Prelazak i usporedba Androida i WP

poruka: 7
|
čitano: 3.770
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Prelazak i usporedba Androida i WP

Dugogodišnji sam korisnik Android mobitela, a kako mi je upravo riknuo HTC gledam i drugu opciju, odnosno WP.Volio bih čuti iskustva drugih korisnika koji su napravili takav prijelaz, s posebnim naglaskom na dostupne aplikacije i sitne iritantne stvari koje nedostaju.Recimo poput kalendara koji prikazuje samo dva tjedna unatrag i 6 mjeseci unaprijed.

Još neke stvari koje me zanimaju, te bih cijenio opis kako i da li uopće funkcioniraju:

  • Sync Google bookmarka iz Chromea, ili možda nekog drugog browsera.Koliko sam vidio ne postoji Chrome za WP?
  • Sync kalendara - uključujući Google i Outlook kalendar, te da li je podržano više kalendara iz glavnoga.Da razjasnim za svaki slučaj:u obadva kalendara koristim podkalendare, poput Posao, Privatno, Praznici i sl.Android do Kitkata ne podržava sync više Outlookovih podkalendara.
  • Navigacija - usporedba s Android ekvivalentima

 

Razne druge opaske su dobrodošle.

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Prelazak i usporedba Androida i WP

Evo moje male usporedbe (Windows 10 Mobile vs Android):

 

Izgled:Oboje

Brzina:Windows

Mogućnosti:Windows

Broj appova: Android

Izdržljivost:Windows (110 appova na 512MB uređaju)

Memorija (upravljanje): Windows

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Prelazak i usporedba Androida i WP

To je poznato, zato sam i napomenuo da me više zanima osvrt na:

dostupne aplikacije i sitne iritantne stvari

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 18:33 (Hrvoje001).
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Prelazak i usporedba Androida i WP

Za aplikacije moći ćeš vrtiti iOS i Android aplikacije na WP.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prelazak i usporedba Androida i WP

whatsapp radi odlično, viber proradio tek predzadnjim updateom, mislim na kašnjenje dolaznih poruka i lagg pri razgovoru (bar meni - al neki nikad nisu imali problema, neki ih još imaju), FB Messenger - ok, ali sama facebook aplikacija je u qrcu, fali opcija u odnosu na andoridovu.

pod zadnje stanje sa aplikacijama i igrama popravilo se u odnosu na vrijeme pred godinu-dvije. ono kaj nema službeno, rješava zajednica, npr. instagram (još je u beti) postoji npr. 6tag koji je vrhunski klijent, ista stvar sa 9gag-om.

fali bankarskih aplikacija i to me smeta možda i najviše jer nema npr. za erste, ali ima mzaba

 

kaj se tiče mušica samog sustava - i nisam ih primjetio da bi me prcale iz dana u dan, to je u biti i najveći forte ovog sustava.

 

navigacija - imaš here (mape) i here drive (navigacija), mislim da je ovo ponajbolja besplatna navigacija, ljetos sam ih u više navrata koristio, sve 5.

chrome ne postoji na wp, ali ima uc browser, opera mini, surfy (jako dobar browser)...

ne znam za sinkronizaciju gmaila/google kalendara, ali sinkronizacija ms-ovih servisa je odlična, od onenotea pa do mailova, brojeva, kalendara itd.

 

iskreno, ja da sam sad na tvom mjestu, pričekao bi izlazak WP 10 (ili Win 10 mobile), pa da vidimo kako će raditi te "portane" aplikacije sa andorida raditi na WP-u.

 

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Prelazak i usporedba Androida i WP
Apachy kaže...

whatsapp radi odlično, viber proradio tek predzadnjim updateom, mislim na kašnjenje dolaznih poruka i lagg pri razgovoru (bar meni - al neki nikad nisu imali problema, neki ih još imaju), FB Messenger - ok, ali sama facebook aplikacija je u qrcu, fali opcija u odnosu na andoridovu.

pod zadnje stanje sa aplikacijama i igrama popravilo se u odnosu na vrijeme pred godinu-dvije. ono kaj nema službeno, rješava zajednica, npr. instagram (još je u beti) postoji npr. 6tag koji je vrhunski klijent, ista stvar sa 9gag-om.

fali bankarskih aplikacija i to me smeta možda i najviše jer nema npr. za erste, ali ima mzaba

 

kaj se tiče mušica samog sustava - i nisam ih primjetio da bi me prcale iz dana u dan, to je u biti i najveći forte ovog sustava.

 

navigacija - imaš here (mape) i here drive (navigacija), mislim da je ovo ponajbolja besplatna navigacija, ljetos sam ih u više navrata koristio, sve 5.

chrome ne postoji na wp, ali ima uc browser, opera mini, surfy (jako dobar browser)...

ne znam za sinkronizaciju gmaila/google kalendara, ali sinkronizacija ms-ovih servisa je odlična, od onenotea pa do mailova, brojeva, kalendara itd.

 

iskreno, ja da sam sad na tvom mjestu, pričekao bi izlazak WP 10 (ili Win 10 mobile), pa da vidimo kako će raditi te "portane" aplikacije sa andorida raditi na WP-u.

 

 Trenutno sam bez moba, tako da sutra moram nešto odabrati.Želio bih da to bude WP, ali brine me standardna nonšalancija Microsofta.Spomenuo si neke od sitnica koje život znače, a MS to godinama ne rješava.Recimo meni puno znači najobičnij search u kalendaru, a MS to još uvijek nema u Outlook.com-u!??? Upravo me takvi nedostaci zanimaju, pa bih bio zahvalan ako ih još netko može navesti.Plus već spomenuti sync browsera.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak i usporedba Androida i WP
Silwncer kaže...

Za aplikacije moći ćeš vrtiti iOS i Android aplikacije na WP.

 Android da, ali iOS aplikacije nećeš moći direkt već autori će morati napraviti konverziju aplikacije na Windows

 

no sve u svemu, ja uvijek dajem WP prednost, stabilniji, brži, nema virusa/malwera/bloatwarea, besplatna navigacija

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice