Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.064
|
čitano: 4.662.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
A zasto ne uzmes odma 27"?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Iskreno, razmisljao sam uzeti jedan 27", ali nisam nikad uzivo vidio kako izgleda 27" na fullHD rezoluciji, hoce li mi slika biti malo zrnasta. A i primarna namjena mi je za posao, koji mi zahtjeva da imam stalno otvorena najmanje dva prozora, a cesto jedan od ta dva prozora je excel koji ide jako u sirinu, tako da bi mi najvise pasalo imat cak dva  21:9 monitora, ali ovaj LG 29" mi je "malo" izvan budjeta

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DrFriks kaže...

Iskreno, razmisljao sam uzeti jedan 27", ali nisam nikad uzivo vidio kako izgleda 27" na fullHD rezoluciji, hoce li mi slika biti malo zrnasta. A i primarna namjena mi je za posao, koji mi zahtjeva da imam stalno otvorena najmanje dva prozora, a cesto jedan od ta dva prozora je excel koji ide jako u sirinu, tako da bi mi najvise pasalo imat cak dva  21:9 monitora, ali ovaj LG 29" mi je "malo" izvan budjeta

 neces dobiti nista extra s tim 29"uw jer je to razvuceni 24" zali boze vise novaca, ako ces buljiti na 30cm od panela na svakom ce ti slika biti zrnata! ako se ja ne zalim s fullhd-om na 27" a imam i dell-ov 4k 27" onda stvarno...lp

imas ga u ghspotu za 1500kn! cak i 28" model s VA panelom(benq)LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

29" 2560x1080 VS 27" 1920x1080

Dva dokumenta jedan pored drugog imaju više radnog prostora na UW.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala, po ovoj slici sam vidio da mi jedan 27"/28" uopce ne bi odgovarao za posao. Znaci, ostajem na dva 24" i to kako stvari stoje BenQ GW2470H.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da, za posao nećeš apsolutno ništa dobiti prelaskom na 27''. To je identična rezolucija, što znači da je to ista količina prostora, samo mrvicu uvećana.

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, molio bih vas jednu veliku pomoć. Dvoumim se između dva monitora, pa bih bio jako zahvalan ako netko ima iskustva ili više saznanja o istima. Radi se o Dell S2316h i AOC i2269V. 

Svaki komentar je dobrodošao, hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

 Tražim monitor za svakodnevnu uporabu (internet,filmovi,dječje igre) veličina 27" na gore.Bitno da je kvalitetna i bistra slika da ne umara oči. Grafičku trenutno nemam al planiram ubaciti. Dučani u HR plačanje karticom narate.

Sve sugestije dobro došle.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

ima li tko iskustva s Hannspree monitorima ili preciznije Hannspree Hanns.G HQ271HPG ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
BebacMan kaže...

Pozdrav,

 

ima li tko iskustva s Hannspree monitorima ili preciznije Hannspree Hanns.G HQ271HPG ?

 ja sam imao ali davno, tada su imali svega u ponudi, kod nas samo par modela, s obzirom da je ovo 1440p monitor i jos ips cijena mu je brutalno dobra! zguglaj valjda ima neki review!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 16:00 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima

 

Molim Vas da mi pomognete odabrati najbolji monitor od sljedećih modela:

 

1. Asus VZ249H

2. Benq GW2470H

3. HP T3M78AA

4. HP Pavilion 24cw

 

Nikako se ne mogu odlučiti, svaka pomoć je dobrodošla

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozz svima.

Tražim monitor ali nikako da nađem.(24Inch,IPS,1080p,144hz.Gsync).Svi imaju taj TN panel :(

 

Pringgles gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nema ti toga :D Samo 1440p monitori imaju s IPS panelima, a to je već oko 4500-5000 kn.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pringgles kaže...

pozz svima.

Tražim monitor ali nikako da nađem.(24Inch,IPS,1080p,144hz.Gsync).Svi imaju taj TN panel :(

 

 Samsung C24FG70 jedini koji nije TN, ali nije ni IPS.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Eto, doslo i kod mene vrijeme neke zamjene monitora ...

uglavnom do sada sam imal Samsung s22d390 i nekak mi se sada cini premalim ...

a kemijal sam uzeti ovo:

http://www.magazinrs.hr/monitor-lg-24gm77-b-gamerski/0222217/product/

 

pa ak tko ima sličan monitor ili ima neki drugi bolji prijedlog  .... tipkajte ....

sluzio bi za manje vise igranje i mozda tu i tamo obrada videa ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo, sinoc kupio BenQ 2470, zasad nemam neke zamjerke sta se tice ekrana, nisam ga jos kavlitetno istesitirao na igrama, vec samo web i poslovno. Znaci, to je prolazna ocjena. Ali veliki minus je nestabilan stalak, svaki pomak ruke monitor se pocne ljuljati. Moram vidit koliko ce me to zivcirati prilikom posla. Ali srecom imam neka 2 mala zvucnika pa sam s njima podbocio obje strane monitora 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Joè jednom molim za pomoć! Tražim monitor 27" napisao sam 4-5 posta prije!

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 17:22 (Versso).
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Versso kaže...

Joè jednom molim za pomoć! Tražim monitor 27" napisao sam 4-5 posta prije!

Imas par prijedloga u mom postu iznad.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Versso kaže...

Joè jednom molim za pomoć! Tražim monitor 27" napisao sam 4-5 posta prije!

 imas sad dosta VA panela 27-28", 4ms, 1500kn,Fullhd! potrazi na nabavi trgovinu i model, prakticki nermes fulati samo nek u specifikacijama ima 4ms i Va(amwa) panel!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
Pringgles kaže...

pozz svima.

Tražim monitor ali nikako da nađem.(24Inch,IPS,1080p,144hz.Gsync).Svi imaju taj TN panel :(

 Samsung C24FG70 jedini koji nije TN, ali nije ni IPS.

Ustvari ne, taj Samsung ima FreeSync, a ne G-Sync. Uglavnom, to kaj trazi mislim da ni ne postoji. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ovo sam našao
BENQ 27″ GW2760HS
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Versso kaže...

Joè jednom molim za pomoć! Tražim monitor 27" napisao sam 4-5 posta prije!

 imas sad dosta VA panela 27-28", 4ms, 1500kn,Fullhd! potrazi na nabavi trgovinu i model, prakticki nermes fulati samo nek u specifikacijama ima 4ms i Va(amwa) panel!lp

 A di ti je preciznija pomoč, ili pokoji konkretan link na točan model ili je i to preteško napravit.

Versso kaže...
Ovo sam našao
BENQ 27″ GW2760HS

 Moš kupit i taj stariji model, ali za 1500kn trenutno je logično najbolji izbor okvirno novi model EW2775ZH.

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-ew2775zh-led-27__24704531

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=273&jumpto=5233331&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=261&jumpto=5211126&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

yebes mi sve ima link valjda na svakoj stranici!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Thx na prijedlozima ... odluka je pala ...

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/sam-ls27f350fhuxen/

Sutra dolazi pa da i to vidimo ... valjda nebu preveliko... 😁😁

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 11:37 (brijalec).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, trebam preporuku BB freesync monitora do 2000kn iz Hgshopa. Pozeljno podesavanje stalka...

p.s. Koji je najbolji nacin povezivanja, tj, koji konektor.? Grafa ima hdmi 2.0 i dp 1.4.

hvala

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uz pretpostavku da ne želiš TN, mislim da se sve svodi na to želiš li 24'' ili 27''. Najbolju cijenu ima DELL SE2717H, ali to je novi monitor pa nema nikakvih reviewova. Također imaš izbor LG 24MP68VQ ili LG 27MP68VQ. Samsungi su u HGspotu još skuplji od LG-a, tako da se vjerojatno ne isplati uzimati ih.

Kaj se tiče konektora, bolji ti je DP zato što dopušta viši refresh. Ovi stariji HDMI slotovi idu samo do 60 hz ako se ne varam.

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam prije dva dana kupio LG 24MP68VQ i generalno sam zadovoljan, međutim ne mogu ništa puno reći o njemu jer sam sveukupno gledao pola 15ak minuta u monitor. Što mislite je li potrebno raditi nekakvu dodatnu konfiguraciju ili su ti monitori kalibrirani out of the box?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

trazim monitor za 2000kn, prvenstveno za serije i filmove, igrice uopće na pc-u ne igram.. znaci sto veci sa boljom rezom i prikazom slike

imam trenutno ovaj.. koliko se uopće isplati prelazit s tog na neki od 2000kn, dal ce biti dobar upgrade?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 18:18 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
maxy0 kaže...

trazim monitor za 2000kn, prvenstveno za serije i filmove, igrice uopće na pc-u ne igram.. znaci sto veci sa boljom rezom i prikazom slike

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/sam-ls27f350fhuxen/

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice