"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.751.692
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
de.fang14 kaže...

Vidjet će se ovaj tjedan dok se jave oni kojima je na carini, tek je ponedjeljak. I mene zanima jer i sam čekam mob od njih. A troškove p d v a uvjek moraš računati u cijenu pa ako prođe bez toga, super.

Nadam se da će bit ljudi pa da će napisati jesu li platili ili ne... Jer uvijek ima onih koji šute, i ne "hvale" se, ili zbog sramote, ili zbog toga jer su cigani, pa ne žele kolege upozoriti. Meni mob(nadam se) dolazi ili do kraja tjedna ili početkom idućeg..

George double you Bush has two brains, the left and the right, like normal people. But the problem is that there is nothing right in his left brain and there is nothing left in his right brain
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi jeli ovo neka posebna akcija, ili....?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...

 

Ne budeš se baš usrecil sa qHD ekranom na 5".

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne kužim što vi mislite da na carini rade retardi koji ne kuže ništa nego im je trebalo da dođu na neki forum pa da vide kako se dođe do tople vode......kolko vam je godina 12?????????

 
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
daniel.hajdinjak666 kaže...
bodija kaže...

 

Ne budeš se baš usrecil sa qHD ekranom na 5".

  Mislim da je to najmanji problem, Da navedem prednosti:

- 2500mAh Baterija

-MTK6589 quad core, Cortex A7 1.2GHz
-RAM 1GB 
-podržava micro sd do 32GB  
-Touch screen IPS, 5,0"
-2G: GSM900/1800 3G: WCDMA 900/2100
-SIM Slot Dual SIM
-Sensor G-sensor, L-sensor, N-sensor
-Veličina / WxDxH 141 x 70 x 9.2mm

-težina 180 g / (sa baterijom)

Mane !!!!:

-rez.ekrana 960 * 540 pixela

-jezik Engleski i Kineski

-kamera 5,0 zadnja i 0,3 prednja

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

lijep pozdrav, dali bi netko mogao preporuciti neki model kineskog proizvođaca ali koji ima back tipku (kapacitivnu ili fizicku) na lijevoj strani. Spec. telefona mogu biti cim bolje (4c, FHD reza)

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
miki ZD1 kaže...

Ne kužim što vi mislite da na carini rade retardi koji ne kuže ništa nego im je trebalo da dođu na neki forum pa da vide kako se dođe do tople vode......kolko vam je godina 12?????????

 

Kod nas ljudi vole kad im se govori ono što žele čuti. Što gluplja priča, bolje popuše.

 

To da se ne otvaraju apsolutno svi paketi je jasno i malom djetetu, ali eto, netko proda priču da sa jednog sajta sve prolazi bez carine i gdje ćeš bolje priče za prosječnog Hrvata. Onaj koji je prodavao priču u startu ionako neće platiti nikome ni PDV ni carinu.

15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li ima netko kupon za minideal ?

 

 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jel mi može netko trackat paket
posalno prije 5 dana
nemam net na kompu
prek moba sam pa neide sjajno
tnx unaprijed
TN RE638926081SE

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kada se pošalje treba tjedan dana da dođe do Švedske i tek onda proradi tracking. Za sada imaš jedan drugi tracking n. od flyta gdje možeš samo vidjeti da je poslano. Kada proradi vidjeti ćeš na http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RE638926081SE i tamo će ti se sve pisati.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koju veličinu silikonske maske da kupim za trondsmart 4,7"?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa kupiš masku za taj tronsmart.{#}

poklanjam 10$ kupone za banggood na pp
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

4.9.2013. 8:35:00 CROATIA 10805 Zagreb CUV Record item customs information
Retention reason : Invoice missing

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kao što sam zaključil, došlo mi je da moram dati račun za mob. Eh sad da li mi to dolazi doma ta kuverta il kaj god već, il im ja mogu odma slat taj "račun" od paypala na neku email adresu?

Maurer
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
David87 kaže...

Kao što sam zaključil, došlo mi je da moram dati račun za mob. Eh sad da li mi to dolazi doma ta kuverta il kaj god već, il im ja mogu odma slat taj "račun" od paypala na neku email adresu?

Sve će ti pisat u pismu što dobiješ. Evo ti primjer:

http://www.zaslike.com/files/36nmpmwy5zpp16iqmb6v.jpg

Slika je s forum.hr

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima gdje popis mobitela sa podrškom za microSD od 64gb?

Naravno može i toliko ugrađene memorije ali sumnjam da ima ijedan osim iPhonea, a on mi nije baš pristupačan. 

Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zanima me koja je rezolucija ekrana na mob. ZTE V967s. Na Geekbayingu piše da je 960x540, dok na Antelife piše da je 800x480. 800x480 bi ipak bila premala na 5". Vidim da još ima par razlika :na Geeku je jezik samo engleski i kineski, dok je na Antelife multilanguage, i razlika je u 3g :na Geeku je WCDMA900/2100, dok je na Antelife 850/2100.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 23:28 (bodija).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bradonja_85 kaže...
David87 kaže...

Kao što sam zaključil, došlo mi je da moram dati račun za mob. Eh sad da li mi to dolazi doma ta kuverta il kaj god već, il im ja mogu odma slat taj "račun" od paypala na neku email adresu?

Sve će ti pisat u pismu što dobiješ. Evo ti primjer:

http://www.zaslike.com/files/36nmpmwy5zpp16iqmb6v.jpg

Slika je s forum.hr

Šta se može desit ak npr, pokušamo izlevati da je to Gift(poklon) i kažemo neku random vrijednost? Idalje će nabit pdv ili će mi nabit kaznu? {#}

George double you Bush has two brains, the left and the right, like normal people. But the problem is that there is nothing right in his left brain and there is nothing left in his right brain
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ramzocro-HCR kaže...
bradonja_85 kaže...
David87 kaže...

Šta se može desit ak npr, pokušamo izlevati da je to Gift(poklon) i kažemo neku random vrijednost? Idalje će nabit pdv ili će mi nabit kaznu? {#}

Ja se neću s tim zafrkavati. Pa nisu glupi, od 50 identičnih paketa poslanih iz švedske ti bi njima prodao priču da je tvoj poklon.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bradonja_85 kaže...
ramzocro-HCR kaže...
bradonja_85 kaže...
David87 kaže...

Šta se može desit ak npr, pokušamo izlevati da je to Gift(poklon) i kažemo neku random vrijednost? Idalje će nabit pdv ili će mi nabit kaznu? {#}

Ja se neću s tim zafrkavati. Pa nisu glupi, od 50 identičnih paketa poslanih iz švedske ti bi njima prodao priču da je tvoj poklon.

Da me poznaš onda bi shvatio da se ne zafrkavam... I djelomično razmišljam da makar pokušam probat. Odkud njima dokaz da nije poklon? {#}

George double you Bush has two brains, the left and the right, like normal people. But the problem is that there is nothing right in his left brain and there is nothing left in his right brain
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Napisao sam da se ja neću s tim zafrkavati.

Moj savjet ti je da se ne bodeš s rogatim. Može se dogodit da ti vrate paket pa si popušio par stotina kuna, koliko si već platio mob.

 

14 godina
moderator
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa ima kakav dobar kinez za oko 400kn?

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@ramzocro-HCR Moj savjet ti je da poslušaš kolegu bradonja_85.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

čitam sad malo temu nakon što mi je frend pričao o tim kineskim mobitelima i čak mi se ne čine loši s obzirom na cijenu. Pa ovako, može mi netko preporučiti neku kinesku zvijer od mobitela (koliko sam vidio postoje nekakve kopije SGS4 i HTC One-a) za max 1000 kn? Znači cilj je da bude što veći ekran (4.7 incha ili više), po mogućnosti 2 GB rama i četverojezgreni procesor.

Kakva je fora sa carinama i pdv-om, jel stiglo nekome već i da li je morao platiti carinu i pdv na kraju?

Što se tiče kvarova, vjerojatno kad se nešto pokvari mobitel ide u smeće jer tko će to popraviti kad to ni 1% ljudi u RH nema i nije čulo za to.

Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

čitam sad malo temu nakon što mi je frend pričao o tim kineskim mobitelima i čak mi se ne čine loši s obzirom na cijenu. Pa ovako, može mi netko preporučiti neku kinesku zvijer od mobitela (koliko sam vidio postoje nekakve kopije SGS4 i HTC One-a) za max 1000 kn? Znači cilj je da bude što veći ekran (4.7 incha ili više), po mogućnosti 2 GB rama i četverojezgreni procesor.

Kakva je fora sa carinama i pdv-om, jel stiglo nekome već i da li je morao platiti carinu i pdv na kraju?

Što se tiče kvarova, vjerojatno kad se nešto pokvari mobitel ide u smeće jer tko će to popraviti kad to ni 1% ljudi u RH nema i nije čulo za to.

to za 1000 kn neces dobit.

carina i pdv ti ovise o sreci, na posiljke je zakon da se do 150 eura ne placa carina, posto je 1000 kn manje od 150 eura, carinu neces platit, a pdv ako te uhvate placas ako ne ne placas.

kad se pokvari saljes ga u kinu i salju ti novi. kazu da se ne kvare bas.

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maraac kaže...
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

čitam sad malo temu nakon što mi je frend pričao o tim kineskim mobitelima i čak mi se ne čine loši s obzirom na cijenu. Pa ovako, može mi netko preporučiti neku kinesku zvijer od mobitela (koliko sam vidio postoje nekakve kopije SGS4 i HTC One-a) za max 1000 kn? Znači cilj je da bude što veći ekran (4.7 incha ili više), po mogućnosti 2 GB rama i četverojezgreni procesor.

Kakva je fora sa carinama i pdv-om, jel stiglo nekome već i da li je morao platiti carinu i pdv na kraju?

Što se tiče kvarova, vjerojatno kad se nešto pokvari mobitel ide u smeće jer tko će to popraviti kad to ni 1% ljudi u RH nema i nije čulo za to.

to za 1000 kn neces dobit.

carina i pdv ti ovise o sreci, na posiljke je zakon da se do 150 eura ne placa carina, posto je 1000 kn manje od 150 eura, carinu neces platit, a pdv ako te uhvate placas ako ne ne placas.

kad se pokvari saljes ga u kinu i salju ti novi. kazu da se ne kvare bas.

Ovaj mi je zapeo za oko, čini se solidan, što kažete? LINK
Jel bi bilo onda problema oko dostave, carinu valjda ne bih trebao, a pdv se nadam da nebi lupili.

Dao bih ja i 2000 kn ako je mobitel brutalan, recimo kao Sony Xperia Z Ultra, ali glupo mi je toliko platiti za možda neki kineski poluproizvod za koji nemam nikakve garancije. Recimo OVAJ mi se čini dobar, ali ponavljam, već i 1000 kn mi se čini puno za kineza.
Nešto me vuče da probam, jer ako je mobitel stvarno dobar, za tih 1000 kn ne mogu dobiti ni približno dobar mobitel u Hrvatskoj od Sonyja ili Samsunga.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
XXX-Man kaže...

Ekipa ima kakav dobar kinez za oko 400kn?

kad bi se mogao protegnuti do 600 kn bilo bi sup ovak ovo

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
peterstern9 kaže...
maraac kaže...
peterstern9 kaže...



Kakva je fora sa carinama i pdv-om, jel stiglo nekome već i da li je morao platiti carinu i pdv na kraju?


 

carina i pdv ti ovise o sreci, na posiljke je zakon da se do 150 eura ne placa carina, posto je 1000 kn manje od 150 eura, carinu neces platit, a pdv ako te uhvate placas ako ne ne placas.

 


Jel bi bilo onda problema oko dostave, carinu valjda ne bih trebao, a pdv se nadam da nebi lupili.


Nema carine na elektroniku, a PDV plaćaš za iznose veće od 22€. I ako naručiš s banggood-a vjerojatno ćeš platiti PDV jer u zadnjih par dana na carini su završili svi paketi naručeni od tamo.

 

14 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
golatificon kaže...
XXX-Man kaže...

Ekipa ima kakav dobar kinez za oko 400kn?

kad bi se mogao protegnuti do 600 kn bilo bi sup ovak ovo

Samo 256MB ram-a? Nema smisla...

A i ne piše ništa da ima 3G pa pretpostavljam da nema?

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jbg sad bi i birao za 400 kn,eto ako mos za 100 kn vise onda ovaj , jedino sto ce ti ostat 2.3 os

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2013 2:26 (golatificon).
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice