[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

poruka: 21
|
čitano: 7.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Danas mi je stiglo navedeno kučište {#}

 

 

Posebno dizajnirano za gamere pličeg džepa {#}

 

Kučište je izrađeno od 0.8mm debelog SECC Čelika

Tvrdo,Robusno,Nesavitljivo..

 

Boja je mat crna..Plastika je  tvrda i robusna..Kučište nema oštrih bridova..Savršeno je taktički dizajnirano..

 

Dimenzije kučišta su 190 X 449 X 508 mm..Dakle bez problema stanu mrcine od hladnjaka tipa Mugen2..Prazno je teško oko 7kg...Unutra i izvana je kučište crne boje..

 

Evo što nudi:

 

Mjesta za 5 ventilatora

2x140/120mm na vrhu kučišta.

1x120mm na zadnjoj stranici.(Dolazi sa kučištem...23db/42CFM)

1x120m na bočnoj stranici sa Plexiglassom..(Također dolazi sa kučištem--23db/42CFM Led)

1x120mm naprijed.

 

Napajanje na dnu sa filterom za prašinu i mogučnost okretanja napajanja u dva položaja..

Toolfree sustav za umetanje 3,5" i 5.25" uređaja.

Kučište ima gumene nožice,Metalni kavez za diskove..

Adapter za do 2 2.5" uređaja(HDD,SSD)...

Kučište ima sustav provođenja kablova iza matične ploče,sustav je dobro napravljen osim što bi bilo bolje da ima malo više mjesta iza matične..

Na boku kučišta je plexiglass sa plavim led ventilatorom i mrežicom...

Kučište je skoro cjelo rupičastog dizajna sa filterima za prašinu..

Kučište ne vibrira i dosta je tiše u odnosu na mojeg starog Aopena ES 45F..

Na front panelu se nalaze 2xUSB 2.0,eSATA(što je rijetkost u tome cjenovnom rangu),Priključak za slušalice i mikrofon..Led trakica koja obasjava front panel te filteri za prašinu..

 

 

Testiranje

Testna konfa:

CPU:AMD PHENON X2 550BE @X4 B50 3.1GHZ
CPU COOLING:CORSAIR H50 
RAM:2X1GB KINGMAX
GPU:GIGABYTE HD6850 OC 
PSU:THERMALTAKE TR2 RX550W(W0134RE)
HDD:HITACHI 250GB
MBO:ASUS M4A785D-M PRO

 

 

 

Temperature(NZXT tvornički ventovi,Aopen 4x120mm)

 

Aopen ES-45F

Cpu

IDLE-39°C

Load-58°C

HDD

Idle-36°C

Load-38°C

GPU

Idle-42°C

Load-69°C

 

NZXT M59

 

Cpu

Idle-31°C

Load-43°C

HDD-Idle 21°C

Load 24°C

GPU

Idle-35°C

Load 53°C

 

Buka

 

Aopen ES-45F

 

2/5

 

NZXT M59

 

4.5/5

 

 

 

 

Pozitivno

 

Čvrst i nesavitljiv materijal

Puno mjesta u kučištu

Čak 5 mjesta za ventilatore

Plexiglas na bočnoj stranici

Kavez za diskove(stanu 5+2 diska)

Adapter za SSD-ove.

eSATA na front panelu

Iznutra i izvana obojanu u crno

Napajanje na dnu sa filterom za prašinu

Front panel i večina kučišta je u MESH dizajnu sa filterima za prašinu

U kučište stanu dugačke grafe tipa hd6950

Rupa za monitiranje velikih hladnjaka(Mugen2 etc.)

Na vrhu kučišta mjesto za Radijator od vodenog hlađenja 

I još stvarno puno toga

 

Negativno

8pinski EPS je teško/nemoguče provuči iza matične

Relativno malo prostora za provođenje kablova iza matične ploče

 

 

Slobodno komentirajte i ako sam nešto zaboravio nadopunite me {#}

 

 

 

Za početak slike sa interneta a navečer ili sutra stavljam svoje slike(dok uredim cable managment dokraja)

 

 

Review na Youtube.com koji mi je uvelike pomogao pri odabiru..

 

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 22:37 (RaZ0R9111).
Moj PC  
20 0 hvala 9
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Po meni je najbolji review od rodney-a :

 

 

Samo da ima vise prostora iza maticne za kablove bio bi super(mislim i ovako je super ali....)

 

 

I failed in some subjects in exam, but my friend passed in all. Now he is an engineer in Microsoft and I am the owner of Microsoft. Bill Gates
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
NexT_T1 kaže...

Po meni je najbolji review od rodney-a :

 

 

Samo da ima vise prostora iza maticne za kablove bio bi super(mislim i ovako je super ali....)

 

 

Meni je od ovoga debeljka dosta dobar..P.S Nesviđa mi se naglasak od rodneya {#}

 

Inače s kučištem sam oduševljen!!!

Dakle prostrano..Kvalitetno..Još uvjek dotjeravam unutrašnjost..A i Nokia C7 mi se puni pa nemam čime naslikati..No nadam se da budem večeras..Ako ko ima što za dodati na review neka slobodno napiše ovdje,ili u PP  {#}

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
RaZ0R9111 kaže...

Za 549kn kolko košta najjeftiniji na nabava.net nečete nači bolje kučište..

Znaš u hrvatskom jeziku postoji i slovo ć.

 

Inače pohvale za review {#}

R.I.P. EnlightenedPh oenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Nick,hvala na ispravci,pravopis mi baš i nejde :)

Evo nešto slika..Isprićavam se na prašini no nemam ju čime oćistit(kompresor i pumpa su strgani)

 

Uživajte u slikama i reviewu {#}

 

 

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
RaZ0R9111 kaže...

Nick,hvala na ispravci,pravopis mi baš i nejde :)

Evo nešto slika..Isprićavam se na prašini no nemam ju čime oćistit(kompresor i pumpa su strgani)

 

Uživajte u slikama i reviewu {#}

 

 

Evo jedan savjet, nemoj koristiti blic, ovako će najljepše kućište izgledati ružno. Čekaj dan, i slikaj negdje gdje nema direktong sunca ali ima dovoljno svijetla.

 

Inače super kućište za cijenu, samo ako vam nije prekičasto :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
Jakovp kaže...
RaZ0R9111 kaže...

Nick,hvala na ispravci,pravopis mi baš i nejde :)

Evo nešto slika..Isprićavam se na prašini no nemam ju čime oćistit(kompresor i pumpa su strgani)

 

Uživajte u slikama i reviewu {#}

 

 

Evo jedan savjet, nemoj koristiti blic, ovako će najljepše kućište izgledati ružno. Čekaj dan, i slikaj negdje gdje nema direktong sunca ali ima dovoljno svijetla.

 

Inače super kućište za cijenu, samo ako vam nije prekičasto :)

Hvala ti za savjet,sutra se selim u drugu sobu,sa puno više svjetla..Pa budem naslikao detaljno {#}

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
15 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Dosta dobro kuciste ,svidja mi se crna unutrasnjost,kvaliteta izrade,ladice za diskove ,no medjutim nije na razini jednog Cooler Mastera ili Thermaltake-a,sve u svemu za te novce strava.....good job

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
Yellow man kaže...

Dosta dobro kuciste ,svidja mi se crna unutrasnjost,kvaliteta izrade,ladice za diskove ,no medjutim nije na razini jednog Cooler Mastera ili Thermaltake-a,sve u svemu za te novce strava.....good job

Podebljano bode u oći {#}

Svi znamo da thermaltake baš i nema najkvalitetniji materijal za izradu kučišta..A kao što sam sam rekao do 550kn,teško da ima bolje novo kućište...Za Coolermaster CM690 se treba još do 200kn dodati,za taj novac se kupe kvalitetni ventilatori za M59....A thermaltake u tom cjenovnom rangu ima Dokkera,V4 i V3...Meni niti jedno privlačno ili zanimljivo kučište...Vrlo malo kučišta u tom cijenovnom rangu ima filtere za prašinu,crnu unutrašnjost,plexi,eSATA,kavez za diskove....Po meni,naravno ako Vam se izgledom dopada,Best Buy {#}

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
Yellow man kaže...

Dosta dobro kuciste ,svidja mi se crna unutrasnjost,kvaliteta izrade,ladice za diskove ,no medjutim nije na razini jednog Cooler Mastera ili Thermaltake-a,sve u svemu za te novce strava.....good job

Pa ovaj nzxt podere sve thermaldrekove u tom cijenovnom rangu :]

 

I failed in some subjects in exam, but my friend passed in all. Now he is an engineer in Microsoft and I am the owner of Microsoft. Bill Gates
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
Lijepo, lijepo, sviđa mi se pleksiglas, danas je hardver toliko estetski privlačan da bi bilo šteta da ga se ne vidi, kao što je slučaj kod mene...
Gaming is Life!
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
RaZ0R9111 kaže...

Nick,hvala na ispravci,pravopis mi baš i nejde :)

Evo nešto slika..Ispričavam se na prašini no nemam ju čime očistit(kompresor i pumpa su strgani)

Ispravio sam te..

R.I.P. EnlightenedPh oenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Meni najprivlacnije kuciste ikad izgleda kao Batmobil {#} zato sam ga i kupio...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Hm,  samo jedno pitanje. Tebi je to kućište smanjilo 15 stupnjeva temparaturu i proca, harda i grafe?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
Skyburn kaže...

Hm,  samo jedno pitanje. Tebi je to kućište smanjilo 15 stupnjeva temparaturu i proca, harda i grafe?

Temperature GPU i Cpu mi je osjetno smanjilo..Dobar airflow..Ventilatori sa dobrim airflovom a i napajanje na dnu mi je pomogo u tim temperaturama..:)

Ako te bilo što još zanima pitaj..A kučište je svakako za novac kolko dođe Best Buy {#}

 

 

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
15 godina
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Imam navedeno kućište, dopadljivog je dizajna, što se tiče cijene OK kvaliteta. Jedina zamjerka je da su pozadinsku rupu za provođenje kabla za napajanje procesora trebali napraviti više gore, a ovako je vrlo usko i ne mogu provući jer smeta matična ploča.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
boxer kaže...

Imam navedeno kućište, dopadljivog je dizajna, što se tiče cijene OK kvaliteta. Jedina zamjerka je da su pozadinsku rupu za provođenje kabla za napajanje procesora trebali napraviti više gore, a ovako je vrlo usko i ne mogu provući jer smeta matična ploča.

Ja sam uspio napravit vrlo dobar cable managment..Meni su rupe taman..Ko da sam ih po mjeri rezao ;)..

 

Kako riješavaš prašinu?.

Dosta se skupi.{#}

Steve Jobs..Hvala ti!!...Bez tebe nebi imali ono što sad imamo...
15 godina
offline
Re: [Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111
RaZ0R9111 kaže...
boxer kaže...

Imam navedeno kućište, dopadljivog je dizajna, što se tiče cijene OK kvaliteta. Jedina zamjerka je da su pozadinsku rupu za provođenje kabla za napajanje procesora trebali napraviti više gore, a ovako je vrlo usko i ne mogu provući jer smeta matična ploča.

Ja sam uspio napravit vrlo dobar cable managment..Meni su rupe taman..Ko da sam ih po mjeri rezao ;)..

 

Kako riješavaš prašinu?.

Dosta se skupi.{#}

Aj' baci koji SS da vidim kako si razvukao kablove.

Što se tiče čišćenja otprilike 2 puta godišnje kompresorom ispušem kućište, skinem ventilatore i obrišem krpicom, a četkicom tvrdokornije naslage na hladnjaku.

Evo kako to izgleda kod mene.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Bas ga gledam nije lose zgodno izgleda ali i dalje mi nekako to sve iznutra izgleda skuceno,i dalje ostajem pri tome da se kuciste kako je netko vec naveo kupi posteno a ja dodajem ogromno i prostrano,makar to

zahtjevalo stednju i tjedne,mjesece,ne kupuje se to cesto...jel kakve sve ploce ogromne izlaze od gigabyte,te da ne pricam jaci procesori gladni hladenja(veci hladnjak), postat ce sve manje mjesta,te kod iduce promjene konfiguracije

ce se morat razmisljat o novom kucistu, ja sam se isto izmedu njega dvoumio i cm 690 ali sam ipak uzo haf x nvidia nakon 2 mjeseca vise stednje,ne zato sto je ljepse vec sto je daleko prostranije iznutra,samo je to bila stavka kod kupnje

ljude najcesce "uzme" marketinska fora nakiceno je i ljepo,ne velim da je lose,ali za sta je u biti zaduzeno kuciste da su komponente hladne ili da je ugodno oku,

moja standardna atx sabertooth x58 ploca ima mjere da preciziram 30.5 cm x 24.4 cm, a izgleda ko smrkalj unutra,mjesta cudo jos jednu metnem da rade u mother-sli-u {#}

a najbitnije ako nesto radim s rukama unutra nece mi ventilator kratit nokte jel ima puno mjesta za manevriranje

 

najpametnija kupnja je od covjeka koji prodaje cosmosa za 150kn skuplji od tog nzxt evo linka:

 

http://www.njuskalo.hr/kucista/coolermaster-cosmos-rc-1000-oglas-3178511

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Kraj 2013-te je, štoviše 2014 samo što nije počela, od 2011 se pojavilo još hrpa novih kućišta, a ja sam ponosni vlasnik ovog kućišta, i prezadovoljan sam i dan danas.

Airflow odličan, kvalitet izrade odličan, cable managment odličan, izgled odličan, ladice za diskove. Sve u svemu, nemam zamjerke.
Dali bih ga mijenjao za drugo kućište? Teško, priraslo je srcu. {#}



Znam da budim jako staru temu, ali moderatorii, nadam se da ćete imati razumijevanja.

I don't care that they stole my idea . . I care that they don't have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2013 23:41 (xZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review]NZXT M59 Pure Black By RaZ0R9111

Nakon 2godine vjernog druženja rastavljam se od NZXT-a

 

Razlog je FRACTAL DEFINE R4 Titanium {#}

 

Prošla me gamerska faza s ludim LED-icama.

 

No za NZXT još uvijek mogu reći da je kučište super i da je kod mene bilo dom mnoštvo komponenti.

 

 

voltaža a.k.a. napon, amperaža a.k.a. struja, omaža a.k.a. otpor, vataža a.k.a. snaga, hercaža a.k.a. frekvencija, (mega, giga)bajtaža a.k.a. kapacitet memorije, kelvinaža a.k.a. temperatura
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice