Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

poruka: 126
|
čitano: 101.507
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Shadyman kaže...

jel ovo radi samo na win 7 ili moze i na xp?

Ne može.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
ihush kaže...

-e jeste spameri... {#}

onda jš malo.

Korištenje RAMdisk je simpatična stvar, ali ima previše 'ali'. Jedan od važnijih za prosječnog korisnika je sama MBO i količina RAMa koji fizički može utrpati.

Za većinu je to 16GB. Cijena takvog sistema je neproporcionalna dobivenom, dok oni kojima to nije problem mogu uzeti radnu stanicu i/ili PCI disk ili SSDove u RAIDu itd..

Recimo HP-600 s 12x8GB=96GB recimo 30 za OS i 60 za disk... u takvim se konfiguracijama ne komentira brzina fpsovima iz quakea.

Realne granice koliko prosječni-jači korisnik ima RAMa je 4GB. RAMdisk u tim gabaritima je danas smješna stvar.

RAMdisk je nekad bio popularno rješenje, npr za scratch disk photoshopa (i tada na radnim stanicama, jer je malo tko imao 'višak RAMa'). Ali to je bilo u vrijeme MBa ne u vrijeme GBa.

Danas RAMdisk jednostavno 99% korisnika ni nezna da postoji (software), to govori o svrhi ili korisnosti u kontekstu prosječnog korisnika. Druga stvar, je windowsov cache/superfetch, koji to zapravo radi keširajući... to je ono 'trošenje' memorije o kojem svi gunđaju.

RAM disk (ili slična rješenja) su važna samo korisnicima koji rade s ogromnim količinama podataka, video materijalima i sl.

recimo, -97% forumaša nema stvarne potrebe za SSDom, osim želje.. za RAMdiskom još manje.

Hint: SSD je tehnički ista stvar, samo što radi preko IDE-ATA kontrolera.

 

Kao što je već m.b. rekao, svejedno dali se photoshop digne za sec ili dvije... ako radiš cijeli dan onda je važna brzina obrade, materijala, ne programa (da ne spomenem opet nebulozu o fps-ima..).

Tko se želi igrati malo tim stvarima, nek poveže RAMdisk i VHD ili koji drugi VM. Uz napomenu da većina RAMdisk-softwarea ima ograničenje na 2GB, potražite malo ... ima i bez tog ograničenja.

 

btw. @ fajt : nema smisla, ja sam mali Perica, imam 6 i pol godina, slijep i samo jednu ruku, pa bi svaka borba bila neravnopravna.

-pogotovo ukoliko pobjedim (jer nevidim neke argumente, ni izazov..)

 

Samo mi nije jasna umjerenost moderatora ... mada je to korjen istoznačnice? tj. zašto dozvoljava laprdanje u temi?

Evo jedna anegdota, znam lika koji je kupio SDD za BF3, i sada naravno prvi ucita... i svejedno mora cekat onaj 30 sekudni ili koliko timer da mu drugi uđu u igru pa da se match pokrene... tako da TOLIKO O TOME :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

ja mam 64-bit windows al mi pise  da mogu koristiti samo 2,36 gb rama..... a trebo bih 4?? sta se dogadja

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 19:38 (brki94).
14 godina
neaktivan
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Integrirana grafika?

Ako ne u msconfig-u treba provjeriti upotrebu memorije!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

nisam bas nesto upucen u ove stvari gde to da proverim?? kad udjem u msconfig ? pod karticom services?? kako da znam sta mi koliko trosi?

14 godina
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
brki94 kaže...

nisam bas nesto upucen u ove stvari gde to da proverim?? kad udjem u msconfig ? pod karticom services?? kako da znam sta mi koliko trosi?

Odi na start i napisi msconfig.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 10:02 (Fake_Alert).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice