Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.960
|
čitano: 4.584.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel' imaju LG 32GK650F?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...

Jel' imaju LG 32GK650F?

Što nije IPS panel bolji...? Nemaju ali... opekao sam se prošli put, nisam znao da se LG proizvodi u dvije tvornice. Ja sam loše prošao - dobio sam monitor iz onoga iz Poljske, čiji su unutarnji elementi sasvim drugačiji od onoga iz Kine. Garancija je prvi puta "radila" (promijenili bez pitanja, dvije bijele štrike posred ekrana, same od sebe se pojavile unutar dva mjeseca rada), drugi puta je crklo mjesec dana nakon garancije (bakrena ploča, cijela matična, jednostavno se spržila jer joj je, eto došlo). Onda mi je lik, koji se time bavi od malih nogu (čovjek sada u mirovini) mi sve objasnio i usporedio na licu mjesta, lik živi od toga.

Uzeti ću ovaj osim ako nema netko neki drugi model za preporučiti.

https://www.scan.co.uk/products/315-iiyama-prolite-xb3270qs-b1-ips-monitor-2560x1440-4ms-300cd-m2-speakers-audio-output-dvi-hdmi-dp

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Napokon je doslo vrijeme da se promjeni prastari AOC e2343F sa ispranom TN matricom

 

Ne gledam filmove na monitoru, iskljucivo igram single player igre (1070ti, i5 8400,16 GB) uz ponekad uredski rad.

 

Prateci ovu grupu zakljucio sam da je za moje potrebe najoptimalnije 27', 144 Mhz, IPS, 1440 uz ne pretjeranu cijenu.

 

Prvotno je izbor bio na hvaljenom S2719DGF ali ipak mislim da zelim zavrsiti sa TN panelom i za oko mi je zapeo LG 27gl850

 

Jos uvijek nisam vidio recenzije na nasem jeziku (ukljucujuci i bug), a po youtubu ga uglavnom hvale. 

 

Da li neko ima iskustva sa ovim monitorom?

 

8 Kupiti LG 27gl850
3 Ima i bolji slicnu cijenu
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 20:35 (systemize).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
systemize kaže...

Napokon je doslo vrijeme da se promjeni prastari AOC e2343F sa ispranom TN matricom

 

Ne gledam filmove na monitoru, iskljucivo igram single player igre (1070ti, i5 8400,16 GB) uz ponekad uredski rad.

 

Prateci ovu grupu zakljucio sam da je za moje potrebe najoptimalnije 27', 144 Mhz, IPS, 1440 uz ne pretjeranu cijenu.

 

Prvotno je izbor bio na hvaljenom S2719DGF ali ipak mislim da zelim zavrsiti sa TN panelom i za oko mi je zapeo LG 27gl850

 

Jos uvijek nisam vidio recenzije na nasem jeziku (ukljucujuci i bug), a po youtubu ga uglavnom hvale. 

 

Da li neko ima iskustva sa ovim monitorom?

 

Isto tako trenutno tražim monitor, u istoj barci trenutno plovimo :)

I ja sam se gubio po internetu i po utube, tražeći best buy. 

Kao i prije, previše ima plaćenih oglasa da bih s lakoćom mogao vidjeti koji je pravi a koji lažni - previše ima lažnih, to znam od prije. 55% review-a na internetu su plaćeni i jako su fake, samo da se stavi lova u đep.

Na kraju, otišao sam tamo gdje imaju najviše iskustva - reddit subforum za monitore.

Oni predlažu da se zaboravi na 32" već da se ide direkt na 34", cijena je prilično ista. Baš kao i 32" vs 27". Minimalne su razlike, sve ovisi u kojoj trgovini kupuješ. Da ispadne situacija još smješnija, izgleda da ćeš 27" još najskuplje platiti.

Dolazi se do ovoga - LG 32GK850F-B, 31.5" vs LG UltraGear 34GL750-B, 34" vs LG UltraGear 27GL850-B, 27":

https://skinflint.co.uk/lg-ultragear-34gl750-b-a2125521.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk


https://skinflint.co.uk/lg-ultragear-27gl850-b-a2077529.html

I samo da napomenem kako na reditu govore kako su monitori danas prilično precijenjeni bez obzira što im je ove godine pala cijena od 100€ po prosjeku, kako tehnologija je užasno spora i skupa, kako nakon 10 godina evo prvi puta imamo 32 IPS monitor (ne uzimajući u obzir 34") i da ljudi sa jedne strane kupuju TV od par tisuća eura ali štede na monitorima kao kada kupuju RAMove (gledaju svaki euro).

Izgleda da je najbolje uzeti IPS od 34, kako sada stoje stvari trenutno. Javi mi ako iskopaš neke relevatne informacije vezano uz ovu našu temu sada thanks! 



Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 13:53 (HaM).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Najjeftiniji ips od 34" je 3000 kn....btw 34" je ultrawide a 32" 16:9...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 17:45 (gnomisa).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

34" ultrawide je niži nego 27" 16:9.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ne, ista visina samo 33% širi.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...

34" ultrawide je niži nego 27" 16:9.

 http://www.displaywars.com/27-inch-16x9-vs-34-inch-21x9

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
iiyame jos nema na vidiku, rekli stize 1.5 ali šipak..
https://geizhals.de/iiyama-g-master-gb3461wqsu-b1-red-eagle-a2267180.html
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
HaM kaže...

 

nixass kaže...
191x7 kaže...

34" ultrawide je niži nego 27" 16:9.

 http://www.displaywars.com/27-inch-16x9-vs-34-inch-21x9

 

Samo što 34" ima visinu 1080px na 364cm, a 27" 1440px na 365cm, ako pogledamo ova dva modela iz prethodnog posta, pa je samim time 27" "viši" od 34".

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bik kaže...
iiyame jos nema na vidiku, rekli stize 1.5 ali šipak..
https://geizhals.de/iiyama-g-master-gb3461wqsu-b1-red-eagle-a2267180.html

pfff moja Iiyama se moze sakrit (ako gledamo gaming).. zakaj nisu izbacili ovaj model prije pola godine.. 😒

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ima vec neko vrijeme ovakvih panela samo kostaju +900eur ;) , ovo se ceka, mislim da ce se brzo razgrabit. Ne bih radio prednarudjbu da ne bi bilo isporuka na zimu..
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...

Najjeftiniji ips od 34" je 3000 kn....btw 34" je ultrawide a 32" 16:9...

 

LG 27" od 4350kn vs LG 3800kn od 34", oba LG iz njemačkih shopova gdje sam računao 30€ za poštarinu (bit će i više, oko 40).

Nećeš kupovati najjeftiniji - ili ćeš kupiti dobar 24" ili dobar 27 ili dobar 32 ili 34 itd.

Tko kupuje najjefitnije nema što tražiti na ovom forumu.

I to što je 32" viši od 34" za 1 cm (uzmi ravnalo, provjeri koliko je 1 cm) ne znači niti pod razno da je bolje uzimati 32 ako je a) slična cijena b) tehnologija u 34" (IPS) godinama ispred VA.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 15:06 (HaM).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Edit... ne vrijedi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 14:52 (miki_the_pirat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
HaM kaže...
gnomisa kaže...

Najjeftiniji ips od 34" je 3000 kn....btw 34" je ultrawide a 32" 16:9...

 

LG 27" od 4350kn vs LG 3800kn od 34", oba LG iz njemačkih shopova gdje sam računao 30€ za poštarinu (bit će i više, oko 40).

Nećeš kupovati najjeftiniji - ili ćeš kupiti dobar 24" ili dobar 27 ili dobar 32 ili 34 itd.

Tko kupuje najjefitnije nema što tražiti na ovom forumu.

I to što je 32" viši od 34" za 1 cm (uzmi ravnalo, provjeri koliko je 1 cm) ne znači niti pod razno da je bolje uzimati 32 ako je a) slična cijena b) tehnologija u 34" (IPS) godinama ispred VA. Tko se zeznuo se zeznuo, nema plakanja sad.

 Mislim da si totalno fulao ono što sam htio reći ili si citirao krivu osobu, pa ajmo redom.

1) Nisam nikad rekao da bi kupovao najjeftiniji 34" ultrawide monitor. Napisao sam koliko je najeftiniji model. Samo to. Iako ne vidim razloga da takav monitor ne bi bio dobar izbor za prosječnog korisnika. IPS panel, pa makar i sa 75Hz (pogotovo ak nisi fps gamer) i da nije najkvalitetniji je sasvim ok i sigurno bolji od TNa za te pare. Dapače, danas su paneli lutrija i na skupljim modelima iako su šanse da se dobije škart nešto manje. MVA matrice novije generacije imaju manje ghostinga ali idalje ih ne bi preporučio gamerima, isto tako i dalje imaju lošiji kut gledanja od bilo kojeg IPSa ali je crna vrhunska. Dakle dobar izbor za one koji najviše gledaju filmove na monitoru.

2) Tko kupuje nema što tražiti na ovom forumu...kako bahata izjava..nemaju svi pare a ni zahtjeve kao ti ili neki drugi zahtjevniji korisnik....dapače entry level IPS je sada jako dobra kupnja, best buy. "Profići" će uzeti neki bolji monitor. Ja na poslu imam Della od 32" 4k od 10tkn. Ali taj ima namjenu da zarađuje pare i zato je investicija opravdana.

3) Mislim da si krivog citirao ali ipak ću napisati.....32" 16:9 je znatno (fizički) viši od 34" ultrawide. 34" ultrawide je visoko otprilike kao 27" 16:9.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 15:12 (gnomisa).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

A najbolji su mi ovi što komentiraju monitore a ni nemaju kalorimetar za kalibraciju.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:01 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Čekam ovu Iiyamu ko ozeblo sunce...
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...

A najbolji su mi ovi što komentiraju monitore a ni nemaju kaliorimetar za kalibraciju.

 Kolorimetar je za amatere, onaj tko ima 100% na ovom testu sva podešavanja odradi sam .

15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
HaM kaže...
gnomisa kaže...

Najjeftiniji ips od 34" je 3000 kn....btw 34" je ultrawide a 32" 16:9...

 

LG 27" od 4350kn vs LG 3800kn od 34", oba LG iz njemačkih shopova gdje sam računao 30€ za poštarinu (bit će i više, oko 40).

Nećeš kupovati najjeftiniji - ili ćeš kupiti dobar 24" ili dobar 27 ili dobar 32 ili 34 itd.

Tko kupuje najjefitnije nema što tražiti na ovom forumu.

I to što je 32" viši od 34" za 1 cm (uzmi ravnalo, provjeri koliko je 1 cm) ne znači niti pod razno da je bolje uzimati 32 ako je a) slična cijena b) tehnologija u 34" (IPS) godinama ispred VA. Tko se zeznuo se zeznuo, nema plakanja sad.

 Mislim da si totalno fulao ono što sam htio reći ili si citirao krivu osobu, pa ajmo redom.

1) Nisam nikad rekao da bi kupovao najjeftiniji 34" ultrawide monitor. Napisao sam koliko je najeftiniji model. Samo to. Iako ne vidim razloga da takav monitor ne bi bio dobar izbor za prosječnog korisnika. IPS panel, pa makar i sa 75Hz (pogotovo ak nisi fps gamer) i da nije najkvalitetniji je sasvim ok i sigurno bolji od TNa za te pare. Dapače, danas su paneli lutrija i na skupljim modelima iako su šanse da se dobije škart nešto manje. MVA matrice novije generacije imaju manje ghostinga ali idalje ih ne bi preporučio gamerima, isto tako i dalje imaju lošiji kut gledanja od bilo kojeg IPSa ali je crna vrhunska. Dakle dobar izbor za one koji najviše gledaju filmove na monitoru.

2) Tko kupuje nema što tražiti na ovom forumu...kako bahata izjava..nemaju svi pare a ni zahtjeve kao ti ili neki drugi zahtjevniji korisnik....dapače entry level IPS je sada jako dobra kupnja, best buy. "Profići" će uzeti neki bolji monitor. Ja na poslu imam Della od 32" 4k od 10tkn. Ali taj ima namjenu da zarađuje pare i zato je investicija opravdana.

3) Mislim da si krivog citirao ali ipak ću napisati.....32" 16:9 je znatno (fizički) viši od 34" ultrawide. 34" ultrawide je visoko otprilike kao 27" 16:9.

 

1) ne vidim smisla čemu navoditi najjeftiniji model, kao da je to mjerilo nečega... skačeš sam sebi u usta kad kažeš da ga i sam ne bi kupio.

2) tko kupuje najjefitnije ne traži ovdje savjet što kupiti za XY pare, što nije jasno? na čemu si ti? što ne valja sa tobom?
3) 34 jer je, zamisli ovo, znatno (fizički) duži od 32

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Leon4rdo kaže...
191x7 kaže...

A najbolji su mi ovi što komentiraju monitore a ni nemaju kaliorimetar za kalibraciju.

 Kolorimetar je za amatere, onaj tko ima 100% na ovom testu sva podešavanja odradi sam .

 Jel ovo neka zajebancija ili? Jel sad sam iso rjesit...

12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...

34" ultrawide je niži nego 27" 16:9.

 Potpuno su isti. Razlike su, ovisno o proizvodacu i debljini okvira, oko +- 1cm.

 

Bar u 6-7 modela koje sam usporedivao.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
R4zOR229 kaže...
Leon4rdo kaže...
191x7 kaže...

A najbolji su mi ovi što komentiraju monitore a ni nemaju kaliorimetar za kalibraciju.

 Kolorimetar je za amatere, onaj tko ima 100% na ovom testu sva podešavanja odradi sam .

 Jel ovo neka zajebancija ili? Jel sad sam iso rjesit...

 Pa naravno da je zafrkancija, moraš to rješavati da dobro kalibriranom uređaju, ispravnom, i ne smiješ biti daltonist.

I naravno, nije mjerilo ničega, jer je prelako složiti.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
Čekam ovu Iiyamu ko ozeblo sunce...

 Odakle misliš naručivat?

12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
bik kaže...
DarthMarkus kaže...
Čekam ovu Iiyamu ko ozeblo sunce...

 Odakle misliš naručivat?

 Gdje bude prvo dostupna.

 

Mada monitor je dobro uzimati u HR zbog lutrije bleeda.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
HaM kaže...
gnomisa kaže...
HaM kaže...
gnomisa kaže...

Najjeftiniji ips od 34" je 3000 kn....btw 34" je ultrawide a 32" 16:9...

 

LG 27" od 4350kn vs LG 3800kn od 34", oba LG iz njemačkih shopova gdje sam računao 30€ za poštarinu (bit će i više, oko 40).

Nećeš kupovati najjeftiniji - ili ćeš kupiti dobar 24" ili dobar 27 ili dobar 32 ili 34 itd.

Tko kupuje najjefitnije nema što tražiti na ovom forumu.

I to što je 32" viši od 34" za 1 cm (uzmi ravnalo, provjeri koliko je 1 cm) ne znači niti pod razno da je bolje uzimati 32 ako je a) slična cijena b) tehnologija u 34" (IPS) godinama ispred VA. Tko se zeznuo se zeznuo, nema plakanja sad.

 Mislim da si totalno fulao ono što sam htio reći ili si citirao krivu osobu, pa ajmo redom.

1) Nisam nikad rekao da bi kupovao najjeftiniji 34" ultrawide monitor. Napisao sam koliko je najeftiniji model. Samo to. Iako ne vidim razloga da takav monitor ne bi bio dobar izbor za prosječnog korisnika. IPS panel, pa makar i sa 75Hz (pogotovo ak nisi fps gamer) i da nije najkvalitetniji je sasvim ok i sigurno bolji od TNa za te pare. Dapače, danas su paneli lutrija i na skupljim modelima iako su šanse da se dobije škart nešto manje. MVA matrice novije generacije imaju manje ghostinga ali idalje ih ne bi preporučio gamerima, isto tako i dalje imaju lošiji kut gledanja od bilo kojeg IPSa ali je crna vrhunska. Dakle dobar izbor za one koji najviše gledaju filmove na monitoru.

2) Tko kupuje nema što tražiti na ovom forumu...kako bahata izjava..nemaju svi pare a ni zahtjeve kao ti ili neki drugi zahtjevniji korisnik....dapače entry level IPS je sada jako dobra kupnja, best buy. "Profići" će uzeti neki bolji monitor. Ja na poslu imam Della od 32" 4k od 10tkn. Ali taj ima namjenu da zarađuje pare i zato je investicija opravdana.

3) Mislim da si krivog citirao ali ipak ću napisati.....32" 16:9 je znatno (fizički) viši od 34" ultrawide. 34" ultrawide je visoko otprilike kao 27" 16:9.

 

1) ne vidim smisla čemu navoditi najjeftiniji model, kao da je to mjerilo nečega... skačeš sam sebi u usta kad kažeš da ga i sam ne bi kupio.

2) tko kupuje najjefitnije ne traži ovdje savjet što kupiti za XY pare, što nije jasno? na čemu si ti? što ne valja sa tobom?
3) 34 jer je, zamisli ovo, znatno (fizički) duži od 32

 1) Kažem ne bi ga kupio za nešto zahtjevnije...ako su pare problem i ako se koristi za igranje igrica koje nisu FPS i za lagani uredski rad i web onda je i taj IPS jako dobar...imam ja puno više godina od tebe i probao sam puno više monitora pa i one dosta skupe...

2) Zašto ne bi tražio savjet i za povoljnije modele?...i tu ima neki izbor. I nije ovo nikakav stručan forum. 

3) Jel ti mene zajebavaš ili? O ovome sam pisao. Dakle, 34" UW širi ali niži. Ja ne kužim od kud si i s kim i oko čega krenuo raspravljati o dimenzijama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:56 (gnomisa).
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...

MVA matrice novije generacije imaju manje ghostinga ali idalje ih ne bi preporučio gamerima, isto tako i dalje imaju lošiji kut gledanja od bilo kojeg IPSa ali je crna vrhunska. Dakle dobar izbor za one koji najviše gledaju filmove na monitoru.

 

i opet isto...

 

1440p, 144hz, dobra ergonomija, g-sync compatible, odličan monitor za gejmanje za dva i pol soma kuna za verziju s ravnim ekranom kod koje nema lutrije s raznim isijavanjima, odlične boje, nenadjebiv kontrast, ghostinga skoro i nema

kod ips monitora teško možeš dobiti toliko za tu cijenu, a bogme i jeftini ips nemaju baš rezultate koji postižu vrhunski i daleko skuplji ips modeli, ne samo po ghostinu, nego i po bojama, da ne spominjemo bleed, glow i ostala sranja koja su u tom cjenovnom rangu skoro pa obavezna kod jeftinih ips monitora

 

i još jedna recenzija 'kompetetivnog' gejmera, koji kaže da vidi malo ghostinga, ali je to i njemu 'savršeno prihvatljivo'

 

dakle te priče kako je va panel dobar za filmove, a ne gejmanje, objesi mačku o rep

tim više što ima jako puno gejmera koji nisu 'kompetetivni' ili čak uopće ne igraju brze igre 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zasto bi curved verzija imala lutrije s isijavanjem?

12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Zasto bi curved verzija imala lutrije s isijavanjem?

 Zbog curved panela. Imaš doslovno presijavanja na mjestima gdje se benda. Naravno neki manje izraženo neki više.

 

Mislim da je picousti iz HWU-a (kako ga Picajzla zove), govorio o tome jednom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
The_Fichek kaže...

Zasto bi curved verzija imala lutrije s isijavanjem?

 Zbog curved panela. Imaš doslovno presijavanja na mjestima gdje se benda. Naravno neki manje izraženo neki više.

 

Mislim da je picousti iz HWU-a (kako ga Picajzla zove), govorio o tome jednom.

neki su i na forumu imali neugodna iskustva s tim

inače je va gotovo pa cijepljen protiv toga u odnosu na ips, no ti zakrivljeni su očito lutrija po tom pitanju isto kao i jeftiniji ips monitori

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
gnomisa kaže...

MVA matrice novije generacije imaju manje ghostinga ali idalje ih ne bi preporučio gamerima, isto tako i dalje imaju lošiji kut gledanja od bilo kojeg IPSa ali je crna vrhunska. Dakle dobar izbor za one koji najviše gledaju filmove na monitoru.

 

i opet isto...

 

1440p, 144hz, dobra ergonomija, g-sync compatible, odličan monitor za gejmanje za dva i pol soma kuna za verziju s ravnim ekranom kod koje nema lutrije s raznim isijavanjima, odlične boje, nenadjebiv kontrast, ghostinga skoro i nema

kod ips monitora teško možeš dobiti toliko za tu cijenu, a bogme i jeftini ips nemaju baš rezultate koji postižu vrhunski i daleko skuplji ips modeli, ne samo po ghostinu, nego i po bojama, da ne spominjemo bleed, glow i ostala sranja koja su u tom cjenovnom rangu skoro pa obavezna kod jeftinih ips monitora

 

i još jedna recenzija 'kompetetivnog' gejmera, koji kaže da vidi malo ghostinga, ali je to i njemu 'savršeno prihvatljivo'

 

dakle te priče kako je va panel dobar za filmove, a ne gejmanje, objesi mačku o rep

tim više što ima jako puno gejmera koji nisu 'kompetetivni' ili čak uopće ne igraju brze igre 

sta ti imas njemu objasnjavat, to je Gnomisa, i tak je kak je on reko 

 

ako on kaze da VA panel nije za igranje, onda nije i dosta

 

nema veze sto par stranica unazad 2-3 lika kupili onaj LC power, i sretni i zadovoljni bez ghostinga i bleeda, a jos je curved VA

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice