Apple konferencija UŽIVO

poruka: 166
|
čitano: 18.219
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple konferencija UŽIVO".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO

It contains pixie dust and unicorn farts!

 

A sad ozbiljno - samo materijal izrade.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

Sve mi se sviđa na Macu, ali mislim da mu fali bar jedan USB Type A i/ili videoizlaz. Jasno mi je je što pokušavaju, ali to znači da se bez adaptera na njega trenutno ne može spojiti ni USB tipkovnica, miš ili običan stick, a ako ga se istovremeno treba puniti onda mu treba još i hub. Za par godina će vjerojatno biti OK, a sada bi im jedino mogao oprostiti da npr. na punjač stave 2xUSB i DisplayPort/HDMI, ali sumnjam da će Apple to napraviti.

 

Watch nisam baš ni pratio, koliko sam pogledao OS mi se čini bolji od Android Weara, ali baterija ne zvuči impresivno, ljepši su mi okrugli satovi, a još uvijek nisam baš ni shvatio potrebu za smart watchom, pogotovo jer ni inače ne nosim sat.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
mar123 kaže...

nisam bas shvatio iz teksta, pa nek mi neko pojasni. apple watch- postoje tri verzije, trecu necu ni komentirat. no ove dvije verzije(jeftinija i skuplja) jel to razlika samo u materijalu izrade ili jos necem? nije mi jasna ta razlika u cijeni od 349 dolara do 1049 dolara.

 Postoji zapravo 6 verzija.

Svaka od tri verzije dolazi u dvije veličine, 38 i 42mm. A razlika je samo u materijalima. Najjeftiniji, Watch sport nema safirno staklo, ostali imaju.

Swedish latin super funk.
15 godina
online
Re: Apple konferencija UŽIVO
sirka666 kaže...
mar123 kaže...

nisam bas shvatio iz teksta, pa nek mi neko pojasni. apple watch- postoje tri verzije, trecu necu ni komentirat. no ove dvije verzije(jeftinija i skuplja) jel to razlika samo u materijalu izrade ili jos necem? nije mi jasna ta razlika u cijeni od 349 dolara do 1049 dolara.

 Postoji zapravo 6 verzija.

Svaka od tri verzije dolazi u dvije veličine, 38 i 42mm. A razlika je samo u materijalima. Najjeftiniji, Watch sport nema safirno staklo, ostali imaju.

 da gledo sam sad malo na apple stranici, svida mi se veca verzija obicnog watch, ne sport zbog remena, kad bi imo mozda viska novca kupio bi, ovako jos jedna lijepa stvar koju necu imat.

11 godina
neaktivan
offline
Apple konferencija UŽIVO

Ove teme od apple su postale smijesne, u religiji ljudi nisu bili ovoliko subjetivni i zaslijepljeni.

Svaka cast ljudima koji vole apple, a ostanu objektivni pri ocjenjivanju njihovih proizvoda

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple konferencija Spring Forward

Jao, sad kad krenu zlatne imitacije iz kine. Svaki dudek će imati zlatni "ejplvač", kao nekoć zlatne "rolexe". 

Macbookovi djeluju lijepo, osjet pritiska je dobar fičr, ali dual core procesor i integrirana grafa u premium segmentu(meni su ti novci premium segment, bez obzira na dimenzije). Stvarno su samouvjereni, nema što. Ne sumnjam da kupce to nimalo ne brine :)

southy kaže...
Ono što bi konkurencija mogla naučiti od Applea je način kako oni prodaju ekosustav, a ne uređaj. Konkurencija sa satovima je krenula prodavat svoje uređaje bez da ljudi imaju pojma što će im, dok je Apple primjenio sasvim drugačiju strategiju: razvili su ekosustav sa brojnim aplikacijama i onda pokazali što aplikacije mogu, a ne da se prepucavaju oko toga čiji sat ima brži procesor
E da, istina. Research kit bi mogao polučiti malu revoluciju. To mi zvuči obećavajuće.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 22:02 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
power_user kaže...

Sve mi se sviđa na Macu, ali mislim da mu fali bar jedan USB Type A i/ili videoizlaz. Jasno mi je je što pokušavaju, ali to znači da se bez adaptera na njega trenutno ne može spojiti ni USB tipkovnica, miš ili običan stick, a ako ga se istovremeno treba puniti onda mu treba još i hub. Za par godina će vjerojatno biti OK, a sada bi im jedino mogao oprostiti da npr. na punjač stave 2xUSB i DisplayPort/HDMI, ali sumnjam da će Apple to napraviti.

 Fali mu samo još jedan USB-C na drugoj strani, da se može normalno koristi i kad je na struji. Ali yebiga, Ive je opet izvodil svoje gluposti.

 

Da, nažalost, za nešto više trebalo bi kupiti i hub. Ali, nekak mi se čini da je ovaj MB napravljen samo s dizajnom na pameti, nažalost.

 

overhaul kaže...

.. Stvarno su samouvjereni, nema što. Ne sumnjam da kupce to nimalo ne brine :)

 Bez brige, sigurno ne.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 21:58 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Pa MB nije zamisljen kao workstation, vec prijenosnik. Ako ti se bas potrefi da bi htio i snimat/gledat ensto sa sticka preko MB na TVu i istovremno ga punit, taj adapter je 70$. Nes to dogadjaja. A da ne govorim, mozes i telefon napunit ako ti treba. Vrh.
ptspclan.com | visit us ^^
11 godina
neaktivan
offline
Apple konferencija UŽIVO

Mislim da ce tek 2. ili 3. generacija ovog macbooka biti iskoristiva za neku produktivnost, kad dodaju jos jedan usb-c i stave bolji proc, sad je nazalost samo lijepi 1300$ vrijedni stroj za surfanje.

A bas steta, razmisljao sam se izmedu ovog ili pro-a, ali cini se da je pro definitvni izbor trenutacno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Pa neces na njemu vrtit neznam koje simulacije danima?? Za to ima PRO i iMac.
ptspclan.com | visit us ^^
11 godina
neaktivan
offline
Apple konferencija UŽIVO

Nikakve simulacije, vec samo da mogu spojit monitor na poslu i kuci i da ga mogu punit u isto vrijeme, ili nedao bog spojit nekakvu tipkovnicu ili mis dok mi je na vecem monitoru. Cak mi i trenutni air to omogucuje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 22:24 (Irregular).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Apple konferencija UŽIVO

Brend apple pa "napuhali" priču malo?
Ili griješim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
LudaRajcica kaže...
ROADRUNNER kaže...

O hebote kako je tanki novi Macbook. Skoro cijelo kućište je baterija.

 nema ventilatora, shodno tome mozes zakljuciti i kakve performanse ima :D

 Dovoljno. Malo jači tablet samo da mu je cijena barem oko 600$.

15 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
@Irregular, pa ne treba ti za mis i tast usb???
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Irregular kaže...

Nikakve simulacije, vec samo da mogu spojit monitor na poslu i kuci i da ga mogu punit u isto vrijeme, ili nedao bog spojit nekakvu tipkovnicu ili mis dok mi je na vecem monitoru. Cak mi i trenutni air to omogucuje...

 Pa gledaj, ako tebi, kao i meni, treba da na komp spajaš monitor, tipkovnicu, istovremeno ga puniš i slično, onda ovaj komp nije za nas... Ionako za iste novce dobiješ MacBook Pro na koji možeš spajati šta hoćeš... Ali ima puno ljudi koji takve potrebe nemaju i ovaj MacBook će ih u potpunosti zadovoljiti... Trebaju nešto lagano, tanko, sa retina ekranom, pri tom ne planiraju na njemu igrati GTA V... Eto ti kompa za njih...

12 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
sirka666 kaže...

18h baterija Apple Watcha, malo, ali u skladu sa konkurencijom...

 ma sasvim dovoljno. kad se sjetim svog noneta i kako je svaku vecer cekao dnevnik da ustima sat i navije ga kako bi mu trajao jos jedan dan... li la, to je to :D

15 godina
neaktivan
offline
Apple konferencija UŽIVO

HAHAHA

 

Kakva je ovo zajebancija na ovom Macbooku?

 

480p u 2015. godini.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 23:27 (heged).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Hann kaže...
LudaRajcica kaže...
ROADRUNNER kaže...

O hebote kako je tanki novi Macbook. Skoro cijelo kućište je baterija.

 nema ventilatora, shodno tome mozes zakljuciti i kakve performanse ima :D

 

Ultrabook i perfomanse? Kao da ides kupit Clia radi ustede, a onda te smeta jer ne ide bas kao Ferrari? 

Problem je u tome sto Clio kosta jednu desetinu Ferrarija, pa ti analogija pliva ko veš u slanoj vodi :)

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
sardax kaže...
@Irregular, pa ne treba ti za mis i tast usb???

 Imam onaj od logitecha unify usb na koji spojis svu periferiju, ali opet treba jos bar jedan prikljucak. I problem je sto je od aira pubo bolji jedino u ekranu dok u neki drugom stvarima dosta zaostaje.

Ovaj macbook bi usporedio sa googlovim chromebook pixelom, 1300$ za nista

9 godina
protjeran
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Al neke proganja kad ovi nesto predstave...
Btw, lap je nista posebno
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Borostef kaže...
Irregular kaže...

Nikakve simulacije, vec samo da mogu spojit monitor na poslu i kuci i da ga mogu punit u isto vrijeme, ili nedao bog spojit nekakvu tipkovnicu ili mis dok mi je na vecem monitoru. Cak mi i trenutni air to omogucuje...

 Pa gledaj, ako tebi, kao i meni, treba da na komp spajaš monitor, tipkovnicu, istovremeno ga puniš i slično, onda ovaj komp nije za nas... Ionako za iste novce dobiješ MacBook Pro na koji možeš spajati šta hoćeš... Ali ima puno ljudi koji takve potrebe nemaju i ovaj MacBook će ih u potpunosti zadovoljiti... Trebaju nešto lagano, tanko, sa retina ekranom, pri tom ne planiraju na njemu igrati GTA V... Eto ti kompa za njih...

 Ako ti netreba da spojis monitor onda ti netreba za nekakav ozbiljniji posao, i ako ti netreba za igrice, onda ti ostaje surfanje i neko minimalno tipkanje, a 1300$ za to se po meni ne isplati.

Za to je onda dovoljan neki tablet sa tipkovnicom ili neki chromebook za 300$ i za 1000$ dolara razlike kupis si tv od 100cm i zeni uplatis zumbu za godinu dana da na miru gledas ligu prvaka

12 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

Sve mi se cini da bi nekima trebalo ponuditi i verziju bez USB utora. Sve spajas bezicnim putem, a kada se baterija potrosi, bacis i kupis novi...

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple konferencija UŽIVO

Uskoro će se ove novine s New MacBooka moći očekivati i na MacBook Pro modelima (touchpad,tipkovnica...) Mislim da Air i ovaj New neće još dugo koekzistirati, nažalost. Mislim da će Air ukinuti jer stvarno nema smisla imati seriju na svaki inč veličine a da sve serije budu uspješne. Meni je Macbook Air 13" u pravom smislu prenosnik, dovoljno jak i velik za rad a istovremeno "pokretan" i nezavisan(jačina baterije). Dok se nije pojavio Del XPS 13" 2015 Air mi je godinama bio top prenosnik, sad je čini mi se pao na drugo mjesto. Mislim da je i Apple trebao ići u tom smjeru s Airom a ne izbacivati ovaj model (moja neka želja) ali dobro. Inače za ovo što je ovaj laptop namjenjen, ima dovoljno snage tako da nema brige da će te stvari odraditi kako spada

 

 

Što se tiče samog Watcha, mislim da će naći svoju publiku ali ne vjerujem nikako da će napraviti bum kao što je to napravio iPhone ili iPad. S ovim zlatnim se pogotvo neće obogatiti (mislim da im to i nije namjera) ne zbog toga što košta +10k$ nego zbog toga s njim zalaze u kategoriju luxuznih satova a tu nemaju šta raditi protiv mehaničkih satova, pogotovo sa nečim što će za godinu zastariti i što osim te težine zlata nema ništa, osobe kojima je do zlata kupit će narukvicu. Inače se za tu lovu se uzme jedan Yacht-Master npr.

Možda je Apple sa Macovima, iPhonima u neku ruku luksuzan u IT području ali što se tiče satova... "No way Pedro" što bi rekao Del Boy

Ja lično ne želim ove smartwatchove , ništa sem klasičnog ručnog sata me ne zanima.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

Ovaj od 12" prijenosnik uopće nije skup, imajući u umu firmu koja ga potpisuje i logo koji stoji na dotičnom proizvodu ali samo da je u formi tableta. Jer odavno sam rekao da Core M + jefitni tablet (prenosnik) ne idu istu rečenicu, da još tome dodam SSD od 256GB i retina disply sve bi bilo bajno da je tablet odnosno hybrid forma.. pa onda Boot Camp i opleti po Windowsima 

 

Mogao bi mi biti favorit umjesto 11,1" Lenovo Helix Gen. 2, ovako je 'samo' ultra notebook.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Hann kaže...
Ultrabook i perfomanse? Kao da ides kupit Clia radi ustede, a onda te smeta jer ne ide bas kao Ferrari? 

A košta k'o Ferrari.

http://tesigndev.com
16 godina
protjeran
offline
Apple konferencija UŽIVO

hmm.. fora su ove novosti.. al me zanima zasto nisu unaprijedili i MacBook Pro ?
I zanima me dali  tko od vas ima 13" laptop.. i kako je na njemu radit, meni se čini da je optimum ovih 15 sto se tice laptopa.. a monitori od 23" nadalje..

Long Live Freedom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
The Black Iso kaže...

hmm.. fora su ove novosti.. al me zanima zasto nisu unaprijedili i MacBook Pro ?
I zanima me dali  tko od vas ima 13" laptop.. i kako je na njemu radit, meni se čini da je optimum ovih 15 sto se tice laptopa.. a monitori od 23" nadalje..

 i meni je 15" idealno. Jer niže pokriva tablet, više desktop...no eto neki baš obožavaju te malce. 
Laptop je prelijep, ali evo i debelo pristrani i navijački Wired je popljuvao tipkovnicu(kažu uopće se ne osjeti, kao da je nacrtana), spajanje
i cijenu - čak i američkim "applefanboy" novinarima na predstavljanju je bio skup!
http://www.wired.com/2015/03/new-macbook-hands-on/?mbid=social_fb
neka veća funkcionalnost dobija se sa multi hubom, ali kako je to Apple, to se masno doplaćuje. 79$ u USA. 
Imam baš na poslu jedan acer (sličnih je more), aspire switch 10. Nije dakako ovako lijep, 
mrvu je teži od 1 kg, manji (fhd)ekran, ali ima svojih vrlina: cijena 1/5 mekbuka, radi i kao tablet(lijepi se na tipke dobrim magnetom),
ima windoze8.1, full size usb, micro hdmi, touch screen, micro sd card reader/expander, micro usb, 4core intel (doduše atom)... htjedoh reći, 
niko ga nije proglašavao novim silaskom proroka, slikao ga za dnevnike i novine, košta neke normalne novce, i sposoban je sve 
što predstavlja novi macbook, a da pritom ne zauzima više mjesta u dizajnerskoj torbici.
No jasno, to je konfekcijska plastika, nije apple assesoar:) A budimo realni; hardverski sve odavno postoji u ovoj ili onoj (i pritom jeftinijoj) inačici.
- sa appwatchem i macbookom, Apple je jučer predstavio prije svega luksuzan ( i doduše funkcionalan) nakit.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 3:49 (overhaul).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
The Black iso imam macbook air (13")mid 2013, meni je super, sasvim dovoljno i za autocad ili photoshop nešto može proči, bitno mi je da mogu provjeriti mail, radi AirDrop i slično, ili popraviti nabrzinu nacrt, održati prezentaciju, (kvaka je da nemaju ir pa koristiš iphone kao prezenter)
Ja sam u zg, ako hoćeš vidimo se na kavi pa probaj pola sata raditi (imam gore i win 7 i os X)
Normalno za nekaj ozbiljnije imam 27 inčni ekran i pro (onaj novi mlinac za kavu :-))
Ako si za Pošalji privatnu poruku pa se dogovorimo ili konkretno pitaj kaj te interesira.
Sorry na ot.
Kaj se mene tiče lijepi je novi air ali mi je isto problem samo jedan priključak, jer se bojim da ga ne oštetim (ili vjerojatnije cura koja bude probala uštekati micro usb ili tak nešto).
Sat njihov mi još uvijek nije prioritet imam nekoliko ručnih satova i žao mi ih je nekoristiti.
Ali da nemam ovaj air novi bi mi bio jako zanimljiv zbog retine uglavnom i male mase.
16 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

Nisam baš nešto stručan na tom području, al zar nije ovaj Intelov M procesor nešto kenjkavo, tipa surfanje, word processor i to je to? Ono, između tablet procesora i punokrvnog procesora?

Zar nije onda isplativije uzeti Microsoftov Surface Pro tablet sa onom odvojivom tipokovnicom?

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

sigurno da plića tipkovnica i potpuno novi touchpad trebaju neko vrijeme za navikavanje, što ne znači da su loši, dapače.

 

ovo je evolucija laptopa, stari air je tu još neko vrijeme dok usb c i core m malo ne ojačaju, dogodine nema više nikakvog smisla. Pro je dobio novi trackpad, sljedeća revizija će ga vjerojatno još malo minjaturizirati.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice