Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.226
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...

 Sta se ovo točno dogodilo prije deset ddana, pa je profitability praktički nestao? Jel to to, gotovo s majnanjem preko kartica, ovako za gušt?

merđan se dogodio, nema više eth za majnanje

ostalim kojnima je momentalno skočila težina i gotovo, piši kući propalo

okorjeli vjernici još čekaju spasenje u obliku nekog moses ili jesus coina, oni pametniji rasprodaju grafe dok još išta mogu dobiti za njih

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Filox kaže...

 Sta se ovo točno dogodilo prije deset ddana, pa je profitability praktički nestao? Jel to to, gotovo s majnanjem preko kartica, ovako za gušt?

merđan se dogodio, nema više eth za majnanje

ostalim kojnima je momentalno skočila težina i gotovo, piši kući propalo

okorjeli vjernici još čekaju spasenje u obliku nekog moses ili jesus coina, oni pametniji rasprodaju grafe dok još išta mogu dobiti za njih

 Neki novi coin ce isplivati ali definitivno nece uskoro. Ja ocekujem jedno godinu dana period dok se neki coin ne ustabilizuje i postane profitabilan za kopanje. 

Problem je sto je sada tesko uopce i predviditi koji ima najvece sanse. 

 

Dok se to ne desi svi koji planiraju kopati ce def biti u minusu ali ako se desi breakthrough coina koji kopas e onda si na konju 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
hummer0 kaže...

Konačno da je i rudarenje krepalo.

Prilika da se  grafičke kupe po dobroj cijeni. 

 Sta se ovo točno dogodilo prije deset ddana, pa je profitability praktički nestao? Jel to to, gotovo s majnanjem preko kartica, ovako za gušt?

 sad uzmeš kristalnu kuglu u ruke, vidiš koji coin će postati hit za godinu-dvije i rudariš ga do besvijesti. danas minus, sutra debeli plus.

lako je rudariti kad znaš da si u plusu, ali sad se razabiru pravi rudari od rudarčića. 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Filox kaže...

 Sta se ovo točno dogodilo prije deset ddana, pa je profitability praktički nestao? Jel to to, gotovo s majnanjem preko kartica, ovako za gušt?

merđan se dogodio, nema više eth za majnanje

ostalim kojnima je momentalno skočila težina i gotovo, piši kući propalo

okorjeli vjernici još čekaju spasenje u obliku nekog moses ili jesus coina, oni pametniji rasprodaju grafe dok još išta mogu dobiti za njih

 Ma šta ti znaš. Pravi rudari investiraju, prate rainbow chart, kupuju low, prodaju high. Za razliku od ovih koji prodaju low, a kupuju high jer ne prate rainbow chart.

 

Onaj tko zaradi je investitor, tko izgubi je rudarčić budala.

 

Vidi se iz avijona da nisi stručnjak za kriptovalute.

 

/s/ off.

 

Sad će nvidija izbacit posebne graficke kartice sa ugrađenim rainbow chartovima samo za prave, okorijele kriptaše investitore koji će šnjima moć majnat one prave kriptovalute.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ivan dragi kaže...

 Ma šta ti znaš. Pravi rudari investiraju, prate rainbow chart, kupuju low, prodaju high.

 True, lunc coin, buy low, sell high i nagurao do 4 miliona coina, zarada/profit 550 eura u 10 dana, not bad. Lud coin skroz. Not a financial advice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 18:59 (Cryogenic).
7 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Graficke kartice napokon ussless.

 

Ni RTX 4080 ne moze izmajnat profit 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
fromilid kaže...

Graficke kartice napokon ussless.

 

Ni RTX 4080 ne moze izmajnat profit 

 Zašto napokon? Čemu zloba?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
fromilid kaže...

Graficke kartice napokon ussless.

 

Ni RTX 4080 ne moze izmajnat profit 

Sve ovisi o izvoru struje. 

7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Napokon mogu ugasit komp, koji nije kupljen da rudari

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

NEXA coin trenutno je najisplativiji, novi projekt i možda što bude od toga. Ako tko želi neka upali rigove

ja majnam sa 10 ak grafičkih pa će mo vidjeti što će od toga biti

be Cool
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Prodaj te grafe dok ti još išta vrijede, vidiš da je kurbin pir završio...
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Prodaj te grafe dok ti još išta vrijede, vidiš da je kurbin pir završio...

 Tak su isto pričali 2018, pa sam tada kupio jos grafi. 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Tako je sad se kupuju shitcoini i jeftine grafe
be Cool
2 godine
online
Rudarenje - može li biti isplativo

ke ?

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...
picajzla0707 kaže...
Prodaj te grafe dok ti još išta vrijede, vidiš da je kurbin pir završio...

 Tak su isto pričali 2018, pa sam tada kupio jos grafi. 

 ha dobro, tko ne riskira - ne profitira, valjda

samo jedan primjer u tako kratkom vijeku trajanja kripta nije baš neki osigurač da će se ta 2018. ponoviti

dapače, kripto je u kratko vremena od tehnologije budućnosti postao pojam za prevaru, tak da je '2018' vrlo malo vjerojatna za ponoviti

iako, ljudskoj gluposti i pohlepi nema granmica...

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
njuskac kaže...
picajzla0707 kaže...
Prodaj te grafe dok ti još išta vrijede, vidiš da je kurbin pir završio...

 Tak su isto pričali 2018, pa sam tada kupio jos grafi. 

 ha dobro, tko ne riskira - ne profitira, valjda

samo jedan primjer u tako kratkom vijeku trajanja kripta nije baš neki osigurač da će se ta 2018. ponoviti

dapače, kripto je u kratko vremena od tehnologije budućnosti postao pojam za prevaru, tak da je '2018' vrlo malo vjerojatna za ponoviti

iako, ljudskoj gluposti i pohlepi nema granmica...

 To su isto rekli 2011 , 2015 i 2018 da je sve to prevara i nikad se nece ponoviti, btc je mrtav itd.. pa je dosao do 69k.. i svaki put kad cujem od frendova btc je mrtav to je znak da kupujem ko lud, a svaki put kad me frend pita kak da kupi kripto to je znak za izlazak.. i ama bas svaki put je isto. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Horned Reaer kaže...

NEXA coin trenutno je najisplativiji, novi projekt i možda što bude od toga. Ako tko želi neka upali rigove

ja majnam sa 10 ak grafičkih pa će mo vidjeti što će od toga biti

Kakvi su ti rezultati? Majnaš solo ili? Coin djeluje zanimljivo, ima provjerenu ekipu iza sebe, moram ga još malo proučiti. 

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kaspa je trenutno naisplativija i troši 3x manje struje i najmanje se zagrijava. npr jedna rtx 3080 ti na neoxi trosi oko 350w a na kaspi 140w.. rx 6600 xt na neoxi trosi 110w a na kaspi 40w. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Kaspa je trenutno naisplativija i troši 3x manje struje i najmanje se zagrijava. npr jedna rtx 3080 ti na neoxi trosi oko 350w a na kaspi 140w.. rx 6600 xt na neoxi trosi 110w a na kaspi 40w. 

 eh sad i tog trebam proučiti. 

Previše se nakotilo tih novčića, treba odvojiti žito od kukolja.

 

Nego jučer izmajnao prvi blok, nije puno, ali me baš raduje, prvi put da sam sam izmajnao blok. 10.000.000 novčića. 

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

A kako uopce unovcite te nove novcice, je li moguca zamjena za Ether ili BC ili se sad skupljaju pa ako kasnije bude moglo super, ako ne bacamo sve u vodu ??

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

A kako uopce unovcite te nove novcice, je li moguca zamjena za Ether ili BC ili se sad skupljaju pa ako kasnije bude moglo super, ako ne bacamo sve u vodu ??

 Prodas na mjenjačnici u usdt ili btc i šalješ dalje. Odi na coinmarketcap i tamo ti pise popis coinova i koje ih mjenjačnice podržavaju

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kaspa zarada 67 lipa dnevno na 6x 3070. . Ajd bar se miniranje pomaknulo od neisplativosti. Sranje je šta nije stabilna zarada, i trenutno je profit na kaspi u padajučoj fazi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 11:31 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav!

Može mala pomoć, zanima me sljedeće:

 

imam pristup besplatnoj električnoj energiji te me zanima koliko bih novaca trebao uložiti u neki rig da bi zarađivao bar oko 200 € mjesečno (znači čiste zarade jer nema troškova).

Također me zanima kako mogu složiti taj rig, odnosno da li da kupim neki već gotovi ili je bolje da ga sam slažem?

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2023 13:33 (Trle96).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

uz besplatnu energiju treba ti i poticaj, odnosno donacija za rig, a i onda bi bilo pitanje jel bi što zaradio

ostavi se ćoravog posla, vidiš da je kurbin pir završio

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
pitam za prijatelja. kako sad zive oni sto su zivili od mininga i pisali po nama koji radimo za druge?
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Imam frenda koji idalje odlicno zivi od svega toga mada je on vec uveliko presao na diskove i vrti one Chie. 

 

Lik poceo na vrijeme, debelo zaradio i idalje moze da se organizuje. Naravno nije kao prije ali nije ni da se zali i kuka. 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
pitam za prijatelja. kako sad zive oni sto su zivili od mininga i pisali po nama koji radimo za druge?

 Žive odlično, iznajmljujem stan, imam apartman na Rabu, još "malo" pa će sezona pa ću opet na Rab do cca 10'tog mjeseca, iznajmit ću i drugi stan u Zagrebu za vrijeme sezone, prodao na vrijeme rig dok su cijene kartica bile pristojne, ako opet kakva isplativost skoči lagano ubodem opet kartice, ali sad dosta jeftinije, napajanja i kučište spremno. Sad kad znaš kako živimo nadam se da će ti bit lakše dizat se ujutro na posao. Pozdravi gazdu i hvala što brineš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 22:14 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Da , Nexa coin raste sada ce ga izlistati na Mexc! Dobar je za majnati ne opterecuje graficke . Mislim da ima potencijal da naraste dosta dosta jer iza njega stoje tvorvi Bitcoin Casha!
be Cool
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2023 14:33 (Horned Reaer).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice