako ocistim cache i napravim force stop(pa restart moba) nekom programu com.sonyericsson.android.wakeup jer ga on navodno non stop budi al svaki put kad ga napunim on opet po starom. Je imao netko slican problem jer mi se neda radit restart mobitela svaki put kad ga skidam sa punjaca.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 0:47 (lukica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

ja kad sam flashao odradio sam sofrtware repair odmah nakon toga, i nema frke nikakve

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Mislio sam prijeci na android (s iosa) i vidio sam da je z5 poprilicno jeftin za svoje specifikacije (3280 kn) 

koje su mu glavne mane? i da li mu baterija moze bar dan izudrat (srednjom upotrebom) najvise sam na youtubeu i instagramu? hvala svima koji odgovore

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Može i više, sve ovisi o količini gledanja, al meni sa igranjem RR3, SimCity i Madden NFL + FB+IG ide bez problema jedan dan.

Mane su bar na mojem, neki imaju drugačije, plave mrlje na slici di bi trebala bit tama. Doduše ne uvijek. Planiram ga na servis slat zbog tog...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice