Novi dizajn Firefoxa za sve

poruka: 51
|
čitano: 5.764
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi dizajn Firefoxa za sve".
13 godina
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Jel to samo mene tabovi podsjećaju na Chrome? 

- Nope, sad sam tek vidio da su napisali da je sučelje slično kao i u Chromea {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 21:04 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Jednostavno skinete google chrome, na njemu je to sve več stavljeno{#}

Strm
Moj PC  
7 47 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve
Srecom pa je tu Pale Moon.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

dal je itko ovo isprobao? ima li razlike u brzini otvaranja stranica i fluidnosti prilikom scrollanja? zbog ovog zadnjem sam prešao na chrome, ali neki featureovi firefoxa mi još uvijek fale.

let's put a smile on that face
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

"...a ukida se jedan od zaštitinih znakova Firefoxa, ikona lisice u gornjem lijevom uglu."

Ne znam je li to kod mene neka falicna verzija Firefox-a, ali kod mene vec prilican broj verzija u nazad nema nikakve ikone, vec narandzasti padajuci meni na kojem pise Firefox.

 

"Umjesto nje, u gornji desni ugao dolazi gumb "Settings""

I sad mi nije jasno sta je, je li lijevi ili desni gornji ugao? {#}

Moj PC  
28 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

ako ocete poluproizvode skinite firefox, operu, safari, IE i ostala smeca

a ako ocete nesto sto valja tu je chrome

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 22:40 (win4crazzy).
Moj PC  
1 118 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
win4crazzy kaže...

ako ocete poluproizvode skinite firefox, operu, sadari, IE i ostala smeca

a ako ocete nesto sto valja tu je chrome

yup, nema ništa bolje od dobrog kvalitetnog spyware-a ! {#}

16 godina
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
win4crazzy kaže...

ako ocete poluproizvode skinite firefox, operu, sadari, IE i ostala smeca

a ako ocete nesto sto valja tu je chrome

ja ne znam odakle tebi pravo da pises tako uopste? Treba te banovat sa foruma!

13 godina
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Chrome - NE! Rađe koristim Comodo Dragon iz kojeg je uklonjen kod koji te prati i sigurniji je od Chromea.

 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
whysoserious kaže...

dal je itko ovo isprobao? ima li razlike u brzini otvaranja stranica i fluidnosti prilikom scrollanja? zbog ovog zadnjem sam prešao na chrome, ali neki featureovi firefoxa mi još uvijek fale.

 

Koristim Nightly verzije već mjesecima. Neke razlike i nema. Downloads se otvara u novom tabu umjesto u novom prozoru. Nestao je izbornik lijevo, nema nikakvih dugmića za podešavanje u lijevom gornjem ćošku, a opcije i ostalo se bira desno ispod close, minimize i maximize ikona. Što se brzine tiče, na nekim benčmark testovima sam vidio da je drastično manja iskorištenost RAM memorije na Nightly nego na standardnoj verziji. I to je to što se tih promjena tiče ja mislim.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
win4crazzy kaže...
(1) slazem se, ostali nisu spyware, potpuno si u pravu 

(2) pa koristio sam sve koje sam nabrojao i valjda znam donijet zakljucak koji od navedenik browsera valja, a koji ne valja

 

(3) ne dira me kad mi to poluidiot kaze

 

1. Svi ostali su cvjećke u usporedbi sa Chrome-om. Firefox o kome je u ovom slučaju riječ je daleko ispred svih ostalih naravno.

2. Ne. Znaš donijeti zaključak koji tebi valja a koji ne. Međutim, zvati nešto poluproizvodom na osnovu tvog i isključivo tvog mišljenja je potpuno neispravno.

3. Zvati nekoga glupim ili poluidiotom na osnovu jednog posta nije baš pametan postupak ni sa jedne strane.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
r3bl kaže...

 

1. Svi ostali su cvjećke u usporedbi sa Chrome-om. Firefox o kome je u ovom slučaju riječ je daleko ispred svih ostalih naravno.

2. Ne. Znaš donijeti zaključak koji tebi valja a koji ne. Međutim, zvati nešto poluproizvodom na osnovu tvog i isključivo tvog mišljenja je potpuno neispravno.

3. Zvati nekoga glupim ili poluidiotom na osnovu jednog posta nije baš pametan postupak ni sa jedne strane.

1. Firefox ispred svih?? Koristim paralelno chrome i firefox zadnjih 3 mjeseca, da ne govorim da svaki dan imam problema s njim, šteka, nepotrebno crashanje, sporiji je, ako kojim slucajem nestane interneta u narednih sat vremena se moze desit da 2 puta zablokira i moram ga killat u Task menageru, itd
2. Da nije poluporoizvod nebi imao one gore mane, ni u ne znam ni ja koliko verzija ne mogu dovesti to u red, sramotno
3. Zato bas i je poluidiot sto takve zakljucke donosi nakon jednog posta 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
14 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

u gornji desni ugao dolazi gumb "Settings" označen s tri horizontalne linije

 

Nisu samo tabovi 'poznati' dizajn

Now the only thing a rambler needs is a suitcase and a gun. The only time he’s satisfied is when he’s on the run.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 22:50 (crazy_luđak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Win4crazy,


Ja osobno posjedujem 6 stolnih računala i 1 laptop. A radim na još 3 laptopa, minimalno.


Reći da je Chrome najbolji, jest užasna glupost. Isto tako vrijedi da si rekao i za bilo koji drugi browser. Svaki ima svoju namjenu i svoje prednosti i mane. Vjerojatno bi se zagrcnuo kada bih ti rekao da novi IE nije uopće za baciti. Dosta ljudi koristi različite preglednike.

 

Ja osobno koristim Firefox na svom stolnom računalu, Chrome na jednom poslovnom...IE kada se bavim nekim dijelom programiranja koji zahtijeva da vidim kroz više preglednika.

 

Firefox mi se nije chrashao niti jednom u zadnjih 6 mjeseci. Znao se crashati - kada sam ja bio kriv. Isto kao i Chrome. Jedina stvar koja mi se ne sviđa kod firefoxa jest njegova kompaktibilnost s flashom, jer na nekima zeza, i to poprilično.

 

 

Ispričavam se ako sam nekog uvrijedio, ne postam često u temama za vijesti, ali iskreno...IE je na dosta raznih testova rasturio i chrome i firefox i operu i safari i osam tisuća isprdaka koji se zovu preglednik. Pa opet svi ljudi zaziru od njega. Uključujući i mene {#}

 

Ljudi koriste koji preglednik im paše, meni osobno razlike u brzini između Chrome i Firefox-a nema. Ali ne volim način na koji Chrome radi, i ne paše mi. Ali ga ne pljujem, jer je među top 3 preglednika. Isto kao što netko ne bi trebao pljuvati po drugima.

 

Btw, koliko često kada sam imao problema s HTML kodom najbolje mi je bilo pokretati u IE, to neću niti reći {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 23:04 (X-Plosiv).
Moj PC  
23 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Najbolji, najbolji, ne postoji najbolji, svatko koristi što mu odgovara. Govorit da je Chrome ili Firefox smeće je glupost. Korstim Firefox više zbog navike nego što je "najbolji" a koristim nekad i IE 11 i Chrome i svi su oni podjednako dobri. Da su smeće može reći samo onaj tko "mrzi" te proizvode. Jedino što mi ide na živce je rušenje flasha u Firefoxu, ne znam da li je to do njega ili do flasha.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 23:19 (PlayMaker10).
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
win4crazzy kaže...

ako ocete poluproizvode skinite firefox, operu, safari, IE i ostala smeca

a ako ocete nesto sto valja tu je chrome

 

Chrome ce biti najbolji kad dobije sljedece:

* Content blocker

* Tab Stacking

* Window Manager

* Session Manager

* Sidebar (za nas koji ovo volimo naravno)

* Site Preferences

* itd.

 

Ukratko, kad bude imao malo vise mogucnosti od obicnog browsanja. Do tad ga smatram browserom za generaciju 'hocu internet' + nove facebook klince.

15 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Firefox je jedini preglednik u pravom smislu interneta jer je otvorenog koda a iza njega stoji neprofitna organizacija koja se bavi razvojem web standarda i inovacija, zalaže se za slobodu, otvorenost i privatnost interneta. Ostali preglednici su uglavnom samo brendirani proizvodi raznih profitabilnih korporacija. Danas su više manje svi popularni preglednici jednako dobri ali se razlikuju po vrijednostima i principima organizacija koje iza njih stoje. Inače volim Googleove proizvode i usluge ali u ovom slučaju mi je puno bolji i draži Firefox kojeg koristim na računalu i na mobitelu.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 23:59 (DragonShit).
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve

isto kao chrome, safari, maxthon i opera

15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
Memphis kaže...

isto kao chrome, safari, maxthon i opera

Zaboravio si napisati i Internet Explorer. Svi su freeware, nijedan od navedenih nije open source i iza njih ne stoje neprofitabilne organizacije.{#}

Svi koje si naveo su bazirani na istom WebKit engineu koji je open source, možda te to zbunilo. IE koristi Trident a Firefox Gecko engine.

Chromium (lošija "oslabljena" verzija Chromea) je open source ali njega nisi ni spomenuo.

Is it weird that this gave me an orgasm?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
win4crazzy kaže...

slazem se, ostali nisu spyware, potpuno si u pravu 

Poštovani gosp. Chromeboy nisam rekao da ostali nisu spyware no za razliku od Google-a čiji su proizvodi alat u pokretanju njihovog reklamnog stroja za zarađivanje milijunčića Mozzila je neprofitna i pazi ovo open source. Što to znači?Eh, pa to znači da se njihov "code" može doći i provjeriti te onaj tko razumije lako vidi da li tu ima išta sumnjivo.

 

Dok tvoj dragi chrome registrira i šalje svaki tvoj upis u adress bar google-u, a gmail (pretpostavljam da ga koristiš) fino sve tvoje mailove skenira tražeći ključne riječi za bolje reklamiranje. To je ono što nekakav software čini spywareom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 1:24 (josipva).
 
7 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Ja sam operaš oooooooo ooo ooo oo,   hehehe svako svog konja hvali.....

 

Ali kada pogledam rezultate sa ovih "testova" imam osjećaj da su svi browseri jako blizu jedan drugog.

 

Ovih dana isprobavam Maxthon Cloud Browser jer mi vuče na operu po nekim stvarima. Ako je neko imao priliku da ga bolje upozna neka kaže šta valja šta smrdi i kako se nosi sa stranicama... 

 

možda je ovo off-topic ali hebiga

 

Edit:

Nisam uspio snimiti firefox auroru prvi put, sada sam uspio i dodao sam sliku testova

10 Chrome 32
46 Firefox 26
2 IE 10
8 Opera 19
1 Maxthon 4.2
&lt;&lt;opera 12  |css3test.com|  opera 19&gt;&gt; <<opera 12 |css3test.com| opera 19>>
&lt;&lt;Opera 12   |html5test.com|  opera 19&gt;&gt; <<Opera 12 |html5test.com| opera 19>>
Opera Next 20.0 Opera Next 20.0
IE 10 IE 10
 Firefox 26 Firefox 26
Chrome 32 Chrome 32
Maxthon Cloud Browser 4.2 Maxthon Cloud Browser 4.2
Firefox aurora 29 Firefox aurora 29
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 10:57 (ČAP).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
josipva kaže...

Poštovani gosp. Chromeboy nisam rekao da ostali nisu spyware no za razliku od Google-a čiji su proizvodi alat u pokretanju njihovog reklamnog stroja za zarađivanje milijunčića Mozzila je neprofitna i pazi ovo open source. Što to znači?Eh, pa to znači da se njihov "code" može doći i provjeriti te onaj tko razumije lako vidi da li tu ima išta sumnjivo.

 

Dok tvoj dragi chrome registrira i šalje svaki tvoj upis u adress bar google-u, a gmail (pretpostavljam da ga koristiš) fino sve tvoje mailove skenira tražeći ključne riječi za bolje reklamiranje. To je ono što nekakav software čini spywareom.

Super, sad kad znam da salje mogu pocet slat sublimirane poruke preko adress bar-a

gmail koristim na par mjesta samo, zadnji put ga otvorio 2012 kad sam se prijavio za neku igru preko tog maila

 

sad napisi nesto sto ne znam

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
11 godina
protjeran
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Mozila je postala smece.Kliknem na ikonu i treba joj po 10-15 sekundi da se otvori i to sve na friskom os-u i ssd-u.Zaboravim  da sam klikno samo se u neka doba otvori.Kad se otvori onda me handri addon koji se premjesta na mjesto na koje on hoce a ne na koje ga postavim.Gdje je zlatna verzija 3.6 koja je radila bez problema,ovo sranje trebas sutati nogom u guzicu da bi radilo.

Opera normalno radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 2:18 (T-55).
 
0 10 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Nakon sto su sa proslim dizajnom u potpunosti Kopirali Operu, ovaj novi je nesto izmedju Chromea i IE-a.

 

Sto se tice prilagodljivosti dizajna i mogucnosti, nijedan ne moze primirisati staroj Operi. Sve zivo si mogao poredati kako ti odgovara. A o raznim mogucnostima ne treba ni govoriti...

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
Bilal kaže...

Nakon sto su sa proslim dizajnom u potpunosti Kopirali Operu...

Ovo baš i nije istina, istina je jedino ta da su u Operi prije primjenili takav UI.

Postojali su UI nacrti za Firefox 4 puno prije nego se skoro isti pojavio na Operi 11.

15 godina
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Probao sam auroru i meni se sviđaju promjene koje su uveli. Od verzije 18 Firefox sam prestao koristiti zbog sporog pokretanja no vidim da su sada to novom verzijom ispravili. 

 

Neka svatko koristi preglednik koji hoće i misli da mu najbolje paše jer to je i bit konkurencije.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
Bilal kaže...

Nakon sto su sa proslim dizajnom u potpunosti Kopirali Operu, 

A pogledaj opere u što se sada pretvorila - u skin za chrome.

Swedish latin super funk.
10 godina
offline
Novi dizajn Firefoxa za sve

Uh što odjednom svi vole i podržavaju opensource i privatnost. To vam jako puno znači kad vrtite firefox na windowsima. {#}

 

"Meni privatnost jako puno znači i firefox je opensource i oni rade na web standardima bla bla bla i sve to lijepo vrtim na operativnom sustavu koji surađuje sa NSA-om..." Koja komedija.

 

Svatko nek koristi ono što mu odgovara, nema tu najboljih. Samo generirate glupe rasprave sa karakteristikama fanboyizma.

 

Ontopic: Sviđa mi se novi UI, nadam se da će i ispod haube biti bolji, odnosno malo brži. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
8 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
Bilal kaže...

Nakon sto su sa proslim dizajnom u potpunosti Kopirali Operu, ovaj novi je nesto izmedju Chromea i IE-a.

 

Sto se tice prilagodljivosti dizajna i mogucnosti, nijedan ne moze primirisati staroj Operi. Sve zivo si mogao poredati kako ti odgovara. A o raznim mogucnostima ne treba ni govoriti...

Potpisujem, neznam zašto "stara"opera nije polučila bolje rezulate. Stvarno si mogel podesiti sve kaj si htel. Trebalo im bude puno puno vremena da sve to prenesu u novu verziju ako ikad i budu. A ostali preglednici tek trebaju dostignut tu razinu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi dizajn Firefoxa za sve
T-55 kaže...

Mozila je postala smece.Kliknem na ikonu i treba joj po 10-15 sekundi da se otvori i to sve na friskom os-u i ssd-u.Zaboravim  da sam klikno samo se u neka doba otvori.Kad se otvori onda me handri addon koji se premjesta na mjesto na koje on hoce a ne na koje ga postavim.Gdje je zlatna verzija 3.6 koja je radila bez problema,ovo sranje trebas sutati nogom u guzicu da bi radilo.

Opera normalno radi.

 

Ne znam kako ti je postavljeno, ali pali se iste sekunde kada pretisneš. Naravno, s SSD-om. Dapače, funny thing, kako imam SSD trenutačno na samo 3 računala, na svakom se pokreće u roku sekunde. Now I'm confused. I chrome mi se isto pokreće u roku sekunde na 2 od 3. {#}

 

 

Entry Point kaže...

Svatko nek koristi ono što mu odgovara, nema tu najboljih. Samo generirate glupe rasprave sa karakteristikama fanboyizma.

 

 

Pfff, što nisi znao da je ovo kao Android ili IOS {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice