Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.415
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
danko99 kaže...

Pogledaj "Deconomy" novčiće,i stejkanje na ihostmn. (DASHD,PNY,SUV,BECN..itd)

Thank me later.

 

 

sve nešto tajnovito.  pa dajte podijelite s ekipom što, di, kuda i kako. nije da će vam propasti zarada ako se još tu nas desetak ubaci u igru.

 

svakako ću pogledati, ali odmah na prvu mogu reći da ako se ne radi o provjerenoj platformi koja barem odrađuje kyc i zadovoljava osnovnu regulativu ništa od toga. radim sa relativno velikim ciframa, a nemam previše slobodnog vremena tako da mi se ne igra sa budućim quadrigama, a nemam vremena stalno kontrolirati situaciju. zato mi je draže manji APY, ali provjerena platforma i manje zezancije.

 

quickr kaže...
mzopg kaže...
njuskac kaže...

Staking ust 19.50% godisnje.. usdt oko 10-12% , two 191%, light 109% itd... ima toga puno... 

Ok, samo treba i ovo znati:

 

 Pa nitko ti ne brani da stake-aš na više platformi. (Meni je Matic/polygon trenutno zalockan na 3 platforme, od minimalnih 10% apy do max 20% apy)

Plus kaj nemoram čekati da prvo otplatim početni ulog (oprema) nego krene kapati već sljedeći dan.

 

Vjerojatno pričam iz guzice, jer nikad nisam majnao. Ali stake-anje mi se čini puno manja zaje**cija pa čak i da je manja zarada. Netrebam potrošiti hrpu love na GPU, na struju, prostor u stanu/kući, itd....

Nije uopće pitanje što je manja za*ebancija, već što je manji rizik. Po pitanju gnjavaže sigurno je lakše i bezbolnije u 15min. otvoriti online acc, proći kyc, kupiti novčiće i stejkati. Međutim postoji puno veći rizik od rudarenja.

Ukratko ti sutra možeš ostati bez svega, a rudar ne može i tu je puno manja šteta za rudara. Uz to je i "APY" rudaru oko 100% (naravno to ovisi o puno faktora, od cijena GPU u trenu kupovine do cijene novčića kroz godinu).

 

Ne kažem da je stejkanje loše i da ga treba izbjegavati, ne, nikako, i sam stejkam dosta toga. Samo kažem da onaj tko se upusti u to mora biti svjestan većeg rizika.

 

Ja isto stejkam MATIC, pa znam stanje. Evo recimo na Biinance za dobiti 20% možeš stejkati do 200 novčića, a za više je APY 10%, tako da je realno APY 10%, a ovih 20% je samo marketing jer meni osobno tih 200 novčića ili 300$ ne znači previše. Naravno može se na više platformi stejkati, ali onda je to već posao, neka imaš 15 novčića i 3 platforme to je 45 kombinacija i stalno treba nešto brljati oko toga, jedan istekne nakon 30 dana, drugi nakon 60... uglavnom nešto za što ja nemam vremena, a tko ima njemu je to dobra opcija i može fino zaraditi.

 

Usput, danas je RobinHood izlistao Shibu, Matic i Solanu, pa očekujte solidan run. 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nema KYC.
To onda definitivno nije za tebe.

Ako imaš puno para za uložit 100-200K USD,stavi na Binance nek se stejka.

Od poznatijih novčića preporučil bi CAKE i BSW,vjerujem da če na sljedečem BTC bullrun-u ič u nebo.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
danko99 kaže...

Nema KYC.
To onda definitivno nije za tebe.

Ako imaš puno para za uložit 100-200K USD,stavi na Binance nek se stejka.

Od poznatijih novčića preporučil bi CAKE i BSW,vjerujem da če na sljedečem BTC bullrun-u ič u nebo.

 Ajd kad završiš, posudi kristalnu kuglu da i ja malo pogledam

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ima netko preporuku za neki staking za neke s manjim budžetom, a ne da moram u startu puknut par tisuća eura da bi se isplatilo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
FileFicho kaže...

Ima netko preporuku za neki staking za neke s manjim budžetom, a ne da moram u startu puknut par tisuća eura da bi se isplatilo?

Možeš ti stejkati koliko želiš, nije pravilo da moraš ubaciti par tisuća eura. E sad ako tražiš gdje možeš staviti 50$ i za tri mjeseca otići u mirovinu to će biti malo teže, ali može se naći 15-20% APY za stabilnije novčiće, npr. sad na binance imaš UST po 25% na 90 dana ili MATIC 22% na 21 dan. Ukoliko tražiš veći postotak imaš BSW po 143% na 90 dana ili 71% na 30 dana, naravno tu je i veći rizik što će te dočekati nakon isteka 30 ili 90 dana.

 

Osobno stejkam ono što bi i inače kupio bez obzira na APY i što sam spreman držati duže jer vjerujem u projekt i tada mi je stejking nagrada samo dodatni bonus.

 

https://www.binance.com/en/staking

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Odi na ihostmn.com
Klikni na masternode sharing.

Prvih 5 ponuđenih novčića su malo drugačije boje,oni su trenutno najisplativiji.

Preporučam ti DASHD trenutno ima ogroman ROI i PNY.Te opčenito "Deconomy" novčiće.

Možeš ih kupit na Graviex burzi.

Znači netrebaš imat cijeli masternode,nego samo udijo (share).Ako kupiš 100 novčića,dobit češ nagrade za 100 novčića.

Pogledaj chartove za novčiće koje misliš kupit,relativno su stabilni zadnjih godinu dana,solidan volume za nepoznate novčiće.

To što su duže vrijeme relativno stabilni,ne znači da "sutra" neče past za 50% ili više.

Rizik je velik,i nagrade su velike.

Zato,uloži samo toliko koliko si spreman izgubit.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ja bi samo napomenio da rudarenje s 1 6700xt je ko prcanje bez qu... Tezina je toolko osla gore da sve ispod 200mhs je plakanje a ne rudarenje .

ima ko ovakvu plocu mozda?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
danko99 kaže...

Odi na ihostmn.com
Klikni na masternode sharing.

Prvih 5 ponuđenih novčića su malo drugačije boje,oni su trenutno najisplativiji.

Preporučam ti DASHD trenutno ima ogroman ROI i PNY.Te opčenito "Deconomy" novčiće.

Možeš ih kupit na Graviex burzi.

Znači netrebaš imat cijeli masternode,nego samo udijo (share).Ako kupiš 100 novčića,dobit češ nagrade za 100 novčića.

Pogledaj chartove za novčiće koje misliš kupit,relativno su stabilni zadnjih godinu dana,solidan volume za nepoznate novčiće.

To što su duže vrijeme relativno stabilni,ne znači da "sutra" neče past za 50% ili više.

Rizik je velik,i nagrade su velike.

Zato,uloži samo toliko koliko si spreman izgubit.

Ima li negdje neki kalkulator za izračun koliko bi trebao dobiti nagrade za određeni broj coinova?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...
Ja bi samo napomenio da rudarenje s 1 6700xt je ko prcanje bez qu... Tezina je toolko osla gore da sve ispod 200mhs je plakanje a ne rudarenje .

ima ko ovakvu plocu mozda?

 Da AMD nemijenja bot zastitu svaki tjedan imao bi vec 12 komada. Iduci tjedan nadam se cu moci nesto kupiti. Interes za grafama je pao pa se lakse dolazi do njih trenutno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Neznam.Mislim da nema.

Obavezno prati novosti od novčića koje kupiš na diskordu.

To vrijedi za sav kripto.

Nikad neznaš kad bude neki swap ili bog zna kaj.

Znam puno slučajeva di su ljudi izgubili brdo para jer nisu pratili novosti o svojoj investiciji.

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jel netko zna zašto na hive-u pise duplo manja potrosnja nego sto je na wattmetru.. 1100 naspram 1750w? sve su amd kartice i na svima je sve podeseno, voltaza,core mem itd... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

dodaj ploču, cpu, ram, ventilatore... skupi se... a ni napajanje nema 100% efikasnost... mada mi je to povelika razlika

Meni je 1140w samo za kartice a 1400 mi pokazuje iz zida (ali imam dvije ploče)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2022 13:44 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

cpu je 40w , ssd 5w, ploca i ram ne mogu trosit 500w? ako majnam samo eth na hivu pise 800 ,a na zidu 1250, ako majnam eth ton onda na hivu je 1100 a na zidu 1750w.. previsoka je to potrosnja.. npr jedna rx 6600 bi trebala trosit oko 60w a meni trosi 130w.. smanjio sam core, voltazu sve sto treba.. to nema smisla.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Cudno meni trosi rx6700xt iz zida 120w kad odbijem ostatak

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

meni rx 6700 trosi na hive 98w  na eth.. ali u zidu je 50% vise znaci 150w.. na eth-ton je 130w na hivu i 200w na zidu.. i koje god postavke stavio na svih 9 grafičkih potrosnja je uvijek slična.. iste postavke imaju eth i eth-ton a razlika je 50% u potrosnji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zato sto AMD kartice vam pokazuju samo potrosnju samo grafickog procesora, a ne racunaju u tu racunicu potrosnju memorije, ventilatora i ostatka dijela same kartice i tu vam se nabere ta razlika. 

Nvidia kartice pokazuju tacnije i malo odstupaju ali sa AMD karticama je drugacija situacija. Ako vam pise da trosi 90w znaci da sam cip kartice trosi toliko i slobodno dojte jos barem 50% na tu kolicinu. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Konacno dosao i lhr 100% unlock... rtx 3080 ti 122 mhs .. 3070 ti 82mhs.. 3060 48mhs 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Konacno dosao i lhr 100% unlock... rtx 3080 ti 122 mhs .. 3070 ti 82mhs.. 3060 48mhs 

 koji miner?

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
njuskac kaže...

Konacno dosao i lhr 100% unlock... rtx 3080 ti 122 mhs .. 3070 ti 82mhs.. 3060 48mhs 

 koji miner?

 I nicehash i nbminer.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
mzopg kaže...
njuskac kaže...

Konacno dosao i lhr 100% unlock... rtx 3080 ti 122 mhs .. 3070 ti 82mhs.. 3060 48mhs 

 koji miner?

 I nicehash i nbminer.

ja sam na t-rexu, valjda će i tamo brzo stići 100% unlock, trenutno je na 80%.

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

jel su mineri konacno na aparatima? mozemo li uskoro ocekivati hrpu grafickih na second hand trzistu? nadam se da da, jer koliko vidim ode sve u kriptu u kurac

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

To je to, ja sam svoje graficke danas prodao 50 Eura po komadu, da makar nesto usicarim prije totalnog kolapsa. 

 
6 0 hvala 2
2 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Koje grafe?  50 eura neka 1060?

O slučaju Kapulica je kazao. - Onaj tko razmišlja između Hajduka i Gorice i treba otići u Goricu.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Buraz, čovjek trola. Kkavih 50 eura hahahah

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
eo i ja svoje dao 100e po komadu.. 2x 3070 fhr i 3060ti fhr
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ekipa kako da kupim ovaj coin? https://www.coinbase.com/price/hashmasks

 

probao sam preko coinbase walleta, trust walleta, binance i coinbase ne podrzavaju

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
3 godine
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

mislim da nije to to

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

mislim da je napokon byebye rudarenje, gasim komp

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Di je onaj kralj sto je prije 1g piso po vama bugovcima i nazivo vas idiotima jel radite za druge i imate sefa,a niste pametni i lijepi ko on da zivite od mininga?? jel ziv?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice