Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova zaključana tema

poruka: 266
|
čitano: 60.538
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ja bi jedino dao popust ako bi se dogovorio sa likom, paušalno ili mjesečno odžavanje 100 Kn po kompu.

Mislim da ako ima firmu to mu nije ni za kavu mjesečno.

Firme naplačuju za 20 računala mjesečno održavanje 6000 kn sa jednim serverom win 2003 tako da je ovih 1600 bagatela

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
EnlightenedPhoenix kaže...
Ne znam zasto svi po kompovima racunate... nek stavi sat 200 kuna, nek prvo pogleda jesu li kompovi isti svi (vjerujem da bi morali biti)... nakon toga instalacija na jedan, image, i samo deploy image na sve ostale... voila... najlakša stvar :)

Čovjek je već to napisao, daj čitaj malo postove

16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

tako je, nista po satnici.

@ihush vam je lijepo rekao.."sutra" nastaju problemi.

 

hajde stavi jedan printer da se shera na 16 pc-a.

vec sutra ces imat call .."mafija sused..mafija".

what Marcellus Wallace looked like
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Em kako misli share-at u workgrupi diskove ili sto vec na vise od 10 kompova odjednom?

Biljezim se sa stovanjem...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Radio sam u firmi koja je imala 15 istih računala. Koristili smo slične software kao i tvoja potencijalna mušterija. Instalaciju smo dizali preko Norton Ghost-a (iz DOS-a). Posao smo redovito odrađivali kroz dva do tri dana. Sva računala su bila ista (brand name ali ne želim ih reklamirati) na papiru, realnost je bila sasvim drugačija, grafičke kartice nazivno iste ali od različitih proizvođača (jednom prilikom nam je bila jedna konfiguracija s nazivno jačom karticom od deklarirane. Najmanji problem je podići image na računalo. Veći problem je podesiti sve licence (za različite vrste software-a). Postoje načini da se zaobiđu aktivacije (ali nisam siguran da su legalni).

 

Moj ti je savjet da prije nego što daš ponudu korisniku obaviš sondažu terena. Provjeriš hardware na svakom računalu putem nekog alata (PC Wizard 2010 mi pada na pamet, vjerojatno postoji i neki bolji). Na ovaj način ćeš svom poslu dodati još jednu notu ozbiljnosti. Kada stekneš ukupnu sliku razradiš strategiju i pretpostaviš vrijeme koje ti je potrebno za taj posao. Moj ti je savjet da za 1 radni sat postaviš cijenu od 200 kn. Sve lijepo zbrojiš i daš popust na ukupnu cijenu koji se kreće od 10 do 30%.

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
EnlightenedPhoenix kaže...
Ne znam zasto svi po kompovima racunate... nek stavi sat 200 kuna, nek prvo pogleda jesu li kompovi isti svi (vjerujem da bi morali biti)... nakon toga instalacija na jedan, image, i samo deploy image na sve ostale... voila... najlakša stvar :)

Ako nekomu čistiš tepih jedan sat, ne radiš jednak posao kao kada nekomu pripremaš sustav, odnosno alat za rad.

 

Svaki taj komp je GLAVNI alat za rad...radnik kao da i ne postoji bez tog računala, ma kakav stručnjak u CAD-u bio.

 

Što je to sa Hrvatima da ne znaju cijeniti posao i ne znaju razvrstati vrste poslova?

 

I da li svi govorite ovako sa strane (hrvatski način) ili pričamo o legalnom radu i cijenama sa PDV-om?

 

Misliš li stvarno da bih ja trebao uzeti 400 kn (makni sada od toga PDV, ostalo nećemo niti spomnjati) samo zato jer sam u stanju obaviti sav taj posao za 2-3 sata?

 

Srećom, ne bavim se time, jer nemam za to živaca, a kada vidim kakvim cijenama baratamo u ovoj državi... i bolje :)

 

Kakvom logikom se ljudi vode, vjenčanja bi se npr. trebala snimati i fotografirati za 200-ak kuna jer je posao lagan + pojedeš nešto i popiješ usput.

Ubaciš samo minimalne troškove ispisa slika i eto..neka bude 400 kn :p

16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

I Đoker i Mario.lr su u pravu, premalo cijenimo svoj rad, to štoje nekome sve par klikova to govori o tome koliko se to njemu čini lagano tj. sa kojim mi lakoćom to obavljamo.

Pretpostaljam da se tu radi o radu na crno tj. u FUŠU, bez PDV-a i računa, jer nemaju svi firmu.

 

Po meni bi realna cijena instalacije osnovnog paketa WIN, OFFICE, (naravno sve legalno) + ESENCIJALNA KOLEKCIJA SOFTWARE  (preferiram besplatno) + podešavanje mailova itd. bila min 500 kn, svi koji misle da je manje ne cijene svoj rad ili imaju previše slobodnog vremena kojeg ljudi koji rade, imaju curu, dečka, obitelj itd. nemaju ili nemaju pojma o poslu koji obavljaju tj. rade ga ofrlje.

 

Mnogo puta su me zvali jer je neki "STRUČNJAK" to prije mene radio i toliko upropastio, sustav, mrežu, server

 

Cijenite svoj rad i znanje ako nitko drugi neće.

Neka si nađu nekog drugog tko je pod navodnicima jeftinji

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Za takav posao s obzirom na količinu računala, ako uzmemo u obzir i popust na tu količinu.

2500 kn i to je to.

 

Budi realan i dobiti ćeš posao ponovno, budi gramziv i sigurno nećeš.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Mali savjet pocetnicima. Ako misliti dati udaljenu podrsku odamh dogovorite u kojem obimu jer inace cete postati besplatna tehnicka podrska na raspolaganju 24 sata. Ja to ne bh radio. Pogotovo za 100 Kn. I ako se jednom ne javite pada vam ugled, postajete neozbiljni i sl. Sto se tice cijene par klikova misem je potrosnja par kalorija ali sjetite se koliko ste vremena proveli dok ste to anucili dok su drugi, kao sto neko rece pili, jeli i kurvali se. Nikome znanje ne pada sa neba. Druga stvar jeste da se posao obavi kvalitetno. Neko rece 100 kn i dva  tri sata. za te pare a pogotovo za to vrijeme posao se ne moze obaviti kvalitetno. Nema sanse. A tu spada ne samo instalacija vec podesavanje svega moguceg. 100 kn je premalo da se ista radi. 200 minimum. i to na kolicinu. i Cloniranje zaboravi jer ces samo izgubiti zivce. pogoto na toliki broj racunara.

:)
16 godina
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Zboriš logično logic

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Exploder kaže...

Zboriš logično logic

Sto je i logicno ;)

:)
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
logic kaže...
Exploder kaže...

Zboriš logično logic

Sto je i logicno ;)

 -uz svu tu silnu logiku.. , kad ste posljednji put doživjeli da je netko naučio nešto iz tuđih (dobrih-loših) savjeta... (?) -hipotetski.

Isto tako (logično) tvorac teme, mora prvo lupiti glavom u zid, da bi idući put bio pametniji.

 

Još jedan savjet, (autoru), ako se nečeg primiš, recimo prvi ozbiljniji posao. Moraš ga napraviti.

Nije važna cijena, sati rada, trud itd. jer nakraju će onaj tko te zove za idući posao znati da si to uspio napraviti, tek drugi kriterij će biti cijena.

Isto tako, vrlo je neozbiljno da netko tko ima 16kom PCa i firmu, nudi posao početniku (bez računa?), to je kockanje.

U slučaju problema ili ih rješi (bez kukanja) ili se 'izvuci' da to da je sam kriv što uzima neiskusnog majstora na račun niže cijene...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 16:29 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

800kn za instaliaciju programa na 2 racunala - LOL. Ja idiot trazim kutiju Marlbora za to. Neodlučan

There is no spoon.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
ihush kaže...

Još jedan savjet, (autoru), ako se nečeg primiš, recimo prvi ozbiljniji posao. Moraš ga naopraviti.

Nije važna cijena, sati rada, trud itd. jer nakraju će onaj tko te zove za idući posao znati da si to uspio napraviti, tek drugi kriterij će biti cijena.

Isto tako, vrlo je neozbiljno da netko tko ima 16kom PCa i firmu, nudi posao početniku (bez računa?), to je kockanje.

U slučaju problema ili ih rješi (bez kukanja) ili se 'izvuci' da to da je sam kriv što uzima neiskusnog majstora na račun niže cijene...

Još jedna stvar, obzirom da je firma u pitanju, ako nemaju originalne windowse i softver sa kojim rade, ni za živu glavu ne prihvaćaj posao.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ja sam jos gori.........ja to radim besplatno(kad me natjeraju),a inace izbjegavam taj posao.Kao sto neko malo prije rece,24 h tehnicka podrska.........

Kulanic Irhad
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
Father_Dougal kaže...

Još jedna stvar, obzirom da je firma u pitanju, ako nemaju originalne windowse i softver sa kojim rade, ni za živu glavu ne prihvaćaj posao.

 

Zbog čega to? Šta se mene tiče kako će on sa inspekcijom? Ja njemu npr. kažem da ja imam kući piratske windowse (ovo govorim hipotetski, jer mislim da je rekao da ima sve legalne programe) pa ako hoće - hoće, ako neće neka nabavi originale i ja mu stavim. Moje je da instaliram programe, a da li mušterija želi pirate ili će platiti original, to je njegov poblem. Meni je isti posao (skoro isti, ako ne računamo aktivacije) instalirao pirate ili original.

I have seen the truth, and it makes no sense
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
VirtUoso kaže...

800kn za instaliaciju programa na 2 racunala - LOL. Ja idiot trazim kutiju Marlbora za to. Neodlučan

 Ma zasto ne bi zaokruzili i 1000kn/kompu... onak, lijepo okruglo...

Nije cudo da ljudi drugih zanimanja toliko mrze IT "strucnjake", kad imaju takvu satnicu za par klikanja misem...  

 

Da se radi o nekoj firmi, koja mora platiti PDV, i hrpu ostalih dadzbina, 200kn/satu bi bila ok cifra, ali 200kn/satu sa neki fus instalacije windowsa je poprilicno pretjerano... Kakvo znanje treba za instalirat windowse ili office? Uzmi mis u desnu ruku, pomakni misa dok strelica ne dodje do ikone "INSTALL", pritisni lijevu tipku misa, otpusti lijevu tipku mis,  i to je u biti to.... Dajte ljudi, uozbiljite se.

 

 

Think locally, act globally...
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
shija kaže...
Father_Dougal kaže...

Još jedna stvar, obzirom da je firma u pitanju, ako nemaju originalne windowse i softver sa kojim rade, ni za živu glavu ne prihvaćaj posao.

 

Zbog čega to? Šta se mene tiče kako će on sa inspekcijom? Ja njemu npr. kažem da ja imam kući piratske windowse (ovo govorim hipotetski, jer mislim da je rekao da ima sve legalne programe) pa ako hoće - hoće, ako neće neka nabavi originale i ja mu stavim. Moje je da instaliram programe, a da li mušterija želi pirate ili će platiti original, to je njegov poblem. Meni je isti posao (skoro isti, ako ne računamo aktivacije) instalirao pirate ili original.

 -malo pažljivije čitaj (tvoja je tema, zanima te..) -nije isto jer neki predlažu kloniranje (nevide razliku predinstalla). (Koje bi ti napravilo više problema i oduzelo vremena nego instaliranje s floppya..)

OK, za tebe je svejdno koji software, recimo da ti on da sve što ima.. tek tad krećeš u posao.

Ali, to će konkretno utjecati na posao, koji želiš naplatiti.. pa sad, da si zidar ali ja ti određujem materijal, recimo dam ti razbijene cigle (nemam pojma gdje je serial num itd..) cement neki itd..

Polako, naučit ćeš. Čak na primjer ako mu kažeš cijenu 500kn, možeš biti zadovoljan, možda bi on pristao na 5.000kn cijenu? Možda bi kad sve prođeš rekao ''nema tih novaca..-živaca'' i tu ne govorim o sklapanju tvog kućnog PCa, nego poslovnog. Znaš li kako slu ljudi ''osjetljivi'' kad im posao stane?

Samo zbog primjera, što da tražiš 5.000kn i on pristane? Čovjek sigurno nije lud ili glup. On (govorim hipotetski) zna koliko što košta-vrijedi itd..

Usput na 16 računala, računaj na toliko različitih problema od recimo da je negdje izgubljen ili oštećen kabel. Primi se posla, ako hoćeš i besplatno, to je tvoja odluka. -ali ga napravi ili se nemoj upuštati u to.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 19:36 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
SupremeCommander kaže...
VirtUoso kaže...

800kn za instaliaciju programa na 2 racunala - LOL. Ja idiot trazim kutiju Marlbora za to. Neodlučan

 Ma zasto ne bi zaokruzili i 1000kn/kompu... onak, lijepo okruglo...

Nije cudo da ljudi drugih zanimanja toliko mrze IT "strucnjake", kad imaju takvu satnicu za par klikanja misem...  

 

Da se radi o nekoj firmi, koja mora platiti PDV, i hrpu ostalih dadzbina, 200kn/satu bi bila ok cifra, ali 200kn/satu sa neki fus instalacije windowsa je poprilicno pretjerano... Kakvo znanje treba za instalirat windowse ili office? Uzmi mis u desnu ruku, pomakni misa dok strelica ne dodje do ikone "INSTALL", pritisni lijevu tipku misa, otpusti lijevu tipku mis,  i to je u biti to.... Dajte ljudi, uozbiljite se.

 

 

Pa 3000kn je mjeseca placa nekoga ko radi fizicki zahtjevan posao. Elektricari, zidari, keramicari... Rade 8-10 sati dnevno posao koji nije bas toliko bezazlen. Ne zaboravimo to.

 

Naplatiti instalaciju Windowsa i pripadajucih programa na 16 racunala preko 4000kn? Wow.Pa to nije ni tjedan dana posla. Svaka cast svima koji izvuku tu cijenu. Ja znam sta bih rekao kad bi mi netko bubnio toliku cifru. Ludilo...  Nadjes decka u kvartu koji ti to obavi za 100 eura i manje. Plus mreza , ako zna to raditi...

There is no spoon.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 19:50 (VirtUoso).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ti bi u svojoj firmi koja ima 16 zaposlenih pustio klinca iz kvarta da ti instalira bilo sta na racunare? Da pogodim, nemas svoju firmu. I nemojte mi spominjati zidare i ostalo. Koliko ti zidar naplati posao u fushu? A oni su ti na nivo pravljenja pravog ugla na nacin da ti na jednom zidu izmjere 60 cm na drugom 80 i znaju da izmedju tih tacaka mora biti metar. Kad sam spomenuo pitagoru covjek me blijedo gleda. I ti to poredis?????????Po vama bi inzenjer trebao imati manju platu od radnika jer zaboga on sjedi u toplom i necto cacka po kompu. Strelica misem tamo strelica vamo i klikne. Dajte uozbiljite se. Klinac ce to instalirati ali sta kad dodje do problema? Sta ces sa klincem? 

:)
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Naces drugog klinca. Dobro, karikiram malo. Samo tvrdim da je cijena od 4000kn za instalaciju programa previse. Pa i na 16 racunala. Pa toliko se neki projekt placa.

Briga mene, ja sam pisem svoje misljenje. Blago vama koji dobijete tu lovu za taj "posao" instaliranja Windowsa i programa.

 

I usporedba je dobra. Sta joj fali...

There is no spoon.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Fali joj sto poredis zidara i keramicara sa nekim ko naplacuje znanje a ne utrosene kalorije. To joj fali. Bila bi manja cifra u pitanju da se posao instalacije zavrsava tog momenta i dane nema zivkanja fali mi ovo fali mi ono i ne radi mi ovo ili ono. Ja sam zavrsio faks i smeta mi ako neko moju plati poredi sa kv radnikom.  Zelis  platu inzenjera? Postani inzenjer.

:)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 21:38 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
logic kaže...

Fali joj sto poredis zidara i keramicara sa nekim ko naplacuje znanje a ne utrosene kalorije. To joj fali. Ja sam zavrsio faks i smeta mi ako neko moju plati poredi sa kv radnikom.  Zelis  platu inzenjera? Postani inzenjer.

Sorry, nije bila namjera da uvrijedim bilo koga. Zacudunje me cinjenica da se za taj 'posao moze uzeti tolika lova, a to nije nesto sto rijetko tko zna.

 

;)

There is no spoon.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ma nisam ja mislio na tebe nego generalno. Lagano i opsuteno ;)

 

Ja to radim godinama i nikad ne zvarsim posao onog momenta kad instaliram windowse. Uvijek je tu jos nesto. Pogotovo u firmama. Dijeljleni stampcaci, folderi, mailovi i sl. Zato uvijek treba racunati na dodatni posao. A s druge strane kad nesto uradis za male pare ili dzbae to se onda i cijeni tako. Malo ili nikako. Zato ja uvijek kazem. Prvo posteno odradi. A drugo posteno naplati. Tim redoslijedom.

 

:)
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Posteno. ;)

There is no spoon.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
logic kaže...

Fali joj sto poredis zidara i keramicara sa nekim ko naplacuje znanje a ne utrosene kalorije. To joj fali. Bila bi manja cifra u pitanju da se posao instalacije zavrsava tog momenta i dane nema zivkanja fali mi ovo fali mi ono i ne radi mi ovo ili ono. Ja sam zavrsio faks i smeta mi ako neko moju plati poredi sa kv radnikom.  Zelis  platu inzenjera? Postani inzenjer.

 Hehe, tu sam te cekao...

Koji ce ti k... faks da znas instalirat windowse? Ni za sistem admine ni programere ti cesto ne treba faks, ako bacis pogled malo na oglase za posao, kod takvih poslova se najcesce niti ne trazi VSS. Naravno, i placa onda odgovara tome. Naravno da ti koji si zavrsio VSS cijenis svoj rad vise od 20kn/satu, ali onda ne radis poslove instalacije windowsa nego nesto pametnije, a ovakve glupe poslove ostavis jeftinijoj radnoj snazi...

 

Evo jedno pitanje za tebe: za koliku bi ti satnicu cistio stubista? Nevinašce

 

Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

Ko kaze da mi je to glavni posao? Ja sa direktor jedne javne ustanove a ovo radim iz hobija i jer nisam naucio sjediti i gledati tv ako mogu nest zaraditi. I ja sam masinski inzenjer.

P.S. I ciscenje stubista je posten posao.

 

EDIT: Za sistem admine ne traze VSS ali traze certifikate koje je skoro teze dobiti nego diplomu. Pitaj nekoga ko ima MS i cisco certifikat koliko kosta i koliko znanja treba za to.

:)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 21:50 (logic).
13 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

ja sam susjedu neki dan instalirao youtube za 50kn hahahahaha

 

inace ontopic...posto je vise racunala odjednom moras imat malo nizu cijenu...ja bi naplatio 150kn

 

jednog mozes sredit za sat/sat i pol i to je po meni odlicna satnica..

 

za cca 3/4 dana si gotov i zaradio si neciju placu ;)

The best way to be boring is to leave nothing out.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova
VirtUoso kaže...
logic kaže...

Fali joj sto poredis zidara i keramicara sa nekim ko naplacuje znanje a ne utrosene kalorije. To joj fali. Ja sam zavrsio faks i smeta mi ako neko moju plati poredi sa kv radnikom.  Zelis  platu inzenjera? Postani inzenjer.

Sorry, nije bila namjera da uvrijedim bilo koga. Zacudunje me cinjenica da se za taj 'posao moze uzeti tolika lova, a to nije nesto sto rijetko tko zna.

 

;)

 -koliko košta jedna vizitka, koliko košta izrada ideje...? U čemu je razlika? (odhovor u potrebnom znanju, iskustvu itd.) I tu istu vizitku (jer je karikirani primjer) može napraviti 'klinac u wordu' za pet minuta. Istu stvar će Hoyka naplatiti samo za potpis 5k€, nije tako? -Kupi Monalizu, istu takvu ima cigo na placu za 50kn.

Kad ideš doktoru, zubaru, mehaničaru, vodoinstalateru... -jel mrziš fušere(?), one za kojima netko mora popravljati.. nek ti zube ili cijevi sredi ''neki mali u kvartu za 100kn'' a ovo je posao o kojem ovisi 16 radnih mjesta. Što ako kasni jedan dan? Što ako idući tjedan netko skuplji mora popravljati za njim? Itd.

-Nasuprot, recimo da političari dobijaju plaću za sjedenje 'i pravljenje glupim', pa ipak oni su svoj status izborili, mora i on.

Jako zgodnu formulaciju je dao logic, -uspoređuješ kalorije.. -dodatak, mozak troši 30% energetske vrijednosti, naravno uz preduvjet da ga imaš i koristitš.

 

Za konkretan primjer, dečko može naplatiti i 100kn, važno da napravi PRVI PRAVI POSAO, i da bude zadovoljan, klijent ali i on sam. 

Kad tako gledam, važnija mu je škola, taj posao mu može odrediti ostatak života. Samo neka napravi posao...

Ako napravi loše, 16 radnih kompijutera, nekom poznaniku iz kvarta? - Bolje da ga nema, bez obzira na jeftinoću.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Koliko naplatiti instalaciju na 16 kompova

vidi se da si direktor :))

what Marcellus Wallace looked like
 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice