Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.801
|
čitano: 10.878.941
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
3.5k za mob koji ce biti zamijenjen duplo boljim za mjesec dana...
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kućaposo kaže...

s10e u Sancta Domenici za 3.500 kn moguće kupiti na 36 rata bez kamata.

ponuda je sjajna, odlična, najbolja  6 GB rama 128 m

za relativno malo novaca. best buy u Hrvatskoj danas

 Vidio sam da T-mobile nudi Xiaomi Mi 9 (6/128) za 2.500 kuna. 2900 u dućanu.

Na papiru mi Mi9 izgleda bolji. Veća baterija, veći ekran, brže bežično punjenje, bržne žično punjenje, bolje obje kamere, bolji procesor..

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9507&idPhone2=9537

 

Jedino nisam gledao nekakav usporedbi test, možda je S10e bolji u real-life situacijama.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 19:05 (CyberDemonVZ).
15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch kaže...
3.5k za mob koji ce biti zamijenjen duplo boljim za mjesec dana...

 Slažem se, ali će i cijena, bojim se biti takva.

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 19:09 (popo).
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji bi bio best buy mobitel(2/16) za starije osobe za oko 500-600 kn? Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

duplo bolji za mjesec dana

 

kako to ? kako to ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
popo kaže...
Mitch kaže...
3.5k za mob koji ce biti zamijenjen duplo boljim za mjesec dana...

 Slažem se, ali će i cijena, bojim se biti takva.

 Da ali ce onda ovom pasti cijena logicno. $750 je bio kad je izaso...sada je 568$...pada to ispod 479$. I u HR bi se to trebalo onda odraziti.

kućaposo kaže...

duplo bolji za mjesec dana

 

kako to ? kako to ?

 Bolji dizajn (center punchhole), bitno veca batka, sd865, dodana telefoto kamera, 6.2 inca i 5G.

 

Prakticki sve ono sto je trebao S10 imati prosle god.

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dvoumim se izmedju ova dva motorola je izlozbeni ima jos foliju preko ekrana

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=NOK6%20RAB

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=motoe4plus

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
gnomisa kaže...
trbljo kaže...
CyberDemonVZ kaže...
trbljo kaže...

Ne čini se loš deal za 198$ (priority line šljaka isto kao i na Gearbestu?).... Da ga uzmem (pa ubacim sd karticu) ili čekam akciju 6/128?

 Da, isto ko Gearbestu. Meni je i veliki dron prošao, onda će sigurno i mobitel :)

 

Ako netko traži nešto ovakvo nek odma kupuje!

Ja sam razmišljao dal uzeti Mi 9 ili ne kad je bio na sličnoj akciji. Nisam uzeo, prošla akcija, i već se tučem po glavi mjesec dana zbog toga...

 Eto nagovorio si me.... kupio za 208USD (sa putnim osiguranjem, daj Bože da ne moram upotrebiti), + sd karticu sa ebaya samsung U3 128GB od sincerlty-a za 12usd (sa kuponom -5usd).....

 Te microsd kartice više nisu skupe trebao si kod nas uzet jer na ebayu ima masu kopija. Kad ti stigne obavezno provjeri koliki je pravi kapacitet memorije preko ovog softvera.

 Pa istu sam kupio od tog prodavača, orginal za 95 kn, tebi je i jeftinije. Da, mogao si kod nas na akciji istu kupiti za 250 kn. Jel to nije puno povoljnije?

Ukoliko nekog zanima stigla mi je microSD Kartica, 256GB, naručeno 05.12. (https://www.ebay.co.uk/usr/courtesytrading) i plaćeno 240kn.

Kod nas je ta ista bila skoro 500kn, mislim oko 480kn, znači duplo skuplje.

 

Kartica izgleda kao original, ambalaža isto, testirao sam brzinu i kapacitet i sve je kako treba.

 

Inače ako nekoga muči kapacitet, jer kod 256GB u Windowsima je raspoloživo 238GB, evo korisni linkovi:

https://www.tweakandtrick.com/2013/07/lost-storage-space.html

http://www.ussscctv.com/harddrivesizecapacitiescalculator.aspx

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...

Koji bi bio best buy mobitel(2/16) za starije osobe za oko 500-600 kn? Hvala

 Ovo https://www.protis.hr/products/details/mobitel-smartphone-xiaomi-redmi-6a-545-2gb-16gb-android-8-crni/135192?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Čak i mene golica.... Uz pouzdano telefoniranje, znači čist zvuk, ne kašnjenje sms-a i slično.. Meni je dovoljno da mogu nešto sitno pogledati na netu (ovaj forum, njuškalo...Facebook).

Isto tako mi je dobrodošao Hangout, Viber, Whatsapp (povremeno zatreba) i pogledati e mail... i da, Messenger kao način komuniciranja...

 

Kontam da bi za manje zahtjevnu osobu to bio ok mob. Moš vidjeti mišljenja korisnika iz cijelog svijeta na "gsmarena.com", ak znaš dovoljno engleski.

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Alfredo nr.2 kaže...

Ne znam da li je ovo pravi podforum, no da pitam. Prodao sam Meizu M6 Note i sada kupujem drugi POLOVNI mobitel do 1000kn. Molio bih preporuke. 

Planiram uzeti Huawei p20 lite, što mislite o odabiru?

Također sam naletio na kopiju p30, pa zanima kakva su iskustva s kopijama. Ima li to smisla uzimati?

Koji je bolji Xiaomi Redmi Note 7 ili Huawei p20 lite?

 Bok...  Reci, jel taj Meizu dobro radio kao običan telefon, znači, zvuk dobar, ne prekida pozive, ne trokira, SMSovi stižu uredno...?

Jel dovoljno dobar za lagano surfanje (ovaj forum, Njuškalo...)?

Jel Viber, Whatsapp, Hangout i Messenger dobro rade na njemu?

Može li baterija izdržati cijeli dan uz umjereno surfanje (2 sata Screen on Time + npr 2-3 sata telefoniranja)?

Kvaliteta fotografija i videa jel podnošljiva (ne mora biti vrh vrhova za mene)?

 

Ima ih još po trgovinama pa me zanima i molio bih te da mi kažeš svoja iskustva.

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spiridon kaže...
djhuby kaže...

Koji bi bio best buy mobitel(2/16) za starije osobe za oko 500-600 kn? Hvala

 Ovo https://www.protis.hr/products/details/mobitel-smartphone-xiaomi-redmi-6a-545-2gb-16gb-android-8-crni/135192?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Čak i mene golica.... Uz pouzdano telefoniranje, znači čist zvuk, ne kašnjenje sms-a i slično.. Meni je dovoljno da mogu nešto sitno pogledati na netu (ovaj forum, njuškalo...Facebook).

Isto tako mi je dobrodošao Hangout, Viber, Whatsapp (povremeno zatreba) i pogledati e mail... i da, Messenger kao način komuniciranja...

 

Kontam da bi za manje zahtjevnu osobu to bio ok mob. Moš vidjeti mišljenja korisnika iz cijelog svijeta na "gsmarena.com", ak znaš dovoljno engleski.

 Gledao sam i taj ali mi se ova Nokia cini bolja

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=NOK6%20RAB

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Gledao sam i taj ali mi se ova Nokia cini bolja

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=NOK6%20RAB

 

Ta Nokia je "polovna". Korišten uređaj... 

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

 Gledao sam i taj ali mi se ova Nokia cini bolja

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=NOK6%20RAB

 

Ta Nokia je "polovna". Korišten uređaj... 

 Hvala ti na pojasnjenju inace nebi skuzio. Izlozbeni primjerak vidio sam ju uzivo pise par postova ranije

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sad sam tek vidio. Hoćeš li mi moći nekako oprostiti taj previd?

Vidio si je uživo, čini ti se bolja od ponuđene alternative (baš ona, a ne ovaj drugi mob oko kojeg je "dilema") pa onda šta imaš dalje razmišljati kad si već odlučio? ;)

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...
hardcoree kaže...

 Gledao sam i taj ali mi se ova Nokia cini bolja

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=NOK6%20RAB

 

Ta Nokia je "polovna". Korišten uređaj... 

 Hvala ti na pojasnjenju inace nebi skuzio. Izlozbeni primjerak vidio sam ju uzivo pise par postova ranije

 

daju li garanciju na uređaj?

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sendjo kaže...
djhuby kaže...
hardcoree kaže...

 Gledao sam i taj ali mi se ova Nokia cini bolja

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=NOK6%20RAB

 

Ta Nokia je "polovna". Korišten uređaj... 

 Hvala ti na pojasnjenju inace nebi skuzio. Izlozbeni primjerak vidio sam ju uzivo pise par postova ranije

 

daju li garanciju na uređaj?

 Dobio racun i garanciju. Folija je jos na ekranu. Jedino na kutiji od mobitela ima naljepnica "demo not for sale"

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam nesto aktualan sto se mobitela tice, a znam da je bilo dosta dobrih dealova za black friday. Trebalo bi mi par linkova ako se nade jos koji deal za blagdane. Oko 1000kn, nezahtjevna korisnica al nije bitno, cisto da mi netko posalje sto je najbolje uzeti u tom rangu. Aliexpress otpada jer nije u planu cekat tjednima/mjesecima. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi 8.
Ne miješati sa Redmi 8A
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spiridon kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Ne znam da li je ovo pravi podforum, no da pitam. Prodao sam Meizu M6 Note i sada kupujem drugi POLOVNI mobitel do 1000kn. Molio bih preporuke. 

Planiram uzeti Huawei p20 lite, što mislite o odabiru?

Također sam naletio na kopiju p30, pa zanima kakva su iskustva s kopijama. Ima li to smisla uzimati?

Koji je bolji Xiaomi Redmi Note 7 ili Huawei p20 lite?

 Bok...  Reci, jel taj Meizu dobro radio kao običan telefon, znači, zvuk dobar, ne prekida pozive, ne trokira, SMSovi stižu uredno...?

Jel dovoljno dobar za lagano surfanje (ovaj forum, Njuškalo...)?

Jel Viber, Whatsapp, Hangout i Messenger dobro rade na njemu?

Može li baterija izdržati cijeli dan uz umjereno surfanje (2 sata Screen on Time + npr 2-3 sata telefoniranja)?

Kvaliteta fotografija i videa jel podnošljiva (ne mora biti vrh vrhova za mene)?

 

Ima ih još po trgovinama pa me zanima i molio bih te da mi kažeš svoja iskustva.

Hvala.

Meni je Meizu super. Sve je radilo bez problema. Prešao sam sa Samsunga J3 na njega i preporodio se. Internet, pozivi, sms sve radi bez problema. Baterija mu drži sigurno dan, možda i više. Meni je svaki dan satima na internetu. Fotografije su dobre, malo slabije od Redmi note 7. Prodao sam ga jer je kolega tražio mob pa sam ja ponudio svoj bez nekog posebnog razloga. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

 

Kupujem mob do 3400kn, ima li išta bolje od Huaweia Mate 20 Pro za te novce? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vjerojatno nema. Ima jedino povoljnije, ali pitanje je što ti je bitno kod mobitela.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo jedan povoljan masivan mob sa velikom baterijom i dobrim speckama. Za sve one kojima treba terenski/putni izdržljivi mob.

Cijena prava sitnica 100$.

 

LINK

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trazim mobitel za oko 3000 kn. Vidio na gearbestu odlicnu akciju za oneplus 7 (2800kn), ali nemam iskustva sa kupovinom izvana pa me malo brine pdv i garancija.

Koliko su mi brige opravdane i ima li boljih opcija?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Sa gearbesta koliko sam vidio nema plaćanja PDVa ni carine uz EU priority line dostavu. Ali garancije u tom slučaju nema. I ako bi uzimao tako, nekoliko stotina kn više košta 7T sa boljim kamerama i displayom.
Kod nas za te novce se ističu Mi 9 i Mi 9T Pro 128GB. Oba odlična izbor, osobno više za Mi 9T Pro zbog bolje baterije i ekran bez ureza.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Najbolja cijena za OnePlus 7T 8gb/256gb?

 

Nekakvi linkovi/kuponi?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mardah kaže...

Trazim mobitel za oko 3000 kn. Vidio na gearbestu odlicnu akciju za oneplus 7 (2800kn), ali nemam iskustva sa kupovinom izvana pa me malo brine pdv i garancija.

Koliko su mi brige opravdane i ima li boljih opcija?

 

PDV ne bi trebao platiti ukoliko odabereš "Priority Line" koji te dođe par dolara.

Garancija je 12 mj., s tim da moraš biti spreman na malo duže čekanje u slučaju slanja mobitela na servis. 2-3 tjedna dok dođe nazad na servis i 2-3 tjedna dok ti se vrati sa servisa/zamjene. Znači mjesec do mjesec i po ode samo na čekanje pošte. Bolja opcija je uvijek kupiti kod nas, ukoliko možeš pronaći dobru cijenu.

 

zuper kaže...
Sa gearbesta koliko sam vidio nema plaćanja PDVa ni carine uz EU priority line dostavu. Ali garancije u tom slučaju nema. I ako bi uzimao tako, nekoliko stotina kn više košta 7T sa boljim kamerama i displayom.
Kod nas za te novce se ističu Mi 9 i Mi 9T Pro 128GB. Oba odlična izbor, osobno više za Mi 9T Pro zbog bolje baterije i ekran bez ureza.

Kako misliš nema garancije? Garancija vrijedi 12mj. + razne opcije povratka. Naravno nije jednostavno i praktično kao kad se kupi kod nas.

 

https://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html

 

Sa ostalim savjetima i preporukama se slažem. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 16:16 (mzopg).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Da, tako piše. Ali u slučaju da se šta desi, mislim da ćeš zažaliti što si uzeo izvana. Osim možebitnih natezanja, dugog postupka na kraju ćeš morati platiti troškove slanja i carinu prilikom ponovnog uzimanja.
Osobno za tolike novce se ni ne bih upuštao u taj rizik jer kao što sam predložio možeš u nas kupiti Mi 9 ili Mi 9T Pro koji su odlični.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Da, tako piše. Ali u slučaju da se šta desi, mislim da ćeš zažaliti što si uzeo izvana. Osim možebitnih natezanja, dugog postupka na kraju ćeš morati platiti troškove slanja i carinu prilikom ponovnog uzimanja.
Osobno za tolike novce se ni ne bih upuštao u taj rizik jer kao što sam predložio možeš u nas kupiti Mi 9 ili Mi 9T Pro koji su odlični.

Moram priznati da nisam testirao kako to funkcionira. Kupio sam na desetke proizvoda, ali svi za divno čudo i dalje rade bez greške. Neki su stari i preko 3-4 god.

Koliko znam plaćaš samo troškove slanja do Kine, mislim da je to oko 150-170kn. Troškove ponovnog slanja prema tebi oni plaćaju i šalju kao i prvi put tako da nema carine/pdv-a.

 

Računaj da je OP7 kod nas skuplji 2000kn, tako da bi ga ja bez razmišljanja uzeo kod Kineza, a kako će drugi napraviti je na njima. Svatko najbolje zna svoje financije.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
zuper kaže...
Da, tako piše. Ali u slučaju da se šta desi, mislim da ćeš zažaliti što si uzeo izvana. Osim možebitnih natezanja, dugog postupka na kraju ćeš morati platiti troškove slanja i carinu prilikom ponovnog uzimanja.
Osobno za tolike novce se ni ne bih upuštao u taj rizik jer kao što sam predložio možeš u nas kupiti Mi 9 ili Mi 9T Pro koji su odlični.

Moram priznati da nisam testirao kako to funkcionira. Kupio sam na desetke proizvoda, ali svi za divno čudo i dalje rade bez greške. Neki su stari i preko 3-4 god.

Koliko znam plaćaš samo troškove slanja do Kine, mislim da je to oko 150-170kn. Troškove ponovnog slanja prema tebi oni plaćaju i šalju kao i prvi put tako da nema carine/pdv-a.

 

Računaj da je OP7 kod nas skuplji 2000kn, tako da bi ga ja bez razmišljanja uzeo kod Kineza, a kako će drugi napraviti je na njima. Svatko najbolje zna svoje financije.

 Ja nebi

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bodija kaže...

 Ja nebi

 

 Ni ja, ne želim ni zamišljat RMA proceduru i navlačenje s nekim kinezom koji ne zna engleski oko preskupog mobitela, biti bez njega tko zna koliko mjeseci i sve to uz upitan ishod.

Najbolje kupiti kod nas i imati uredno 2 godine jamstva.

http://dukedantalion.weebly.com/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice