Pomoć - 2way file sharing (i editing) PC+tablet

poruka: 5
|
čitano: 3.782
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć - 2way file sharing (i editing) PC+tablet

Dakle trebam pomoć kako šerati XLSX fajl koji je lociran na kompu, sa android tabletom, na način da svi mogu editirati.
Pada mi na pamet ideja o MS OneDrive, ima ga i za android.
Postaviti da je taj folder na kompu na cloudu i da ga nonstop sinkronizira,
a sa tableta mu pristupati i editirati ga direktno preko clouda. 

Ima li netko bolje reješenje? Većina programa (za među platformsko šeranje bi prvo preuzela fajl preko mreže i spremila ga lokalno).

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć - 2way file sharing (i editing) PC+table
Dropbox isto tak radi, koristim tak za kompove nez kak bi i s tabletom islo(pretpostavljam da je android)..

Spremi on lokalno, ali na svakom saveu filea, on synca file na svim kompovima, ak slucajno 2 nes promijene i spreme file, napravi se jedan duplikat, da nebi slucajno nes nestalo.. A i svi fileovi se mogu na webu vidjet, i kad su editani, mislim da cak mozes i od odredenog vremena file skinut
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć - 2way file sharing (i editing) PC+tablet

OneDrive mi je za sad favorit jer na tabletu iz tog shared foldera otvara XLSX u online excellu

pa mislim da brže synca to sve.
Može se excel instalirati i na tablet, ali nije mi dobro syncao s kompom nakon sejvanja (veliki delay).


Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć - 2way file sharing (i editing) PC+table
Zato sam i napisal da ne znam kakvo je stanje s dropboxom na tabletima, znam da na kompu cim stisnem da spremi na kompu na kojem radim odmah izbaci da synca, na drugim kompovima koju sekundu kasnije(ovisi o brzini veze), jer prvo stavlja na njihov server, onda skida na druge kompove
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć - 2way file sharing (i editing) PC+tablet

Ako se ne varam, na oba navedena ti file i dalje editiraš lokalno. On se sprema i uploada automatski, ali ti promjene ne radiš na serveru nego na svom hardu. 

 

Kad spremiš, automatski će ga uploadati, ali druga osoba te promjene neće vidjeti prije nego se njemu sinkronizira, odnosno ne možeš radit na dokumentu "live" 

 

Zbog toga ne znam što bi se dogodilo kad bi dvoje ili više ljudi istovremeno mijenjalo dokument? U najboljem slučaju napravilo bi se više duplikata koje bi onda opet manualno morao sinkronizirati. 

 

Moj prijedlog bi bio Google Docs, tamo doslovno imaš Excelicu online i veći broj osoba može istovremeno i live uređivati. Vidiš kursor od svih koji su trenutno u dokumentu i svima se tablica automatski ažurira.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice