Samsung Omnia 7 - Rasprava

poruka: 1.475
|
čitano: 354.254
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Moji prvi dojmovi.

Jučer sam uspio updateati zahvaljujući onom triku, inače ne znam kako bih više čekao... Prvi dojam je fantastičan, dakle nevjerojatno je to kako se odmah prvi prvom scrollu osjeti razlika, a brzina je također puno veća.

Neki androidaši su me danas pitali imam li ja to dual core. Toliko lijepo radi sve da i sam nekad mislim da je dvojezgreni proc unutra. Međutim, ima tu još dosta posla. Volio bih neku pozadinu ili neki custom wallpaper staviti ispod hubova, također i drugačiji lock screen.

Nije da patim za tim, ionako mi je to sve dosadilo na Androidu, ali bi bio pogodak za tržište jer je to ono što ljudi žele nakon recimo iPhonea (znam iz osobnog iskustva).

Nadalje, nije mi baš jasan ovaj multitasking. U postavkama jasno piše da postoje aplikacije koje se mogu vrtit u pozadini (background processing), ali nažalost niti jednu nisam pronašao, a najviše mi smeta to što ne mogu pustit pjesmu na youtube i multitaskat.

Facebook chat je odlično integriran, do sada nešto ovako dobro nisam probao, mada mi recimo na samom WP7 smeta to što se sve s mailova trpa u people, a nemam obični imenik samo sa sim kartice i telefona-to je zapravo nešto što mi najviše smeta na WP7.

Doduše, cijeli mobitel se polako pretvara u društvenu mrežu, što mi se baš i ne sviđa, volio bih nekako povući paralelu između online i offline svijeta.

Svi navedeni nedostaci-izuzev onog s people app-mi ne smetaju jer je ovo mobitel koji sam htio nakon Androida te mi je WP7 za sada najdraži OS, ali ti neki nedostaci jednostavno udaljavaju korisnike i MS to treba riješiti čim prije tim bolje.

btw. ovo s custom ringote je glupost neviđenih razmjera, katastrofa MS da tako jednostavnu stvar toliko zakomplicira.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 17:06 (Cordas).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

sada imam NoDo i kada odem na update u zune-u tamo pise  koji imam update (ne nalazi novi) ali ispod pise tekst koji u zaključku nudi RESTORE, dakle, trebam ti restorirati WP7 prije updatea pre-Manga ili pokušavati forsati dok ne pronađe novi update?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Imam Omniu na t-mobile-u. Nikako ne uspijevamupdate na mango niti forsanjem.. Ima li još koji trik?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
Bezecinho kaže...

Imam Omniu na t-mobile-u. Nikako ne uspijevamupdate na mango niti forsanjem.. Ima li još koji trik?

 budi uporan...

nego, ne mogu se logirat na twitter, javlja mi neki error 500. mislim da sam prvi puta ukucao krivi nick ili pass ali me za to vise ne pita. samo kaze conecting i onda error.. :/

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
Phobius kaže...

Naravno da su podrzani custom ringtonovi. Potrebno je napraviti transfer ringtonea preko Zunea, tako sto cete editovat tag file-a i tu negdje u polje "Type" staviti "Ringtone". Nakon sinhronizacije, na mobitelu ce se taj ton pojaviti u listi ringtonova.

http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/howto/wp7/start/create-ringtones.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

ovaj novi update je odlican i dosta je brzi internet i telefon :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava

I ja sam trikom "disable" uspio oslobodit novi update,evo updata se već pun kukuruz..

 

javim i ja svoje dojmove ako ih bude bilo!! {#}

16 godina
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Hm, vidim misljenja su podjeljenja oko manga, al mislim da bu to sve sjelo na svoje mjesto tokom ostalih updetova. Pa pretpostavljam da je android bil u punoj goroj poziciji u zacetku samog os-a. A wp7 je u startu bil dobar, uz neke nedostatke, kojom ce bit ispravljenje updejtanjem os-a. O androidu necu govorit, posto ga nisam imal, al vidim da je po pitanju performansi winsi su puno bolji, tj znaju iskoristit hardver; tak bar vele oni kaj su koristili oba os-a. Al mislim da winse ceka dobra buducnost. Kakva su poboljsanja na polju trajanja baterije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
zvonac kaže...

Hm, vidim misljenja su podjeljenja oko manga, al mislim da bu to sve sjelo na svoje mjesto tokom ostalih updetova. Pa pretpostavljam da je android bil u punoj goroj poziciji u zacetku samog os-a. A wp7 je u startu bil dobar, uz neke nedostatke, kojom ce bit ispravljenje updejtanjem os-a. O androidu necu govorit, posto ga nisam imal, al vidim da je po pitanju performansi winsi su puno bolji, tj znaju iskoristit hardver; tak bar vele oni kaj su koristili oba os-a. Al mislim da winse ceka dobra buducnost. Kakva su poboljsanja na polju trajanja baterije?

Kad pređeš s Androida na WP7 osjećaš se kao da si prešao sa Fiće na Mercedes.

12 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
Cordas kaže...

Moji prvi dojmovi.

 Volio bih neku pozadinu ili neki custom wallpaper staviti ispod hubova, također i drugačiji lock screen.

 

bra´o, to bih i ja volio, nadam se da ce to nokia rijesiti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
Cordas kaže...

Moji prvi dojmovi.

Jučer sam uspio updateati zahvaljujući onom triku, inače ne znam kako bih više čekao... Prvi dojam je fantastičan, dakle nevjerojatno je to kako se odmah prvi prvom scrollu osjeti razlika, a brzina je također puno veća.

Neki androidaši su me danas pitali imam li ja to dual core. Toliko lijepo radi sve da i sam nekad mislim da je dvojezgreni proc unutra. Međutim, ima tu još dosta posla. Volio bih neku pozadinu ili neki custom wallpaper staviti ispod hubova, također i drugačiji lock screen.

Nije da patim za tim, ionako mi je to sve dosadilo na Androidu, ali bi bio pogodak za tržište jer je to ono što ljudi žele nakon recimo iPhonea (znam iz osobnog iskustva).

Nadalje, nije mi baš jasan ovaj multitasking. U postavkama jasno piše da postoje aplikacije koje se mogu vrtit u pozadini (background processing), ali nažalost niti jednu nisam pronašao, a najviše mi smeta to što ne mogu pustit pjesmu na youtube i multitaskat.

Facebook chat je odlično integriran, do sada nešto ovako dobro nisam probao, mada mi recimo na samom WP7 smeta to što se sve s mailova trpa u people, a nemam obični imenik samo sa sim kartice i telefona-to je zapravo nešto što mi najviše smeta na WP7.

Doduše, cijeli mobitel se polako pretvara u društvenu mrežu, što mi se baš i ne sviđa, volio bih nekako povući paralelu između online i offline svijeta.

Svi navedeni nedostaci-izuzev onog s people app-mi ne smetaju jer je ovo mobitel koji sam htio nakon Androida te mi je WP7 za sada najdraži OS, ali ti neki nedostaci jednostavno udaljavaju korisnike i MS to treba riješiti čim prije tim bolje.

btw. ovo s custom ringote je glupost neviđenih razmjera, katastrofa MS da tako jednostavnu stvar toliko zakomplicira.

 

 U people postavkama mozes maknuti ljude s mailova, pa ti ih lista ne prikazuje. :)

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD
12 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
RaLe kaže...

 U people postavkama mozes maknuti ljude s mailova, pa ti ih lista ne prikazuje. :)

Da, skužio sam, ali jedan mail mora ostati (hotmail, gmail ili facebook), a kad stavim onaj na kojem nemam nikakve elektroničke kontakte iz nekog razloga fale neki kontakti.

12 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
Cordas kaže...
RaLe kaže...

 U people postavkama mozes maknuti ljude s mailova, pa ti ih lista ne prikazuje. :)

Da, skužio sam, ali jedan mail mora ostati (hotmail, gmail ili facebook), a kad stavim onaj na kojem nemam nikakve elektroničke kontakte iz nekog razloga fale neki kontakti.

Ja držim kontakte samo na live servisu, a s mailova syncam samo mailove, ne i kontakte...

 

Inače, danas sam bio skoro odustao od updatea, probao sam 20 puta tu foru sa disablanjem konekcije, i na kraju mi je uspjelo, tako da nemojte odustajati;)

Nakon updatea je sve radilo savršeno, al sam ipak napravio hard reset.

Prezadovoljan sam poboljšanjima (počevši od maila, games ili x-box livea, browser je savršen...), OS je savršen, bar za moje potrebe, al shvaćam da nekima fali otvorenost androida. Još samo da Skype izađe i savršenstvo je potpuno.

15 godina
odjavljen
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

jel vam radi twitter kao integracija?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Molio bih nekog za pomoć, danas sam instalirao Mango, sve je bilo u redu.  Sad se malo igram, i pokušavam isprobati Bing Vision, ali na Bingu ja uopće nemam tu Vision ikonicu (niti bilo koju drugu). Što bih trebao promijeniti? Unaprijed hvala lijepa. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Al nije mi jasno da nisu mogli sredit da sam mob prek neta povuce update, neg se mora na komp spajat prek zune-ea, i onda tek updejtat mango

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
skank666 kaže...

jel vam radi twitter kao integracija?

 U kojem smislu?

 

Ako mislis na postanje poruka na twitter kroz "Me", onda da.

Ako mislis na izlistanje twitter kontakata medu "People", onda da.

 

:)

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

I da update je meni trajao jako dugo oko 1 i nesto min

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
DinCha kaže...

Molio bih nekog za pomoć, danas sam instalirao Mango, sve je bilo u redu.  Sad se malo igram, i pokušavam isprobati Bing Vision, ali na Bingu ja uopće nemam tu Vision ikonicu (niti bilo koju drugu). Što bih trebao promijeniti? Unaprijed hvala lijepa. 

 U regionalnim postavkama namjesti USA.

 

Btw izasao je update za Now Hub i sad pokazuje live tileove, kao sto i ima par dodatnih mogucnosti.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava

ma trazio sam na netu sto to znaci error code 500 i onda vidio da je to nesto vezano uz server, iako sam sumnjao da je twitteru server pao jos sam malo trazio  da bi na kraju vidio na microsoftovim stranicama da neke zemlje nisu podrzane. pa sam pomislio da je ova pripi7dina nasa takodjer ne-podrzana..

ali sam kad si mi ti rekao da ti radi sam na cudu. :/

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Kolko je vama trajalo dok tu updateanje?

Meni isti stoji već skoro sat vremena, please wait while we determine the amount of disk space itd...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Vjerojatno ste vec otkrili, ali ako niste, sada u postavkama pod Baterry Saver mozete provjeriti u postotcima napunjenost i preostalo vrijeme baterije.

 

 Ovaj IE9 me ne prestaje odusevljavat, sve radi bezprijekorno i superbrzo.

 

A sto se tice appova koji se vrte u pozadini, trebajuih devovi updejtati da podrze to...

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
mika2210 kaže...

Kolko je vama trajalo dok tu updateanje?

Meni isti stoji već skoro sat vremena, please wait while we determine the amount of disk space itd...

Nešto malo više od sat vremena.

15 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

Mango je odlica i upravo ovo pisem s Omnie. Jedino sto mi smeta je IE9 UI, kad baratam s tabovima moram stalno ic na one tri tockice pa na Tabs.

P.S. El postoji koji novi nacin da se kupe aplikacije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
Nod14 kaže...

Mango je odlica i upravo ovo pisem s Omnie. Jedino sto mi smeta je IE9 UI, kad baratam s tabovima moram stalno ic na one tri tockice pa na Tabs.

P.S. El postoji koji novi nacin da se kupe aplikacije?

 Ja takodjer s posla (nocna) pisem s Omnie, iskustvo jednako stolnom racunalu. Milina.

 

I da, mene takodjer zivcira sto mi tabovi nisu odmah dostupni, mogli su jos negdje u ovaj bar ugurati ikonicu za tabove, ovako se gubi na funkcionalnosti.

 

Btw. Da li jos netko ima poteskoca s Play music ili shuflle all opcijama u Music&Videos, u vidu da mu ne radi?

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
FlyBoy kaže...
DinCha kaže...

Molio bih nekog za pomoć, danas sam instalirao Mango, sve je bilo u redu.  Sad se malo igram, i pokušavam isprobati Bing Vision, ali na Bingu ja uopće nemam tu Vision ikonicu (niti bilo koju drugu). Što bih trebao promijeniti? Unaprijed hvala lijepa. 

 U regionalnim postavkama namjesti USA.

 

Btw izasao je update za Now Hub i sad pokazuje live tileove, kao sto i ima par dodatnih mogucnosti.

Hvala ti. Ajme odlično radi. kako sam bio razočaran prvotno viđenim, ovo me totalno osvojilo.  

15 godina
odjavljen
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

mene ovo s twitterom bas je8e...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Omnia 7 - Rasprava

A sta je s tetheringom, ja ga ne mogu nac, a nema ni touch focusa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
Nod14 kaže...

A sta je s tetheringom, ja ga ne mogu nac, a nema ni touch focusa.

 tethering nisam probao ali ovaj touch focus ima.. namjestis da okine sliku dodirom na ekran i onda ti fokusira i okine sliku :)

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
offline
Re: Samsung Omnia 7 - Rasprava
FlyBoy kaže...

 

Btw. Da li jos netko ima poteskoca s Play music ili shuflle all opcijama u Music&Videos, u vidu da mu ne radi?

Meni radi bez problema.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice