Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.014
|
čitano: 10.941.251
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Postoje li kakvi jeftiniji mobiteli sa tipkovnicom, znači klasični al da imaju podršku za whatsapp? Treba mi za staru koja nikak da se složi sa touch ekranom a da ima wapp kad se čuje sa sestrom iz njemačke a to je na dnevnoj bazi.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Problem je što obično nema na pola puta. Ili je touch screen ili naprave nokiu 3310 s divovskim tipkama za starije.

A starija populacija najčešće ima problem

a) ne razumiju ideju da se nešto može stisnuti ili gurnuti/potegnuti na ekranu. I moj stari često nesigurno i napamet prstom petlja kada se treba javiti na telefon... pritišće zelenu slušalicu i mota nešto lijevo desno iako samo treba gledati što mu vizualno pokazuje na ekranu.

b) ne razumiju kontekst izbornika i neučenja napamet puta od A do B već korištenja elementarne logike i oznaka na mobitelu. Sjećam se svoje bake ranih 2000ih kako je imala zapisane klikove u teku gdje je umjesto čitanja teksta napamet učila koliko puta se treba maknuti po izborniku prije nego stisne ulazak u odgovarajući podmeni.

 

Ironija je da su stariji ljudi oni koji obično izlaze na izbore, a onda dobiju papir s još više opcija, riječi i komplikacija nego smartphone. Ali to je već sasvim 10ta tema.

 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

može preporuka za mobitel ženi, do 150e (novi) ako je može (klasika whatsapp, viber, internet)? i da je ekran manji (trenutno ima neki od 6 inca i previse je)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robogo kaže...

 Neke da, ova linkana ne. 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na Aliexpress se svašta nađe.

Koliko sam ubrzo pročitao, Xiaomi je zapravo iza ovih telefona

 

Qin F21 Pro

Qin F22 Pro

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nomedgeuteam kaže...

može preporuka za mobitel ženi, do 150e (novi) ako je može (klasika whatsapp, viber, internet)? i da je ekran manji (trenutno ima neki od 6 inca i previse je)

 Imaš na njuškalu Oppo Reno 7 Lite zapakiran s garancijom 140 eur. Ja kupio mami i stvarno je super za te novce. Dobiješ OLED ekran, 8/128, 33W punjač, maskicu i foliju na ekranu. Mob je kompaktan, lijepo izgleda i  radi sasvim ok. Čak ima i 5G....

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kupio s njuškala novi S21 FE.. prezadovoljan za sad, prešao s Mi11 lite..kojem je vrisnuo senzor otiska..
Najveće iznenađenje je kamera, fotke i video..debelo iznad očekivanja (za mobitel).
Hvala svima na preporuci..mislim da je teško nešto tog ranga nać za 300 eura. (A54 je skuplji u dućanu)
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Havo kaže...
Kupio s njuškala novi S21 FE.. prezadovoljan za sad, prešao s Mi11 lite..kojem je vrisnuo senzor otiska..
Najveće iznenađenje je kamera, fotke i video..debelo iznad očekivanja (za mobitel).
Hvala svima na preporuci..mislim da je teško nešto tog ranga nać za 300 eura. (A54 je skuplji u dućanu)

 Jesi što podešavao na kameri od Samsunga? Nekak mi radi prosječne fotke ...

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ma ništa sve serijala, ali jako su dobre fotke i video kad je slabije svjetlo,.. ois na videu odličan.. valjda nisam navikao na taj rang moba..
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

jel imaš exynos ili snapdragon verziju? 
Razmišljam uzeti isti ili neki drugi do 400 eura ali ovaj mi se nekako čini najboljim izborom zbog kamere koju svi hvale i supporta do početka 2027. 

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Svi u ovoj promociji na njuškalu su SM-G990/B2..što je po onoj stranici usporedbe verzija Snapdragon proc.
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

nebi bilo tako.

citat sa sammobile.com

 

The Snapdragon 888-powered variant of the Galaxy S21 FE 5G carries model number SM-G990B4, which is different from that of the Exynos 2100-powered model (SM-G990B2).

 

ali i to se izmjenjalo jer su ovi sad proizvedeni 2023, pabi moglo biti da je B2 također SD 6/128 a B4 je 8/256

Galaxy S23 Ultra
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 14:54 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Problem je što obično nema na pola puta. Ili je touch screen ili naprave nokiu 3310 s divovskim tipkama za starije.

A starija populacija najčešće ima problem

a) ne razumiju ideju da se nešto može stisnuti ili gurnuti/potegnuti na ekranu. I moj stari često nesigurno i napamet prstom petlja kada se treba javiti na telefon... pritišće zelenu slušalicu i mota nešto lijevo desno iako samo treba gledati što mu vizualno pokazuje na ekranu.

b) ne razumiju kontekst izbornika i neučenja napamet puta od A do B već korištenja elementarne logike i oznaka na mobitelu. Sjećam se svoje bake ranih 2000ih kako je imala zapisane klikove u teku gdje je umjesto čitanja teksta napamet učila koliko puta se treba maknuti po izborniku prije nego stisne ulazak u odgovarajući podmeni.

 

Ironija je da su stariji ljudi oni koji obično izlaze na izbore, a onda dobiju papir s još više opcija, riječi i komplikacija nego smartphone. Ali to je već sasvim 10ta tema.

 Offtopic, i onda nam izaberu kradeze.

Ali hvala na pojašnjenju, i ja svojoj mami penzionerki nikako da objasnim da ne treba šalabahter za provjerit stanje na m-bankarstvu.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozz..

 

Uzeo sam prije 2 godine xaomi 11t na pretplatu, sad imam mogucnost produljenja... Gledam samsung S23 ili iphone 14.

 

Zadnji iphone sam koristio Iphone 6s, tako da sam ispo iz toga.

 

Koji je po vama bolji, cijena u pretplati, za ta 2 su par eura razlike. 

 

hvala

 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

S23 je svakako hardverski bolji uređaj.

A pošto nisi u Apple vagonu, odgovor je jednostavan...

Moj PC  
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi, bok!

 

Sestra traži zamjenu za svoj Redmi note 10 koji ju u zadnje vrijeme ubija u pojam.

 

Budžet je oko 330 eura, do max 350 eura. Ne zanimaju ju novi mobiteli s Njuške (jbga, glupa je :D) pa u obzir dolaze samo provjerene domaće trgovine.

 

Mislio sam joj preporučiti Redmi note 12 pro 5g ili 12 pro+ 5g pa me zanima ima li netko first hand iskustva s njima? Vidi li se doista neka razlika između običnog i plus modela? Naravno, ostale preporuke su dobrodošle.

 

Unaprijed zahvaljujem!

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
LLAMABOY kaže...

Ljudi, bok!

 

Sestra traži zamjenu za svoj Redmi note 10 koji ju u zadnje vrijeme ubija u pojam.

 

Budžet je oko 330 eura, do max 350 eura. Ne zanimaju ju novi mobiteli s Njuške (jbga, glupa je :D) pa u obzir dolaze samo provjerene domaće trgovine.

 

Mislio sam joj preporučiti Redmi note 12 pro 5g ili 12 pro+ 5g pa me zanima ima li netko first hand iskustva s njima? Vidi li se doista neka razlika između običnog i plus modela? Naravno, ostale preporuke su dobrodošle.

 

Unaprijed zahvaljujem!

 Motorola Edge 40 358€....Bolji od Redmi Note 12 Pro+. Wireless punjenje, jači SoC, IP68, dizajn odličan i baš onako za žensku ruku.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=709873

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 22:47 (vepar).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zahvaljujem na preporuci!

 

Nadam se da neće biti tvrdoglava pa inzistirati na redmiju jer "ovo mi je treći Xiaomi, na njih sam se naviknula".

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
LLAMABOY kaže...

Zahvaljujem na preporuci!

 

Nadam se da neće biti tvrdoglava pa inzistirati na redmiju jer "ovo mi je treći Xiaomi, na njih sam se naviknula".

 Nemoj se ograničavati na neki brend, nego pogledaj šta je trenutno najbolje. Lako se naviknuti na nešto bolje....

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi je njihov bazični brabd. Može uzeti obični xiaomi. Ima također i dosta drugih solidnih kineza. Oppo, Realme su po običaju uvijek dobri i ispod 2000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 7:40 (Korny1603987).
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

T-com ima solidne popuste na odabrane mobitele uz tarifu. S21 FE se može uzeti za manje od 300€ pa nemate brige s ovima na NJuškalu..
da li je S23 128gb ok ulov za 505€? 

Isplati se to uzeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

@espldt

 

Gledaj cijene na nabava net. 

 

 Motorola g84, redmi note 12 pro, samsung A34. 

Ja bi Samsung uzeo i to vakumiran sa oglasnika. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 14:19 (hardcoree).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Iamdanny kaže...

T-com ima solidne popuste na odabrane mobitele uz tarifu. S21 FE se može uzeti za manje od 300€ pa nemate brige s ovima na NJuškalu..
da li je S23 128gb ok ulov za 505€? 

Isplati se to uzeti?

 S23 je ok nov vakumiran za tu cijenu. 

Ja sam za 650e uzeo s23+ vakumiran.

 

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
Iamdanny kaže...

T-com ima solidne popuste na odabrane mobitele uz tarifu. S21 FE se može uzeti za manje od 300€ pa nemate brige s ovima na NJuškalu..
da li je S23 128gb ok ulov za 505€? 

Isplati se to uzeti?

 S23 je ok nov vakumiran za tu cijenu. 

Ja sam za 650e uzeo s23+ vakumiran.

 

 S njuškala za keš?

ovo je ipak na 24 rate

Da li 23+ vrijedi tih 150€ naspram običnog?

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, da, za keš preko oglasa. Nov, neotvaran.

Nisu mi, a smatram ni većini, isplative varijante kupovine mobitela preko operatera jer sve te navodne "uštede" isplatiš kroz preskupu pretplatu. Raspravljali smo već dosta o tome.

Ja sam s23+ uzeo jer preferiram veće ekrane i bitan mi je što bolji battery life. Ultra mi je preglomazna i overkill cjenovno pa je s23+ bio logičan izbor.

Meni opravdava tu razliku u cijeni baš zbog ekrana i jače baterije (koja je vrhunska). Lupam po 10+ sati SOT-a. 

Fluidan mob, sve leti, super sam zadovoljan. Da ima malo brže punjenje to bi bilo to za mene, ali nije ni ovih sat od 0 do 100% neka frka kada traje brdo. Kamere mi nisu bitne i nisam još puno testirao, ali su za mene vrh. 

Pročitaj si na GSM areni imaš long term recenziju za s23. Ful su ga nahvalili. Vjerujem da bi i plus dobio slične hvalospjeve jer su gotovo isti mobiteli uz razlike ekrana i baterije...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 17:00 (hardcoree).
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav

Koji je najbolji mob. za 250€, koristio bi se samo za surfane,gledanje vkidea ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Motorola g84, redmi note 12 pro, samsung A34. Motorola edge 40 sa oglasnika. 

Ja bi uzeo Samsung, vakumiran sa oglasnika. Zbog softwarea i trajanja baterije. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 11:04 (hardcoree).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Šta uzeti za 300ak E, za kćer?

Dvojim između A54 i S21FE. Imate li nekih drugih prijedloga?

Prioritet su kvalitetan ekran, procesor i kamera.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 8:14 (Erda).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice