Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
RTX3060Ti trosi 200w u gamingu

 Jeste, moj bed. Ide cak i na 220W ako se OC-a.

Ali i dalje 550-600W sasvim dovoljno.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
forumaš kaže...

Svejedno 550W napajanje se dosađuje sa RTX 3060 Ti/ i7 10700 max power limit sve jezgre na 4.6 hgza u max gamingu, npr. upljen RT u openworld igrama sa puno NPC-va. Grafa OC 100 mhz jezgra/1000 mhz memorija.

 

Nisam ja ni rekao da nije dovoljno, samo da RTX3060Ti vuče oko 200w u gamingu.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisam ja ni napisao da si ti to rekao.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eto onda smo napisali već tri-četiri posta a nismo ništa rekli 

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije trebalo ništa dodavati na preporukuku kolege acmilan2 . U kontekstu napajanja od 550 w nebotno je da li grafa troši 170W ili 200W.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Odgovor nije bio ni vezan za snagu napajanja nego za potrošnju grafe, čisto ispravak netočnog navoda. 

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Relativno netočan navod jer undervoltana toši tih 170 w, ovisno od primjerka.

 

 

 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

OK hvala svima na odgovoru . Ja sam mislio na 750 vati iz razloga što je ubrzo nakon ovog napajanja na redu procesor i of course matična ploča jer ne ide jedno bez drugog.

Ako ubuduće, a upgrade - ati ću grafičku karticu jer sam na povremeno gamingu pa da je to okvirno 650 - 750  napajanje.

Koje su marke uz Chieftek još pouzdane, mislim na modele? 

play hard :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 16:43 (Xtr Zodiac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Xtr Zodiac

 

Koji je budžet za napajanje i koji rang CPU / GPU planiraš u budućnosti?

 

Chieftec je u pravilu budžet marka pa nisu nužno svi njihovi modeli za preporuku, ali taj Powerplay model trenutno ima dobru cijenu pa za nešto bolje od njega trenutno treba ići preko 100 €. Bilo je u zadnjih godinu dana i nekih modela koji su bili bolji, a u rangu 70-90 € (pr. Thermaltake GF2 650 W, NZXT C650 Gold, Thermaltake Grand RGB 650 W, TX650M, Antec EA650G), ali trenutno je to sve iznad 100 €.

 

Postoji i jedna malo riskantnija opcija napajanja, Blitzwolf GP1 750 W - cca. 60 €. Riskantnija u smislu što ima samo 18 mjeseci jamstva, što je malo veća gnjavaža s reklamacijom u odnosu na trgovinu kod nas i što napajanje nije renomirane marke. Recenzije i osvrt možeš potražiti ovdje, a iako mislim da ne bi trebalo biti s njim problema jer Cooler Master i Cougar daju 10 god. jamstva na napajanja sa sličnom platformom istog proizvođača (XHY), opet treba uzeti u obzir sve ono što sam naveo.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Odabrao sam Fractal Ion Gold 650 W. 

80 plus. 7 godina jamstva. Nadam se samo dobrom. 

play hard :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Xtr Zodiac

 

Trenutno kao best buy bi mogao biti Chieftec PowerPlay 550 W / 650 W (od 60 € / 70 €). Za razliku od preporučenog B12 Seasonic-a (koji nije pravi Seasonic, tj. platformu radi kineski Helly Technologies), ovo je Gold napajanje sa solidnom platformom od CWT-a. Jamstvo je kraće, ali unutra su kvalitetnije komponente, tj. od onih koje bi mogle prve posustati, ventilator je s kugličnim ležajem (vs obični kod Seasonic-a) i kondenzatori su svi japanski (vs mix kineskih nižeg ranga). Isto tako bi Chieftec mogao biti tiši s obzirom na blaži profil ventilatora i trebao bi imati i fanless mod.

 

Za usporedbu:

Seasonic

Chieftec

Definitivno je debeli bestbuy, ako gledaš sitne detalje i da za 450kn keš love u Hrvaškoj niti blizu nema konkurencije.

 

Baš se pitam, zakaj kod nas u Hrvatskoj samo domače Računalo.hr nudi Chieftec PowerPlay "Gold" seriju napajanja, a svi ostalo domači dučančeki šipak.

 

https://www.racunala.hr/atx-napajanja-147/147/?manuf=101

 

https://www.chieftec.eu/products-detail/182/PowerPlay_Gold_SERIES

 

Znaš kak se kaže, dajmo im da vide i čitaju barem engleski ak to nekoga detaljnije zanima.

 

https://www-ixbt-com.translate.goog/supply/chieftronic-powerplay-550w-review.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/chieftronic_powerplay_550w/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://www-tweakpc-de.translate.goog/hardware/tests/netzteile/chieftec_chieftronic_powerplay_650/s10.php?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/chieftronic_powerplay_750w/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

 

 

Mislim da če Čuftek Crvendač biti moje novo napajanje. Stari Seasonic iz 2008 godine još radi(tri godine garancije), i eto i dalje je živahan ili odbija krepat.Več je postalo apsurdno, ali je ipak očekivano s obzirom da napajanje nikad nije prebacilo 50% opterečenja na 12V.Ovaj moj današnji komp(HTPC), pa on jede struje ispod 120W i to cijeli komp fučkaj ga sad.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=623&jumpto=5476831&sort=asc&view=flat

 

Vračam se na Čuftek Gold, eto kak ja njega vidim plusevi i minusi kojih eto ipak ima.

 

Plus

 

- instalirani su kvalitetni Japanski kapsiči, ista priča kao i moje Seasonic napajanje iz 2008 godine

 

- potpuno modularno

 

- robustan i izdržljiv 14cm ventilator

 

- hlađenje/ventilator nije bučan u standardnom načinu rada

 

- može raditi sa potpuno pasivnim hlađenjem=ventilator spava, ogromna prednost za današnji HTPC komp(bez grafičke kartice, dakle samo iGPU) ili komp niske potrošnje=do 140W ventilator se ne vrti

 

 

 

Minus

 

- crvenim nakičen dizajn baš i nije za svačiji ukus, ali ako voliš i tražiš crevenim nakičen dizajn onda je to pogodak u sridu

 

- dimenzije 16cm x 14cm, ili malo je duže od onih standardnih ili kompaktnih ATX napajanja ili dimenzija 14 x 15cm

 

- možda bude nekome zasmetalo, naljepnica tehnikalija je na gornjoj strani, dakle nije na boku kučišta=ako je napajanje instalirano u kučištu gore ne vidiš izlistane tehnikalije

 

- "samo tri godine garancije", ako je to nekome presudno kod izbora napajanja

 

 

Mene zanima samo 550W model, ali da za 450kn/66eura keš love u Hrvatskoj ovo napajanje nema nikakve konkurencije.Napomena, ja sam svoj stari Seasonic 430W kupljen 2008 godine platil 440kn.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 16:03 (rambox).
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, ugl vec 10 godina imam Corsair VX450W napajanje, ugl peri deri nikakvih problema i nakon kupovine nove grsficke (RXT2060) ustanovim da mi fali 8 pin prikljucak, napajanje ima samo 6 pinski. Jel jedina opcija novo napajanje? Ako je neka preporuka Ryzen 5 3600 + 2060.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Biraj iz plejade ovih od oko 500W . Sva ta napajanja su ti i više nego dovoljna, pa onda samo malo listaj stranice ovdje u grupi i nađi si koje ti paše po cijeni ili dostupnosti. A kako ti je to napajanje staro već 10 godina, svakako bih rekao da obavezno mijenjaš, bez obzira što još nije krepalo, bolje da to sam preduhitriš.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Samo da ti napomenem za napajanje. Ja sam imao priliku pržiti RTX 2060 na no name napajanju 400 w oko 3 mjeseca. Dok nisam mijenjao za jaču grafičku karticu RTX 3060 Ti koju sam koristio i za gaming. Sve dok nisam igrao Crysis Remastered sa novom 3060 Ti Gainward Ghost 8 GB. Of course da sam na 2K rezoluciji mogao pokrenuti igru i vrtio ju. Sve dok nisam probao maxed out Crysis Remastered ili grafici Can It Run Crysis detalje. Šta da ti dalje kažem da sam ja cijelo vrijeme mislio da je to 500 watts kako mi je rekao tip od kojega sam kupio kompjuter. Znači napajanje je bilo unutar kućišta zatvoreno sa 3 strane i nisam mogao vidjeti koliko je točno snage i jer sam vjerovao da je to 500 watts. Sve dok ga nisu u servisu izvadili iz kućišta i javili da je to 400 w no name. Can It Run Crysis? Na kraju je ipak previše za grafičku karticu koja je RTX 3060 Ti. Oprosti na kraju na malo dužem postu. Ipak oprez.  Sada sam kupio novi Fractal Ion Gold 650 W 80 plus. Sva sreća pa da je samo staro napajanje otišlo dok je ostatak kompjutera ok

play hard :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 15:09 (Xtr Zodiac).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Recenzija nove Seasonic Vertex ATX3.0 serije (1000 W Gold). Dodatne slike, tj. dolje spomenuti PCB.

 

Za malo bolji osvrt bi trebalo pričekati Techpowerup/Tomshardware recenzije, ali ovako na prvu mi se ističu dvije promjene u odnosu na Focus/Prime Gold seriju.

Izgleda da su se odlučili na blaži profil ventilatora na visokim opterećenjima (cca. 1000-1100 rpm-a), što je suprotno dosadašnjoj praksi (cca. 1700-2000 rpm-a). I drugo je što će vjerojatno dobiti najbolju ocjenu lemljenja na poleđini PCB-a, a razlog je što nemaju niti jedan el. sklop na toj stranici. To sam dosad vidio samo na nekim jeftinim napajanjima 200-400 kn, npr. budžet platformi CWT-a (npr. Antec VP500PC), ali naravno to nije ni blizu kvaliteti i topologiji ovog Seasonic-a. Pretp. da su time dobili protok zraka kroz te komponente (bolje hlađenje?), a i potencijalno manje zagrijavanje kućišta napajanja (prije su tranzistori i određeni upravljački sklopovi bili hlađeni preko kućišta napajanja s termalnim pad-ovima), a time možda korisnici profitiraju s manje topline unutar kućišta PC-a. Posebno kod onih gdje napajanje nije u "tunelu", već je izloženo u kućištu.

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Recenzija nove Seasonic Vertex ATX3.0 serije (1000 W Gold). Dodatne slike, tj. dolje spomenuti PCB.

 

Za malo bolji osvrt bi trebalo pričekati Techpowerup/Tomshardware recenzije, ali ovako na prvu mi se ističu dvije promjene u odnosu na Focus/Prime Gold seriju.

Izgleda da su se odlučili na blaži profil ventilatora na visokim opterećenjima (cca. 1000-1100 rpm-a), što je suprotno dosadašnjoj praksi (cca. 1700-2000 rpm-a). I drugo je što će vjerojatno dobiti najbolju ocjenu lemljenja na poleđini PCB-a, a razlog je što nemaju niti jedan el. sklop na toj stranici. To sam dosad vidio samo na nekim jeftinim napajanjima 200-400 kn, npr. budžet platformi CWT-a (npr. Antec VP500PC), ali naravno to nije ni blizu kvaliteti i topologiji ovog Seasonic-a. Pretp. da su time dobili protok zraka kroz te komponente (bolje hlađenje?), a i potencijalno manje zagrijavanje kućišta napajanja (prije su tranzistori i određeni upravljački sklopovi bili hlađeni preko kućišta napajanja s termalnim pad-ovima), a time možda korisnici profitiraju s manje topline unutar kućišta PC-a. Posebno kod onih gdje napajanje nije u "tunelu", već je izloženo u kućištu.

Meni se čini da Koreanci nisu baš impresionirani, s obzirom na šturi zaključak ništa posebno osim novih ATX 3.0 tričarija itd.

 

https://www-coolenjoy-net.translate.goog/bbs/review/1048875?p=9&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

Seasonic nije onaj stari, ili nekad davno kad su njihova jeftina ili jeftinija napajanja fakat i bili njihov vrlo dobar proizvod.Danas imaš kaj imaš, osiromašeno Seasonic napajanje za 500-600kn a proizvođač je tam neka druga firma+Seasonic naljepnica.

 

Jedno staro Seasonic napajanje, sa kojim su baš svi bili vrlo impresionirani ili kao od hrastovine odvaljeno.Kolko če to napajanje potrajat, ako je kupljeno 2010 godine u odnosu na ovaj moj stari "Seasonic jeftikaner iz 2008 godine" koji nikako da krepa.

 

https://silentpcreview.com/seasonic-x-400-fanless-psu/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=724&jumpto=6588734&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, šteta što u jeftinijim serijama nisu baš njihove platforme s top kvalitetom komponenti, ali očito su ili krenuli putem većeg profita ili danas sa svojim dizajnom/proizvodnjom jednostavno ne mogu cijenom konkurirati u tom segmentu napajanja. Mislim da je ova Vertex serija dosta dobre kvalitete jer su i dalje unutra top proizvođači komponenti (Cree (diode), Infineon i Nexperia (tranzistori), japanski Rubycon, Nichicon, Chemi-con (kondenzatori)), a zaboravio sam u prošlom postu i napomenuti malo drugačije kablove (materijal daje dojam uzorka pletiva) za koje su u recenziji naveli kako su malo mekši od onih standardnih. Pitanje je i kakva će biti cijena jer sam vidio najave od preko 200 €, ali ATX 3.0 jesu uglavnom dosta skuplja od ATX 2.5x napajanja.

Jedino čime bi značajnije povećali letvicu u izvedbi platforme je da i u tu jeftiniju seriju uvedu "bridgeless" dizajn te napredniji digitalni PFC i/ili regulaciju napona, ali to im je trenutno vjerojatno rezervirano samo za najjaču TX seriju, tj. digitalno još nemaju ni u njoj. Uz to bi mogli još i ubaciti možda malo bolju liniju ventilatora (po uzoru na ostale proizvođače sa svojim brendom ventilatora) jer evo sad i imaju svoju MagFlow seriju (naziv nema veze s 'maglev' ležajem, unutra je FDB).

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Da, šteta što u jeftinijim serijama nisu baš njihove platforme s top kvalitetom komponenti, ali očito su ili krenuli putem većeg profita ili danas sa svojim dizajnom/proizvodnjom jednostavno ne mogu cijenom konkurirati u tom segmentu napajanja. Mislim da je ova Vertex serija dosta dobre kvalitete jer su i dalje unutra top proizvođači komponenti (Cree (diode), Infineon i Nexperia (tranzistori), japanski Rubycon, Nichicon, Chemi-con (kondenzatori)), a zaboravio sam u prošlom postu i napomenuti malo drugačije kablove (materijal daje dojam uzorka pletiva) za koje su u recenziji naveli kako su malo mekši od onih standardnih. Pitanje je i kakva će biti cijena jer sam vidio najave od preko 200 €, ali ATX 3.0 jesu uglavnom dosta skuplja od ATX 2.5x napajanja.

Jedino čime bi značajnije povećali letvicu u izvedbi platforme je da i u tu jeftiniju seriju uvedu "bridgeless" dizajn te napredniji digitalni PFC i/ili regulaciju napona, ali to im je trenutno vjerojatno rezervirano samo za najjaču TX seriju, tj. digitalno još nemaju ni u njoj. Uz to bi mogli još i ubaciti možda malo bolju liniju ventilatora (po uzoru na ostale proizvođače sa svojim brendom ventilatora) jer evo sad i imaju svoju MagFlow seriju (naziv nema veze s 'maglev' ležajem, unutra je FDB).

To je smješno za 550kn Seasonic B12 BC serija, sve nekakvi Kineski kapsiči ili ciljani model od 550W.Niti jedan barem Tajvanac Teapo 105C, koji je sasvim ok ako je jeftinije napajanje kompletno nakrcanom samo sa njima.

 

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/seasonic_b12_bc-550/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

Ako bi išli u detalje, eto kakva je razlika u korištenim kondenzatorima i u koju klasu spadaju.

 

https://www.tomshardware.com/reviews/power-supplies-101,4193-5.html

 

Seasonic BC12 BC 550W/650W

- Ltec glavni kondenzator, nekakva četvrta klasa ili rang kvalitete

- Asia-X i Cheng X kondenzatori, vjerojatno nekakvi Kinezi i da nema ih na listi a dalje ti si misli gdje to spada u koju klasu

Chieftronic PowerPlay serija

- japanski Nippon Chemi-Con i Nichicon kondenzatori, spadaju u prvu klasu kvalitete

 

Kak da se sad to usporedi sa ovim dole prvi link, čak i da nije modularno itd to je neusporedivo za 460kn keš love.Kad smo več kod Čufteka, kolko ja vidim čak i jeftinija Proton serija ima(svi su Teapo-ovi) komplet bolje kondenzatore od Seasonic B12BC serije.Taj Proton model je slabo dostupan kod nas, za cijenu od 370kn keš plačanje itd.

 

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/chieftronic_powerplay_550w/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/chieftec_proton_bdf-500s/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://www-ixbt-com.translate.goog/supply/chieftec-bdf-600s-review.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 16:43 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Izgleda da mi je crklo napajanje nema nikakvog signala kad se pali može neka preporuka shodno ovoj konfi pod moj pc

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasan kaže...

Izgleda da mi je crklo napajanje nema nikakvog signala kad se pali može neka preporuka shodno ovoj konfi pod moj pc

 tvoja poruka i onda na vrhu stranice su u ljubavi 

listaj malo 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ono su sve neka super cool napajanja meni treba neko osnovno do 500kn i da odgovara na ovo kuciste  PC se koristi samo za najosnovnije stvari surf i slušanje muzike :)

 

neko je ranije spomenuo ovo mada je i ovo skupo ali ako bi radila godinma nebi skrtario za 50tak eur

https://www.mikronis.hr/Proizvod/napajanje-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-80-gold-p-n-spc140-/2078

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasan kaže...

Ono su sve neka super cool napajanja meni treba neko osnovno do 500kn i da odgovara na ovo kuciste  PC se koristi samo za najosnovnije stvari surf i slušanje muzike :)

 zato sam ti rekao da listaš, na dvije zadnje stranice se spominje chieftek kao odlično napajanje za malo novaca - link

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Naručim ga onda..valjda ce kablovi odgovarati za ostale komponente 

Mislim na slici nema kablova koji idu iz napajanja u ostale komponente valjda se podrazumijeva da ih ima 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2023 10:51 (dasan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasan kaže...

Naručim ga onda..valjda ce kablovi odgovarati za ostale komponente 

Mislim na slici nema kablova koji idu iz napajanja u ostale komponente valjda se podrazumijeva da ih ima 

 kablovi su pakirani posebno uz napajanje u kutiji kad ga raspakiraš

na napajanju su označeni utori za cpu, pcie, sata itd., najprije vidiš koji ti kablovi trebaju, uključiš ih u napajanje i drugi kraj u komponente

ostatak kablova koji ti trenutno ne trebaju ostaviš u pakiranju  

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li je netko kupio to napajanje Chieftec PowerPlay 650W, 80+ Gold?
Pitam jer bi vjerojatno sutra naručio, a sumnjam da ima nešto bolje i tiše u tom rangu za 500kn. Po recenzijama odlično, minus jedino navode što ima jedan 4+4-pinski EPS konektor iako to nije neki presudan faktor te što recimo neka druga napajanja daju dužu garanciju (Chieftec 36 mjeseci naspram npr. Seasonic 650W G12 GC 650 i 60 mjeseci).

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To treba vidjeti sa ducanom jer chieftec navodi na web stranici 5 god. jamstvo..

https://www.chieftec.eu/products-detail/182/PowerPlay_Gold_SERIES/252/GPU-650FC

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
zato sam ti rekao da listaš, na dvije zadnje stranice se spominje chieftek kao odlično napajanje za malo novacalink

E da,još je sad i malo jeftiniji trenutno dodatnih 5% popusta ili za keš 430kn.

 

https://www.racunala.hr/napajanje-chieftec-powerplay-550w-80-gold/215183/product/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=724&jumpto=6588734&sort=asc&view=flat

 

Ja bum isto kupil 550W model, "a moj stari Seasonic koji nikako da krepa njega ču ipak morat zatuč sa čekičem".

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vecinu kablova sam spojio onaj 24 pin i odmah iznad njega 8 pin Iz napajanja u MoB 24 pin.. Onda sam spojio sata kablove iz napajanja u HDD.. Ostao mi je onaj molex ali on na ploči ima 4 pin a ja nemam kabel sa samo 4pina vec ovaj sa slike možda ovaj 2pin + 2pin ?

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasan kaže...

Vecinu kablova sam spojio onaj 24 pin i odmah iznad njega 8 pin Iz napajanja u MoB 24 pin.. Onda sam spojio sata kablove iz napajanja u HDD.. Ostao mi je onaj molex ali on na ploči ima 4 pin a ja nemam kabel sa samo 4pina vec ovaj sa slike možda ovaj 2pin + 2pin ?

 to na slici nije molex nego pcie kabel za grafičku, 6+2

 

ono što trebaš obavezno spojiti su

 

1. 24 pinski za matičnu (crveno na slici matične)

2. 8/4 pinski za cpu (plavo na slici), obavezno provjeri da ti na kabelu piše cpu

3. sata kablove za hdd

 

grafu, koliko vidim u moj pc nemaš, pa onda ove pcie kablove ostavi po strani dok ne nabaviš grafu

 

EDIT

stavio sam ti i slike kablova, prva je slika 24 pinski za matičnu, druga je eps kabel za cpu

taj kabel za cpu - lijevi konektor utakneš u napajanje, ovaj drugi dio gdje su dva 4pinska konektora, jedan od njih utakneš u matičnu (drugi je za matične koje imaju 8-pinski utor za cpu)

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2023 12:34 (picajzla0707).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Aha...ovaj lijevi kao da se može razdvojiti na njemu piše CPU

Sad njega samo do pola uštekati u matičnu?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice