Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.444.380
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...

Iskreno GCam na novim Xiaomi modelima po meni ima smisla samo za noćne fotke i night sight.

Po danu su identični rezultati kao i sa GCam, a stock app mi često daje realniji white balance.

 

 

U globalu se slazem, ali evo Mi Note 10 je primjer da ni to nije uvijek pravilo.

Kolega Batman mi je slao slike sa telefoto kamerom i Gcam i rezultat je bolji IQ nego sa stock app.

Sada imam i ja ponovo taj mob pa cu to jos dodatno malo pogledati, ali ovako na prvu cini mi se da Gcam i po danu daje finije detalje.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

Nitko ne brani slažem se...samo kažem kakvo je stanje bez gcama.

 

Ima ljudi kojima se to neda instalirat...

 

Hvala na ispravku...brzinski pišem i paralelno radim - vidiš da imam par postova u par minuta pa onda promašim.

 

 

Ovo zbilja nikome ne oduzima previse vremena, skinuti Gcam je 2 minute posla, a GMS ja jos nisam vidio tutorial kraci od pola sata.

Ma kolega nebitno da li je gcam ili gms.

 

Moja frendica kojoj sam preporučio Mi Note 10 ne bi nikad skinula Gcam niti bi skidala GMS. 

 

Pa supruga mi koristi samo Iphone tj IOS jer joj ne pada na pamet koristit ništa drugo je joj je na IOS sve vrlo jasno i jednostavno.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Mi Note 10 bi probao ali kad vidim koji je procesor u tom mobitelu - veliko NE HVALA.

 

 

 

 

Ovo me najvise plasilo kod tog moba, ali prva stvar koju sam primjetio sa najnovijim MIUI 12 je to da taj procesor ostavlja potpuno drugaciji dojam.

Nije prvi puta kod Xiaomia da nadogradnjama to postanu daleko bolji mobiteli.

Mi8 mi je ostao isto u sjecanju da nije u prvim verzijama bio bas neki uzor, recenzenti su ga jako kritizirali dok je danas u 2020 to jos uvijek fluidan mob koji izuzetno lijepo radi.

 

 

Ovo tek moram vidjeti na duzi period, a za sada je korektan.

5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
thebatman kaže...
R36 kaže...

 

Ljudi u 2020. god smo. 2015. god je bila davnih dana i to vrijeme kuckanja i šarenih led notifikacija.

  A da je to reka iko nego ti sa skovacon od p40 pro :)

 

- uzasan softver kamere

- nema osnovne google usluge

- zakljucan bootloader

- emui koda je iz 2017

 

Nemoj se sad opet naljutit, samo kazem. 

 Ma šta bi se naljutio...neda mi se trolat temu...al da odgovorim

 

- uzasan softver kamere - šta si ti neka curica (ne vrijeđajući ženski rod). Šta tu može biti užasno. Upalim kameru, uslika, sve ostalo ona odradi. Jeb... mi se.

- nema osnovne google usluge - to se slažem. Tko me smeta, logično da ga neće kupit. Da se instalirat ali tko ima volje

- zakljucan bootloader - zadnji put mi je na Samsungu S3 to trebalo. Logično da vam to treba kad ni jedna kamera na Xiaomiu bez skidanja portova ne valja. To je kao zakon jasno. 

- emui koda je iz 2017 - . Sorry ali ne shvačam. Imam doma i Note 9 i Iphone 11 i Note 10, i Xiaomi A2... Ne vidim razliku. Ne znam šta mi kod software može smetat. Da li ima obavjesni centar - ima, da li ima AOD - ima, da li ima ladicu s aplikacijam - ima, da li ima normalne aplikacije - ima. Ne znam stvarno gdje je problem.

 Za sve ostalo tu je Nova louncher prime....

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Ma kolega nebitno da li je gcam ili gms.

 

Moja frendica kojoj sam preporučio Mi Note 10 ne bi nikad skinula Gcam niti bi skidala GMS. 

 

Pa supruga mi koristi samo Iphone tj IOS jer joj ne pada na pamet koristit ništa drugo je joj je na IOS sve vrlo jasno i jednostavno.

 

 

Eh i ti si joj neki frend, instaliraj kolegici da se ne muci sama.

Ako si potrosio pola sata na GMS kod sebe, mozes i njoj pomoci 5 minuta.

 

Sto se iPhonea tice...imao sam neke ideje da idem na iPhone 11 PRO, ali dok sam cekao ovaj Mi Note 10 kcer mi je posudila svoj iPhone 8 i dobro da je jer sam se jos jednom iznova ne znam koji puta uvjerio kako to nije za mene.Taj OS mozda je jednostavan i ima neke svoje prednosti, ali je opet s druge strane i dalje pun ogranicenja i restrikcija...ono plasticno receno, dok koristim iOS osjecam se kao u posjeti NR Koreji, a dok koristim Android osjecam se kao u Nizozemskoj.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Posmatrač kaže...
R36 kaže...
thebatman kaže...
R36 kaže...

 

Ljudi u 2020. god smo. 2015. god je bila davnih dana i to vrijeme kuckanja i šarenih led notifikacija.

  A da je to reka iko nego ti sa skovacon od p40 pro :)

 

- uzasan softver kamere

- nema osnovne google usluge

- zakljucan bootloader

- emui koda je iz 2017

 

Nemoj se sad opet naljutit, samo kazem. 

 Ma šta bi se naljutio...neda mi se trolat temu...al da odgovorim

 

- uzasan softver kamere - šta si ti neka curica (ne vrijeđajući ženski rod). Šta tu može biti užasno. Upalim kameru, uslika, sve ostalo ona odradi. Jeb... mi se.

- nema osnovne google usluge - to se slažem. Tko me smeta, logično da ga neće kupit. Da se instalirat ali tko ima volje

- zakljucan bootloader - zadnji put mi je na Samsungu S3 to trebalo. Logično da vam to treba kad ni jedna kamera na Xiaomiu bez skidanja portova ne valja. To je kao zakon jasno. 

- emui koda je iz 2017 - . Sorry ali ne shvačam. Imam doma i Note 9 i Iphone 11 i Note 10, i Xiaomi A2... Ne vidim razliku. Ne znam šta mi kod software može smetat. Da li ima obavjesni centar - ima, da li ima AOD - ima, da li ima ladicu s aplikacijam - ima, da li ima normalne aplikacije - ima. Ne znam stvarno gdje je problem.

 Za sve ostalo tu je Nova louncher prime....

Slaže se kolega

 

Ali opet ponavljam da ne shvačam gdje je problem u bilo kojem UI bilo kojeg proizvođača. Stvarno ne kužim gdje je problem. Pa ne biram odjelo za svadbu.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

Ma kolega nebitno da li je gcam ili gms.

 

Moja frendica kojoj sam preporučio Mi Note 10 ne bi nikad skinula Gcam niti bi skidala GMS. 

 

Pa supruga mi koristi samo Iphone tj IOS jer joj ne pada na pamet koristit ništa drugo je joj je na IOS sve vrlo jasno i jednostavno.

 

 

Eh i ti si joj neki frend, instaliraj kolegici da se ne muci sama.

Ako si potrosio pola sata na GMS kod sebe, mozes i njoj pomoci 5 minuta.

 

Sto se iPhonea tice...imao sam neke ideje da idem na iPhone 11 PRO, ali dok sam cekao ovaj Mi Note 10 kcer mi je posudila svoj iPhone 8 i dobro da je jer sam se jos jednom iznova ne znam koji puta uvjerio kako to nije za mene.Taj OS mozda je jednostavan i ima neke svoje prednosti, ali je opet s druge strane i dalje pun ogranicenja i restrikcija...ono plasticno receno, dok koristim iOS osjecam se kao u posjeti NR Koreji, a dok koristim Android osjecam se kao u Nizozemskoj.

 Iskreno čekam IOS 14... i veselim se da ću ti instalirat na Iphone 11 i vidjet kako to sve izgleda i radi. Ako uvedu sve te promjene, možda i razmislim o Iphone 12 Pro.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Iskreno čekam IOS 14... i veselim se da ću ti instalirat na Iphone 11 i vidjet kako to sve izgleda i radi. Ako uvedu sve te promjene, možda i razmislim o Iphone 12 Pro.

 

 

iOS 14 je za Apple velika tranzicija, kao izlazak iz komunizma bih ja rekao ...vidjet cemo, svakako pozdravljam taj pomak i korak.

5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
Posmatrač kaže...
R36 kaže...
thebatman kaže...
R36 kaže...

 

Ljudi u 2020. god smo. 2015. god je bila davnih dana i to vrijeme kuckanja i šarenih led notifikacija.

  A da je to reka iko nego ti sa skovacon od p40 pro :)

 

- uzasan softver kamere

- nema osnovne google usluge

- zakljucan bootloader

- emui koda je iz 2017

 

Nemoj se sad opet naljutit, samo kazem. 

 Ma šta bi se naljutio...neda mi se trolat temu...al da odgovorim

 

- uzasan softver kamere - šta si ti neka curica (ne vrijeđajući ženski rod). Šta tu može biti užasno. Upalim kameru, uslika, sve ostalo ona odradi. Jeb... mi se.

- nema osnovne google usluge - to se slažem. Tko me smeta, logično da ga neće kupit. Da se instalirat ali tko ima volje

- zakljucan bootloader - zadnji put mi je na Samsungu S3 to trebalo. Logično da vam to treba kad ni jedna kamera na Xiaomiu bez skidanja portova ne valja. To je kao zakon jasno. 

- emui koda je iz 2017 - . Sorry ali ne shvačam. Imam doma i Note 9 i Iphone 11 i Note 10, i Xiaomi A2... Ne vidim razliku. Ne znam šta mi kod software može smetat. Da li ima obavjesni centar - ima, da li ima AOD - ima, da li ima ladicu s aplikacijam - ima, da li ima normalne aplikacije - ima. Ne znam stvarno gdje je problem.

 Za sve ostalo tu je Nova louncher prime....

Slaže se kolega

 

Ali opet ponavljam da ne shvačam gdje je problem u bilo kojem UI bilo kojeg proizvođača. Stvarno ne kužim gdje je problem. Pa ne biram odjelo za svadbu.

 Ni ja ne vidim cemu tolika prica o fotoapratima na mobitelu koji su naspram bilo kojeg "pravog" aparata i dalje manje vise smijesno losi al shvatam da je za 99% korisnika to dovoljno ukljucujuci i mene....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže... 

recimo imam 5000kn i za te novce mogu kupit S20+, P40 Pro i OP8Pro, samo i jednimo me zanima koji ce mi za te novce davati bolje fotke i video, ostala obiljezja su mi nebitna.

 

da kupujem u ducanu na rate, to je vec druga stvar, jer je onda razlika u cijeni izmedu njih bi opravdavala tu razliku u kvaliteti fotki, ali ovako za gotovinu, je no brainer

To vrijedi isključivo za tebe i ljude koji imaju ista takva očekivanja i želje, u stvarnosti je to puno kompliciranije. Recimo tebi mogu na ovo što si napisao bez razmišljanja reći P40 Pro. Ali ako kažeš da su ti bitni google servisi sve se mijenja. Ili ako ti je nešto drugo bitno...

 

R36 kaže...

Mogao...mogao sam i ja biti astronaut pa nisam.

 

Oni pokušavaju složit cam app i software za kameru zadnjih 3-4 godine i nikako da slože. Ljudi moji pa oni AOD slažu ima dobre 2 godine...i valjda će ga sad uspijet složit. 

 

Tako da kad mi ekipa kaže - OP ima redovna ažuriranja, sve oni nešto peglaju. Vidim vidim kao i AOD što peglaju.

Razlika je što ti sada astronaut možeš biti jedino ako se ukrcaš u shuttle kao slijepi putnik. 

A OP8P može imati iste rezultate samo zamjenom camera aplikacije ili ažuriranjem softwarea. Mislim da je to ipak velika razlika.

 

R36 kaže...

Hvale se Xiaomi kamere - OK.

 

Mi 8, MI 9, Mi Note 10 - sve su na njima portovi (gcam) s xda foruma i slike onda donekle dobro izgledaju. Samim time dokazujete da je kamera na Xiaomi bez portova (gcama) loša.

 

Bez gcama kamera nema veze s vezom za vas zahtjeven korisnike. Tako da bilo kakva priča s ostalim mobitelima i usporedbe s stock kamerama nema smisla.

Xiaomi ima 3 uređaja u TOP10 ili 4 u TOP11 na dxomark, svugdje je testiran sa stock kamera aplikacijom. Slično je i na gsmareni. Tako da ovo ne stoji.

 

R36 kaže...

Nemoj više molim te o fokalima...znamo svi šta tebi odgovara.

 

Napisao sam šta mislim od Gcamu...

 

Ja nemam ambicije a i većina nas. Jednostavno nemam vremena.

 Pa dobro ti je napisao, imaš veliku "rupu" između 1x i 5x, to što se dobije digitalijom je loše, nedostaje pravi 3x ili nešto približno tome, čak i 2x se češće koristi od 5x.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

Ali opet ponavljam da ne shvačam gdje je problem u bilo kojem UI bilo kojeg proizvođača. Stvarno ne kužim gdje je problem. Pa ne biram odjelo za svadbu.

 Tam di ti ne vidiš "problem", vide drugi, al to ovisi od čovjeka do čovjeka. Najjači UI kamere ima novi sony 1 ll, fantazija, ko da s fotićem barataš, sve je nadohvat ruke, pregledno

Imao prije RX100 i RX100 MK4, a taj novi sony je najbliži ovom navedenom dvojcu po pitanju UIa..

 

A što se tiče generalnog izgleda UIa, to je opet individualno, mada za taj EMUI nisam čuo neke pohvale što se tiče UIa, a i osobno, ni od Šaomija mi se ne sviđa, nekak sve šareno izgleda, ajfonovski..

 

Pixeli, Sony i OP+ imaju super sučelje, al velim, tu nema mjesta raspravi pošto je to sve stvar osobnog odabira, inače, drugi launcher sve riješava

 

A sad se vratimo kamerama.. U dolasku je novi kompakt xperia 5, jedino je još nepoznanica koji će senzor bit unutra.. Negdje čitam da će imat kao i lanjski model xperie 5, a neko veli da će imat ko i flagšip, samo neće imat neke fjićure..

 

Pixel 5 navodno će imat kameru kao i prijašnji pixel 4, al poboljašana verzija, sad mi nije jasno, kaj se tu još da poboljšat na senzoru kojeg razvlače već tri generacije pixela..

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo malo usporedbi Mi Note 10 vs Mi8.

Prva slika je crop glavne kamere, kod Mi Note 10 27MP a kod Mi8 uobicajenih 12MP.

Druga slika je Mi Note 10 108MP mode vs Mi8 12MP mode.

Treca slika je usporedba 2X (50mm) kamera koje su obje 12MP, ali je na Mi Note 10 flenda f/2, a kod Mi8 f/2.4...Mi Note 10 neusporedivo bolji.

Na svim slikama je Mi Note 10 lijeva slika, a Mi8 desna slika.

 

Mislim da uopce nema diskusije koji je bolji.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 19:57 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo malo usporedbi Mi Note 10 vs Mi8.

Prva slika je crop glavne kamere, kod Mi Note 10 27MP a kod Mi8 uobicajenih 12MP.

Druga slika je Mi Note 10 108MP mode vs Mi8 12MP mode.

Treca slika je usporedba 2X (50mm) kamera koje su obje 12MP, ali je na Mi Note 10 flenda f/2, a kod Mi8 f/2.4...Mi Note 10 neusporedivo bolji.

Na svim slikama je Mi Note 10 lijeva slika, a Mi8 desna slika.

 

Mislim da uopce nema diskusije koji je bolji.

 

 

 pošto svi već znamo da su tebi bitni samo detalji slike, a ostalih sto parametara te ne zanima, reci nam koje su boje stvarne?

jer ta lijeva je malo prenapucana bojama, čini mi se nerealno, plus to što je loša ekspozicija ili loš hdr pa se na toj lijevoj gubi pola slike, pretamna je, pogotovo druga

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

@Cromaki
Pa i ne slažem se baš sa tobom kolega.
Gcam pravi dosta realnije slike od obicne kamere u dnevnim uvjetima.
https://ibb.co/K2d60g3

https://ibb.co/nsLGSFG

https://ibb.co/9WhDrYV

https://ibb.co/6ZJcqRf

https://ibb.co/hBhmk2d

https://ibb.co/qpTxH7y
Prve su Gcam, druge stock kamera, uređaj mi a3.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 22:05 (Chico12).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
ocean77 kaže...

Evo malo usporedbi Mi Note 10 vs Mi8.

Prva slika je crop glavne kamere, kod Mi Note 10 27MP a kod Mi8 uobicajenih 12MP.

Druga slika je Mi Note 10 108MP mode vs Mi8 12MP mode.

Treca slika je usporedba 2X (50mm) kamera koje su obje 12MP, ali je na Mi Note 10 flenda f/2, a kod Mi8 f/2.4...Mi Note 10 neusporedivo bolji.

Na svim slikama je Mi Note 10 lijeva slika, a Mi8 desna slika.

 

Mislim da uopce nema diskusije koji je bolji.

 

 

 pošto svi već znamo da su tebi bitni samo detalji slike, a ostalih sto parametara te ne zanima, reci nam koje su boje stvarne?

jer ta lijeva je malo prenapucana bojama, čini mi se nerealno, plus to što je loša ekspozicija ili loš hdr pa se na toj lijevoj gubi pola slike, pretamna je, pogotovo druga

 

U svim aspektima je Mi Note 10 bolji, a ti se uhvatio samo detalja kao da ti je jedino to bitno.

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jedna astro photography gcam.

Iskoristio sam vedro nebo.

 

https://ibb.co/yQtsQZC

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 22:29 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
digitall kaže...
ocean77 kaže...

Evo malo usporedbi Mi Note 10 vs Mi8.

Prva slika je crop glavne kamere, kod Mi Note 10 27MP a kod Mi8 uobicajenih 12MP.

Druga slika je Mi Note 10 108MP mode vs Mi8 12MP mode.

Treca slika je usporedba 2X (50mm) kamera koje su obje 12MP, ali je na Mi Note 10 flenda f/2, a kod Mi8 f/2.4...Mi Note 10 neusporedivo bolji.

Na svim slikama je Mi Note 10 lijeva slika, a Mi8 desna slika.

 

Mislim da uopce nema diskusije koji je bolji.

 

 

 pošto svi već znamo da su tebi bitni samo detalji slike, a ostalih sto parametara te ne zanima, reci nam koje su boje stvarne?

jer ta lijeva je malo prenapucana bojama, čini mi se nerealno, plus to što je loša ekspozicija ili loš hdr pa se na toj lijevoj gubi pola slike, pretamna je, pogotovo druga

 

U svim aspektima je Mi Note 10 bolji, a ti se uhvatio samo detalja kao da ti je jedino to bitno.

 

 :D

dobra

 

btw ni samsung više nema tako divlju saturaciju boja

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 

 :D

dobra

 

btw ni samsung više nema tako divlju saturaciju boja

 

 

 Sve su Gcam osim ove 108MP.

Boje mi se ne cine presaturirane vec su onakve kakve su u stvarnosti dok Mi8 ima isprane boje na 2X kameri.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
1/4 ili nešto sitno manje baterije na dan za to kaj vidim ikonicu notifikacije i sat je fakat gimmick.
Halo Bing! Kako bratac?
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
AOD se gasi kad proximity senzor primjeti nešto blizu, pa zapravo samo kad je telefon van džepa AOD radi (na poslu, kad mi pored kompa stoji na wifi chargeru i kraće vrijeme kad sam kući preko dana).
Preko noći mob okrenem licem prema dolje. Dnevno AOD potroši cca 5% baterije. Meni vrlo koristan feature i ne razmatram mob koji ga nema (ako takvi uopće postoje).
Odlična je ova tema, puno toga naučimo o kamerama. 😎
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 23:33 (Dan1234567890).
8 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni je čak i bolji noćni mod na MIUI 12 eu na Mi8SE.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže... 

 :D

dobra

 

btw ni samsung više nema tako divlju saturaciju boja

 Kad ste to već spomenuli, ovako out of the box ima li razlike u bojama xiaomia npr Note 9pro i Samsung A51 (malo sam specifičan) . Stvar je u tome kaj će moja djevojka uskoro trebati novi mob (ima samsung J3) i ona se jako navikla na samsung boje, i boji se da bi neki drugi mob imao lošije boje onako direkt iz kamere bez prčkanja. Ja znam da su današnji mobiteli i kamere miljama ispred toga njenog, ali ipak ako joj kažem da uzme xiaomi a ne samsung a kasnije kod nekog vidi da samsung ima bolje boje nadrapal budem  ;)
Ja znam da za sebe nema razmišljanja xiaomi 9pro i gcam i to je to. Kad smo kdo toga na kojem od sadašnjih nekih mid range xiaomia gcam radi najbolje? Vidio sam u jednoj temi tu da na 8pro radi bolje nego na 9.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
8 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Neka uzme Samsung bez dvojbe.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MIUI 12, Mi8SE.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Isto stock kamera
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Chico12 kaže...

@Cromaki
Pa i ne slažem se baš sa tobom kolega.
Gcam pravi dosta realnije slike od obicne kamere u dnevnim uvjetima.

 S razlogom sam spomenuo na novim uređajima (64+mp senzori).

Na ovim starim uređajima čudo radi i po danu i po noći tu se nećemo varati 

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jel ima ko u ruci Honor 30Pro+? Jel uopće dostupan za naše tržište, jer vidim da ga nema u ponudi..

Kamera mi se čini odlična, to bi trebala bit ista kao i u 40Pro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

 

R36 kaže...

Nemoj više molim te o fokalima...znamo svi šta tebi odgovara.

 

Napisao sam šta mislim od Gcamu...

 

Ja nemam ambicije a i većina nas. Jednostavno nemam vremena.

 Pa dobro ti je napisao, imaš veliku "rupu" između 1x i 5x, to što se dobije digitalijom je loše, nedostaje pravi 3x ili nešto približno tome, čak i 2x se češće koristi od 5x.

Ja volim konkretno spontane portrete od 5x do 10x...

 

Ovo između 1x i 5x mi je bezveze...

zvonac kaže...
R36 kaže...

 

Ali opet ponavljam da ne shvačam gdje je problem u bilo kojem UI bilo kojeg proizvođača. Stvarno ne kužim gdje je problem. Pa ne biram odjelo za svadbu.

 Tam di ti ne vidiš "problem", vide drugi, al to ovisi od čovjeka do čovjeka. Najjači UI kamere ima novi sony 1 ll, fantazija, ko da s fotićem barataš, sve je nadohvat ruke, pregledno

Imao prije RX100 i RX100 MK4, a taj novi sony je najbliži ovom navedenom dvojcu po pitanju UIa..

 

A što se tiče generalnog izgleda UIa, to je opet individualno, mada za taj EMUI nisam čuo neke pohvale što se tiče UIa, a i osobno, ni od Šaomija mi se ne sviđa, nekak sve šareno izgleda, ajfonovski..

 

Pixeli, Sony i OP+ imaju super sučelje, al velim, tu nema mjesta raspravi pošto je to sve stvar osobnog odabira, inače, drugi launcher sve riješava

 

A sad se vratimo kamerama.. U dolasku je novi kompakt xperia 5, jedino je još nepoznanica koji će senzor bit unutra.. Negdje čitam da će imat kao i lanjski model xperie 5, a neko veli da će imat ko i flagšip, samo neće imat neke fjićure..

 

Pixel 5 navodno će imat kameru kao i prijašnji pixel 4, al poboljašana verzija, sad mi nije jasno, kaj se tu još da poboljšat na senzoru kojeg razvlače već tri generacije pixela..

Nastavno na UI kamere...

 

Kolega ne vide očito ni drugi problem jer vidim da nitko ovdje nema taj Sony mob...a stavio sam vam link - prodaje se u Santa Domenici.

 

Ja da sam toliko lud za takvim UI kamere, kladim se da bi ga već imao. A ta vaša pričanja su puste želje i snovi....a to mi je neozbiljno.

 

Komentirat nečiji UI kao EMUI ili MIUI ili bilo čiji drugi mi je presmješno. 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Jel ima ko u ruci Honor 30Pro+? Jel uopće dostupan za naše tržište, jer vidim da ga nema u ponudi..

Kamera mi se čini odlična, to bi trebala bit ista kao i u 40Pro?

Još da vam i to bude dostupno...kako da ne. 

 

Sony vas čeka u Santa Domenici.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

Još da vam i to bude dostupno...kako da ne. 

 

Sony vas čeka u Santa Domenici.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice