Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.413
|
čitano: 1.576.459
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Evo par slika sa Xiaomi 13 Pro.

 

To su bile neke testne fotke, dok se ne pozabavim postavkama. Ovo je samo demonstracija fotomogućnosti a vjerujem da se iz tog fotića da čuda izvući, tak da će tu zahtjevat ipak znanja, ove su fotke na brzinu u automatic mode, stisneš i okineš

Morat ću se pozabavit manual modom.

 

Prvi 12 fotki su sa Xiaomi 13Pro. Nisam baš fan fotkanja u 12mp, kolko vidim ima full reza 50mp, pa ću se malo i potonjim poigrat.

 

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/

 

 

 Dobre fotke, al bgmi ove iduce sta imas od oneplusa su bolje. 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

@antiratar

 

P50 Pro je bio Huaweijev prvi model sa Snapdragon procesorom i prvi otkako ih je Leica napustila (pa su razvili neki svoj Xmage sustav), tako da mislim da je to bio razlog zašto nije bio baš photo king kao njegovi prethodnici P30 Pro i P40 Pro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2024 12:16 (struja1911).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 

 

 Dobre fotke, al bgmi ove iduce sta imas od oneplusa su bolje. 

 OP sam imao dugo pa kod fotkanja sam si ipak dao nekaj truda, a slike su dobre ovak na prvu, al dok se malo zumira onda se vidi stanje. Jučer sam doslovno 13Pro izvadio iz džepa i bez razmišljanja okidao fotke, baterija mi je bila pri kraju, a nisam htio da ju dovedem do nule.

Na Nordu 2 imam i gcam instaliran pa i to doprinosi boljoj fotki. 

 

Overall, dok se sagleda u cijelini, onak na prvu, sve je to tu negdje, ali, vele da se "vrag krije u detaljima", i tu sad dolazi do razlike u fotografijama, naravno, bitno je i znanje.

Al da napredak postoji, to je očito i očekivano. 

 

Nego, jučer imao susret sa Nokiom PV 808, mobitel (i više me impresionirala ta njoka nego xiaomi 14u koji je imao kod sebe) star 13 god i izgleda doslovno kao novi  tip ga drži u torbici, pitao sma ga da proda, al veli da nema šanse, svjestan je što ima kod sebe

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2024 12:31 (zvonac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
struja1911 kaže...

@antiratar

 

P50 Pro je bio Huaweijev prvi model sa Snapdragon procesorom i prvi otkako ih je Leica napustila (pa su razvili neki svoj Xmage sustav), tako da mislim da je to bio razlog zašto nije bio baš photo king kao njegovi prethodnici P30 Pro i P40 Pro.

 Nije samo kamera. Doslovno je bolji mobitel po svemu. Sama kamera je u nekim situacijama na 50pro radila realnije boje nego Vivo. Sa zadnjim updejtom je kod Viva kamera još bolja. Kamera na vivu je bolesno dobra s obzirom na cijenu. Opet, Xmage od Huaweija nije zajebancija. 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo nakon kratog al slatkog druzenja sa xiaomi 14 ultra, mogu rec da je to mob za fotografe.

Tko voli prirodne slike i igrat se s postavkama nece naci bolji mob.

 

Uploadao sam par fotki na flickr:

 

https://flic.kr/s/aHBqjBv9oh

 

Jedino mi je zao sto nisam imao i onaj kit za njega

 

I da dodam napomenu, postoji odlican gcam za njega, tko to voli jel :)

 

Sad cekam puru 70 da malo to cudo vidimo.

 

U međuvremenu je kartica u s23 ultra, koji sam po sebi je ok, ali s gcam je odlican. 

 

 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Par fotki macro mode sa Xiaomi 13Pro. Treba dost prakse oko toga.

 

Dvije slike su noćne, IOS6400 i ISO12800, al to je doslovno crni mrak, htio sam vidit dal će što "ulovit" i uspio je nekaj

 

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 11:11 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Par fotki macro mode sa Xiaomi 13Pro. Treba dost prakse oko toga.

 

Dvije slike su noćne, IOS6400 i ISO12800, al to je doslovno crni mrak, htio sam vidit dal će što "ulovit" i uspio je nekaj

 

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06

 Bome za taj iso vrhunski odrađeno!

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

To je više bilo na slijepo fotkanje, teško je i fokusirat kad se niš ne vidi ispred, vide se obrisi kuća a vani crni mrak uz neki izvor ulične rasvjete a koju mi zakrivljava ostale kuće.

 

Jučer sam fotkao po noći uz prisustvo ulične rasvjete, xiaomi automatski prebacuje na noćni režim pa onda treba bit miran 1s, a to je jako teško, tu bi trebala ruka bit ekstra mirna ili naslonjen na nešto ili imat stativ, ipak je teško iz ruke pucat dok je shutter 1s.

Ipak i za 1" senzor su neke stvari too much, a da ne pričam za smartfone koje imaju još manje senzore, ali, dok se sagleda u cijelini, napredak je vidljiv, a vjerujem da će sljedeća godina donijet poboljšanja a i napredak po pitanju tele objektiva.

 

thebatman 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/53792651304/in/album-72177720317914020/

Ovo je iz ruke slikano ili je mobitel naslonjen na nešto?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 11:34 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

To je više bilo na slijepo fotkanje, teško je i fokusirat kad se niš ne vidi ispred, vide se obrisi kuća a vani crni mrak uz neki izvor ulične rasvjete a koju mi zakrivljava ostale kuće.

 

Jučer sam fotkao po noći uz prisustvo ulične rasvjete, xiaomi automatski prebacuje na noćni režim pa onda treba bit miran 1s, a to je jako teško, tu bi trebala ruka bit ekstra mirna ili naslonjen na nešto ili imat stativ, ipak je teško iz ruke pucat dok je shutter 1s.

Ipak i za 1" senzor su neke stvari too much, a da ne pričam za smartfone koje imaju još manje senzore, ali, dok se sagleda u cijelini, napredak je vidljiv, a vjerujem da će sljedeća godina donijet poboljšanja a i napredak po pitanju tele objektiva.

 

thebatman 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/53792651304/in/album-72177720317914020/

Ovo je iz ruke slikano ili je mobitel naslonjen na nešto?

 Iz ruke.

Kad ti pise night mode 1s, ne radi on 1s shutter speed, nego radi 3 ekspozcije po 1/33, tako ds mozes iz ruke komodno, samo malo mirnije stat. 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zvonac, jesi ti uzeo 13 PRO? 

 

Neki dan sam narucio i Camera Kit za U14. 

Skupilo mi se popusta na Tradingu jer sam vec 3 Ultre tamo kupio pa iskoritio solidan popust za taj kit. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Zvonac, jesi ti uzeo 13 PRO? 

 

Neki dan sam narucio i Camera Kit za U14. 

Skupilo mi se popusta na Tradingu jer sam vec 3 Ultre tamo kupio pa iskoritio solidan popust za taj kit. 

 Jesam. Napokon

 

Ej, jel koristiš stock app ili imaš gcam na 14U?

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Zvonac, jesi ti uzeo 13 PRO? 

 

Neki dan sam narucio i Camera Kit za U14. 

Skupilo mi se popusta na Tradingu jer sam vec 3 Ultre tamo kupio pa iskoritio solidan popust za taj kit. 

 Jesam. Napokon

 

Ej, jel koristiš stock app ili imaš gcam na 14U?

 

 

 

 

Jos ga cekam, vjerojatno je za koji dan kod mene. 

 

Ajde napokon da si uzeo neki a po meni si uzeo odlican mob ako volis fotkati. 

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stigla Ultra 14, lijepo se ponovo vratiti na Xiaomi Ultru. 

Koliko god mi je i Samsungova S24 Ultra bila odlicna i nemam prigovora na taj mob, ovaj mi je drazi jedino i iskljucivo zbog kamere, toliko posvevenosti je implementitano u tu kameru i Leica DNA da je tesko ne primjetiti.

Ovih opcija koje nudi se nebi posramio ni neki profi aparat. 

Sad jos cekam camera kit i CPL filter pa mogu na godišnji. 🤣

 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jučer se igrao sa xiaomi 14 ultra u dućanu...isključivo sa kamerama

raw format ne podržava full rezoluciju na niti jednoj kameri...znači imamo 1" senzor i u rawu je 12mpx a ne 50mpx...a pixeli su 1,6um:(

Istu k i kod magic 6 pro...tamo samo glavna ima raw
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jučer se igrao sa xiaomi 14 ultra u dućanu...isključivo sa kamerama

raw format ne podržava full rezoluciju na niti jednoj kameri...znači imamo 1" senzor i u rawu je 12mpx a ne 50mpx...a pixeli su 1,6um:(

Istu k i kod magic 6 pro...tamo samo glavna ima raw
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Za mobilnu fotografiju i dalje dominira mi10 serija, tamo gcam sa samsung HMX-om pravi 27.1mpx RAW format
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Da postavim i ovde pitanje mozda neko zna i pomogne,naime imam huawei p30 mada mi se to desavalo i sa drugim firmama,problem je slikanje navece i ulicne svjetiljke koje unistavaju samu fotku zbog refleksije,moze li se to kako srediti posto je ipak u pitanju flegsip(u svoje doba)?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 14:38 (plejka3).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
plejka3 kaže...

Da postavim i ovde pitanje mozda neko zna i pomogne,naime imam huawei p30 mada mi se to desavalo i sa drugim firmama,problem je slikanje navece i ulicne svjetiljke koje unistavaju samu fotku zbog refleksije,moze li se to kako srediti posto je ipak u pitanju flegsip(u svoje doba)?

 

 

Isti problem imam i ja na svom P30.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
plejka3 kaže...

Da postavim i ovde pitanje mozda neko zna i pomogne,naime imam huawei p30 mada mi se to desavalo i sa drugim firmama,problem je slikanje navece i ulicne svjetiljke koje unistavaju samu fotku zbog refleksije,moze li se to kako srediti posto je ipak u pitanju flegsip(u svoje doba)?

 Imas li koji primjer?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 Imas li koji primjer?

 Evo vidi

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 21:06 (plejka3).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da nije dobio astigmatizam? Nije ni on više u najboljim godinama 😉
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
struja1911 kaže...
Da nije dobio astigmatizam? Nije ni on više u najboljim godinama 😉

 A vidi ako svugdje pravi dobre fotke gdje nema ulicne rasvjete onda nema logike da ne pravi kad je ona prisutna,ipak je flegsip nije neka low klasa telefona...

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
plejka3 kaže...
thebatman kaže...

 Imas li koji primjer?

 Evo vidi

 

 

Ovo je užasan lens flare, puno gore nego kod mene.

Jel ti leća čista, jesi kada mijenjao zadnji poklopac sa lećom kamere?

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo nesto slika sa S24 Ultra, napokon na godišnjem pa stignem stvari koje inace ne stizem.

Mislim da je ovo vrlo potcjenjena kamera zahvaljujuci DxO i slicnima a zapravo mobitel ima vrlo sposobne kamere i napokon dobre algoritme i ako nekome nesto ne odgovara Samsung je omogucio dodatna podesavanja koja se ticu ostrine, procesiranja, brzine okidanja...

Tko zeli jos više, ima savrseno funkcionalan gcam.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 0:01 (ocean77).
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jos par...

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 9:22 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

repetitor na nekih cca 400m

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ove dvije su sa Gcam.

Prva sa glavnom cam, druga sa 3X telefoto.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice