Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.873
|
čitano: 10.905.172
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

F3 ti nije neki sa kamerama, ali baterija i procesor su odlični. Pogledaj Realme 8 koji sam ti napisao i Samsung A52s na oglasniku. Ako ti ulazi u budžet je, po meni, najbolja varijanta. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 10:07 (hardcoree).
 
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Evo nakon malo premišljanja između Samsung a52s 5g i Realme GT Neo 2 ipak je pala odluka na GT2 i dolazi iz Njemačke za 2500kn.

Valjda nisam pogriješio :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 21:34 (sthooligan88).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uspio sam skrsit Xiaomi Mi11 kojeg sam imao (a s kojim sam bio prezadovoljan) - popravak ekrana me izadje 2800kn u iservice.hr (i to samo zamjena ekrana)..

 

Slomljeno mi prednje i zadnje staklo, ali i dalje sve funkcionira

 

imate li preporuku jos nekog servisa u zagrebu a da bi bio jeftiniji - ono bar da je ispod 2000kn

jer za ovih 2800kn mogu kupiti novi mob koji ce biti usporediv sa Mi11 sa godinu dana vise garancije

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 12:00 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...

Uspio sam skrsit Xiaomi Mi11 kojeg sam imao (a s kojim sam bio prezadovoljan) - popravak ekrana me izadje 2800kn u iservice.hr (i to samo zamjena ekrana)..

 

Slomljeno mi prednje i zadnje staklo, ali i dalje sve funkcionira

 

imate li preporuku jos nekog servisa u zagrebu a da bi bio jeftiniji - ono bar da je ispod 2000kn

jer za ovih 2800kn mogu kupiti novi mob koji ce biti usporediv sa Mi11 sa godinu dana vise garancije

Probaj MMM Agramservis.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 14:59 (love2ml86).
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozz, trebao bi neki mobitel do 100-150 eura, može i rabljeni ili neki kinez nebitno, kamera mi tolko nije ni bitna, rezolucija ekrana nebitna al da se da pročitat naravno, nemislim igrat igre, bitno mi je da može multitasking obavljat dobro, bitno mi je da je pouzdan ima dovoljno rama i ok cpu, ok bateriju i bar 32gb interne memorije-nije uvijet i da čim noviju verziju androida podržava.
kaj da tražim po oglasnicima?

hvala!!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2022 13:27 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...

Uspio sam skrsit Xiaomi Mi11 kojeg sam imao (a s kojim sam bio prezadovoljan) - popravak ekrana me izadje 2800kn u iservice.hr (i to samo zamjena ekrana)..

 

Slomljeno mi prednje i zadnje staklo, ali i dalje sve funkcionira

 

imate li preporuku jos nekog servisa u zagrebu a da bi bio jeftiniji - ono bar da je ispod 2000kn

jer za ovih 2800kn mogu kupiti novi mob koji ce biti usporediv sa Mi11 sa godinu dana vise garancije

Poco F3? I u 2022. je vrlo kompetitivan stroj kojem cijena samo ide dolje.

 

mrakky kaže...

pozz, trebao bi neki mobitel do 100-150 eura, može i rabljeni ili neki kinez nebitno, kamera mi tolko nije ni bitna, rezolucija ekrana nebitna al da se da pročitat naravno, nemislim igrat igre, bitno mi je da može multitasking obavljat dobro, bitno mi je da je pouzdan ima dovoljno rama i ok cpu, ok bateriju i bar 32gb interne memorije-nije uvijet i da čim noviju verziju androida podržava.
kaj da tražim po oglasnicima?

hvala!!!

Poco X3 NFC. Čak i ako ti MIUI ne štima, može se otključati bootloader i instalirati Android 12 (vrtim na svom, sve radi kako spada) 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koji mob do max 3.000kn (novi) s dobrom kamerom i ekranom (amoled), i da ne šteka (ne mislim se na njemu igrati). Stereo zvučnici ne smetaju.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
A52s, Xiaomi 11T
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
Koji mob do max 3.000kn (novi) s dobrom kamerom i ekranom (amoled), i da ne šteka (ne mislim se na njemu igrati). Stereo zvučnici ne smetaju.

 

Ako se u zadnjih par mjeseci nije stvorilo nešto bolje, S20FE, naravno sa Snapdragon procom unutra...

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, čisto da znate ako već nije spomenuto, a s obzirom da imaju razni popusti na uređaje u HT web-shopu, možete dobiti dodatnih 500kn popusta na apsolutni svaki uređaj (nevažna tarifa), samo spomenete da želite dodatnih 500kn popusta zbog promjena cijena tarifa.

I tko ima Croatia karticu, imate u aplikaciji opciju za još 200kn popusta i sve se zbraja.

 

Znači 500kn popusta za sve, 700kn popusta za sve koji imaju Croatia karticu. I to se zbraja sa ovim popustima koje vidite na webu. Npr na iPhone je popust 1080kn plus svi ovi navedeni :)

 

Ako prelazite sa druge mreže u Unlimited tarifu možete dobiti neki popust od 1200kn, frend je maloprije dobio Xiaomi 12 za 2426kn.. (ne znam daju li taj popust i za ostale tarife i za ostale uređaje)

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Je kako da ne
220x24 =5280 x30% Diners kartica =3696,00
To je to .
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ekipa, covjek mi nudi S21+, navodno zapakiran i neotvaran. Poslao mi je slike pa ako neko moze pogledati i reci dal je nesto prckano ili ne.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
Je kako da ne
220x24 =5280 x30% Diners kartica =3696,00
To je to .

Trebaš naučiti prvo čitati, a onda čitati s razumijevanjem.

220x24 je cijena ako plaćaš uređaj na rate putem HT računa, i na to nije moguće ostvariti Diners popust jer plaćaš putem HT računa, ne putem Dinersa.

Cijena za gotovinu i kartice je 5.180. 5180-30% = 3.626 - 1.200 = 2.426kn

 

Treba malo pogledati a ne se praviti pametan.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može li netko ovo potvrditi? Agent kojeg sam upravo to pitao nema pojma o čemu pričam

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

javi se ponovno i pitaj drugog agenta jer ovaj očito nema pojma

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam koji valja, ali znam koji ne valja. Redmi note 10 pro. Ogroman, ima amoled a nema always on, i nema led diodu za obavijesti. I vibra na najjače je preslaba. Prednosti su dobra baterija i relativno glasan zvučnik.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bnaci kaže...

Ne znam koji valja, ali znam koji ne valja. Redmi note 10 pro. Ogroman, ima amoled a nema always on, i nema led diodu za obavijesti. I vibra na najjače je preslaba. Prednosti su dobra baterija i relativno glasan zvučnik.

Ima AoD, ali on po defaultu ne radi kao AoD jer se gasi nakon 10 sek. Ali očito i za to ima rješenje, probaj ovo:

https://piunikaweb.com/2021/04/10/redmi-note-10-series-always-on-display-10-seconds-issue-solution/

 

Notifikacijske LED diode su stvar povijesti.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...

Ima li netko iskustva sa ovim mobitelom REALME GT MASTER 5G 256GB 8GB? Cijena mu je oko 2300kn u ducanima

 Ja ga imam platio ga 2 soma preko edigitala 6/128 gb, sad vidim da ga ima čak i ispod 2 soma, dobar telefon za te novce. Jedino kaj ti dobro ne radi je automatsko osvjetljenje ekrana i VoLTE ne radi nadam se da će volte riješit nekim budućim nadogradnjama. Kamere možda nisu baš nešto za taj cijenovni rang ostalo je sve 5.

 

 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što bi bolje preporičili do 2000 Kn rabljeno, Samsung S20+ ili Huawei P40 Pro?

Trenutno sam na S10

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...

Ima li netko iskustva sa ovim mobitelom REALME GT MASTER 5G 256GB 8GB? Cijena mu je oko 2300kn u ducanima

Imam ga od 9.mjeseca, "kožnu verziju". Izgleda i djeluje dost fensi u ruci. Nije plastičnjak ko A52.

Da, auto svjetlina je jako osjetljiva, nije do te mjere da ju gasim, ali definitivno voli malo preagresivno smanjiti ili pojačati svjetlo u situacijama gdje to nije potrebno.

Kamera glavna ok, uw se može koristiti dok se ne počnu zumirati detalje, makro kamera beskorisna.

Ekran je bolji kod samsunga, uspoređivao sa jedan kraj drugog.

Firmware nema bugova. Baterija drži tak prosječno... Primijetio sam da mi se bluetooth više pozna po potrošnji nego na starom xiaomiju. Bilo je nekih problema sa standby drainom (imaš o tome na netu), ali to je ispravljeno sad.

Frend ga je isto uzeo (s onog talijanskog storea na ebayu koji je kolega vepar linkao), mislim da za 240e. Nije se nešto posebno žalio.

 

Ugl, midrange ko midragne, očekuj neke kompromise. Po meni 2300kn je previše. Ja sam ga onda (dakle prije dobrih skoro 10mj) dobio na early bird cijeni za 2000kn.

Danas mislim da je 1700-1800kn plafon za taj mob, pogotovo kad za 2300kn već dobiješ ove neke malo bjesnije Realmije.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ti ne smeta ips zaslon i manjak 5g podrške ok cijena.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za te novce ga kupiš i preko oglasnika

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može mala pomoć: kako bilješke, iz aplikacije "Bilješke", sa Xiaomia prebaciti na Samsungov mobitel? Imam tamo svašta zapisano pa da ne prekucavam ...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji od ova tri i razlog ... Kamera i ekran bitni

10 Xiaomi Mi11T (5G)
1 Xiaomi Mi11 lite 5G NE
2 Samsung A52 s 5G
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2022 16:18 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pošalješ na mail ili sl, copy/paste
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...

Može mala pomoć: kako bilješke, iz aplikacije "Bilješke", sa Xiaomia prebaciti na Samsungov mobitel? Imam tamo svašta zapisano pa da ne prekucavam ...

Ne znam koja je to aplikacija "bilješke", ali imaš Google Keep aplikaciju, prebaciš sve u nju, na Samsungu se prijaviš u google račun i samo će se sinkronizirati.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, da li je kupnja Samsunga s20 fe 5g još uvijek poželjna kupnja? Nalazim ih po njemačkim dućanima po 350 eura za 6/128 verziju. 

 

Ima li još što za te novce a da ispunjava kriterije: ravan ekran, solidna baterija, uravnotežene kamere, snapdragon procesor, ispod 200 grama, amoled?

 

Trenutno na mi note 3 ali je stradao od vode i čekam neke dijelove s alija da ga popravim, a ovo pišem na lg g2  🙂

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Po meni ako ga nađeš za te novce nemaš što mozgati. Kažu da je i s20 fe dobra kupnja za takav iznos a kamoli ne onda taj normalni. Ne znam gdje si ga uopće našao po toj cijeni. Koliko vidim znatno su skuplji.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice