Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.935
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R3nchi kaže...

Pitanje da li se uopce ispalti pokusavat rudarit s jendom gpu?

Gloedam 3070 pa bi razliku u nabrijanoj cjeni platio rudarenjem?? 

 https://www.nicehash.com/profitability-calculator/

LP
5 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ja sam jučer instalirao NiceHash i pokrenuo svoju RTX2060 da nešto radi dok ne igram. Ide ovo lagano, ali sigurno, već imam oko euro u walletu. Nije mi jasno samo zašto ovo nisam počeo prije godinu dana kad sam kupio ovu grafiku, debil najobičniji, mogao sam imat već neke bitcoine... 

 

S obzirom da je NiceHash ovako jednostavan i automatiziran, imate li koji savjet ili da samo sve pustim default i neka radi? 

 

CPU nema smisla upogonit, jer mi puno buči, troši struju, a ne daje baš neki rezultat, tako da je samo GPU upaljen da rudari.

 

Za sada bi samo skupljao, a nekad kasnije ću možda i trgovat.

 

P.S.

Trenutno je neko održavanje na NiceHashu, pa mi rudarenje raste i pada od 1.5 dolar po danu do 3.9 dolara po danu. Struja nije uračunata, nisam upisivao ništa.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 16:12 (Filox).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Filox kaže...

Ja sam jučer instalirao NiceHash i pokrenuo svoju RTX2060 da nešto radi dok ne igram. Ide ovo lagano, ali sigurno, već imam oko euro u walletu. Nije mi jasno samo zašto ovo nisam počeo prije godinu dana kad sam kupio ovu grafiku, debil najobičniji, mogao sam imat već neke bitcoine... 

 

S obzirom da je NiceHash ovako jednostavan i automatiziran, imate li koji savjet ili da samo sve pustim default i neka radi? 

 

CPU nema smisla upogonit, jer mi puno buči, troši struju, a ne daje baš neki rezultat, tako da je samo GPU upaljen da rudari.

 

Za sada bi samo skupljao, a nekad kasnije ću možda i trgovat.

 

P.S.

Trenutno je neko održavanje na NiceHashu, pa mi rudarenje raste i pada od 1.5 dolar po danu do 3.9 dolara po danu. Struja nije uračunata, nisam upisivao ništa.

 

Glavni savjet je, ako već nisi, za početak da instaliraš Msi Afterburner i staviš power na 65-70% i povećaš memory clock za nekih 400 Mhz. Smanjiti će ti se potrošnja a nećeš skoro ništa izgubiti na hashrate-u. Proguglaj još preciznije postavke za svoju karticu, ali generalno tako ide.

5 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
AFARON kaže...

 

Glavni savjet je, ako već nisi, za početak da instaliraš Msi Afterburner i staviš power na 65-70% i povećaš memory clock za nekih 400 Mhz. Smanjiti će ti se potrošnja a nećeš skoro ništa izgubiti na hashrate-u. Proguglaj još preciznije postavke za svoju karticu, ali generalno tako ide.

 Core clock -50, power na 72%, memory clock +700

 

Sa 27.8 MH/s je skočilo na 30.8 MH/s i efficiency se popravio za nekih 40, 50 kH/J. Ma šta god to bilo.   

 

Ono šta je super je to da grafika cijelo vrijeme radi na 100%, a temperatura je 44°C, fan na 35-40%. Niti se grije niti se čuje.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Može još jedno pitanje... Što ću s walletom? Trenutno se pare gomilaju na neki wallet koji mi je dodjeljen kad sam se registrirao na ovaj NiceHash. Hoću li ostavit tu, da se kupi ili je bolje otvorit negdi neki sigurniji wallet, ne znam kako to ide, gdje da držim sve ove miljune koje ću dobit?

 

Hvala.

 

P.S:

Još malo pa 4 Eura u walletu.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

ja sam osobno otvorio na coinbase.com wallet i pare si prebacim tamo...tocnije, sve to sto zaradis, zaradis u bitcoinu tako da ti ovisi i o njegovoj vrijednosti na trzistu...ako skoci, imat ces vise, ako padne imat ces manje :D

i s tim da kad prebacujes na drugi wallet prebacuje tiu BTC valuti a ne u eurima ili dolarima...tako da kad prebacis tamo, moras onda tu valutu prodat pa onda tek uplatit na svoj racun, ili jednostavno ostavit i skupljat

Moj PC  
2 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
spox kaže...

ja sam osobno otvorio na coinbase.com wallet i pare si prebacim tamo...tocnije, sve to sto zaradis, zaradis u bitcoinu tako da ti ovisi i o njegovoj vrijednosti na trzistu...ako skoci, imat ces vise, ako padne imat ces manje :D

i s tim da kad prebacujes na drugi wallet prebacuje tiu BTC valuti a ne u eurima ili dolarima...tako da kad prebacis tamo, moras onda tu valutu prodat pa onda tek uplatit na svoj racun, ili jednostavno ostavit i skupljat

 Super, vidim da na coinbase-u mogu rješavat neke glupe kvizove i učit o novim valutama, a oni mi zauzvrat daju nešto sitno tih valuta. To je baš simpatično, ima li još ovakvih stranica koje će mi poklonit razne valute za malo vremena na njihovoj stranici? Neka se skuplja svakavih valuta, nikad se ne zna koja će valuta sutra podivljat ko BTC...

Live long and prosper.
11 godina
online
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Filox kaže...

Trenutno se pare gomilaju na neki wallet...Još malo pa 4 Eura u walletu.

 

5 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
Filox kaže...

Trenutno se pare gomilaju na neki wallet...Još malo pa 4 Eura u walletu.

 

 

 

Šta se kesiš, jučer ujutro pokrenuo prvi put. Ja to gledam kao 4 Eura bez da sam prstom maknuo. Dobro aj, morao sam par puta pomaknut prst dok sam se registrirao. 4 po 4, vidit ćeš kako će se skupit.

 

Live long and prosper.
11 godina
online
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Filox kaže...

 

Šta se kesiš, jučer ujutro pokrenuo prvi put. Ja to gledam kao 4 Eura bez da sam prstom maknuo. Dobro aj, morao sam par puta pomaknut prst dok sam se registrirao. 4 po 4, vidit ćeš kako će se skupit.

 

 ma znam da se nakupi, samo mi je smiješno bilo ovo - gomila se, a ono četri eurića

 

inače, s tim nicehashom sam se zajebavao prije tri godine, majnao nekih mjesec i pol do dva, dok nije pukao prvi balon, zaradio negdje blizu pola eth, pola od toga pretvorio u neke sitne kojnove koji sad stoje na binance i nemrem ih izvuć jer naknada za prebacivanje košta više od njih, a nekih četvrtinu eth sam ostavio na jaxx walletu i oprostio se s tim kad je puknuo balon

sad to vrijedi blizu tri soma kuna s kojima ću džabalesku upgrejdat komp kad izađe rocket lake

 

još je bila zajebancije tu na forumu oko mojeg 'riga' u koji sam ubacio novu gtx 1070 u komp i stariju 1050ti u sklepanu drvenu kutiju sa ženinom čarapom za zaštitu od prašine 

12 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Sapphire Nitro 5700 XT. Provjereni prijedlozi za undervoltanje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

kod mene ovak : -cclock 1300 -cvddc 800 -mclock 1800 ... trenutno na 52 MH/s u Phoenix 5.5c piše 92W al znamo da je više realno ... moram zamijenit thermal pads na memoriji jer temp(memorije) ide do 106C pa mi smanjuje clock, GPU je na 55C ...trenutno fans na 70%

12 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ekipa, RTX 3070 ili RX 6800?

Finalno bi trebalo biti 6x jedna ili druga.

 

Mišljenja?

Po pogledu potrošnje, grijanja, majnanja... sve što je bitno.

 

Ili gledati nešto treće?

 

Komp bi se koristio i za gejmanje, a nadam se i za VR.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

A di ces kupit RTX 3070??

BTW isplativija je 3060ti ima skoro isti hash rate sa manjom potrosnjom od 3070!I naravno jeftinija je!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
volegradele kaže...

A di ces kupit RTX 3070??

BTW isplativija je 3060ti ima skoro isti hash rate sa manjom potrosnjom od 3070!I naravno jeftinija je!

Imam nekakvu ponudu za RX 6800 ili RTX 3070 po istoj cijeni.

 

Može i 3060Ti, ali gdje je nabaviti?

 

Kako naše trgovine gledaju na majnanje i garanciju? Gnjave li u slučaju da grafa crkne? Mogu li uopće ikako znati za što je korištena?

10 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ne može trgovina znat za što si koristio ak im sam ne kažeš.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ludilo danas na burzama i sa kriptovalutama, mislio sam da će BTC na 65k$, ali eto pad od 15% pa se sad opet oporavlja. Da vidimo hvata li zalet za napad na 60k$ ili će nazad na 45k$ kako neki pišu.

Musk izjavio da je BTC precijenjen, možda je opet utjecao na pad, kao što je prije na rast... očito mu je dosadno u životu. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Toliko o stabilnosti... munjoza se našmrče i trola po twiteru, a kojnovi skakuću ko marionete kad lutkar počne kihati
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
Toliko o stabilnosti... munjoza se našmrče i trola po twiteru, a kojnovi skakuću ko marionete kad lutkar počne kihati

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-22/bitcoin-pulls-back-from-record-as-prices-give-up-weekend-gains?srnd=premium-europe

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-22/elon-musk-s-bitcoin-tweet-hurts-tesla-s-own-bet-in-currency?srnd=cryptocurrencies

 

 

Koji lik.

 

Ripple legenda, sve pada samo XRP raste 10%.

 

Baš me zanima kupuje li Tesla sad BTC prije nego opet krene rast. 

 

3 godine
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ekipa isprike na malom offu al imam problem sa Coinbaseom.

Ne mogu povezati VISA debitnu karticu.. svaki savjet dobrodošao.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
marushin kaže...

Ekipa isprike na malom offu al imam problem sa Coinbaseom.

Ne mogu povezati VISA debitnu karticu.. svaki savjet dobrodošao.

 Ne bi htio ispasti glup,ali možda imaš problema jer pokušavaš povezati debitnu karticu umjesto kreditne.Meni se jednom dogodilo da mi nisu htjeli prihvatiti debitnu nego samo kreditnu,doduše samo jednom tako da nisam siguran da li je to ovdje slučaj,ali ja sam svoju danas povezao bez problema.

11 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Nego da još pitam,gledao sam kolika mi je Memory Junction temperatura i koliko vidim kreće se između 88C-90C sa ventilatorima na max.

Koliko dugo smijem rudariti bez prestanka s takvom temperaturom?

Kad vi rudarite da li držite PC upaljen 24/7 ili ga se povremeno treba isključiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Jurassic Park kaže...

Nego da još pitam,gledao sam kolika mi je Memory Junction temperatura i koliko vidim kreće se između 88C-90C sa ventilatorima na max.

Koliko dugo smijem rudariti bez prestanka s takvom temperaturom?

Kad vi rudarite da li držite PC upaljen 24/7 ili ga se povremeno treba isključiti?

 Ma smiješ držati 24/7 bez problema. Nije to strašna temp za memoriju. Gledam sad T Rex je odličan program za Nvidijine grafe. Koliko MH/S dobivaš sa tom svojom 3080? Trebao bi imati blizu 100. 

 

Btw ti o ostali gdje je najbolje napraviti etherium wallet? 

11 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Nasao staru R7 360 2gb sasvim slucajno dok sam pomicao ormar da usisem sobu,nije nesto al dobro dode... Sad sa dvije GPU "rudarim" 

Nije nesto,al radi vise manje konstantno pa valjda ce se nakupit.... Nije nesto,al radi vise manje konstantno pa valjda ce se nakupit....
Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Strumf123 kaže...

Nasao staru R7 360 2gb sasvim slucajno dok sam pomicao ormar da usisem sobu,nije nesto al dobro dode... Sad sa dvije GPU "rudarim" 

 Ufff, ta radeon 360 i CPU ti više struje troše, nego što daju rezultata. Mislim da ti to nije isplativo, osim ako nemaš besplatnu struju.

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Jurassic Park kaže...

Nego da još pitam,gledao sam kolika mi je Memory Junction temperatura i koliko vidim kreće se između 88C-90C sa ventilatorima na max.

Koliko dugo smijem rudariti bez prestanka s takvom temperaturom?

Kad vi rudarite da li držite PC upaljen 24/7 ili ga se povremeno treba isključiti?

 Nije to loša temperatura, ali pitanje je koliko će ti ventovi dugo izdržat na 100%. Moja 5700Xt mjesec dana radila 104-106(mem temp) uz 70% ventovi. Došli novi thermal padovi, zamjenio i još stavio vodeni block, sad je temp 72C dok rudari ETH a 74-76 dok rudari RAVEN.Sam GPU je na 50C i milina od tišine. Smanji te ventove pa vidi kolika je temp, ak ode do 110(mislim da tu počinje throttle) otvaraj grafu i mjenjaj thermal padove.

Sretno.

14 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Imam novi RIG sastavljen od 6x RX580 Gigabyte Gaming (rev 2.0) (Samsung memorija), matične Gigabyte Z390D, 8 GB RAM-a, 2x 750 W PSU, Pentium G5420.

 

Prema čitanjima ostalih korisnika grafička kartica sa Samsung memorijom trebala bi raditi najmanje 2200 MHz. Mogu staviti samo dvije kartice malo više od 2100 MHz, ako stavim druge kartice iznad 2100 MHz, miner se neće pokretati nakon reseta. Karttice daju oko 30,3MH/s.

 

Koristio sam ''One click timing patch'' u PolarisBiosEditor1.7.5 za promjenu BIOS-a i OverdriveNTool za overclocking. Nema errora u ''GPU Memory error''.

 

Na dosadašnjim minerima koje sam slagao uvijek su se pojavili errori kad sam pretjerao ili se miner smrznuo, nikad nije bilo da se zbog overclockinga ne želi upaliti nakon reseta

 

Zna li netko kako riješiti navedeni problem i dobiti više od kartica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Imam i ja pitanje, za korisnike Easyhasha...

 

U programu imam 7 nekih pluginova, koji su svi benchmarkani. Najbolji benchmark imaju Excavator Dagger-Hashimoto, Phoenix Dagger-Hashimoto i NBMiner Octopus. Ja to ništa nisam dirao, sve stoji po defaultu. Uvijek mi se samo 2 kopača pokreću, Excavator Dagger Hashimoto i NBMiner Octopus. Dagger Hashimoto mi uvijek piše da kopa s 30MH/s (+/-1) dok mi Octopus uvijek bude 36MH/s (+/-1).

 

Koliko su precizni ti brojevi i znači li ovo da bi morao ugasit sve osim NBMiner Octopus? Prijedlozi?

 

P.S.

Brojeve čitam iz prozora koji se otvori kad se određeni plugin pokrene.

 

EDIT:

Da sam sebi odgovorim. Nije sve u hashrate-u, program gleda što je najprofitabilnije trenutno, pa po tome pali/mijenja pluginove. Izgleda da može neki plugin imat veći hashrate, ali slabije isplate.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 12:40 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
BeLLicus kaže...
Jurassic Park kaže...

Nego da još pitam,gledao sam kolika mi je Memory Junction temperatura i koliko vidim kreće se između 88C-90C sa ventilatorima na max.

Koliko dugo smijem rudariti bez prestanka s takvom temperaturom?

Kad vi rudarite da li držite PC upaljen 24/7 ili ga se povremeno treba isključiti?

 Ma smiješ držati 24/7 bez problema. Nije to strašna temp za memoriju. Gledam sad T Rex je odličan program za Nvidijine grafe. Koliko MH/S dobivaš sa tom svojom 3080? Trebao bi imati blizu 100. 

 

Btw ti o ostali gdje je najbolje napraviti etherium wallet? 

 Dobivam oko 97Mh/s. +/- 3Mh/s

Meni su preporučili CoinBase za wallet pa sam se tamo registrirao.

Čini se dobar,ali će te tražiti dosta informacija poput sliku računa od režija i slično kao provjeru,ali sve u svemu izgleda OK.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 12:41 (Jurassic Park).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice