Lenovo K3 Note

poruka: 90
|
čitano: 35.422
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note

evo kod zene K3 Note vec oko dva mjeseca i mobitel steka u vrazju mater.

mob je rootan i maknute sve kineske aplikacije i one koje bacaju reklame al mobitel ponekad ne reagira na input po par sekundi, i onda se odblesira..

jebo ih mobitel i sve skupa kad moram stavljat 3rd party rom..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note
nixass kaže...

evo kod zene K3 Note vec oko dva mjeseca i mobitel steka u vrazju mater.

mob je rootan i maknute sve kineske aplikacije i one koje bacaju reklame al mobitel ponekad ne reagira na input po par sekundi, i onda se odblesira..

jebo ih mobitel i sve skupa kad moram stavljat 3rd party rom..

 Iskreno cisto sumnjam da to sto dolazi na mobu iz kine jest uopce stock rom. Fake youtube aplikacija koja krade urlove.... Mos mislit kak bi si lenovo to dozvolio :D Probaj nexus rom ili carbon lite 2.0. Ostale mos vidjeti http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/Obavezno pogledaj upute i napomene, jer ima nekih tipa MIUI na kojima ne radi sve 100% :D

11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

evo odličan rom

android 5.1, ima updateove, dvoklik za otkljucavanje, led notifikacije i još brdo toga

http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 16:12 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note

Kakvi su dojmovi?


Meni je carbon 2.5 počeo previše trokati, a najviše me živcira što je dobio lag od sekunde do dvije na tipku za paljenje.
Tako da je nestrpljivo stisnem pa par puta pa to traje...

I još mi je SD kartica bacila riku :) Ne znam da li je do kartice ili mobitela. Uglavnom sada ne koristim sd card.

 

Stavio sam VibeUI dev 1544 prema ovom tekstu koji se poklapa sa mojim testiranjima:
https://www.reddit.com/r/lenovok3note/comments/3qh50d/my_rom_pick_of_the_month_vibeui_v28_1540_ltt/

 

Za sada sadi super, vidjeti ću da li će usporiti s vremenom kao ostali custom romovi.
Promijenio launcher, camera mi se više sviđa od googlove, ima tu i tamo viška app, to ću ukloniti.

Radi double tap to wake, ima fora gesturesa npr. smanjivanje ekrana kako bih ga mogao jednom rukom hendlat.

Odlična stvar u vožnji :D

 

11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

a neznam šta da kažem, zasad je sve ok, ima dosta opcija,

 

.. jedino onako što mi nedostaje s prošlog roma(limonchelo) su automatsko javljanje na poziv kad naslonis mob na uho i opcija da kad imas alarm recimo za sutra ujutro, noc prije ti se pojavi notfikacija za dismiss alarma, jer mi je ljeno ulazit u alarm posebno pa ga gasit ako mi ne treba..al to je opet stvar aplikacija koje koristis, niko mi ne brani da instaliram druge..

 

oduševio me file manager koji se dobije, ima opciju za spajanje na računalo preko wifija, nije potrebna nikakva dodatna instalacija ni neznam što na samom računalu, samo upišem username i šifru od računala, koje zapamti za sljedeći put..nikad jednostavniji pristup glazbi i ostalim stvarima s računala..

 

rom mi  se čini brži od limonchela..

rađe me pitaj neko konkretno pitanje ako te zanima

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2015 14:13 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note

Vidim da se temelje na istom dev romu tako da vjerojatno nisu pre različiti.

Doduše ovaj moj nema Hrvatski jezik, al to mi nije ni bitno. 

Kad razgovaraš ima opcija snimanja razgovora, isprobao, radi dobro :)

Fali mi double tap to lock :)

11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

dabl tap to lock instaliraš preko lanchera, večina lanchera ti ima taj dodatak..neki lanceri koji to imaju su smart, hola i lenovo lancer

ja koristim smart lancer vec dosta vremena i super mi je, jednostavan, sam kategorizira aplikacije i to radi odlično, dobar dizajn..

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 10:40 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

ljudi molim vas pomozite, imam problem sa Lenovo k3 Note. prvi puta kada sam instalirao i rootao mobitel sve je radilo, tj mogao sam instalirati CWR, u meduvremenu sam instalirao najnoviju verziju vibeui 2.8.1544 i vidio sam da verzija nevalja. kada sam pokusao ponovno rootati mobitel i instalirati flash recovery, napisalo mi je ovo FAILED <remote: download for partition 'recovery' is not allowed.
u postavkama mi je obiljezen enable usb debuging i unlock oem je obiljezen i sada neznam sta da radim. molim vas pomozite mi. hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo K3 Note
Caco kaže...

ljudi molim vas pomozite, imam problem sa Lenovo k3 Note. prvi puta kada sam instalirao i rootao mobitel sve je radilo, tj mogao sam instalirati CWR, u meduvremenu sam instalirao najnoviju verziju vibeui 2.8.1544 i vidio sam da verzija nevalja. kada sam pokusao ponovno rootati mobitel i instalirati flash recovery, napisalo mi je ovo FAILED <remote: download for partition 'recovery' is not allowed.
u postavkama mi je obiljezen enable usb debuging i unlock oem je obiljezen i sada neznam sta da radim. molim vas pomozite mi. hvala

 zašto si išao ponovno rootati mob? jednom kad rootaš nemoraš više.

jel ti radi sad cwr? ako je, samo nađi neki drugi rom (recimo ovaj) , i flashaj ga putem cwr

prije nego napravis flash, napravi wipe data/factory reset u cwr

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 12:48 (xDISORDERx).
8 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Pozdrav, novi sam na forumu .

 

Kupio k3 note prije 3 mj. kinesku verziju sa predhodno instaliranim vibeiu 2.5 i china. aplikacijama.

Znao sam sto kupujem i prikupio sam info. prije kupnje, kad je stigao instalirao sam novi rom stock verziju vibeui_2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5 sa OTA updateom na VIBEUI_V2.8._1535_5.128.1_ST_K50-T5

nakon toga rotao  sa superSU  pobrisao sve sto mi nije trebalo sa titanium backup i dobio superstabilan mob. lijepog sucelja fluidnog rada savrseno..

 

Da sreca nebi trajala dugu sa OTA nadogradnjom stigao update na VIBEUI_V2.8._1544_5.192.1 , naravno da bi instalirao update morao sam maknuti root instalacija protekla uredu i znao sam da cu morati ponoviti postupak sa rootanjem .

 

Problem je sto nakon nadogradnje ne mogu instalirati su tj rootati mob, ne mogu pokrenuti recovery sa vol+- i power tipkama tj pokrene se ali sa opcijama RESTART, UPDATE FIRMWARE, CLEAN DATA, SHUT DOWN   a to nije recovery mod

 

htio sam vratiti VIBEUI_V2.8._1535_5.128.1_ST_K50-T5, AIO UPGRADE tools isto tako ne radi jer kad spojim mob na usb uvjek javi da driveri nisu instalirani i ne desi se nista sve opcije isprobane i sa baterije i bez i restart pc nakon instalacije drivera..

 

Koje su mi opcije, tu je moje neveliko znanje o androidu i opcenito linuxu prestalo postojati .

 

Lp Zoran

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

ok, nije da je hitno ali ima li tko ideju ?

 

Lp Zoran

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note
hl25 kaže...

Pozdrav, novi sam na forumu .

 

Kupio k3 note prije 3 mj. kinesku verziju sa predhodno instaliranim vibeiu 2.5 i china. aplikacijama.

Znao sam sto kupujem i prikupio sam info. prije kupnje, kad je stigao instalirao sam novi rom stock verziju vibeui_2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5 sa OTA updateom na VIBEUI_V2.8._1535_5.128.1_ST_K50-T5

nakon toga rotao  sa superSU  pobrisao sve sto mi nije trebalo sa titanium backup i dobio superstabilan mob. lijepog sucelja fluidnog rada savrseno..

 

Da sreca nebi trajala dugu sa OTA nadogradnjom stigao update na VIBEUI_V2.8._1544_5.192.1 , naravno da bi instalirao update morao sam maknuti root instalacija protekla uredu i znao sam da cu morati ponoviti postupak sa rootanjem .

 

Problem je sto nakon nadogradnje ne mogu instalirati su tj rootati mob, ne mogu pokrenuti recovery sa vol+- i power tipkama tj pokrene se ali sa opcijama RESTART, UPDATE FIRMWARE, CLEAN DATA, SHUT DOWN   a to nije recovery mod

 

htio sam vratiti VIBEUI_V2.8._1535_5.128.1_ST_K50-T5, AIO UPGRADE tools isto tako ne radi jer kad spojim mob na usb uvjek javi da driveri nisu instalirani i ne desi se nista sve opcije isprobane i sa baterije i bez i restart pc nakon instalacije drivera..

 

Koje su mi opcije, tu je moje neveliko znanje o androidu i opcenito linuxu prestalo postojati .

 

Lp Zoran

 Probaj onu drugu šemu sa flash tool....root junky je napravio tut.

 

God save flat rate
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo K3 Note

AIO UPGRADE je naziv toga alata i on je radio odlicno do ove zadnje verzije VIBEUI V2.8_1544.......

 

Dali je moguce ocistiti sve sa mob i koliko je to pametno, nakon toga bi radio taj flash tool.... krivac za sve je ovaj zadnji rom.

14 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note

Sa flash tools instaliraj ponovo stock rom samo ostaviš recowery kako kaže u tutorijalu, onda staviš limonćelo....i onda trpiš mob do neke druge prilike.

tako sam ja napravio

God save flat rate
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Moj lenovo k3 note stigao jucer...poklon za novu godinu :)

 

imam za sada 2 problema,pa bi molio ako mi mozete pomoći.

 

1. Ne mogu postaviti widgete ni na jednom launcheru osim na njegovom defaultnom

 

2. Ne mogu za zvukove zvona i sms postaviti svoje melodije nego samo one koje su na njemu...polifone, valjda

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

najbolje ti je odma promjeniti taj stock rom, preloš je, s vremenom se pojavljuje jos problema

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Uf....nisam baš upoznat kako se to radi. Puno bi mi značilo kada bi mi pomogao!?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2016 20:37 (redcode).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

upute i potrebne datoteke imaš na ovom

, al napisat ću ti isto ispod upute

 

za početak prvo trebaš root-ati mobitel i instalirati recovery mode. rootanje ti omogučuje da imaš administratorska prava nad cijelim mobitelom, jer trenutno su ti mogučnosti ograničene, npr. nemožeš uninstalirati systemske aplikacije ili instalirati neki drugi rom..

rootanje radiš samo jednom.

 

kada završiš s tim, odeš na stranicu gdje imaš gomilu različitih romova, oficijalnih i custom.

ja trenutno koristim ovaj , zadovoljan sam , a za druge neznam baš puno jer ih nisam probao..

ugl večina romova se može instalirati preko recovery moda, kojeg si instalirao u prethodnom postupku

eto to ti je ukratko to, realno 5 minuta posla, ali kad radiš prvi put treba vremena da pokopčaš sve

 

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Puno ti hvala! S

 

Sutra ću se pozabaviti time...ako budem zapeo napisem ti privatnu poruku.

 

Može?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Lenovo K3 Note

Ima tko problema s touchom? Tipa svako malo (random) dio ekrana prestane reagirati. U mom slucaju donji desni rub, tocno desno u visini tipkovnice. Pun youtube je ljudi s tim problemom (odredjeni dio ekrana pocne hebat), cak i forumi. Ovo moje izgleda ko problem s groundingom toucha. Imam i video koji sam slao vickmall-u :) 

 

Probo sam nesto prckat konektor, ali nije bas pomoglo. Povremeno pocne, nema pravila kad ce se dogoditi. Jedino rjesenje je promjena orjentacije ili lock/unlock

 

 

PS komplet lcd+touch+frame (najlakse u kompletu zamjeniti) je od 30usd ali ne kupuje mi se bas, jer tko mi garantira da opet za 6mjeseci nece pocet opet krepavati touch :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 16:02 (srcipesak).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

je li ko probao romove sa androidom Marshmallow?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note
xDISORDERx kaže...

je li ko probao romove sa androidom Marshmallow?

 Cuoco92 rom probal. Sve leti, to je istina, ali pitanje dal zato jer moras factory reset ili zato jer je 6.0 tolko dobar. Snapit fotic me nesto zezo, nije htio otvarati poslikane slike, ali spremao ih uredno. I navodno jos nije root potpun nego "djelomicni" kaj god to znacilo. Cuoco92 rom se moze kroz twrp instalirat, ali uz obavezan factory reset prije - inace bootloopa. Navodno se i originalni leakani rom moze instalirat preko twrp uz neke promjene po fajlovima u romu!!

 

Koristio 5 minuta ukupno 6.0 i pobjego natrag u twrp restorat miui. Cini se ok i lijepo i sve leti ali treba jos pricekati root i dva tri roma pa da to sjedne na mjesto :)

 

P.S. ima whatsapp grupa za lenovo k3 note, 99% indijaca je unutra kad je tam to najpopularniji model izgleda. Ali tu i tam neko nabavi neki novi rom prije needroma i to pa ako se ko zeli prikljuciti javite se u PM :)

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 17:25 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo K3 Note

Radi li 4g ovima šta su na tele 2....meni piše samo 3g a ženi na xiaomi note 2 piše 4g

God save flat rate
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

provjeri na kojim frekvencijama radi 4g od tele 2, a na kojim mobitel, ako rade na istim trebalo bi raditi

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Pozdrav, imam par dana ovaj telefon, kupio sam ga od Lika sa njuškala, vidim da nije na njemu Stock Android, vec neki drugi na Hrvatskom jeziku. sad me zanima ponekad mi Displej ne reagira na nekim djelovima kad pišem poruku, ne događa se cesto ali eto primjetio sam, i još jednu stvar mob mi zatrza kad su upaljene dvije tri aplikacije, vidim da mi je slobodno rama oko 600mg nekad i manje. dali neko ima slicnih problema...

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

ode i meni ekran.. iskreno nisam siguran šta se dogodilo..pijana posla, al sam uvjeren da mi mobitel nije nigdi ispa..

evo screen shot di se vidi koji dio neradi, znaći ovaj dio disu bijele linije isprekidane..

pa jel zna neko da li se to može poraviti ili bi treba uzesti novi ekran?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Trebam pomoć oko rotanja mobitela i instalacije roma.

Moj model je: Lenovo K50-t3s  (uglavnom sam nailazio na t5)

VIBEUI_V2.8_1535-5.128.1_ST_K50-t3s.

 

Pokušao sam na više načina al ne ide.

Prva metoda je bila KingRoot i Flashlly, ali koji god Kingroot da stavim izbacuje nemogućnost roota, čak i desktop verzija (zanimljivo da sam kćeri sa ovom metodom uspio rotatiali kod nje je oznaka t-5)

Druga metoda je putem ADB FASTBOOT FILES WINDOWS i cmd ali ni to nije uspjelo.

Treća metoda je SP flash tool, TWRP i dalje ali ni to ne daje rezultate.

Driveri su ugrađeni, čak sam ih i mijenjao i na sve je mobitel vidljiv u device manageru i mogu na njega prebacivati što želim.

 

Inače kad je upaljen WiFi često dolaze obavijesti da postoji nova nadogradnja i onda upućuje na tu stranicu ali ne dozvoljava download ni ugradnju.

 

Ovo sam našao o modelu na internetu:

I believe the t3s is a lower cost variant that is only certified for Chinese TD-SCDMA / LTE-TDD in order to avoid patent licensing fees for domestic use in China, while the t5 is properly licensed up for use with western networks.

The hardware must be the same, as sellers on Aliexpress are advertising that they are flashing (presumably t5) firmware which restores WCDMA and LTE-FDD capability.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Zar nitko nema ovaj model sa oznakom t-3?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

je li iko koristi "ok google"? imam problema što nemogu postaviti da "ok google" mogu koristiti van same aplikacije, dakle kada sam u nekoj drugoj i slično..

isto tako imam još i lenovo p70 na kojem mi to radi sve

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 2:29 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice