Rudarenje sa solarnom energijom

poruka: 6
|
čitano: 6.878
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Rudarenje sa solarnom energijom

Poštovanje,

 

pitanje vezano za ovo rudarenje. Ovi likovi koriste prirodni plin za termoelektranu

https://www.bug.hr/ekologija/rudarenje-bitcoina-pretvara-americko-jezero-u-vrucu-kupelj-22239,

e sad mene zanima ako bi se koristile solarne ploče,  koliko bi trebalo solarnih ploča za ovo jedno mininig računalo da pokrene??? 

Isplati li se to uopće? i jeli izvedivo?

nešto u ovom stilu :

 

Jel kod nas izvedivo?

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 10:57 (facata1).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje sa solarnom energijom
Kratak odgovor - izvedivo ali neisplativo.

Malo duži odgovor: Za osobnu potrošnju vlastita mini elektrana košta više kroz početni ulog i održavanje od struje na priključak.

Isplate se samo kada se priključak ne može dobiti ili je preskup.

Velike elektrane su uglavnom u vlasništvu država i posluju maksimalno efikasno da bi se građanstvu i industriji pružio čim povoljniji energent. Naravno između postoji par posrednika no na kraju kad se sve izračuna privatne elektrane imaju smisla jedino kada pružaju neovisnost, za sve drugo su neisplative.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 22:18 (Dojitza).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Rudarenje sa solarnom energijom

Napravi kalkulaciju koliko imaš sunčanih dana u prosjeku na lokaciji koliko bi te koštala ta sunčana elektrana mislim da imaš firme koje ti dostave ponudu..

Recimo da je cca 10 000 kn a vjerojatno je u stvarnosti  mnogo više sa instalacijom  dali ti se to isplati jer imaš za isplatit tu elektranu plus hardver za rudarenje od sunca koji ako nisi na Hvaru ili dalmatinskim otocima zimi isto zna ne bit po par dana a ovisno o veličini farme postoji šansa da ćeš cca 40% zimi rudarit opet preko mreže. Po meni ti se to ne isplati za rudarenje jer su troškovi preveliki... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rudarenje sa solarnom energijom

Ma zanima me to rudarenje pošto sam u planu uzet ovu 23 kw mini solarnu elektranu, ali pošto se čeka na te dozvole (kod nas u BIH) godinu ili dvije čak, u međuvremenu je iskoristit . 

Sunca u Hercegovini ima i više nego dovoljno.......;-)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje sa solarnom energijom
Uzmi to na sunce ako te brine ekologija, a inače ces više zaraditi ako jednostavno rudaris na priključak.
8 godina
offline
Re: Rudarenje sa solarnom energijom
Dojitza kaže...
Uzmi to na sunce ako te brine ekologija, a inače ces više zaraditi ako jednostavno rudaris na priključak.

 Ma kaj mu pričaš ...

 

Ja imam 8.5kW solarnih panela na krovu,majneri mi troše oko 7kW ...

 

Nisam spojen na HEP,da prodajem razliku struje njima,samim time kad nema struje,ne rade mi ni paneli ...

 

Ali da je razlika preko dana kad sat stoji,je, tako da ako ima solarne panele,još ako može ugurati baterije i prodati višak struje,kako mu se ne isplati ...

 

Ja svoju elektranu koja sad ima 3 godine,za godinu ću otplatiti sa svim karticama i opremom ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice