Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

poruka: 32
|
čitano: 15.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

 

 

Žao mi je što ste čekali na review tjedan dana, ali trebalo mi je vremena da isprobam monitor.

Najprije ću odmah reći nešto za one koji mi stalno šalju PM i ispituju-da, to je onaj monitor koji bio u Bugu 3-4 puta i kojega su na prošlom testu monitora proglasili best buy-em.

 

Pakiranje:

 

Monitor je stigao u velikoj lijepoj kutiji na kojoj su slike samom monitora kao i njegove specifikacije. Bitno je također da kutija ima plastičnu ručku za nošenje. Unutar same kutije ispod mnogo vreća, pjene i kartona nalazi se sam monitor, postolje u obliku slova L, adapter, dvije vrste kabela za adapter (naš i britanski), VGA kabel i 3,5 mm priključak za zvučnike. Nakon vađenja, L postolje je potrebno zataknuti i ručno pritegnuti (cool).

 

Dizajn i kvaliteta izrade:

 

O dizajnu monitora dovoljno govori nagrada za dizajn u 2010. godini. Postolje je srebrne boje,jednim dijelom izrađeno od aluminija, dok je ostatak monitora od čvrste plastike koja sa prednje strane oko samog panela nije glossy plastika nego mat crna plastika koja izgleda kao da je brušena i ugodna je na dodir i što je još važnije, na njoj se ne poznaju otisci prstiju. Stražnja strana je također jako čvrsta osobito na pregibnom spoju sa nosačem. Sam mehanizam je izvrstan, neama neugodnog kvrckanja i opiranja. Tipke su posebna priča-između njih svijetli plava boja kada je monitor aktivan, odnosno žuta u "No Signal" modu. Tipke su na prvi dodoir malo čudne, jer pružaju blago veći otpor nego obične, ali su tim svojstvom izvrsne (barem meni). Monitor je općenito stabilan jer je L postolje teško i drži svega 15 mm tank monitor čvrsto na mjestu. Tu su također i gumene nožice koje sprječavaju klizanje.

 

Slika i pozadinsko osvijetljenje:

 

Sama kvaliteta slike je odlična iako boje na prvi pogled djeluju hladne (onima kojima to smeta, mogu ručno podesiti postavke-ja nisam). Probijanje pozadinskog osvijetljenja je za ovaj monitor nepoznanica i o njemu imam same pohvale jer se doista može vidjeti moć LED pozadinskog osvijetljenja. Slika je općenito oštra i zbog kontrasta (8 000 000:1) koji osigurava da cna boja doista bude crna. Jedina zamjerka u ovom dijelu mi je to što sam morao horizontalno pomicati sliku (46 umjesto 50). Brzina odaziva zamjećuje se u brzim igrama (npr. Slit/Second) i stvarno je za 5. Iskustvo gledanja 1080p filmova na ovom monitoru je također nešto posebno.

 

Specifikacije:

 

Veličina monitora

  • 61 cm (24") Wide, 16:9 Full HD, 531x299 mm

Zaslonska tehnologija

  • TN + Film

Rezolucija

  • 1920 X 1080 @60 Hz

Razmak piksela

  • 0.277 mm

PPI

  • 92

Vodoravna frekvencija

  • 30KHz - 80KHz

Okomita frekvencija

  • 55Hz-75Hz

Omjer kontrasta

  • 8'000'000:1 (ACM)

Svjetlina

  • 250 cd/m2

Vrijeme odziva

  • 2 ms

Boje

  • 16.7M (6 bit + HiFRC)

NTSC zasićenost boja

  • 68%

Zvučnici

  • Yes

Kut gledanja CR 5:1

  • 176° / 176°

Kut gledanja CR 10:1

  • 170° / 160°

Nagib/Okret/Zakret/Podešavanje visine

  • Tilt: -5°/15°

Zidni nosač VESA

  • N/A

Brava Kensington®

  • Yes

Veze

  • Analog (VGA), Digital (2xHDMI with HDCP), External Power supply

Težina

  • 6.5 Kg

Dimenzije

  • 569 x 425 x 192 mm

Potrošnja energije

  • Energy Star On: 17.15W, Off: 0.45W, Standby: 0.55W

MTBF sati

  • 15000hr/25°C

Usklađenost i odobrenja

  • CE, ISO 13406-2

Proizvođačevo jamstvo

  • 3 Years bring-in service

Izbor boja

  • Black

Besplatan dodatni pribor

  • European, UK or Swiss power cables. VGA (analog) cable. Speaker cable.

 

 

Zaključak:

 

Definitivno jedan od najisplativijih i najboljih monitora sa LED osvijtljenjem i TN matricom na tržištu. Savjet: ugrabite ako možete (ja jesam).

 

 

 

 

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 18:41 (vexx5555).
Moj PC  
20 1 hvala 14
14 godina
neaktivan
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

svaka cast na reviewu, ja ga isto imam, i prezadovoljan s njim....

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Slike dodane.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
vexx5555 kaže...

Vexx dao bih se okladit da je dubina crne boje na mojoj plazmi 100x veća nego na tom aceru.

 

Treba baru pitat.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 19:30 (Hyperion).
14 godina
protjeran
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Za dubinu crne boje je Pioneer Kura još uvjek Bog i batina...

 

Nažalost, preskupa izrada i visoke cijene otjerale su Pioneera do ruba egzistencije..

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 19:42 (Don Kihoty).
15 godina
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
Don Kihoty kaže...

Za dubinu crne boje je Pioneer Kuma još uvjek Bog i batina...

 

Nažalost, preskupa izrada i visoke cijene otjerale su Pioneera do ruba egzistencije..

Neznam dali si čitao no Panasonicova Plazma VT20 ima dublju crnu od kure.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
14 godina
protjeran
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Nisam, progooglat ću...

 

Ali kad bi birao, uzeo bi si ovo:

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/KRP-500AW/index.html

 

Mnogo lep devajs...

 

Inače, jedina mana ovog Acer monitora je ta što su štedjeli sa priborom.

Pa kad već ima dva HDMI priključka, što nisu dali HDMI kabel?

 

Moj AOC sa sobom donosi serijski D-SUB i HDMi kabel...

 

To je jedini pravi minus Acera...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Ima ovaj Acer puno mana, prva i osnovna je TN matrica unutra.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
Bara kaže...

Ima ovaj Acer puno mana, prva i osnovna je TN matrica unutra.

To nije mana. To je kao da kažeš da je nedostatak automobila što ima ugrađen dizel motor

a ne benzinac.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
Don Kihoty kaže...

To nije mana. To je kao da kažeš da je nedostatak automobila što ima ugrađen dizel motor

a ne benzinac.

E bome je mana, a ta tvoja analogija igra samo za VA i IPS.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
14 godina
protjeran
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Ok, može biti IPS, ali tad je mana - cijena...

 

Cjenovno ne možeš dobiti IPS i točka...

 

Ako ti za cca 2 soma nabaviš novi S-IPS od 24'',

kupujem 5 komada za firmu i 3 za sebe doma.

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=S-IPS+24

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
odjavljen
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
Hyperion kaže...
Vexx dao bih se okladit da je dubina crne boje na mojoj plazmi 100x veća nego na tom aceru.

 

 
Možda, ali ovo nije TV, nego monitor, a koliko znam, još nisam vidio plazma monitor.
Don Kihoty kaže...

 

Inače, jedina mana ovog Acer monitora je ta što su štedjeli sa priborom.

Pa kad već ima dva HDMI priključka, što nisu dali HDMI kabel?

 

 Rekao sam već, Amerikanci i Japanci ga dobiju. Gledao sam i na Youtube-u.

Bara kaže...

Ima ovaj Acer puno mana, prva i osnovna je TN matrica unutra.

 Kao što je Don rekao-ne možeš za dva soma kuna dobiti IPS. I na kraju krajeva to nije mana jer:

 

1. IPS koji bi bio u klasi ovog Acera košta preko 5-6 tisuća kuna

2. meni takvo što ne treba jer nisam profesionalac u npr. grafičkom dizajnu

3. IPS je debel i troši puno struje dok Acer ima adapter veličine pola kutije cigareta

4. IPS ima mali kontrast (ovi najjeftiniji)

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 21:14 (vexx5555).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
vexx5555 kaže...

 

1. IPS koji bi bio u klasi ovog Acera košta preko 5-6 tisuća kuna

2. meni takvo što ne treba jer nisam profesionalac u npr. grafičkom dizajnu

3. IPS je debel i troši puno struje dok Acer ima adapter veličine pola kutije cigareta

4. IPS ima mali kontrast (ovi najjeftiniji)

1. Bilo koji IPS na tržištu kojega možeš kupiti novoga u dućanu je bolji od tvoga Acera.

 

2. Nema ovo veze sa grafičkim dizajnom, ako u TV-e ne ide uopće TN matrica onda to nešto znači, a znači da je slika na njima jako flat.

 

3. IPS troši više struje od tvoga Acera ali zanemariva je to mjesečna razlika u kunama.

 

4. IPS bilo koji ima relativno mal kontrast, al ne zavaravaj se da tvoj Acer ima bolji jel nema.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
14 godina
protjeran
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
Bara kaže...
vexx5555 kaže...

 

1. IPS koji bi bio u klasi ovog Acera košta preko 5-6 tisuća kuna

2. meni takvo što ne treba jer nisam profesionalac u npr. grafičkom dizajnu

3. IPS je debel i troši puno struje dok Acer ima adapter veličine pola kutije cigareta

4. IPS ima mali kontrast (ovi najjeftiniji)

1. Bilo koji IPS na tržištu kojega možeš kupiti novoga u dućanu je bolji od tvoga Acera.

 

2. Nema ovo veze sa grafičkim dizajnom, ako u TV-e ne ide uopće TN matrica onda to nešto znači, a znači da je slika na njima jako flat.

 

3. IPS troši više struje od tvoga Acera ali zanemariva je to mjesečna razlika u kunama.

 

4. IPS bilo koji ima relativno mal kontrast, al ne zavaravaj se da tvoj Acer ima bolji jel nema.

Po tome je:

1. Svaka druga X58 ploča bolja od tvoje Gigabyteice, zato što je tvoja Gigabyte.

2. Isto tako je i tvoje Antec kućište flat. Profesionalci kupuju Cheiftec

3. Molim? Ako naprava A koristi 10W/h, a naprava B troši u istim uvjetima 50W/h,

onda je potrošnja na kraju mjeseca (pod uvjetom da se na obje naprave radilo jednako dugo) jednaka.

Tesla se upravo okrenuo u grobu...

4. U tehnici ne postoji "relativno". Nije ti to biblija da je nešto "relativno" točno.

Postoji samo pozitivno (+) i negativno (-), te tri stanja: stabilno, astabilno i nestabilno.

 

Relativno sačuvaj za sate vjeronauka i etike...

Jer relativno je da smo svi nastali od Adama i Eve, no dinosauri su "igračke" na kojima su njih dvoje jahali...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
Don Kihoty kaže...
Bara kaže...
vexx5555 kaže...

 

1. IPS koji bi bio u klasi ovog Acera košta preko 5-6 tisuća kuna

2. meni takvo što ne treba jer nisam profesionalac u npr. grafičkom dizajnu

3. IPS je debel i troši puno struje dok Acer ima adapter veličine pola kutije cigareta

4. IPS ima mali kontrast (ovi najjeftiniji)

1. Bilo koji IPS na tržištu kojega možeš kupiti novoga u dućanu je bolji od tvoga Acera.

 

2. Nema ovo veze sa grafičkim dizajnom, ako u TV-e ne ide uopće TN matrica onda to nešto znači, a znači da je slika na njima jako flat.

 

3. IPS troši više struje od tvoga Acera ali zanemariva je to mjesečna razlika u kunama.

 

4. IPS bilo koji ima relativno mal kontrast, al ne zavaravaj se da tvoj Acer ima bolji jel nema.

Po tome je:

1. Svaka druga X58 ploča bolja od tvoje Gigabyteice, zato što je tvoja Gigabyte.

2. Isto tako je i tvoje Antec kućište flat. Profesionalci kupuju Cheiftec

3. Molim? Ako naprava A koristi 10W/h, a naprava B troši u istim uvjetima 50W/h,

onda je potrošnja na kraju mjeseca (pod uvjetom da se na obje naprave radilo jednako dugo) jednaka.

Tesla se upravo okrenuo u grobu...

4. U tehnici ne postoji "relativno". Nije ti to biblija da je nešto "relativno" točno.

Postoji samo pozitivno (+) i negativno (-), te tri stanja: stabilno, astabilno i nestabilno.

 

Relativno sačuvaj za sate vjeronauka i etike...

Jer relativno je da smo svi nastali od Adama i Eve, no dinosauri su "igračke" na kojima su njih dvoje jahali...

Nisam mogao da prešutim, vidim da se gledaju zanimljive stvari!?Namigiva

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
16 godina
moderator
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
Don Kihoty kaže...
Bara kaže...
vexx5555 kaže...

 

1. IPS koji bi bio u klasi ovog Acera košta preko 5-6 tisuća kuna

2. meni takvo što ne treba jer nisam profesionalac u npr. grafičkom dizajnu

3. IPS je debel i troši puno struje dok Acer ima adapter veličine pola kutije cigareta

4. IPS ima mali kontrast (ovi najjeftiniji)

1. Bilo koji IPS na tržištu kojega možeš kupiti novoga u dućanu je bolji od tvoga Acera.

 

2. Nema ovo veze sa grafičkim dizajnom, ako u TV-e ne ide uopće TN matrica onda to nešto znači, a znači da je slika na njima jako flat.

 

3. IPS troši više struje od tvoga Acera ali zanemariva je to mjesečna razlika u kunama.

 

4. IPS bilo koji ima relativno mal kontrast, al ne zavaravaj se da tvoj Acer ima bolji jel nema.

Po tome je:

1. Svaka druga X58 ploča bolja od tvoje Gigabyteice, zato što je tvoja Gigabyte.

2. Isto tako je i tvoje Antec kućište flat. Profesionalci kupuju Cheiftec

3. Molim? Ako naprava A koristi 10W/h, a naprava B troši u istim uvjetima 50W/h,

onda je potrošnja na kraju mjeseca (pod uvjetom da se na obje naprave radilo jednako dugo) jednaka.

Tesla se upravo okrenuo u grobu...

4. U tehnici ne postoji "relativno". Nije ti to biblija da je nešto "relativno" točno.

Postoji samo pozitivno (+) i negativno (-), te tri stanja: stabilno, astabilno i nestabilno.

 

Relativno sačuvaj za sate vjeronauka i etike...

Jer relativno je da smo svi nastali od Adama i Eve, no dinosauri su "igračke" na kojima su njih dvoje jahali...

1. Prvi argument ti ne stoji, izvrćeš njegove riječi pa ispada da on napada marku monitora, a ne matricu korištenu unutra. Prilično je jasno šta je htio reći.

2. Opet spominješ marke, a Bara govori o različitim tehnologijama matrica.

3. Koliko je veća potrošnja ips matrice u odnosu na tn? Koliko je bolja kvaliteta ips matrice u odnosu na tn? Mislim da ti izvrćeš navedeni post pa samim tim izvrćeš Teslu u grobu.

4. Relativno postoji u ovom slučaju. Ako tn matricu napumpaš marketinškim kontrastom od 1000000000000:1, a kod ips-a navedeš stvarni kontrast, ovaj drugi će se činiti relativno malen u odnosu na napumpani, iako je to u stvarnosti drugačije.

 

Kako uzeti tvoj post kao ozbiljan, kad si još u prošlosti i na Kuri (pioneer, da ne bi bilo zabune). Očito je da samo želiš ispasti upućeniji od Bare.

14 godina
protjeran
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

1. Bara je i sam rekao da je bilo koji IPS bolji od TOG ACER-a.

Dakle napad na brand. Što ne stoji. BOlje imati kvalitetan TN nego jeftini IPS.

 

Uostalom, kako može reći da je taj Acer loš? Dali ga je isprobao? Nije.

E onda ne može reći da je loš. Imam ga u shop-u i isprobao sam ga,

i direktno usporedio sa AOC E2437FH, i mogu ti reći da je Acer bolji od njega,

ali i skuplji. OK, ajmo se staviti u realnu situaciju. Da TN ne valja,

NITKO, ali baš NITKO nebi koristio TN monitore. A koliko vidim, preko 90% tržišta su još uvjek

TN monitori.

 

2. Pogledaj koliko košta 50'' kvalitetan TN monitor, dodaj + 60% cijenu gore,

i dobiješ cijenu S-IPS TV. Vjerujem da će si netko radije uzeti TN TV,

a ostatak novca ulupati u nešto drugo.

 

3. Vjerujem da potršnja nije razmjerna "koliko je puta nešto bolje".

Jednostavno ako je jedan uređaj energetski zahtjevniji, onda je energetski zahtjevniji i točka.

ili napravi sam matematiku. Price per Wat.

 

4. Stavljaš random brojke. Nisam nigdje vidio ni jedan TN monitor sa (kako ti navodiš) "1000000000000:1".

Inače, ta brojka je točna, ako je to dinamički kontrast. Stvarni mjerljivi kontrast ti uvjek piše negdje na stranicama proizvođača,

i puno je manji. Ali uvjek svi proizvođači ističu dinamički kontrast, jer ljudi puše "velike brojeve".

Kao kod kupnje grafičke kartice, tipa "treba mi grafika sa 1GB RAM-a".

Daj mu 4350HD sa 1GB RAM-a, a sigurno je sporija od 4670HD 512Mb.

 

Kuro se i dan danas uzima kao usporedba između raznih TV-a. Jednostavno je odlična tehnologija,

no u to vrijeme preskupa da bi bila isplativa i široko dostupna.

No znam tko je kupio Kuro TV i platio ga 10.000-12.000kn,

da i dan danas može reći "imam fantastičnu sliku".

 

Ista stvar će biti i sa TN-om i IPS-om.

Za 3 godine će IPS biti dostupan svima po cijeni današnjih TN-a,

a doći će nova tehnologija koja će opet biti skupa, te će Bara reći "IPS ti je smeće naspram XYZ".

 

Uzmi 17'' LCD iz 2003. koji ima odziv od 15ms, uočljivi ghosting i slab kontrast.

Danas je za standard smeće, no tad je bio Bog i batina.

Makar je 19'' katoda bila bolja za igranje, svejedno sam koristio LCD.

 

I još nešto. IPS/S-IPS nije savršen.

Čekam H-IPS drop cijena.

 

Evo ti slika pa sam prosudi:

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
moderator
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

1. Od TOG ACERA, koji koristi tn.

Da tn ne valja niko ih ne bi koristio? Pa velika većina ljudi ne zna razliku između lcd-a i plasme, a tek o vrstama lcd panela. Tn tu prolazi, jer nudi ljudima monitor za male pare.

 

2. 50" tn monitor? Sa kakvim uglovima gledanja? Pa 19" je kriminalno kad pomjeriš glavu, a tek 50", pa tu ti je uvijek jedan dio ekrana pod uglom u odnosu na tebe i samim tim lošije vidljivosti. 24" tn je očajan po tom pitanju, a tek 50"...

 

3. Ako današnji televizori od oko 40" (koji nisu tn) troše oko 100w, zar je to velika potrošnja?

 

4. Da, random brojke, karikiram, jer i oni ih natežu. To je samo primjer da ukažem na postojeću relativnost ;) I da, ljudi to puše. Kao što puše i megaherce, gigabajte, megapixele... A marketing proizvođača to koristi.

 

15ms, ghosting, slab kontrast. Ja imam 2ms monitor pa imam ghosting i to ovdje na forumu, ovaj meni na desnoj strani ima nezgodnu kombinaciju boja. A boje na tn-u su katastrofa. Uvijek prčkam po setupu da bi dobio zadovoljavajući prikaz dok surfam, gledam filmove ili obrađujem fotografije. IPS nije savršen, kao i sve u životu. Ali jednostavno je savršeniji od drugih (tn) rješenja ;)

 

Hvala na slici :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 23:44 (DrNasty).
14 godina
protjeran
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
DrNasty kaže...
Ja imam 2ms monitor pa imam ghosting i to ovdje na forumu

Hvala na slici :)

Np na slici.

 

Inače, koji monitor imaš?

Da nije problem možda u driverima?

 

Ako imaš ATi karticu, meni se sa 10.7 driverima također javljao ghosting.

(god knows why)

 

Sa 10.8 sve OK.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

@vexx5555

sad nakon dužeg druženja s ovim monitorom, jesi našo kaj da ti se ne sviđa na njemu, kakav bug? il da ti se još više sviđa :)

He who dares wins.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
El Dacho kaže...

@vexx5555

sad nakon dužeg druženja s ovim monitorom, jesi našo kaj da ti se ne sviđa na njemu, kakav bug? il da ti se još više sviđa :)

 Jedino što mi nije bilo dobro je bilo horizontalno podešnje slike (morao sam staviti 46 umjesto 50). Ali kada sam to podesio, sve je super. Mogu ti reći da monitor u potpunosti opravdava svoju cijenu, kako za igre, tako i filmove i svakodnevni rad (ne bole me oči). Boje se čine malo blijede, ali ako ti smeta, to možeš promijeniti (ja nisam). 

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
13 godina
neaktivan
offline
RE: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

U mojoj investiciji za novi komp samo cu reci da me ovaj monitor i tipkovnica nisu razocarali, sve ostalo nevridi nista....Zajebo me ADM naveliko , mislim Bog vise nego oni, svu falicnu robu sta su imali ja san dobija:()

16 godina
neaktivan
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Odličan review, a sada jedno praktično pitanje...

Spadam među one koji još uvijek igraju Dotu na veliko, međutim mene zanima kako to sve skupa izgleda na 24" 16:9 monitoru. Nisam ziher da warcraft III engine podržava 1960:1080, ako bi mogao baciti koji screenshot ili uslikani prikaz bio bih puno zahvalan!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
weedos kaže...

Odličan review, a sada jedno praktično pitanje...

Spadam među one koji još uvijek igraju Dotu na veliko, međutim mene zanima kako to sve skupa izgleda na 24" 16:9 monitoru. Nisam ziher da warcraft III engine podržava 1960:1080, ako bi mogao baciti koji screenshot ili uslikani prikaz bio bih puno zahvalan!

 Nažalost, ne igram tu igu, ali da te utješim, slobodno možeš staviti bilo koju rezoluciju koja ti odgovara.

 

Par puta sam dobio opciju da postavim rezoluciju koja je čak i veća od nativne, a ni sa manjim rezama nisam imao problema. Slobodno ako želiš postavi manju rezu, slika je i dalje odlična. {#}

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
12 godina
neaktivan
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

imam taj monitor...i sve je ok osim jednog piksela, naime kad je monitor kupljen i prvi put ustekan taj piksel dole desno nije radio....dal je problem u kablu (spojen je hdmi kablom u nvidia geforce 9600gt) ili je to tvornicka greska?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

eh, nakon 5 mjeseci redovitog koristenja je ekran napukao iznat startne trake.... zanima da li acerova garancija pokriva takve stete?

Pranklin
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
pranklin kaže...

eh, nakon 5 mjeseci redovitog koristenja je ekran napukao iznat startne trake.... zanima da li acerova garancija pokriva takve stete?

 Ako je baš sam panel pukao,onda ne jer je to fizičko oštečenje. Ako ti je slika "pukla" onda ti pokriva.

 

Zanima me,kako si to samo uspio?

SK crew
15 godina
offline
Re: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Imam ovaj monitor od kraja 2010. Koristim ga svakodnevno. Nisam graficar pa ne mogu potvrditi ovo za boje. Mogu samo reci da je meni taj monitor presvjetli na svim normalnim postavkama. Ko da ova rasvjeta iza LCD panela previse svjetli. Znala me bolit glava kad sam citao tekst sa bijele podloge :( Smanjio sam brigtness na samom monitoru na 0 i dalje mi je bio presvjetao. Onda sam smanjio i kontrast i tada je bilo bolje. Vjerujem da je to dodatno izoblicilo boje. Zivcira me kaj su mi svi profili koji dolaze sa monitorom (text, standard, graphics, movie) presvjetli. Mogu koristiti samo User profil i stalno moram prckat po njemu kad se prebacujem iz gledanja filma i citanja teksta.

Takoder sam primjetio da kada vucem misa po sivoj podlozi (Tool bar u Officeu na primjer) ostaje trag bijelog misa. Zapravo ne ostaje nego kao da kasni. Predpostavljam da je to Ghosting?!? U filmovima se ne vidi to.

Monitor mi je spojen preko HDMI kabla a na grafickoj je HDMI na DVI konverter. Graficka je GFX 8800. 

15 godina
offline
Acer S243HLbmii-Review by vexx5555

Zbog čega Acerovci nisu stavil DVI u ovaj monitor?

Mono zvučnik?

 

pogledajte ovaj review tog monitora, ukratko slika izvrsna, ostalo prilično slabo.

 

usporedite ga s Dell UltraSharp U2412M (IPS, 1920:1200, cijena gotovo ista kao i taj acer - u linksa razlika od točno 200 kn, jedino što nema hdmi, već "samo" DVI, VGA, DP i 4xUSB hub)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 17:21 (Flanker-B).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acer S243HLbmii-Review by vexx5555
weedos kaže...

Odličan review, a sada jedno praktično pitanje...

Spadam među one koji još uvijek igraju Dotu na veliko, međutim mene zanima kako to sve skupa izgleda na 24" 16:9 monitoru. Nisam ziher da warcraft III engine podržava 1960:1080, ako bi mogao baciti koji screenshot ili uslikani prikaz bio bih puno zahvalan!

Ne 1960 nego 1920

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice