Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.835
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
picajzla0707 kaže...
I nije samo pitanje što će biti sa eth u srpnju, nego je prvo pitanje kad će puknut balon. Prije tri godine ništa se nije mijenjalo kod eth i samo odjednom je sve ošlo u materinu, cijene su drastično pale, a oni koji su čuvali izmajnani eth odjednom nisu imali skoro nikakvu vrijednost.
Tko kaže da se isto ili još veći pad neće dogoditi i sad - pljuneš 30k kuna za grafe, majnaš, hodlaš i nakon par mjeseci sve ode u materinu. Što ti ostane - preskupo plaćene grafe koje nemereš nit prodat jer će prodavat svi za siću, i zaliha eth koji vrijede siću.
To je rizik koji svatko sam treba odvagnuti, jer nitko od ovih 'samouvjerenih', koji pričaju kak je kripto tu da ostane, neće reći - čuj stari krivo sam te savjetovao, i dati ti ono što popušiš. I prije tri godine se pričalo isto, kripto mesije su prognozirale milijune... i onda su začkomili na tri godine.
Da se razumijemo, tko je uletio na vrijeme taj je zaradio, ali tko je zakasnio - taj je popušio osim ako nije čuvao novčiće tri godine. Osobno spadam u ovu drugu grupu, uletio sam relativno kasno, zaradio nešto i onda popušio. Doduše, čuvao sam eth i nedavno ga prodao, pa je ispalo da sam još i više zaradio nego da sam ga prodavao odmah. Samo je pitanje tko može biti siguran da će se ponoviti i treći balon i kad će se ponoviti nakon što rokne ovaj drugi. Još manje se može biti siguran kad će točno ovo sadašnje puknuti i hoće li trajati još pet dana, pet mjeseci ili oet godina

 Pa ako se bojite kriptovalute neznam kaj trazite ovdje? 

Ajd molim vas pogledajte trzisnu kapitalizaciju BTC-a (1,2 trilijun dolara) ako se u vrijednosnim papirima to prebaci jaci je od mazona, samsunga i mnogih drugih. Od jucer mozete platiti teslu BTC-om.

MIslim vi ste onaj od onih kojem treba barem 5-6 ciklusa kak bihste shvatili da je ovo novi nacin zarade, pored nekretnina itd.

Da balun ce puknuti, BTC i ETH je sasvim normalno da padnu i do 50% u vrijednosti. 

Sva srece priprema se nova kriza pa ce se ovaj ciklus mozda i produziti na koju godinu jos. Ameri tiskaju doliko dolara da su krenuli svoje gradjane isplacivati 1500 dolara ako se nevaram u cekovima i to bezpovratno. Inflacija se nemoze zaustaviti. 1920-tih godina je dolar bio dolar vrijedan, sada je otprilike 0.7 centi vrijednost. Mislim prije ce ovaj novac sto poznajem propast neg krypto.

 Nije ovdje nitko spominjao nikakve strahove, tema je rudarenje i isplativost i ovdje smo da razmjenjujemo misljenja i podijelimo neke informacije. 

 

Ameri tiskaju $ kako im se svidja ali iza tog $ stoji idalje najjaca ekonomija svijeta i jos uvijek najjaca vojna sila. Zemlja koja ima najvece zlatne rezerve i koja idalje ima jedne od najvecih zaliha nafte, koja drzi ogroman procenat svejetske trgovine, pogotovo u pomorskom sektoru i jos uvijek ima vecinsku kontrolu interneta u svojim rukama. 

A sta stoji iza BTC-a ?? 

Hrpa majnera kojima je primarni cilj zarada (brza po mogucnosti). I sta kada jedna takva drzava zajedno u koaliciji sa svojim partnerima donese zakon koji kaze da je ilegalno imati bilo kakve berze i trgovanja kriptovalutama. Kome ces onda prodati taj BTC. Pa ovih dana vrijednost valutama je upravo dizalo to stampanje $ i pustanje u opticaj jer je dosta ljudi koji su dobili tu lovu odlucilo da ulozi u kripto dok ovo ludilo vlada jer ih ljudi na netu bombarduju sa informacijama kako ide preko 100k i kako je to super sigurna investicija. 
Tako su svi 2008 bili bombardovani da je najbolja investicija trziste sekundarnih nekretnina pa svi znamo kako je to zavrsilo kad je krenuo balon da ispuhuje. 

 

Tesla prihvaca BTC jer je sama ulozila debela sredstva ali iskreno Musk se puno "igrao" sa kriptovalutama sa svojim izjavama i direktnim utjecajem na cijene.

 

Kripro je dobio zamaha zahvaljujuci prljavom novcu, dosta para se opralo i dan danas se pere preko kriptovaluta, drzave jos sute na sve to ali to im je dovoljan podatak da pocnu uvoditi restrikcije ako to pozele i novac koji poznajemo sigurno nece propast prije kripta jer ima pokrice drzava i garancije sok kripto idalje zivi od spekulacija. 

Kada budes mogao otici u ducan, podmiriti se i platiti direktno Bitcoinom ili nekom drugom valutom e onda cu reci da si upravu, do tada nema sanse. 

 

I da se ne uhvatis kako sam ja protiv kripta, ne nisam, ja prvi podrzavam sve ali bez tog nekokg hype-a stvorenog od strane ljudi koji okrecu masne pare na spekulacijama i trgovanju. 

Treba biti realan i sagledati sa svih strana, a ne glavom kroz zid. 

 

 

Vezano za ASIC uredjaje, jeste oni su bolji i isplativiji ali de nadji mi cijenu jednog takvog uredjaja da je uporedimo sa cijenom npr 5 kartica pa da onda vidimo i tu vrstu isplativosti i gdje ga nabaviti ovdje kod nas. 

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ajmo malo smirit strasti.

Činjenica je da smo trenutno "u balunu", ali nitko ne može garantirati da će taj "balun" puknuti skoro, i kad pukne koliko će ga ostati.

ETH se sad rudari iznad prosjeka, eip1559 će doći, ali postepeno. Počinje u 6 mjesecu ako se ne varam, ali kompletna prilagodnba bi trebala trajati i do dvije godine.

Za dvije godine se izrudare i najnefikasnije grafičke. Uostalom i 20-30% manje rudaranje ne znači da će to odmah sve propasti.

Odbit će se dio minera, što će značiti manje ljudi će rudariti, tako da će biti lakše naći zadatke itd....

 

Jeli rudarenje isplativa investicija? DA i točka!

 

Tu se često govori o stanju crypto valuta, ali nitko vas ne goni puškom da ih čuvate u tim valutama. Ulažete u ono gdje smatrate da će i dalje vrijediti.

Recimo ja rudarim najćešće ETH, ali svi moji crypto-i su u bitcoinu. Iz vrlo jednostavnog razloga, previše je ljudi i velikih koorporacija uložilo milijarde u njega, i ako padne, pa makar i 50%, i dalje će se vratiti.

Objašnjavate tu čovjeku da muje neisplativo uložiti 40ak tisuća kuna u nešto, što i ako propadne, vjerovatno neće biti u minusu nakon prodaje opreme.

 

Da ne ulazimo u što sve ljudi ulažu milione, ovo je sigurno da sigurnije ne može bit.

 

Solidan miner za 5k eura, može sigurno rudariti mjesečno oko 500-600 eura, i da mu efikasnost padne za 40%, nakon godinu dana, sigurno će višestruko pokriti razliku uloženo_u_opremu/oprema_prodana.

 

Jedino sigurnije od ovoga je štednja u banci ili kupnja nekretnina. Za oboje, treba barem 10 puta više novca da se isplati...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Radi se o riziku na koji treba upozoriti, a to 'što radiš ovdje' pričaj nekom drugom, jer je ovo forum i otvorena tema.
Da netko sad uloži 50k kuna i popuši za mjesec-dva ti mu sigurno nećeš dati koju kunu, iako cijelo vrijeme pričaš kao da je sve sigurno.
Može to pasti i više od 50%, eth se prije tri godine srozao sa 1.400 na 300 usd ili manje, a može se dogoditi kad padne da nastavi tonuti. To nitko nemere garantirat, zato to i jest rizik

 Pa normalno da je rizik kao kod svakog ulaganja. Postoji zlato za one koji se boje toga, nitko nije rekao da nemozes svoj profit sada prebaciti na taj asset npr. Ionako vecina ljudi preporucuje od lipnja da polako krenete sa isplatama vasim, svaki tj malo vise.

Ali vamo je rijec o rudarenju i jeli isplativo kako se naziva tema. A rudarenje ako ulozis i 50K ce biti profitabilno i nakon ovog balona. Jer tko ulozi tolike novce i RVN coin ce mu biti isplativ barem 10 dolara na mjesec i kada padne cijena. Ako nista uzmes ASIC BTC miner par komada pa ces svejedno profitirati i da je 10 dolara je 10 dolara mjesecno profit kad platis struju i cekas novi boom. Smisao rudarenja nije ono sto ste vi sebi zamislili u glavi, malim rudarima da, ali onaj tko ulozi hrpu para i rudari godinama mu je profitabilno uvijek. A da nepricam onda kada dodje boom... i nemojte mi onda tih 10 dolara na njusku nabiti jer je to samo zamisljena cifra sada bezveze. Ima ljudi sto su dizali kredite nakon sto je ETH pao u proslim ciklusu jer su znali da ce doci novi boom, i oni se sada nama smiju koji eto jos uvijek smo skepticni, i sam sam, ali povijest i cinjenica su opet na njihovoj strani koji se smiju i uzivaju profit. Neznam, naravno da je na svakome da odluci, ali nevidim nikako ni pored NFT-ijeva sada da ce ikako krypto svijet propasti, stovise i wall street i sve vise velikih imena nema vise toliko negativnih misli oko BTC-a, a Tesla jos nije u ova 24H razapet na krizu koji su prihvatili BTC placanje kao sto je kod nekih bio slucaj. A buduci i da je VISA glasno priopcila i pohvalila se u ulazak u krypto svijet, mislim si, nevidim iskreno da ce ovo ikako ikada propasti, stvorio se evo novi asset za ulaganje, da bogati postanu jos bogatiji jer je lakse reci imam 50BTC-a jednog dana nego tri sefa sa zlatom ili 10 trilijuna dolara na racunu. Novac kao novac se ionako mora u buducnosti promjeniti  jer dolar nije vise dolar vrijedan, niti smo ostali placati na zlatnjacima, srebrenjacima, od eu valuta i kune uskoro je postao euro, od eura dolara jednom ce postati jedna valuta, mozda ce istok i komunjare imati svoju, mozda ce mi vanzemaljci kao cartmanu instalirati satelit za pracenje u guzicu.

Naravno da je rizicno, nisam mislio nista lose i krivo sam se izrazio, ali mislim da trebamo svi imati malo kryptovalute jer ce ti zasigurno jednog dana, aako ne tebi, djeci biti koristan ili izvuci iz problema, dozvoliti prezivljavanje novih inflacija, kriza itd, itd. Dansa vidite nije vise sigurno imati ni obrt, ugostitelji upropasteni totalno. Svako treba znati za sebe, i zato nebni nikoga krivio koga sam poslusao jer imam svoj mozak i valjda onda sve zbrojis oduzmes i to je to. Ja evo sebi cu uloziti, ali ne u graficke, pa sta bude samnom i mojim novcem bude.

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja bi da zvizne "balon" sto prije da napravi klistir kao i 2018. Pa da se lijepo moze uzeti btca jeftino kao prije godinu dana, svaki put isto, ekipa uđe kasno, cijena padne i onda "ma ne isplati ti se to, to je scam", ne nego si kasno usao i fokusirao se na eure i trenutnu zaradu, to je recept za spušit pare u kriptu.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ma vidi, možeš ti misliti i pisati štogod hoćeš, ali nemereš onima koji imaju drukčije mišljenje i upozoravaju na rizik poručivati 'što tu radiš'.
Lik je pitao jel se isplati uložiti 50k kuna, a moje mišljenje je da ga, osim priča o potencijalnoj zaradi, treba upozoriti i na rizik. Vi koji ste sigurni da rizika nema, fino čovjeku garantirajte taj iznos, uplatiš na posebni račun, napraviš ovjeru kod bilježnika i ako on popuši, fino se naplati iz garancije.
Eh, al baš toliko niste sigurni, jelda
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
picajzla0707 kaže...
I nije samo pitanje što će biti sa eth u srpnju, nego je prvo pitanje kad će puknut balon. Prije tri godine ništa se nije mijenjalo kod eth i samo odjednom je sve ošlo u materinu, cijene su drastično pale, a oni koji su čuvali izmajnani eth odjednom nisu imali skoro nikakvu vrijednost.
Tko kaže da se isto ili još veći pad neće dogoditi i sad - pljuneš 30k kuna za grafe, majnaš, hodlaš i nakon par mjeseci sve ode u materinu. Što ti ostane - preskupo plaćene grafe koje nemereš nit prodat jer će prodavat svi za siću, i zaliha eth koji vrijede siću.
To je rizik koji svatko sam treba odvagnuti, jer nitko od ovih 'samouvjerenih', koji pričaju kak je kripto tu da ostane, neće reći - čuj stari krivo sam te savjetovao, i dati ti ono što popušiš. I prije tri godine se pričalo isto, kripto mesije su prognozirale milijune... i onda su začkomili na tri godine.
Da se razumijemo, tko je uletio na vrijeme taj je zaradio, ali tko je zakasnio - taj je popušio osim ako nije čuvao novčiće tri godine. Osobno spadam u ovu drugu grupu, uletio sam relativno kasno, zaradio nešto i onda popušio. Doduše, čuvao sam eth i nedavno ga prodao, pa je ispalo da sam još i više zaradio nego da sam ga prodavao odmah. Samo je pitanje tko može biti siguran da će se ponoviti i treći balon i kad će se ponoviti nakon što rokne ovaj drugi. Još manje se može biti siguran kad će točno ovo sadašnje puknuti i hoće li trajati još pet dana, pet mjeseci ili oet godina

 Pa ako se bojite kriptovalute neznam kaj trazite ovdje? 

Ajd molim vas pogledajte trzisnu kapitalizaciju BTC-a (1,2 trilijun dolara) ako se u vrijednosnim papirima to prebaci jaci je od mazona, samsunga i mnogih drugih. Od jucer mozete platiti teslu BTC-om.

MIslim vi ste onaj od onih kojem treba barem 5-6 ciklusa kak bihste shvatili da je ovo novi nacin zarade, pored nekretnina itd.

Da balun ce puknuti, BTC i ETH je sasvim normalno da padnu i do 50% u vrijednosti. 

Sva srece priprema se nova kriza pa ce se ovaj ciklus mozda i produziti na koju godinu jos. Ameri tiskaju doliko dolara da su krenuli svoje gradjane isplacivati 1500 dolara ako se nevaram u cekovima i to bezpovratno. Inflacija se nemoze zaustaviti. 1920-tih godina je dolar bio dolar vrijedan, sada je otprilike 0.7 centi vrijednost. Mislim prije ce ovaj novac sto poznajem propast neg krypto.

 Nije ovdje nitko spominjao nikakve strahove, tema je rudarenje i isplativost i ovdje smo da razmjenjujemo misljenja i podijelimo neke informacije. 

 

Ameri tiskaju $ kako im se svidja ali iza tog $ stoji idalje najjaca ekonomija svijeta i jos uvijek najjaca vojna sila. Zemlja koja ima najvece zlatne rezerve i koja idalje ima jedne od najvecih zaliha nafte, koja drzi ogroman procenat svejetske trgovine, pogotovo u pomorskom sektoru i jos uvijek ima vecinsku kontrolu interneta u svojim rukama. 

A sta stoji iza BTC-a ?? 

Hrpa majnera kojima je primarni cilj zarada (brza po mogucnosti). I sta kada jedna takva drzava zajedno u koaliciji sa svojim partnerima donese zakon koji kaze da je ilegalno imati bilo kakve berze i trgovanja kriptovalutama. Kome ces onda prodati taj BTC. Pa ovih dana vrijednost valutama je upravo dizalo to stampanje $ i pustanje u opticaj jer je dosta ljudi koji su dobili tu lovu odlucilo da ulozi u kripto dok ovo ludilo vlada jer ih ljudi na netu bombarduju sa informacijama kako ide preko 100k i kako je to super sigurna investicija. 
Tako su svi 2008 bili bombardovani da je najbolja investicija trziste sekundarnih nekretnina pa svi znamo kako je to zavrsilo kad je krenuo balon da ispuhuje. 

 

Tesla prihvaca BTC jer je sama ulozila debela sredstva ali iskreno Musk se puno "igrao" sa kriptovalutama sa svojim izjavama i direktnim utjecajem na cijene.

 

Kripro je dobio zamaha zahvaljujuci prljavom novcu, dosta para se opralo i dan danas se pere preko kriptovaluta, drzave jos sute na sve to ali to im je dovoljan podatak da pocnu uvoditi restrikcije ako to pozele i novac koji poznajemo sigurno nece propast prije kripta jer ima pokrice drzava i garancije sok kripto idalje zivi od spekulacija. 

Kada budes mogao otici u ducan, podmiriti se i platiti direktno Bitcoinom ili nekom drugom valutom e onda cu reci da si upravu, do tada nema sanse. 

 

I da se ne uhvatis kako sam ja protiv kripta, ne nisam, ja prvi podrzavam sve ali bez tog nekokg hype-a stvorenog od strane ljudi koji okrecu masne pare na spekulacijama i trgovanju. 

Treba biti realan i sagledati sa svih strana, a ne glavom kroz zid. 

 

 

Vezano za ASIC uredjaje, jeste oni su bolji i isplativiji ali de nadji mi cijenu jednog takvog uredjaja da je uporedimo sa cijenom npr 5 kartica pa da onda vidimo i tu vrstu isplativosti i gdje ga nabaviti ovdje kod nas. 

 Pa sta da vam kazem osim da imate pravo. I u meni cuci daj vrazuljak mali koji cijelo vrijeme to bocka na povrsinu i razmisljanje. Ali kazem, sve vise vidim da AMERI nekako pocinju hvaliti i prepoznavati to, pogotovo umjetnici sa NFT-evima. Oni i kinezi imaju farme gdje bi napojili par Hr sa strujom, i zato vidim da je vec krypto otisao u trilijunima trzisnog udjela, gdje mi se sada cini da nemoze propasti. I ako bi propao, eto bas zbog tog novca koji trenutno cirkulira kroz njega, povukao bi sigurno nekoliko industrija sa sobom i mocnika.

 

A asic mineri su ionako proizvedeni u samo par firmi u svijetu jel su pod patentom. Njih nabavljate direktno preko proizvodjaceve stranice i imate red cekanja.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
Ma vidi, možeš ti misliti i pisati štogod hoćeš, ali nemereš onima koji imaju drukčije mišljenje i upozoravaju na rizik poručivati 'što tu radiš'.
Lik je pitao jel se isplati uložiti 50k kuna, a moje mišljenje je da ga, osim priča o potencijalnoj zaradi, treba upozoriti i na rizik. Vi koji ste sigurni da rizika nema, fino čovjeku garantirajte taj iznos, uplatiš na posebni račun, napraviš ovjeru kod bilježnika i ako on popuši, fino se naplati iz garancije.
Eh, al baš toliko niste sigurni, jelda

 Bez rizika nema profita. Nitko tko se nije bogato rodio nije postao bogat da nije riskirao i vise manje sve ulozio sto je imao. Vi slobodno garantirajte kod biljeznika za svakoga sto zelite, to nije cilj niti smisao ijednog ulaganja, biznisa itd. Mislim da su ljudi sami vec poznati sa pojmom rizika, a vasi postovi su vise manje kao trazenje dlake u jajetu. 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ah, to sam i mislio da nisi baš toliko siguran. A to jel su ljudi i koliko upoznati s rizikom u ovakvim situacijama znamo još od vremena zlatne groznice, pa i prije. Ovce i lemingsi su mudre životinje spram ljudi koje uhvati pohlepa za lakom zaradom.
Sve i da neki jesu upoznati, ne znam zašto bi te smetalo ako ih netko dodatno upozori.
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Slobodno predložiš sigurniju zaradu s tvojom garancijom  Ja ču je prvi uzeti.

 

šalu na stranu, mislim da je svima jasno da ne postoji 100% sigurna investicija, ali trenutno, ovo je super, i ja nemam nikakvih problema nekome ovo predložit.

Jasno, prije nego ubaci 5k eura unutra, neka provede barem jedan dan istražujući šta i kako, ali daleko je ovo od nekog pretjeranog rizika.

Ovdje se barem ne isplati ne riskirati, jer svaki dan duže, "gubiš" dnevnu zaradu.

Jedna 3070 sigurno donosi oko 1000kn mjesečno, sad jel se isplati čekati neku da dođe "dobra ponuda", ili odmah kupiti po večoj cijeni je gadno pitanje. Možda za mjesec dana ne dođe ponuda, i onda si potencijalnih 1000kn bacio u vjetar ako i dalje planiras investirati u rudarenje.

Malo glupo zvuči, ali nažalost takvo je stanje.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 14:01 (rooswelt1991).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Moje ne/relevantno mišljenje je to dok se sve ne vrati u kakvu takvu normalu da neće bit velikih oscilacija u vrijednosti BTC. Čim Bill ima dojavu da će ovo sa cjepivima potrajati do kraja 2022e. Bit će tu svega.

 

Prije tjedan dana sam upogonio i Gigabyte 3060 12Gb. Baš me veseli kad pokazuje zaradu od 8-10+€ dnevno. Ako padne cjena pun kufer samo ću pustiti i ne prebacujem ništa na debitnu. Nek se množi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 14:11 (Sideswipe).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav svima, jel ima mozda netko za preporuku neki strani shop (EU) da imaju rtx kartice na stanju?

lnova65
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav ljudi!

Da li itko zna kako riješiti problem na phoniex miner unable to start command server at port 3333? 

Grafička je undervoltana i ima hash eate 29-31.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

port 5555

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
lnova65 kaže...

Pozdrav svima, jel ima mozda netko za preporuku neki strani shop (EU) da imaju rtx kartice na stanju?

 https://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/GeForce+RTX+fuer+Gaming.html

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

https://etherscan.io/chart/difficulty - Ethereum

 

Težina majnanja sve veča i osjeti se na prebacivanju na wallet, sve više dana treba. A i manja zarada. Više nije naijsplativiji za majnat. I cijena mu je pala sa 1587 na 1367 eura po komadu u tjedan dana. Ko zna kolko će još padat zbog glupog EIPA. Ja odmajnam još do sljedeceg prebacivanja na wallet još par dana, prodam i baj baj ethereum dok možda opet ne postane isplativ za majnat i odo na drugi isplativiji coin uz par buxanja još nekih coina. Fuck it!

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 0:57 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

a čuo sam od jednog prijatelja da postoji nekakakv kineski coin,možda nešto skupa sa francuzima,jel zna netko nešto o tome...?

 

hvala svima na sugestijama i razmišljanjima,naravno da se ne slažemo svi oko svega,nit da je ijedno uilaganje bez rizika...još se nisam odlučio,ali u svakom slučaju,ako probam i investiram u komp s grafama,na kraju opet će ostat taj komp,pa nije ni to baš loše...a imam i ja par aduta u rukavu,naravno,samo me još zanima osima etheruma,koji su najisplativiji coini,iako sam svjestan da se to mijenja na maltene dnevnoj bazi,tako da ću se morat opet nekad gledat informirat ako šta zapne...

 

ali da ti netko kaže da uzmeš komp il zvijer od kompa,i da će se sam isplatit za nek nije 12 mjeseci,nek je 18,opet mi se čini cool...

 

moje skromno mišljenje je da i ako dođe do nekog zastoja,opet neće past na nulu,i opet imaš opciju prebaciti se na neki drugi isplativiji coin...po tom pitanju se još moram dodatno informirat kako i šta,kako sad i tako isto nekad valjda u budućnosti...

 

nažalost,povijest na uči na primjeru iz 2008 da je sve moguće,tako da nije ništa nerealno očekivat,isto tako okey zvuči mišljenje da se gomila industrije vezala s tim,tako da neće valjda propast do kraja...

 

negdje sam pročitao da onaj lik iz fila SHORT SELL il kako vec,nagoviješta nekakvu hiperinflaciju il šta već,upravo zbog tog pustog štampanja dolara...također,moje mišljenje je da je KINA trenuitno najmoćnija država,jer bio sam prošle godine po aziji,prije koju godinu u japanu,ne i u kini,ali to je drugi svijet,tako da tko zna šta se tamo dešava,hocu reci da informacije koje mi dobivamo su sigurno malko filtrirane,da odrazavaju stanje kako zapad i USA gaze,vec je prije bila prica da je amerika u dugu kini,da ne spoiminjem njihovu industriju i slično,nešto kao 24sta hrvatska i 24sata srbija,di jedni kažu ustaše nahebali,a drugi chetnici nahebali,danas su informacije ključ,i njihovo manipuliranje je poprimili goleme razmjere,više ni u ništa nisi siguran...

 

za primjer još neki,.prije koju godinu,sad ne znam točno,kad je BTC bio 1000e ,moj drug mi je reka da investiram,haha,tad mi se činilo onako bezveze,i nije prošlo godinu il više,pa je bio skočio na nekih 20k $..da sam tad uzeo 10 BTC,napravio bi lovu...sve je stvar prilike i izbora..tako je tom mom prijatelju davno kad se BTC tek poceo rudarit i on ima gomilu love,ponudio lik 300BTC za 150 maraka il eura,da ne lažem sad,ali lik isto nije htio,a trošio je dnevno toliko na gluposti...eh da mu se vratit i kupit,stoga samo za kraj,vjerujem da u svemu tome ima neka buducnost,samo naravno da su sve opcije otvorene,pa i ona da drzave zabrane jer će nekad kap preliti čašu...tko zna šta će bit¸,još nisam odlučio do kraja,ali svakako mi se čini da nije loša investicija,pa nek se isplati za neko vrijeme,vratim lovu i imam komp,opet je neki plus,ne očekujem da sad na tom napravim milijune sigurno,čovjek treba bit realan...

 

nego,koja je sad realna cijena za recimo 3090 kao najbolji izbor,koliko košta u trgovini,nešto na nabavi sam gledao oko 25k kn,stoga ako bi moga možda nabavit nešto po 15k kn,to bi bilo okey,valjda,zar ne?

 

vjerujem da ću ostat još u toku sa svime i pratit temu,pa cemo skupa vidjet sta buducnost nosi,ja sam malko čudan lik,i zaradivat nešto a da ne radiš ti ništa,meni zvuči privlačno samo od sebe ;)

 

postepeno zaradit nešto i gledat kako raste,pa možda dodatno investirat,il stat u potpunosti,ovisice o razvoju situacije i sve skupa...ugodnu vecer i LP...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

nego kakva bi konfiguracija bila optimalna,gledao sam ovako nešto čisto jer ima jedino u sastavu 3090 u prodaji,i ka 60 mjeseci je garancija,iako pretpostavljam da se to ne odnosi na grafu,koja je možda 36mj...

 

 

https://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-gamer-anubis-pro-intel-core-i9-10900k-up-to-53ghz-vodeno-hladenje-32gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-nvidia-geforce-rtx3090-24gb-no-odd-5-god-jamstvo/10900K-ANU-SSD1TB-3090/product/

 

ne sviđa mi se kuciste,ali imam fractal define 5 il 6,nisam više siguran,pa mogu prebacit lako...imam i onaj dark rock,nego trebala bi ploča koja može stavit 2 grafe,ima li kakva da može stavit više možda il pravit taj neki mining rig,pa spojit eventualno par kartica sa nekim obićnijim procesorom...?koliko je bitno da je procesor dobar,ima li razlike u I9 il recimo amd ryzen 1600...?

 

ima li netko da na PM pošalje kakav prijedlog da ne zatrpavam temu,iako je pitanje povezano s tim...sta bi bilo optimalno i koliko bi izaslo cca...da mogu racunat...

 

ja koristim I74770k stari sa jos DD3 memorijom,ploća je neka gejmerska,24gb ddr3 i slično,a napajanje je sesonic 650 ono bolje,bilo je 850 XFX PRO black,al je zenska zalila ga vodom,pa je islo ca...

koliko je bitna memorija,jel bolje imat više možda,il se samo gleda proc i koliko grafa imas?

 

znam da sam Noob po tom pitanju,sta ces,nisam bas tehnicki potkovan previse...hvala i LP...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
johnyaces777 kaže...

nego kakva bi konfiguracija bila optimalna,gledao sam ovako nešto čisto jer ima jedino u sastavu 3090 u prodaji,i ka 60 mjeseci je garancija,iako pretpostavljam da se to ne odnosi na grafu,koja je možda 36mj...

 

 

https://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-gamer-anubis-pro-intel-core-i9-10900k-up-to-53ghz-vodeno-hladenje-32gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-nvidia-geforce-rtx3090-24gb-no-odd-5-god-jamstvo/10900K-ANU-SSD1TB-3090/product/

 

ne sviđa mi se kuciste,ali imam fractal define 5 il 6,nisam više siguran,pa mogu prebacit lako...imam i onaj dark rock,nego trebala bi ploča koja može stavit 2 grafe,ima li kakva da može stavit više možda il pravit taj neki mining rig,pa spojit eventualno par kartica sa nekim obićnijim procesorom...?koliko je bitno da je procesor dobar,ima li razlike u I9 il recimo amd ryzen 1600...?

 

ima li netko da na PM pošalje kakav prijedlog da ne zatrpavam temu,iako je pitanje povezano s tim...sta bi bilo optimalno i koliko bi izaslo cca...da mogu racunat...

 

ja koristim I74770k stari sa jos DD3 memorijom,ploća je neka gejmerska,24gb ddr3 i slično,a napajanje je sesonic 650 ono bolje,bilo je 850 XFX PRO black,al je zenska zalila ga vodom,pa je islo ca...

koliko je bitna memorija,jel bolje imat više možda,il se samo gleda proc i koliko grafa imas?

 

znam da sam Noob po tom pitanju,sta ces,nisam bas tehnicki potkovan previse...hvala i LP...

 Ako vec ides u nabavku gotovih konfiguracija pogledaj ima li dostupnih sa 3080 jer razlika u MH/s nije toliko drasticna koliko je razlika u cijeni 3080 i 3090.

 

Sto se tice procesora i RAM-a to ti nije bas toliko bitno, bilo bi pozeljno da imas min 4GB RAM-a ali obzirom da nije skup trenutno 8 je preporucivo.

Taj 4770k je i odlican i mozes ga slobodno koristiti u nekom setupu. Ljudi naprave rigove sa Pentium procesorima.

Plocu ganjaj da ima sto vise PCIe slotova jer ako ces ici na vise kartica u tom setupu onda ih spajas preko risera jer ako budes direktno ubadao grafe u plocu bit ce preblizu jedna drugoj i nije preporucivo radi toplote.

 

Napajanje ako mozes nabaviti sto jace snage to je bolje ali opet u skladu koliko kartica planiras stavljati. Bitno ti je i koliko izlaza za PCIe napajanje ima, kakvi kablovi dolaze uz to napajanje jer ako napajanje ima npr 4 PCIe izlaza i kabloci su single 8pin, a vecina jacih kartica trazi dva 8pin napajanja, znaci da na to napajanje mozes spojiti dvije kartice. I onda nema veze sto imas napajanje od npr 850w ako na njemu zbog kablova mozes spojiti samo dvije kartice. Vecina proizvodjaca napojnih nudi na prodaju 8pipn + (6+2)pin kablove ali su zbog citavog ludila cesto out of stock. 

 

 

 

Sto se tice cijene Ethera ovih dana, danas 26. marta istice velika kolicina Ether opcija na trgovanju i berzama i za ocekivat je da danas nekada dodje do mozda malo vecih oscilacija u cijenama ali brzo se to vrati u neke normalne okvire. 

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nisam ispratio cijelu priču. na koliko sada rudare RTX 3060 otkad je nvidia izbacila te nove drivere?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
blackened_bm kaže...

Nisam ispratio cijelu priču. na koliko sada rudare RTX 3060 otkad je nvidia izbacila te nove drivere?

 Mislim da nije toliko tesko

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mislio sam ako ima netko ovdje sa vlastitim iskustvom, ovo po webu su neka oprečna iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Za sve koji koriste crypto.com, od danas mozete u defi wallet-u stakati svoje CRO tokene. Zarada je nenormalnih 115% p.a. Proces je malo zbrkan, morate vase sadasnje CRO tokene koji su na ETH networku migrirati na njih CRO network i treba vam defi wallet. Ali pasivna zarada je pasivna zarada, neradite nista, netrosite struju a zaradjujete coine. Onaj ETH POS nece biti uopce los samo ti treba hrpa ETH da udjes, nekih 30-tak mislim.

 

   

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 11:43 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

 Evo slika u prilogu,koji god miner koristim isto se događa.Čak i sa drugim cryptom

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

 Evo slika u prilogu,koji god miner koristim isto se događa.Čak i sa drugim cryptom

 Prvo obrisite ovaj US iz komande.

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

 Evo slika u prilogu,koji god miner koristim isto se događa.Čak i sa drugim cryptom

 Prvo obrisite ovaj US iz komande.

 isto se događa,nema to utjecaja na to

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

 Evo slika u prilogu,koji god miner koristim isto se događa.Čak i sa drugim cryptom

 Prvo obrisite ovaj US iz komande.

 isto se događa,nema to utjecaja na to

 I to kazete sa bilo kojim miner programom? Ovako to mora izgledati, samo sa vasom wallet adresom i onda radi kako vidite. Ako je i vama tako nastimano i neradi, nazalost neznam gdje bi bio problem.

 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

 Evo slika u prilogu,koji god miner koristim isto se događa.Čak i sa drugim cryptom

 Prvo obrisite ovaj US iz komande.

 isto se događa,nema to utjecaja na to

 I to kazete sa bilo kojim miner programom? Ovako to mora izgledati, samo sa vasom wallet adresom i onda radi kako vidite. Ako je i vama tako nastimano i neradi, nazalost neznam gdje bi bio problem.

 

 Namjestio sam ja sve dobro,jer cijeli dan radi normalno i onda kasnije u noć počnu problemi.0 hash rate,CDM server port 3333 fail.Evo sada radi normalno.Tako je bilo jučer i prekjučer...

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

 Evo slika u prilogu,koji god miner koristim isto se događa.Čak i sa drugim cryptom

 Prvo obrisite ovaj US iz komande.

 isto se događa,nema to utjecaja na to

 I to kazete sa bilo kojim miner programom? Ovako to mora izgledati, samo sa vasom wallet adresom i onda radi kako vidite. Ako je i vama tako nastimano i neradi, nazalost neznam gdje bi bio problem.

 

 Namjestio sam ja sve dobro,jer cijeli dan radi normalno i onda kasnije u noć počnu problemi.0 hash rate,CDM server port 3333 fail.Evo sada radi normalno.Tako je bilo jučer i prekjučer...

 Ako je tako sa svakim miner programom koji ste probali, dajem ruku u vatru da je neki firewall problem ili nesto slicno. Sto koristite od toga na vasem racunalu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice