Minhen opet na Windowsima

poruka: 338
|
čitano: 39.048
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Minhen opet na Windowsima".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Bukva kaže...
BlueMax kaže...
baaab kaže...

ono što većina onih koji konstatno pljuju po MS u svakoj prilici zaboravljaju je...to su proizvodi...gotovi završeni proizvodi...

 

bilo što od MS je kompatibilno jedno sa drugim u uklapa se jedno u drugo poput lego kockica...

 

 

ma nemoj? od Windowsa pa do Officea veca je nekompatibilnost unutar MS-ovih proizvoda nego unutar Linuxa iako tu govorimo o tisucama razlicitih developera. Cak i za najobicniji .doc format te prilikom snimanja pita da li zelis snimiti kao Word 2007/1010/20013 ili 97/2000/2003/XP ili mozda koao .docx Probaj neki malo kompliciraniji dokument provuci kroz tih nekoliko ponudjenih formata pa vidi na sto ce sliciti.

U operativnom sustavu postoji compatibility manager (koji cesto ne pomaze). Zasto ako se sve savrseno uklapa i radi?

Gotovi zavrseni proizvodi? Cemu zakrpe svako malo? 

Pretpostavljam da je on mislio na cijeli eko-sustav, primjerice

Server - SQL - AD - Exchange - Lync - Office - SharePoint - CRM - Yammer

Dok kod alternativa ćeš se pošteno namučiti da postigneš tu razinu međusobne integracije.

 

Za ovo zakrpe svako malo neću uopće komentirati jer je to, između ostalog, i jedan od pristupa razvoja softvera i to je definitivno pozitivna strana, a ne negativna.

 

bingo! :D

 

do something while necrknes
16 godina
online
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...

Nije direktno vezano uz ovaj slučaj, ali i ja sam kod kuće imao manji izlet u linux svijet - neuspješan. Kako živim od win programiranja (.NET/SQL) na mom stroju kod kuće je naravno uvijek windows operativni sustav i sva salva pratećih IDE-a, servera, ovoga i onoga. Ali izrazito simpatiziram linux i svako malo skidam nove verzije ubuntu-a, minta i sličnih distribucija za nas neupućene pa instaliram to na neku virtualku i gledam što ima novoga. U to doba su mi kćeri imale malo dell računalo na kojem je bio original win xp ali u već poprilično lošem stanju pa sam odlučio gore staviti ubuntu. Instalacija je prošla bez greške, skinuli se update-i, driveri, milina!

Ali...

Youtube reprodukcija isto kao i reprodukcija lokalnih divx zapisa (crtića) je bila potpuno negledljiva (1-2 fps). Iako je računalo bilo daleko od kompetentnog stroja, držao sam da P4 na nekih 1.6 GHz i giga rama mora biti dovoljna za to. Prevario sam se. Stavio sam gore sedmicu koja je doslovce letjela (divx, YT, sve bez greške). U to vrijeme je win 7 bio relativno nov OS i time je moje iznenađenje bilo veće. Ostao sam razočaran činjenicom da linux ipak nije OS odabira za low end konfe i da možeš na "veš mašini" raditi bez problema. Od onda ne dam kojekakvih evanđelistima da kenjaju bezveze jer nije to sve tako sjajno i bajno kako se prikazuje.

Nedugo nakon toga sam šogoru sklopio neko računalo za birtiju (za goste) na koje sam instalirao xubuntu (nije htio kupovati još jednu win licencu da bi klinci mogli visiti na fejsu). Neke naizgled banalne radnje su mi stvarale ogromne probleme. Ono čega se posebno sjećam je auto login koji nikako nije htio proraditi bez obzira na 100 nekih kvačica koje sam stavio prema uputama na službenom forumu, unatoč ručnom editiranju nekih fajlova i tome slično. Ono što me na kraju baš ubilo u pojam je update koji je totalno rasturio cijeli OS. Normalno sam pokrenuo update i nakon toga boot više nije bio moguć. Totalni raspad sistema koji nisam viđao ni na win xp kad bih u pola ažuriranja izvukao kabel iz struje. Loše, loše...

 

Kod mene obrnuto...Win XP koji je došao sa Lenovo S10e netbookom se vukao, stavio sedmicu i radila je bolje, al to još uvijek nije bilo to, dok je Mint radio odlično

za takav hardware, jedino je začudo baterija manje držala nego na sedmici (ali ne značajno)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 13:11 (segregator).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...
BlueMax kaže...

 Cemu zakrpe svako malo? 

 

Zato što im je stalo do korisnika, popravljaju sigurnosne propuste i sl...

Ah da, sigurnosni (i oni ostali) propusti. Pa kad to definitivno poprave onda cemo moci pricati o gotovom proizvodu. Ne mora biti savrseno, ali bar na nivou Linuxa.

A kompatibilnost. Usporedjujemo MS-ove proizvode i zakljucujemo kako nisu kompatibilni unutar vlastite kuce. Onda idemo usporedjivati druge aplikacije i standarde ali ih ne usporedjujemo unutar vlastite kuce nego sa MS-ovim proizvodima? Pa kako (i zasto bi) netko mogao biti kompatibilan sa necim sto nije kompatibilno samo sa sobom?

Ponavljam, ne trebas me smatrati nekakvim Linux talibanom. Koristim sva tri vodeca OS-a (ako se onaj sa 1.5% i onaj sa 6.5% uopce mogu staviti u istu recenicu sa onim od 92%). Svi oni imaju svoje mane i vrline a ja sam uglavnom na Windowsima ali iz razloga koji u ovom clanku ni u ovoim komentarima nisu spomenuti.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...
Friday kaže...
BlueMax kaže...

 Cemu zakrpe svako malo? 

 

Zato što im je stalo do korisnika, popravljaju sigurnosne propuste i sl...

Ah da, sigurnosni (i oni ostali) propusti. Pa kad to definitivno poprave onda cemo moci pricati o gotovom proizvodu. Ne mora biti savrseno, ali bar na nivou Linuxa.

 

Zero day sigurnost nikada nigdje neće postojati - zakrpe su tu da te drže relativno sigurnim. To što je autorima malicioznih sranja linux nezanimljiv definitivno ne govori u prilog tog operativnog sustava. iOS je isto bio "nepoderiv" dok netko iz p*zdarije nije napisao prvi virus (vjerojatno čovjeku dop*zdilo kurčenje jabučara).

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

Ovo me sve podsjeća na onu "Windows 8 je smeće idem na Linux" i na kraju opet ostanu/završe na Windowsima.

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...

 

Zero day sigurnost nikada nigdje neće postojati - zakrpe su tu da te drže relativno sigurnim. To što je autorima malicioznih sranja linux nezanimljiv definitivno ne govori u prilog tog operativnog sustava. iOS je isto bio "nepoderiv" dok netko iz p*zdarije nije napisao prvi virus (vjerojatno čovjeku dop*zdilo kurčenje jabučara).

 

Yep, stvarno neznam zašto bi bilo nekome zanimljivo pisati viruse za OS na kojem se nalazi većina servera i superkompjutera na svijetu, totalno neisplativo i besmisleno.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...

 

Yep, stvarno neznam zašto bi bilo nekome zanimljivo pisati viruse za OS na kojem se nalazi većina servera i superkompjutera na svijetu, totalno neisplativo i besmisleno.

 

Znači - to što nema virusa za linux je posljedica toga da je bulletproof i nije moguće napisati virus za taj OS? Ne vidim drugi razlog iz tvog odgovora...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
baaab kaže...

 

baš i nema toliki izbor formata :D

osnovna razlika je da su stari formati (doc, xls i ostalo) binarni...a novi (sa x om) su xml :)

 

miješaš zakrpe i update...uvijek može brže...bolje...jače...plus ispravljanje uočenih grešaka...ili želiš reći...ako neka aplikacija nema updaea...da je bez grešaka? :D

Ne nego da je jako tesko povuci crtu kad je neki software gotov i zavrsen proizvod. Ne znam po kojim mjerilima je Libre Office nedovrsen proizvod a MS Office dovrsen. Software nikad nije dovrsen proizvod. Iskljucivo zastupljenost je razlog zasto je nekompatibilnost Libre Officea sa MS formatima problem Libre Officea a nekompatibilnost MS Officea sa Libre Office (open) formatima opet problem Libre Officea. 

16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...

Znači - to što nema virusa za linux je posljedica toga da je bulletproof i nije moguće napisati virus za taj OS? Ne vidim drugi razlog iz tvog odgovora...

Nije bulletproof, ništa nije bulletproof, već je sam po sebi osjetno sigurniji, koristeći repozitorije s provjerenim softwareom umjesto standardnog google/download/install postupka zatim default pokretanje skoro svog software-a bez admin privilegija zatim defaultno dizejblane "execute" privilegije na novo dodanim/kopiranim fajlovima, zatim mountanje svega mogućeg mreže/diska/usba na sve moguće načine davajući kompletnu kontrolu itd. itd.

 

Nije samo u jednoj stvari kvaka, ima tu mnogo toga.

 

Problem je što su svi indoktrinirani MS proizvodima i ne vide ispred svog nosa. Svi misle da znajući pritiskati Next na Windowsu odjednom znaju koristiti i drugi OS. Poistovječivanje Libre Office ili Openoffice-a s Linuxom ne moram ni komentirati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 13:49 (josipva).
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...

 

Yep, stvarno neznam zašto bi bilo nekome zanimljivo pisati viruse za OS na kojem se nalazi većina servera i superkompjutera na svijetu, totalno neisplativo i besmisleno.

Pogledaj malo Metasploit framework, pa se onda lupi po glavi kad pročitaš još jednom svoj odgovor.

 

Superračunala nisu nikome niti pribložno zanimljiva za napad (I'll take a wild guess i reći - čak nisu niti povezana sa vanjskim svijetom)

Serveri se ne napadaju virusima.

Inače se sam OS najčešće ne exploita nego aplikacije nad njime (iako, naravno, postoji mali milijon exploitova za svaki OS koji je ikada ugledao svijetlo dana).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
online
Re: Minhen opet na Windowsima
Ges kaže...
baaab kaže...

...jer se korisnici i zagovornici linuxa i dalje smatraju nekom elitom...a rvati su uvijek bili neki zagovrnici elitizma...dok su windowsaši za njih niža rasa...

nedavno mi se hvali prijatelj kako je za svoj brodić kupio jeftini stolić na rasklapanje koji je skoro u milimetar savršeno popunio prostor za koji je bio predviđen nekakav "nautičarski" stolić a koji je koštao mnogo više. i to je činjenica: ista roba se često gura pod krinkom marketinga kao nešto bolje i posebnije a u stvari je ista stvar. to se upravo jako može vidjeti kod linuxaša koji guraju linux čisto iz potrebe da sebe prikažu pametnijima od "glupavih usera" user friendly aplikacija. dakle stvar je kompleksa a ne tolike kvalitete jednog naspram drugog.

ja sam kompove koristio još iz doba C64 i definitivno jako cijenim user friendly feature i nikad, ali nikad ikad ikad me nitko neće moći prekrstiti da je npr. puno praktičnije znati i pisati naredbe u command trayu neg poklikati kućice za željenim postavkama. uostalom da je to tako, nebi raznorazne distribucije linuxa išle upravo ka olakšavanju sučelja i micanju od cmd traya

 

Vjerojatno je upravo to razlog što M$ u zadnjim verzijama server OS-a nudi instalaciju bez grafičkog sučelja (i to kao nešto novo i revolucionarno) {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Bukva kaže...

Superračunala nisu nikome niti pribložno zanimljiva za napad (I'll take a wild guess i reći - čak nisu niti povezana sa vanjskim svijetom)

Serveri se ne napadaju virusima.

Inače se sam OS najčešće ne exploita nego aplikacije nad njime (iako, naravno, postoji mali milijon exploitova za svaki OS koji je ikada ugledao svijetlo dana).

Da, apsolutno se slažem s boldanim dijelom, no server je ugrubo gledano isto što i desktop, virus koji čini određeni dio računala ugroženim ga jednako tako čini i na bilo kojem drugom računalu koji koristi isti software/OS

15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...

Problem je što su svi indoktrinirani MS proizvodima i ne vide ispred svog nosa. Svi misle da znajući pritiskati Next na Windowsu odjednom znaju koristiti i drugi OS. Poistovječivanje Libre Office ili Openoffice-a s Linuxom ne moram ni komentirati.

I kaj sad hoćeš reći? Da su Libre i OO toliko dobri da meni ,seljačini sa Windowsa i MSO-a ,trebaju tri doktorata za ono ,što u Windowsima i MSO-u složim s tri Nexta?! {#}

 

Daj ne fantaziraj ,molim te!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
kizo2703 kaže...

I kaj sad hoćeš reći? Da su Libre i OO toliko dobri da meni ,seljačini sa Windowsa i MSO-a ,trebaju tri doktorata za ono ,što u Windowsima i MSO-u složim s tri Nexta?! {#}

 

Daj ne fantaziraj ,molim te!

Apsolutno ne. Potpuno si krivo shvatio. Ono što želim reći je da kvaliteta Libre i Open office-a nema veze s linuxom kao što kvaliteta bsplayer-a nema veze s Windowsom.

 

Ono za što ti trebaju "tri doktorata" je naučiti koristiti OS na kojeg nisi naviknut od rođenja, OS koji nema Program Files ili Control Panel u klasičnom smislu ili što već. Stvar je što su svi naviknuti od malena na Windows, a kod ljudi je navika zayebana stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 14:13 (josipva).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...
BlueMax kaže...
Friday kaže...
BlueMax kaže...

 Cemu zakrpe svako malo? 

 

Zato što im je stalo do korisnika, popravljaju sigurnosne propuste i sl...

Ah da, sigurnosni (i oni ostali) propusti. Pa kad to definitivno poprave onda cemo moci pricati o gotovom proizvodu. Ne mora biti savrseno, ali bar na nivou Linuxa.

 

Zero day sigurnost nikada nigdje neće postojati - zakrpe su tu da te drže relativno sigurnim. To što je autorima malicioznih sranja linux nezanimljiv definitivno ne govori u prilog tog operativnog sustava. iOS je isto bio "nepoderiv" dok netko iz p*zdarije nije napisao prvi virus (vjerojatno čovjeku dop*zdilo kurčenje jabučara).

Nije stvar u nezanimljivosti. Stvar je dosta i u strukturi samog OS-a. Na jednom natjecanju hakera Ubuntu je bio OS kojeg je najlakse probiti i preuzeti kontrolu (Ubuntu, OSX, Windows). No najteze je bilo napraviti nepovratnu stetu na sustavu. To "kurcenje" jabucara je potkrijepljeno sirovim statistikama. Mala zastupljenost je argument. Ti meni mozes reci kako je OSX dosta imun na malware zato jer je malo zastupljen ali u biti je to moj argument. Da, moj OSX (pretpostavljam da nisi mislio na iOS) je imuniji na zlocudni software i zbog manje zastupljenosti i koliko se god ti trudio banalizirati taj razlog cinjenice ostaju.

Cinjenica je i da su OSX i Windows vlasnicki sustavi zatvorenog koda za koje nikad ne znas sto rade u pozadini dok jekod otvorenog OS-a sve u izlogu. Tu te nece nitko spijunirati ili, u najboljem slucaju, nabijati ti paranoju kako te netko spijunira.

Istina da mi mislimo kako je jedan njemac pametniji od svih rusa i kineza zajedno no matematicki ako analiziramo vijesti zadnjih dana ispada kako je Linux zajednica izgubila gradsku upravu Münchena a dobila drzavnu (i gradsku) upravu Kine i Rusije. A ni jedno ni drugo nije istina. Njemci takodjer koriste metode pokusaja i promasaja tako da ce sljedeci pokusaj biti bar malo uspjesniji. I onda u svu tu matematiku uvrstis politiku pa mozes odustati od bilo kakvog daljnjeg razmisljanja.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Bukva kaže...

Pogledaj malo Metasploit framework, pa se onda lupi po glavi kad pročitaš još jednom svoj odgovor.

 

Superračunala nisu nikome niti pribložno zanimljiva za napad (I'll take a wild guess i reći - čak nisu niti povezana sa vanjskim svijetom)

Serveri se ne napadaju virusima.

Inače se sam OS najčešće ne exploita nego aplikacije nad njime (iako, naravno, postoji mali milijon exploitova za svaki OS koji je ikada ugledao svijetlo dana).

Isto tako je cinjenica da OSX uglavnom koriste ljudi boljeg materijalnog stanja pa su samim tim zanimljivija meta no je opet zastupljenost malwarea na OSX-u daleko manja od zastupljenosti samog OS-a. Windows kao platforma sa krcato freewarea, demoa, crackova... je puno bolja sredina za sirenje gamadi od gotovo sterilnog okruzenja OSX-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...

Apsolutno ne. Potpuno si krivo shvatio. Ono što želim reći je da kvaliteta Libre i Open office-a nema veze s linuxom kao što kvaliteta bsplayer-a nema veze s Windowsom.

 

Ono za što ti trebaju "tri doktorata" je naučiti koristiti OS na kojeg nisi naviknut od rođenja, OS koji nema Program Files ili Control Panel u klasičnom smislu ili što već. Stvar je što su svi naviknuti od malena na Windows, a kod ljudi je navika zayebana stvar.

Ja ih nisam nigdje povezal. Jednako su dobri/loši i na Windowsima ,Linuxu i OS X-u.

 

Pošto ''skoro'' od rođenja {#} radim na Windowsima i OS X-u ,nije mi bil nikakav problem naučit se radit na linuxu ,jednom kad je (sa Ubuntuom 9) dostigao barem 50% upotrebljivosti prethodno spomenutih OS-ova.

 

Ali ,na žalost ,većina distri mora pojesti još puno žganaca da bi postala upotrebljiva običnim noobovima ,kao što su to Windows i OS X.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 14:31 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
kizo2703 kaže...

Ja ih nisam nigdje povezal. Jednako su dobri/loši i na Windowsima ,Linuxu i OS X-u.

 

Cijela ova tema povezuje upravo doc formate, excel tablice i sranje linux.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
kizo2703 kaže...

Ali ,na žalost ,većina distri mora pojesti još puno žganaca da bi postala upotrebljiva običnim noobovima ,kao što su to Windows i OS X.

Ne slazem se s ovim. Mislim da moja zena ni ne primjeti razliku kad je bootan Mint ili W7. Malo je stala, cudno gledala i onda otisla na Facebook i jedino sto me je pitala je zasto mora opet upisivati korisnicko ime i lozinku kad jucer nije morala.

16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Ne slazem se s ovim. Mislim da moja zena ni ne primjeti razliku kad je bootan Mint ili W7. Malo je stala, cudno gledala i onda otisla na Facebook i jedino sto me je pitala je zasto mora opet upisivati korisnicko ime i lozinku kad jucer nije morala.

Moje iskustvo je jednako. Koristim Linux 90% vremena (ostalih 10% windows zbog igara), ne primjećujem te ogromne nedostatke i nespremnost koju svi spominju (a jedva da su uopće probali). Kad sam imao prilike dati drugima da koriste kompjuter bilo je upravo kao kod tebe, pokoji čudan pogled u početku i poslije sve bez problema. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...

 

Yep, stvarno neznam zašto bi bilo nekome zanimljivo pisati viruse za OS na kojem se nalazi većina servera i superkompjutera na svijetu, totalno neisplativo i besmisleno.

Mozes li nam citirati izvor prema kojem vecinu servera na svijetu pogoni Linux? Molim konkretne brojke. Hvala.

15 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

Stvar je u tome da ako tetkica iz uprave ima trivijalan problem na windowsima, moze pozvati "malog od komsije koji se kuzi u tehnologiju" i problem rijesen. U slucaju linuxa zoves nekog sa certifikatima. 

 
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
RobertS kaže...

Mozes li nam citirati izvor prema kojem vecinu servera na svijetu pogoni Linux? Molim konkretne brojke. Hvala.

Opće poznata stvar, no evo .... 

 

Apache i Nginx su uglavnom Linux/Unix

16 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

šta će im dati, windows 8?  kokice molim {#}

 

Life is too short to remove USB safely
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Nije stvar u nezanimljivosti. Stvar je dosta i u strukturi samog OS-a. Na jednom natjecanju hakera Ubuntu je bio OS kojeg je najlakse probiti i preuzeti kontrolu (Ubuntu, OSX, Windows). No najteze je bilo napraviti nepovratnu stetu na sustavu. ...

Moze neki link? Ja sam jedino naisao na ovo.

kizo2703 kaže...

Ja ih nisam nigdje povezal. Jednako su dobri/loši i na Windowsima ,Linuxu i OS X-u.

 

Pošto ''skoro'' od rođenja {#} radim na Windowsima i OS X-u ,nije mi bil nikakav problem naučit se radit na linuxu ,jednom kad je (sa Ubuntuom 9) bio dostigao barem 50% upotrebljivosti prethodno spomenutih OS-ova.

 

Ali ,na žalost ,većina distri mora pojesti još puno žganaca da bi postala upotrebljiva običnim noobovima ,kao što su to Windows i OS X.

A nemoj sad pretjerivati, Ubuntu od pocetka koristi Gnome 2 (sadasnji MATE) koji na svojoj traci nudi Applications, Places i System menije. Jedan ti izlista instalirane aplikacije, drugi lokacije na disku, a treci opcije sustava. Jako jednostavno i intuitivno, cak bolje rjesenje od toga da se sve potrpa u jedan "start" meni. Dakle, jako upotrebljivo.

 

Osim ako nisi mislio na aplikacije, to je sasvim druga prica. Ili mozda na prve verzije Unitya (ali to je vec Ubuntu 11.04). Uglavnom, ondasnje sucelje (danasnji MATE) je puno upotrebljivije od Win recepta sa "start" menijem (za OS X ne mogu reci jer ga nisam koristio duze od koji sat). Takoder i danasnji Unity je strasno napredovao od prvih verzija i sad je jako dobro sucelje.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Ne slazem se s ovim. Mislim da moja zena ni ne primjeti razliku kad je bootan Mint ili W7. Malo je stala, cudno gledala i onda otisla na Facebook i jedino sto me je pitala je zasto mora opet upisivati korisnicko ime i lozinku kad jucer nije morala.

Pa gle ,moja stara ima stari MBP iz 2007. i pošto se na njega više ne može instalirati ni Mountain Lion ,a kamoli Mavericks ,instaliral sam joj također Mint ,stavil dock i žena uopće nije skužila u kojem je OS-u.

Samo joj je bilo čudno kaj nema jabuke kod paljenja računala.

 

A pošto prije nije upotrebljavala ni MSO ,nego samo Pages ,nije imala problema s radom u LibreOfficeu.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...
RobertS kaže...

Mozes li nam citirati izvor prema kojem vecinu servera na svijetu pogoni Linux? Molim konkretne brojke. Hvala.

Opće poznata stvar, no evo .... 

 

Apache i Nginx su uglavnom Linux/Unix

Pitao je servera, ne web servera.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...
RobertS kaže...

Mozes li nam citirati izvor prema kojem vecinu servera na svijetu pogoni Linux? Molim konkretne brojke. Hvala.

Opće poznata stvar, no evo .... 

 

Apache i Nginx su uglavnom Linux/Unix

Ne, to su podaci za servere koji posluzuju javno dostupne web stranice, a to je samo manji dio od svih servera na svijetu. Napisao si da je Linux "OS na kojem se nalazi vecina servera", dakle svih servera, a ne vecina servera javno dostupnih web stranica.

 

Dakle ponavljam pitanje iz prethodne poruke jer na njega nisam dobio odgovor: Mozes li nam citirati izvor prema kojem vecinu servera na svijetu pogoni Linux? Molim konkretne brojke.

 

P.S. Prije nego sto ponovo postas neki "opce poznati" link prvo dobro i s razumijevanjem procitaj sto tocno postas kako ne bi od sebe pravio dalje budalu i meni trosio dragocijeno vrijeme.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:04 (RobertS).
16 godina
online
Minhen opet na Windowsima

Zanimljivo kako svi pričaju o Minhenu, a možda i veći projekt se malo spominje:

 

http://archive.today/9YeSa

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:00 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima?
mbaksa kaže...
duddo68 kaže...
Uvijek sam mislio da se piše München. Griješim li???

Mislim da bi bilo najbolje da se jezičari sastanu i konačno jednom za svagda odluče da se München na hrvatskom piše Minhen. Isto kao što su se mogli dogovoriti da se Wien čita i piše Beč. Minhen bar ima više smisla. {#} Pa se ne bi svaki put kad netko napiše Minhen trebale voditi ovakve neproduktivne rasprave.

To je zato što je Beč uvijek bio povezan s našim krajevima, pa smo osmislili naziv. Kao što je Agram njihov za Zagreb.

Ali Munchen pišemo tako, kao i Washington (ne Vošington), Stockholm (ne Štokholm). Jedan zanimljiv primjer je Lihtenštajn....

 

Ja bi zapravo bio za to da se imena za koja nemamo poseban naziv pišu izvorno, a ona za koja imamo (poput Beča ili Budimpešte) pišu po naški. Ipak da se kulturno i civlizacijski odmaknemo od nekih vremena i jugoistoka.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice