Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.342
|
čitano: 1.499.065
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Ma nemojte Sony osim ako ne mislite ga imati dugo, a ti Marko mjenjas cesto pa kome ces prodati taj Sony.😀
Druga opcija ti je naci ga sto jeftinije na njuskalu i pomiriti se daljnjim padom cijene.

Citaj, nije moj nego od ujca, on mijenja svake 2god. 

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...
Ma nemojte Sony osim ako ne mislite ga imati dugo, a ti Marko mjenjas cesto pa kome ces prodati taj Sony.😀
Druga opcija ti je naci ga sto jeftinije na njuskalu i pomiriti se daljnjim padom cijene.

Citaj, nije moj nego od ujca, on mijenja svake 2god. 

 

 

Vidio sam na drugoj jednoj temi da si napisao da kupujes Sony sigurno...mislim da je tema XZ2 pa mi je to ostalo u sjecanju kada sam ovo tipkao.

 

Ja sam uzeo Note 9 iako znate vec svi da konstantno kritiziram Samsung koji mi nije bas nesto simpatican.

Note 9 je konacno jedan Samsung kojem nemam sto prigovoriti, a takav je i dojam za sada.

Napokon baterija koja traje (5 sati SOT) i to "heavy usage" kada sam ga uzeo i instalirao sve ono sto treba, znaci upaljen ekran na max, skidanje u pozadini hrpe aplikacija, sinkronizacija svega i svacega, usput dok je to radio isprobavanje drugih stvari...ovako vec za pocetak vrlo obecavajuce.

Kameru jos nisam stigao previse isprobati, ali vidim da nema onog iritantnog noise reductiona jer sam za sada opalio samo jednu usporedbu L1020 i Note 9 i vrlo slicno procesiranje koristi sto je svakako pohvalno...uostalom kada stignem vidjet cete...za sada mi se cini jako dobro.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 19:12 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislio sam uzeti XZ2 Premium al kad sam ga vidio uzivo reko sam necu da je dzaba :D cigla

 
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Mislio sam uzeti XZ2 Premium al kad sam ga vidio uzivo reko sam necu da je dzaba :D cigla

 

 

Ma tko Sony uopce uzima za ozbiljno...vi znate da sam imao zbilja sve i svasta, ali Sony nikada...ne racunam eru SonyEricssona.

 

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/p/2aDwUcG

 

Evo jedna brzinska usporedba...Lumia 1020 koja je kao neko benchmark mjerilo  vs Galaxy Note 9.

Ovo je 200% crop...ovo je do sada najblize L1020 od svih mobitela koje sam usporedio s Lumiom.

 
2 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kakav ti je N9 u usporedbi sa Pixelom?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Joj nemoj to radit... Čekam da još malo padne cijena Note 9 da ga piknem, ovakve usporedbe mi ne pomažu... :-/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Hm bogme je digitalna stabilizacija slike jako daleko dogurala.Dakle u ovom slučaju "novi Xiaomi Mi Max 3", pa realno 1080p video izgleda skoro kao da je u pitanju optička stabilizacija slike.

 

Normalnom korisniku ne treba ništa više od 1080p videa, bilo za osobno snimanje ili Jubitu 1080p video.4K video datoteke su ogromne, da ne pričamo o prosječnim internet Upload brzinama.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 22:14 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Kakav ti je N9 u usporedbi sa Pixelom?

 Mislis na kameru ili opcenito?

 

Kamera...jos mi je rano za reci, ali svakako nudi vece mogucnosti obzirom na zoom.

Pixel mi se svidja jer slicno procesira sliku kao i L1020 i to je ja bih rekao old school IQ kakav mnogi proizvodjaci izbjegavaju jer ekipa voli ispeglane fotke pa ne mare za nas koji drugacije gledamo na to.

Note 9 ne procesira kao Pixel i L1020, ali malo se priblizio i nema vise onaj razmuljani processing koji pegla fine detalje...nije i dalje onako kako bi ja volio, ali sada je prihvatljivo...vidjet cu kroz naredni period malo bolje.

 

Sto se ostalog tice trenutno nema moba usporedivog sa Note 9 jer je ovo trenutno najkompletniji paket svega sto postoji...eventualno mozda Mate 20 PRO nadmasi sve to.

Note 8 je super mob, ali baterija me jednostavno nije zadovoljila.

Jednak nacin upotrebe meni Note 8 izdrzi 3.5 sata SOT, a Note 9 5 sati...upaljeno sve, ekran na maksimumu, upaljen bluetooth preko kojega je stalno spojen Amazfit, upaljen NFC jer koristim Google Pay, ugasen wifi jer sam konstantno na mobilnom flat internetu...baterija je napokon dobra.

Zadnji Samsung koji pamtim da je imao ovako dobru bateriju bio je S7E.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislio sam na kameru, ovo ostalo je manje vise neusporedivo sa Notom, on je svemir za sebe sto se tice funkcija i hardvera

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
rambox kaže...

Hm bogme je digitalna stabilizacija slike jako daleko dogurala.Dakle u ovom slučaju "novi Xiaomi Mi Max 3", pa realno 1080p video izgleda skoro kao da je u pitanju optička stabilizacija slike.

 

Normalnom korisniku ne treba ništa više od 1080p videa, bilo za osobno snimanje ili Jubitu 1080p video.4K video datoteke su ogromne, da ne pričamo o prosječnim internet Upload brzinama.

 

 

Ne znam za druge, ali ja jos od Galaxy Note 3 (od 2013) snimam iskljucivo u 4K jer ne snimam tonu videa da marim koliko zauzima.

Tjedno snimim mozda 1-2 minute videa sve skupa i fakat mi ne pada na pamet to snimati u 1080P.

 

Sto se Xiaomia tice, imao sam ih nekoliko i koristio sam ih kao prijelazne modele dok ne izadje nesto sto mi se svidja i smatram da su to odlicni mobiteli, ali ne snimaju svi dobar video...recimo Mi Note 3 mi se tu pokazao najbolji...dobar zvuk, solidno stabilizirana slika.

Tko hoce jako dobar video tu je Pixel, iPhone i Samsung.

 

 

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Mislio sam na kameru, ovo ostalo je manje vise neusporedivo sa Notom, on je svemir za sebe sto se tice funkcija i hardvera

 

 

Iznenadio me zoom...pazi ovo:

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/03M428

 

Stavio sam na 2X opticki zoom i ostalo digitalni.

Druga slika je standarna leca, a prva tele+digitalni zoom.

Obicno je taj digitalni zoom neupotrebljiv, a ovdje izgleda skroz upotrebljivo...na drugoj slici se vidi udaljenost do te lampe.

 

Ili ova...maksimalni digitalni zoom sa tele lecom:

 

https://flic.kr/p/2bEYXKf

 

Ocito su odradili dobar post processing jer ovo moze posluziti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 22:34 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
rambox kaže...

Hm bogme je digitalna stabilizacija slike jako daleko dogurala.Dakle u ovom slučaju "novi Xiaomi Mi Max 3", pa realno 1080p video izgleda skoro kao da je u pitanju optička stabilizacija slike.

 

Normalnom korisniku ne treba ništa više od 1080p videa, bilo za osobno snimanje ili Jubitu 1080p video.4K video datoteke su ogromne, da ne pričamo o prosječnim internet Upload brzinama.

 

 

Ne znam za druge, ali ja jos od Galaxy Note 3 (od 2013) snimam iskljucivo u 4K jer ne snimam tonu videa da marim koliko zauzima.

Tjedno snimim mozda 1-2 minute videa sve skupa i fakat mi ne pada na pamet to snimati u 1080P.

 

Sto se Xiaomia tice, imao sam ih nekoliko i koristio sam ih kao prijelazne modele dok ne izadje nesto sto mi se svidja i smatram da su to odlicni mobiteli, ali ne snimaju svi dobar video...recimo Mi Note 3 mi se tu pokazao najbolji...dobar zvuk, solidno stabilizirana slika.

Tko hoce jako dobar video tu je Pixel, iPhone i Samsung.

 

 

Čekaj malo polako, pa gleda se uloženo dobiveno a ne da "pod jako dobar video ubaciš preskupe i precjenjene mobitele za 1000$".

 

Pogleč kolko košta Xiaomi mob, dakle 250dolara ili kako kaže Jubitu človek za te pare to je i predobar 1080p video.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
rambox kaže.

Čekaj malo polako, pa gleda se uloženo dobiveno a ne da "pod jako dobar video ubaciš preskupe i precjenjene mobitele za 1000$".

 

Pogleč kolko košta Xiaomi mob, dakle 250dolara ili kako kaže Jubitu človek za te pare to je i predobar 1080p video.

 

 

Nismo se ocito razumjeli.

Nista ja ne kazem kontra Xiaomia, za novce koje kosta to su najbolji mobiteli na svijetu.

Neki snimaju dobar video, a neki imaju i odlicne kamere za fotke, ali treba dosta paziti i dobro pogledati koji bi to bili.

Dosta je sarliko kod Xiaomia i ima nekih nelogicnosti.

Recimo kod njih je sasvim normalno da bazni Redmi Note 5 snima bolji zvuk u videu od flagshipa Mi Mix 2S sto je totalno nebulozno.

Isti taj Redmi Note 5 ima bolji autofocus od nekih skupljih modela...ima dosta nelogicnosti kod njih.

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Nismo se ocito razumjeli.

Nista ja ne kazem kontra Xiaomia, za novce koje kosta to su najbolji mobiteli na svijetu.

Neki snimaju dobar video, a neki imaju i odlicne kamere za fotke, ali treba dosta paziti i dobro pogledati koji bi to bili.

Dosta je sarliko kod Xiaomia i ima nekih nelogicnosti.

Recimo kod njih je sasvim normalno da bazni Redmi Note 5 snima bolji zvuk u videu od flagshipa Mi Mix 2S sto je totalno nebulozno.

Isti taj Redmi Note 5 ima bolji autofocus od nekih skupljih modela...ima dosta nelogicnosti kod njih.

 

Svijet je pun nelogičnosti, pa tak i kod raznih mobova ništ nije idealno kaj drugo.Na kraju je najbitniji omjer uloženo-dobiveno, to je jedino po čemu se realno izvaže ili procjeni bilo koja tehnikalija.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jedan leak...uskoro cemo saznati dali je bio istinit.😄
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Jedan leak...uskoro cemo saznati dali je bio istinit.😄

 

Bilo neki dan na Redditu, navodno fake.

 

EDIT: Daj malo novih fotki sa Note 9 :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 10:50 (1samek).
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Evo jedan video...Note 9 4K 60 FPS u slabim svjetlosnim uvjetima.

Cini mi se da video bolje izgleda u 4K 30 FPS.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

igrom slucaja mi je u ruke došao htc 10, wow, camera mu je fenomenalna.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
O da...imas na Flickr moju galeriju sa HTC 10...zaista odlican sto se kamere tice.
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jedan primjer koji pokazuje da Samsung drugacije sada procesira sliku...Note 9.

Ovo sam fotkao u potpunom mraku, nesto ulicne rasvjete samo i full automatika.

ISO je stavio na 500, blendu na f/1.5, shutter speed 1/10 sec...stabilizacija radi odlicno pa je kamera upotrebljiva i na tako malim brzinama zatvaraca.

Izdvojio sam detalj sa fotke cisto da vidite da nema vise onog iritantnog peglanja šuma odnosno agresivni noise reduction i to je ocito novost kod Samsunga.

Me znam jel tako i kod S9/S9+...nadam se da je.

Netko ne voli ovakav šum, ali on je meni daleko prirodniji i normalniji od onih vodenih bojica...pa ne mozemo ocekivati da u ovakvom mraku tako mali senzor isporuci bolji rezultat i ovo je svakako bolje...ovako to radi i Pixel.

 

https://flic.kr/p/299J6e7

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Taman sto sam pohvalio Samsung kameru na Note 9 povlacim neke stvari.

Imam dojam da AI i kada se ugasi svejedno radi u pozadini i utjece na zavrsni rezultat koji je nekada ok, a nekada uzas.

U predhodnom postu je nocna fotka gdje je odradio iznenadjujuce dobro, a evo jedna dnevna...200% crop.

Lijevo je LR, a desno Samsung cam.

Obje na auto mode, ista fotka, isti uvjeti.

LR cam je odradila onako kako bi i Pixel odradio, a Samsung uzas...mozda da sam jos probao PRO mode unutar Samsung app.

Ostaje i dalje problem da je kamera na Note 9 "nepouzdana" u smislu da ne znas sto mozes ocekivati ako daje tako mjesovite rezultate.

Na ovakvim fotkama to nije problem i nebitno je, a ovo je samo primjer da ne mislite kako je sve to isto...problem je na ljudima i tu je LR isto znatno bolja.

 

https://flic.kr/p/2azf746

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

razlika vidljiva, super.

 

ovaj 200% crop je bitan tebi, i jos koliko valjda 5 ljudi, covjece pa ko jos gleda fotke sa smartphona na taj naci, svaki app to odraduje na drugaciji naci, od opencama, lightrooma, pa do defaultnih 

 

bitnija stvar je, kontrast, dinamicki raspon, ekspozicija i balans bijele boje, a to kako koji procesira sumove i radi oversharpening na 200% who gives a fak, sve dok to nije ekstremno izrazeno kada se gleda fotka "normalno"

 

pa ne fotkaju ljudi da izlaganje u galerijama na velikim formatim, pa da se to vidi kod pregleda fotki na ekranima

 

isto tako se to ne vidi ni kada ti studio napravi fotke za album

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Taman sto sam pohvalio Samsung kameru na Note 9 povlacim neke stvari.

Imam dojam da AI i kada se ugasi svejedno radi u pozadini i utjece na zavrsni rezultat koji je nekada ok, a nekada uzas.

U predhodnom postu je nocna fotka gdje je odradio iznenadjujuce dobro, a evo jedna dnevna...200% crop.

Lijevo je LR, a desno Samsung cam.

Obje na auto mode, ista fotka, isti uvjeti.

LR cam je odradila onako kako bi i Pixel odradio, a Samsung uzas...mozda da sam jos probao PRO mode unutar Samsung app.

Ostaje i dalje problem da je kamera na Note 9 "nepouzdana" u smislu da ne znas sto mozes ocekivati ako daje tako mjesovite rezultate.

Na ovakvim fotkama to nije problem i nebitno je, a ovo je samo primjer da ne mislite kako je sve to isto...problem je na ljudima i tu je LR isto znatno bolja.

 

https://flic.kr/p/2azf746

 

3dfx kaže...

razlika vidljiva, super.

 

ovaj 200% crop je bitan tebi, i jos koliko valjda 5 ljudi, covjece pa ko jos gleda fotke sa smartphona na taj naci, svaki app to odraduje na drugaciji naci, od opencama, lightrooma, pa do defaultnih 

 

bitnija stvar je, kontrast, dinamicki raspon, ekspozicija i balans bijele boje, a to kako koji procesira sumove i radi oversharpening na 200% who gives a fak, sve dok to nije ekstremno izrazeno kada se gleda fotka "normalno"

 

pa ne fotkaju ljudi da izlaganje u galerijama na velikim formatim, pa da se to vidi kod pregleda fotki na ekranima

 

isto tako se to ne vidi ni kada ti studio napravi fotke za album

 

 

Da procitas post sa razumijevanjem nebi ni komentirao...svrha moga posta nije bila da nekoga uvjeravam da je to bitno ili da je presudno vec da pokazem ono sto mnogi ne vide ili ne znaju.

Mozemo i za bakterije reci da su nebitne jer ih ne vidimo pa svejedno postoji znanost koja se bavi njima i proucava ih, a ti bi i za njih rekao da su bitne meni i jos 5 ljudi...a upravo ti gmizu po prstima i okruzen si njima...mislim da ti je jasna poanta.

 

Nitko ne mora slikati sa LR, ali samo da se zna da Samsung i dalje cudno procesira fotke...nazalost.

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Da procitas post sa razumijevanjem nebi ni komentirao...svrha moga posta nije bila da nekoga uvjeravam da je to bitno ili da je presudno vec da pokazem ono sto mnogi ne vide ili ne znaju.

Mozemo i za bakterije reci da su nebitne jer ih ne vidimo pa svejedno postoji znanost koja se bavi njima i proucava ih, a ti bi i za njih rekao da su bitne meni i jos 5 ljudi...a upravo ti gmizu po prstima i okruzen si njima...mislim da ti je jasna poanta.

 

Nitko ne mora slikati sa LR, ali samo da se zna da Samsung i dalje cudno procesira fotke...nazalost.

a sta tocno nisam razumio?

 

jebe te sto se na 200% crop vidi kako softver u postprocesu odraduje uzasno i pastelasto, da i?

 

pa to radi svaka default aplikacija od svih mobitela, osim valjda Gcam koji to ne odraduje tako ekstremno

 

kao sto si i sam napiso mnogi ne vide ili ne znaju, zato sto je to totalno nebitno na mobitelima i boli ih dupe, dodu tu na forum ili bleje na DXO, i vide koji mobitel ima najbolju kameru i to je to

ova alegorija sa bakterijama, nema veze s vezom 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nemojte mi pricati o tome ko gleda a ko ne gleda, platite smartphone 1000e, dakle svaka sitnica se gleda. Po danu je to jos donekle ok, ali na manje idealnim uvjetima je to najvise vidljivo na ljudskoj kozi, kosi, parketu itd..

 

@ocean

 

Ista stvar kao na S9+, napredak naspram S8 i N8, ali i dalje nisam bio zadovoljan dok ne provucem kroz RAW ili stavim Zero camera mod. Sad na iPhonu XS je procesiranje manje vise perfektno

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Nemojte mi pricati o tome ko gleda a ko ne gleda, platite smartphone 1000e, dakle svaka sitnica se gleda. Po danu je to jos donekle ok, ali na manje idealnim uvjetima je to najvise vidljivo na ljudskoj kozi, kosi, parketu itd..

 

@ocean

 

Ista stvar kao na S9+, napredak naspram S8 i N8, ali i dalje nisam bio zadovoljan dok ne provucem kroz RAW ili stavim Zero camera mod. Sad na iPhonu XS je procesiranje manje vise perfektno

a zast ih onda kupujete, te telefone koje placate 1000 eur, kad su svi sranje u tome pogledu?

 

da se gleda 200% krop pi kupnji telefona, sta bi se trebalo kupiti po vasim visokim standardima?

 

koji to telefon nema, sa default appom, na 200% kropa ova sranja o kojima kukate?

 

preporucite svima 1020 i kraj price

 

 

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Google Pixel, HTC U11, evo kaze kolega ni novi iPhone...meni ovo nije problem ni na Note 9 jer znam u kojim situacijama ću posegnuti za Lightroom i sve 5.
Bez obzira na sve to i dalje mislim da je Note 9 trenutno najkompletniji mob... izuzetno sam zadovoljan s njim.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

a zast ih onda kupujete, te telefone koje placate 1000 eur, kad su svi sranje u tome pogledu?

 

da se gleda 200% krop pi kupnji telefona, sta bi se trebalo kupiti po vasim visokim standardima?

 

koji to telefon nema, sa default appom, na 200% kropa ova sranja o kojima kukate?

 

preporucite svima 1020 i kraj price

 

 

Ajde ne pi*di. Kad budes znao ista o fotkama onda ces znati da se ovakve stvari vide u u 1:1. Kod Samsunga je ovo problem vec godinama, kod Pixela, HTC-a i evo kod iPhona XS toga nema. 

 

Da sad imam S9+ uslikao bi ti jednu iz RAW-a i jednu na automodu u slabijim uvjetima (portret recimo) da vidis o cemu pricam. Ne trazim od Samsunga da 100% crop bude savrsen jer to sa ovim senzorom nece biti moguce. Trazim samo da ostrina bude direktno iz senzora a ne umjetno dodana i da ne peglaju sum toliko. 

 

Evo ti video tu, preskoci na 7:38. Pogledaj kakvi su iPhone XS i Pixel i onda pogledaj S9. Pa stari iPhone X sa 30% manjim senzorom je ovu scenu bolje od S9 odradio, onda mi reci da je tebi ovo mala razlika? Pogotovo ako ces ovu fotku gledati na vecem monitoru??

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Google Pixel, HTC U11, evo kaze kolega ni novi iPhone...meni ovo nije problem ni na Note 9 jer znam u kojim situacijama ću posegnuti za Lightroom i sve 5.
Bez obzira na sve to i dalje mislim da je Note 9 trenutno najkompletniji mob... izuzetno sam zadovoljan s njim.

 Note 9 ima GG5 kao i Note 8? Javi kako se tu ponaša... Znam da si imao problema s mikro ogrebotinama na S8 i Note 8 čini mi se.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice