Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

poruka: 325
|
čitano: 39.463
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt".
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
forumaš kaže...
Sve je to drugi par rukava...poanta je da ima puno naroda koji bi se odcijepili, na malim i velikim površinama, a onaj tko jači taj tlači. Bilo i ostalo bez obzira na protok vremena

 Svi to znamo ali znamo i što je pravedno, pravo na samoopredjeljenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 11:06 (notloB).
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...

Nitko da spomene najznačajnije, ljude koji u stvari žive na tajvanu, nije li tajvan njihov i ukoliko neće sa mainland kinom to je i više nego dovoljno da kina odj3be i tu cijela priča završava što se poštenja i pravde tiče, ostalo su geopolitičke igre i sva ostala sranja.

 Pa to je cijelo vrijeme implicitno prisutno. Da su lokalci protiv neovisnosti, već bi se vratili u zagrljaj domovine. Problem je što im se to službeno nemože priznati jer bi se otvorila pandorina kutija - raspalo bi se pola država na svijetu u roku keks. Njima je taj neformalni status nezavisne države za sada ok. Moraju ostati pametni i strpljivi, ne talasati previše jer jedini koji će platiti cijenu rata su oni. 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...
forumaš kaže...
Sve je to drugi par rukava...poanta je da ima puno naroda koji bi se odcijepili, na malim i velikim površinama, a onaj tko jači taj tlači. Bilo i ostalo bez obzira na protok vremena

 Svi to znamo ali znamo i što je pravedno, pravo na samoopredjeljenje.

 Pa oni su Kinezi, etnički čišći nego mainland. Kakvo samoopredjeljenje, da se Trešnjevka odvoji od Hrvatske, Buzin ujedini s Amerikom?

Ja rekoh
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Feudalac kaže...
notloB kaže...
forumaš kaže...
Sve je to drugi par rukava...poanta je da ima puno naroda koji bi se odcijepili, na malim i velikim površinama, a onaj tko jači taj tlači. Bilo i ostalo bez obzira na protok vremena

 Svi to znamo ali znamo i što je pravedno, pravo na samoopredjeljenje.

 Pa oni su Kinezi, etnički čišći nego mainland. Kakvo samoopredjeljenje, da se Trešnjevka odvoji od Hrvatske, Buzin ujedini s Amerikom?

 Kakve veze ima što su kinezi? U švicarskoj žive i etnički talijani pa su odvojeni od italije, njemci od njemačke a francuzi od francuske... Ideš u krajnjosti ali generalno ukoliko postoji kritičan broj ljudi s trešnjevke, zašto ne, na svijetu ima i manjih država.

Feudalac kaže...
notloB kaže...

Nitko da spomene najznačajnije, ljude koji u stvari žive na tajvanu, nije li tajvan njihov i ukoliko neće sa mainland kinom to je i više nego dovoljno da kina odj3be i tu cijela priča završava što se poštenja i pravde tiče, ostalo su geopolitičke igre i sva ostala sranja.

 Pa to je cijelo vrijeme implicitno prisutno. Da su lokalci protiv neovisnosti, već bi se vratili u zagrljaj domovine. Problem je što im se to službeno nemože priznati jer bi se otvorila pandorina kutija - raspalo bi se pola država na svijetu u roku keks. Njima je taj neformalni status nezavisne države za sada ok. Moraju ostati pametni i strpljivi, ne talasati previše jer jedini koji će platiti cijenu rata su oni. 

 Opet govoriš sve ono o čemu ja ne govorim, i ono što svi mi znamo, za to nema potrebe, ja govorim o pravdi, kada počneš i ti govoriti o pravdi možemo o tome pričati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 11:44 (notloB).
3 godine
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

.

合氣道
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Ovaj o pravdi u svijetu priča! 😂😂😂
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...

 Kakve veze ima što su kinezi? U švicarskoj žive i etnički talijani pa su odvojeni od italije, njemci od njemačke a francuzi od francuske... Ideš u krajnjosti ali generalno ukoliko postoji kritičan broj ljudi s trešnjevke, zašto ne, na svijetu ima i manjih država.

 Govoriš o samoopredjeljenju. Samoopredjeljenju koga od koga? Dvije budale se sjete da im se ne sviđa plaćanje odvoza smeća iz Mamutice u Zagrebu i proglase državu od 125 kvadrata na 18. katu? Daj se skoncentriraj, pravedniče.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 12:25 (Feudalac).
11 godina
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
segregator kaže...

To znači da su uspjeli u kolonizaciji kao i Kinezi i zato su danas u Commonwealthu, a bogme i na Euroviziju nam dolaze

 dakle, kao i kinezi imaju pravo australiju ponovo učiniti kolonijom, instalirati englesku vlast i okupirati australiju silo, ako se kojem australcu ne svidi neokolonijalizam

btw., australci su svojevoljno u nekakvom obliku saveza sa engleskom, da im ne odgovara referendumom bi izašli iz te zajednice, koja je daleko od invazije i prisilne promjene vlasti koja kina sprema tajvanu

 

tajvan nije nikakav 'odmetnuti teritorij', to je bila kineska kolonija i to prije 150 godina, već 75 godina je zasebna država i svako 'pravo' koje kina polaže na tajvan temelji se na imperijalizmu i sili, baš kao što je slučaj bio i sa tibetom, jedina je razlika što im je tibet bio lak zalogaj, a tajvan baš i nije

11 godina
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Feudalac kaže...

 Govoriš o samoopredjeljenju. Samoopredjeljenju koga od koga? Dvije budale se sjete da im se ne sviđa plaćanje odvoza smeća iz Mamutice u Zagrebu i proglase državu od 125 kvadrata na 18. katu? Daj se skoncentriraj, pravedniče.

 samo što tajvan nije ni blizu takve banalizacije, nikad nije bio dio matičnog teritorija kine, nego je bio kolonija, nešto čega se inače gadimo kad su u pitanju zapadne sile, jelda

i ne samo da je bivša kolonija, nego kina uopće nije vladala tajvanom na bilo koji način zadnjih 150 godina

 

al iz nekog razloga neokolonijalizam kine je tebi ok i agresija ti je opravdana, iako ti kolonijalizam i agresija bilo koje zapadne sile nisu ok i gade ti se

kako je to moguće? dvostruki standardi? licemjerstvo?

 

15 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

-irelandija, baskija, katalonija, cccp-ukraina-regije, kosovo, ... svi imaju oba prava, izjasniti se kako žele, demokracija-glasanje-izbor, odnosno nemaju dok im netko viši ne da to pravo kao crkveno-plemstvo itd..

-svijet-države.. ono što je postojalo oko ww1-2.. to je 'zacrtano' kao ono što 'važi'.. ne srednji vijek, dinosauri, jalta itd.. + 50tih tad još neutralna-pozitivina-dobrica usa želi barem formalno jednakost, slobodu.. i svoje članice kao francusku prisiljava na dekolonizaciju, jer je to naprosto protivno duhu usa-ujkesama.. no to je davna pršlost, politička pragmatičnost i ono to je politika-ujko postao..

 

-tajwan, nije priznata kao službena, država.. s razlogom, jer je to kina.. kina polaže pravo i ima ga, dok je sad i velesila pa i može, odnosno ujko je tu.. pravda?

-kina stvra političke stranke, prokineske.. dok ih 'demokracija' zatire, no to je tako, politika-interes, ne pravda koja prisjetimo se ima povez na očima (dok nam sisu pokazuje kao i mač..).

-kina-kosovo... imaju li jedni pravo, drugi ne? .. odnosno gledajmo samu kinu, tajwan.. a mongolija, himalaja-tibet.. regije-države u kojima bi možda narod izabrao nešto drugo? .. tj svi igraju duplu igru, u jednom slučaju traže pravo odcjepljenja, u drugom brane, iste države samo drugi teritorij.. pa do uk-škotske ili brexita..

-što je bilo npr pred ww1-2? irelandija? sjeverna irska? .. kad će se njima dati pravo, kataloniji? ili putin koji to pravo daje donjecku?.. istovremeno imamo oba suprotna primjera-interesa, dok pravda ovisi o tome tko je jači.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 12:51 (ihush).
 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Feudalac kaže...
notloB kaže...

 Kakve veze ima što su kinezi? U švicarskoj žive i etnički talijani pa su odvojeni od italije, njemci od njemačke a francuzi od francuske... Ideš u krajnjosti ali generalno ukoliko postoji kritičan broj ljudi s trešnjevke, zašto ne, na svijetu ima i manjih država.

 Govoriš o samoopredjeljenju. Samoopredjeljenju koga od koga? Dvije budale se sjete da im se ne sviđa plaćanje odvoza smeća iz Mamutice u Zagrebu i proglase državu od 125 kvadrata na 18. katu? Daj se skoncentriraj, pravedniče.

 Zašto i čemu banalizacija, pretjerivanje i odvođenje teme u apsurd? Tajvan nije mamutica i povijest spora svi znaju, također znaš i da stanovnici tajvana većim dijelom ne žele živjeti pod kineskim režimom, što god ti ili mi mislili o njemu, prestanite gledati na stvari iz vlastitog biased pogleda na svijet, ti ljudi jednostavno ne žele živjeti pod kineskim režimom i gotovo. Svi mi ili vi se možemo nositi s našim mišljenjima i političkom opredjeljenošću.

Svi znamo što je pravedno samo je nekima zamućen vid vlastitim biasom, ukoliko ćeš nastaviti putevima banalizacije, povijesnim pravima i ostalim sranjima nemoj, ukoliko do sada nisam bio jasan vjerojatno niti neću pa opet molim nemoj jer nema smisla a držati ljude protiv njihove volje pod režimom koji ne žele je okupacija, kineza nad kinezima (nevjerojatno ), edit: da se ispravim, kineskog režima nad kineskim stanovnicima tajvana...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 14:31 (notloB).
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...

 Zašto i čemu banalizacija, pretjerivanje i odvođenje teme u apsurd? Tajvan nije mamutica i povijest spora svi znaju, također znaš i da stanovnici tajvana većim dijelom ne žele živjeti pod kineskim režimom, što god ti ili mi mislili o njemu, prestanite gledati na stvari iz vlastitog biased pogleda na svijet, ti ljudi jednostavno ne žele živjeti pod kineskim režimom i gotovo. Svi mi ili vi se možete nositi s vašim mišljenjima i političkom opredjeljenošću.

Svi znamo što je pravedno samo je nekima zamućen vid vlastitim biasom, ukoliko ćeš nastaviti putevima banalizacije, povijesnim pravima i ostalim sranjima nemoj, ukoliko do sada nisam bio jasan vjerojatno niti neću pa opet nemoj...

Pa normalno da ne žele kad su iz Kine i pobjegli zato kaj su gubili rat 

Kaj ti misliš da bi se Pavelić rado vratio onda i živio u državi koja je pod vlasti njegovih neprijatelja (nije baš tak glup bio)?

 

P.S. a autohtoni narod  Tajvana je prije par stoljeća vršio dekapitacije Nizozemaca i stao na kinesku stranu (primarno zato kaj su ih silom pokrštavali i tjerali u škole).

Naravno, sad ne čine ni 2% populacije, ali tad su bili prava sila.

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 14:10 (fer-de-lance).
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
fer-de-lance kaže...
notloB kaže...

 Zašto i čemu banalizacija, pretjerivanje i odvođenje teme u apsurd? Tajvan nije mamutica i povijest spora svi znaju, također znaš i da stanovnici tajvana većim dijelom ne žele živjeti pod kineskim režimom, što god ti ili mi mislili o njemu, prestanite gledati na stvari iz vlastitog biased pogleda na svijet, ti ljudi jednostavno ne žele živjeti pod kineskim režimom i gotovo. Svi mi ili vi se možete nositi s vašim mišljenjima i političkom opredjeljenošću.

Svi znamo što je pravedno samo je nekima zamućen vid vlastitim biasom, ukoliko ćeš nastaviti putevima banalizacije, povijesnim pravima i ostalim sranjima nemoj, ukoliko do sada nisam bio jasan vjerojatno niti neću pa opet nemoj...

Pa normalno da ne žele kad su iz Kine i pobjegli zato kaj su gubili rat 

Kaj ti misliš da bi se Pavelić rado vratio onda i živio u državi koja je pod vlasti njegovih neprijatelja (nije baš tak glup bio)?

 

P.S. a autohtoni narod  Tajvana je prije par stoljeća vršio dekapitacije Nizozemaca i stao na kinesku stranu (primarno zato kaj su ih silom pokrštavali i tjerali u škole).

Naravno, sad ne čine ni 2% populacije, ali tad su bili prava sila.

 

 

 Ovo je tako biblijski, "neka krv vaših očeva padne na vas" i slična sranja, jel' današnji tajvanci dekapitiraju nizozemce, po onom što pišeš i kako sam shvatio pola današnjih država ne bi trebalo postojati jer je njihova uprava u povijesti činila zločine (edit: bolje reći ogromna većina država), od kud ti onda kao hrvatu poslije jasenovca pravo išta reći... prestanimo srati i bespotrebno gledati u povijest, ja nisam moj otac, djed i pradjed i ne želim odgovarati za njihove eventualne zločine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 14:38 (notloB).
15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...
.

. činila zločine, od kud ti kao hrvatu poslije jasenovca pravo išta reći... prestanimo srati i bespotrebno gledati u povijest, ja nisam moj otac, djed i pradjed i ne želim odgovarati za njihove eventualne zločine.

-zanimljivo.. no svijet ne funkcionira tako, ne pita se tebe nego tko je jači, pravda odnosno kako je nametnuti, tek tad kad si jači imaš 'luksuz izbora' biti dobar-loš ili birati bilo što..

-ponovo, državne granice su ucrtane, zacementirano stanje, pri čemu je tajwan kina.. dok zapad završetkom ww2 politizira-taktizira kao sa svime ostalim, nacisti-ustaše-četnici, tajwan, isto samo druga strana svijeta, dok istovremeno imamo dvostruke kriterije, tj nije važno čitati pravila nego tko je jači.. a sad su to dvije supersile, ne jedna od prije pola stoljeća i to je bitna razlika.

-tko treba prestati gledati u povijest? ''mi-oni''? ili do kud? jučer-godinu-stoljeće? tko postavlja granicu vremensku-državnu? ''mi-ili-oni''? i po kriteriju pravde-demokracije ili 'za jaja'.. kao poznata doktrina ujke, koji ne brani slobodu, ljude, nego isključivo svoje interese, pogone koje je davno napravio i zarađuje jeftinom radnom snagom pri tome ne plaćajući domaće poreze, jer nitko ne piša u vlastitom dvorištu, ako ništa drugo juridsikcijom, pri čemu je i obama dobio nagradu za mir obećanjem da će ukinuti guantanamo (kuba..) no povijest znamo, ne tako davnu.. itd.

 

-izrael? palestinci, filistejci, samiti? .. isti narod, razlika je nastala kasnije, vjerom, sličnost, naši prostori 'tromeđe' i izvor jeruzalem, kao i ukrainski rat u odnosu na domaći samo veći jer je s druge strane cccp.. povijest? čega? kievske kraljevine ili poljske, rusi ili russi, prussi, su što .. ili hrvati, na dijelu gdje se miješaju-spajaju narodi tićućama godina od neandertalaca nadalje.. ono, moja i tvoja baba, dvije sestre, no ja i ti smo s druge strane nišana? Pa do tog na i rotitelji-djeca ne moraju imati isti politički stav o uređenju društva, državi, granici.. npr zapadno eu kraljevine ili republike, eu kao unija ili svatko za sebe, pri čemu svaki mali šovinista vuče na svoju stranu i želi biti car makar u maloj bari, ne nevažan u velikoj-moru, dok ostatak koji nema pretenzije biti car želi recimo eu-jedinstvo kao eliminaciju granice, sukoba i izvora problema.. piran-savudrija, sveta gera, hr-slo.. što rade na sv.geri? oko čega se ljudi bore-svađaju.. pri čemu putinovo osvajanje ima daleko više smisla nego hr-slo oko malo većeg lavora za točati noge dok se sv.gera diskretno ni ne spominje, no tu je.. tj putin barem traži ogromne teritorije, ne sitniš, dok se istovremeno obje strane osjećaju da su na svome, da je to njihovo, djedovina.. tj teritoriji oko kojeg se sad bore je samo teritorij, prostor, narodi su živjeli, jezici se evoluirali, .. ako ne baka, čukunbaka je zajednička, no eto, ratuju i barem formalno ukraina se brani, dok putin govori o denacifikaciji .. onak, zapad izdao nalog suda, no ostatak svijeta kao kina-indija ga dočekuje zagrljajem.. pravda? povijest? .. interesi i jači. dok u primjeru ruskog plina i njemačke posotji direktni interes ujke koji tad prodaje ukapljeni-skuplje.. i po raznim teorijama moguća izvedenica da je sve to igrokaz velikih kako bi recimo guzili eu princezu i naplaćivali joj zaštitu, dok im ona mora hiniti smeškom ljubav i prijateljstvo, jednako kao što to rade kinezi-indijci dok im putin prodaje naftu-plin.. interes.. bez tog se nitko ne bi ni smješkao ili bi se poklali u želji da budu carevi.. 

 

-i da, čak se slažem s postom-citatom.. no kao 'relanije' zaključujem suprotno, ne pita se ''tebe''.

 

edit.. + dodatak i post ispod :)

.. i da, opet, nije važno ostatku što ti nisi svoj djed, ostatak želi recimo reparacije ili nešto, opravdanje za napad, bilo što.. relativizaciju svojih grijeha kao srebrenica .. a to što ti osjećaš ostatku nije važno, tj da bi bilo moraš biti jači-nametnuti pravila igre, pri čemu ih možeš kršiti dok si jači.. tj vrijede kako kad, za slabije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 14:52 (ihush).
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
ihush kaže...
notloB kaže...
.

. činila zločine, od kud ti kao hrvatu poslije jasenovca pravo išta reći... prestanimo srati i bespotrebno gledati u povijest, ja nisam moj otac, djed i pradjed i ne želim odgovarati za njihove eventualne zločine.

-zanimljivo.. no svijet ne funkcionira tako, ne pita se tebe nego tko je jači, pravda odnosno kako je nametnuti, tek tad kad si jači imaš 'luksuz izbora' biti dobar-loš ili birati bilo što..

-ponovo, državne granice su ucrtane, zacementirano stanje, pri čemu je tajwan kina.. dok zapad završetkom ww2 politizira-taktizira kao sa svime ostalim, nacisti-ustaše-četnici, tajwan, isto samo druga strana svijeta, dok istovremeno imamo dvostruke kriterije, tj nije važno čitati pravila nego tko je jači.. a sad su to dvije supersile, ne jedna od prije pola stoljeća i to je bitna razlika.

-tko treba prestati gledati u povijest? ''mi-oni''? ili do kud? jučer-godinu-stoljeće? tko postavlja granicu vremensku-državnu? ''mi-ili-oni''? i po kriteriju pravde-demokracije ili 'za jaja'.. kao poznata doktrina ujke, koji ne brani slobodu, ljude, nego isključivo svoje interese, pogone koje je davno napravio i zarađuje jeftinom radnom snagom pri tome ne plaćajući domaće poreze, jer nitko ne piša u vlastitom dvorištu, ako ništa drugo juridsikcijom, pri čemu je i obama dobio nagradu za mir obećanjem da će ukinuti guantanamo (kuba..) no povijest znamo, ne tako davnu.. itd.

 Ja uopće ne govorim o tome o čemu ti govoriš, kope i špade, pogledaj moje ostale poruke na temi kroz koje se provlači ista potka, pričam o pravdi i počiniocima, ne o njihovoj djeci, kazniti počinioce a ne njihove potomke oduzimajući im ono što smatraju slobodom, ono što demokratski biraju i uvjete pod kojima žele živjeti.

 

Što je najbolje govorim čak i ono što se ljudima koji su biased jugoslavijom trebalo sviđati, pravo na samoopredjeljene je osnovna vrijednost koju je zastupao pokret nesvrstanosti + jugoslavensko samoupravljanje, tvornice radnicima, zemlja seljacima. Zemlja onome tko živi na i od nje a ne kvazikomunističkoj eliti iz pekinga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 14:58 (notloB).
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...

1) Ovo je tako biblijski, "neka krv vaših očeva padne na vas" i slična sranja, jel' današnji tajvanci dekapitiraju nizozemce, po onom što pišeš i kako sam shvatio pola današnjih država ne bi trebalo postojati jer je njihova uprava u povijesti činila zločine (edit: bolje reći ogromna većina država), od kud ti onda kao hrvatu poslije jasenovca pravo išta reći... prestanimo srati i bespotrebno gledati u povijest, ja nisam moj otac, djed i pradjed i ne želim odgovarati za njihove eventualne zločine.

Nisam ja ništa rekao o tome, samo sam napisao zašto ne žele pod "kineski" režim.

Jedini forumaš na ovoj temi koji si daje za pravo da donosi odluke tko kaj smije i kako je picajzla (po meni, u krivu je).

Mi ostali mu samo objašnjavamo logičke greške koje čini.

 

A kaj se pravednosti tiče, danas bar postoji tehnička mogućnost da se planeta "pravedno" rasporedi.

Budući svaka strana u sukobu uzima svoju povijesnu "istinu" kak im odgovara, najbolje bi bilo napraviti genetske analize svih ljudi, (odnosno dovoljno svih najstarijih članova u obitelji, jer se obiteljska stabla znaju) i onda na temelju nalaza znanstvenika preseliti svakoga u pravodmovinu plemena kojima je genetski najsličniji.

Bar zemlje ima na bacanje...

Samo, to je u stvarnosti neizvedivo (pokolj tek takav), pa se jednostavno pomirimo s činjenicom da je svijet nepravedan (uvijek za jednu stranu, može i kontra).

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 15:05 (fer-de-lance).
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
fer-de-lance kaže...

Nisam ja ništa rekao o tome, samo sam napisao zašto ne žele pod "kineski" režim.

Jedini forumaš na ovoj temi koji si daje za pravo da donosi odluke tko kaj smije i kako je picajzla (po meni, u krivu je).

Mi ostali mu samo objašnjavamo logičke greške koje čini.

 

A kaj se pravednosti tiče, danas bar postoji tehnička mogućnost da se planeta "pravedno" rasporedi.

Budući svaka strana u sukobu uzima svoju povijesnu "istinu" kak im odgovara, najbolje bi bilo napraviti genetske analize svih ljudi, (odnosno dovoljno svih najstarijih članova u obitelji, jer se obiteljska stabla znaju) i onda na temelju nalaza znanstvenika preseliti svakoga u pravodmovinu plemena kojima je genetski najsličniji.

Bar zemlje ima na bacanje...

Samo, to je u stvarnosti neizvedivo (pokolj tek takav), pa se jednostavno pomirimo s činjenicom da je svijet nepravedan (uvijek za jednu stranu, može i kontra).

 

 Genetske analize su gluposti, imo, ljude povezuje ideologija ponajviše, zadnje što me određuje na mojoj listi je etnicitet, od krvi, tla i vođe se ježim, volio bih da granice uopće ne postoje i da nas vodi globalna vlada za isto takve globalne probleme.

8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e

I onda imaš situaciju da se pojavi netko tipa Dodik (kojega kolega indirektno opravdava) i počne skupljati ekipu oko ideologije pradomovine nebeskog naroda orla sendvičara, i eto ti opet pokolja...

 

Zadnje kaj nam treba je dati nekome za pravo na temelju ideologije koju propagira, to je put u katastrofu.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 15:20 (fer-de-lance).
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
fer-de-lance kaže...

I onda imaš situaciju da se pojavi netko tipa Dodik (kojega kolega indirektno opravdava) i počne skupljati ekipu oko ideologije pradomovine nebeskog naroda orla sendvičara, i eto ti opet pokolja...

 

Zadnje kaj nam treba je dati nekome za pravo na temelju ideologije koju propagira, to je put u katastrofu.

 

 Koliko god me podbula spodoba iz laktaša nervirala i koliko god me nacionalizam nervirao mislim da je bosna nefunkcionalna država i da ovako dalje ne može, uspjeli su sa svojim nacionalizmima, građanska BiH je koliko sam upoznat mrtva, nek se dijele, referendum i to je to, bez potpune emancipacije neće biti ni daljnje integracije (Eu i sl.), imo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 15:31 (notloB).
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e

Eto, to je dobar način (ali samo u slučaju BiH).

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 15:31 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

To znači da su uspjeli u kolonizaciji kao i Kinezi i zato su danas u Commonwealthu, a bogme i na Euroviziju nam dolaze

 dakle, kao i kinezi imaju pravo australiju ponovo učiniti kolonijom, instalirati englesku vlast i okupirati australiju silo, ako se kojem australcu ne svidi neokolonijalizam

btw., australci su svojevoljno u nekakvom obliku saveza sa engleskom, da im ne odgovara referendumom bi izašli iz te zajednice, koja je daleko od invazije i prisilne promjene vlasti koja kina sprema tajvanu

 

tajvan nije nikakav 'odmetnuti teritorij', to je bila kineska kolonija i to prije 150 godina, već 75 godina je zasebna država i svako 'pravo' koje kina polaže na tajvan temelji se na imperijalizmu i sili, baš kao što je slučaj bio i sa tibetom, jedina je razlika što im je tibet bio lak zalogaj, a tajvan baš i nije

 

Ekvivalent bi bolji bio da su Kinezi pomogli da se Škotska osamostali 1947-me, pomagali antienglesku vlast 70 godina i da nam onda sad kažeš

"već 75 godina Škotska je zasebna država i svako 'pravo' koje Engleska polaže na Škotsku temelji se na imperijalizmu i sili, baš kao što je slučaj bio i sa Irskom, jedina je razlika što im je Irska bila lak zalogaj, aŠkotska baš i nije"

2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
fer-de-lance kaže...

Eto, to je dobar način (ali samo u slučaju BiH).

 

 Inače genetske analize su u bih urađene i hrvati, bošnjaci i srbi imaju cca. po 50% I2a1 (din) zastupljenosti haplogrupe s naglaskom na bošnjake u središnjoj bosni pa ti vidi, jedna od homogenijih grupa u eu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 15:46 (notloB).
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...

 Inače genetske analize su u bih urađene i hrvati, bošnjaci i srbi imaju cca. 50% I2a1 (din) haplogrupu s naglaskom na bošnjake u središnjoj bosni pa ti vidi, jedna od homogenijih grupa u eu...

Ako se pita kolegu to je nebitno.

Osmanlijski vehabije su nekoć kolonizirali to što je nekoć bilo tko zna čije.

Pa će za svaki slučaj osnovati novu NDH na području Dalmacije, tj. ponajprije Dalmatinske zagore, osmanlije u konc logore, srbe na vrb* ili nekaj slično (samo nek paze da im ne odlete), Istrijani će se odvojiti jer su oni ipak talijansko plemstvo rodom, i Dubrovnik će vratiti samostalnost i suverenost - pod novim nazivom: King's Landing 

 

Ideologija i povijesno pravo 101.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 15:55 (fer-de-lance).
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e

Sve je to isti narod podijeljen vjerom odnosno ideologijom (razlike su nešto u liturgijskim običajima a glavna razlika je da jedni vjeruju da sveti duh dolazi od oca i sina a drugi samo od oca što 99% vjernika uopće ne zna niti ih zanima) a kasnije i raznoraznim utjecajima, jednima je književni materinji ijekavicom a drugima ekavicom, jedni su dulje bili samostalni i pod turcima a drugi pod ugrima i austrijancima, francima... teške i nepomirljive razlike za popiydit, barem što se tiče hrvatskosrpskih odnosa koji su najproblematičniji. Krleža je tu razliku najbolje opisao g0vnetom i kotačem zaprežnih kola.

 

Mišljenja sam da je ono što je vrijedilo u kolonijalnom i neokolonijalnom svijetu 20. stoljeća potpuno razhebalo južne slavene, tile je trebao nastaviti politikom integralnog jugoslavenstva, ne bi bilo rata i svi mi bi bili čak i neki faktor u svjetskoj i politici EU, da ne pričam o tržištu i ekonomiji, nacije su ionako socijalni konstrukti koji se mijenjaju i bilo bi nam bolje da se nije ostavilo prostora nacionalizmu... imo. stvar je u trendovima, vremenskom razdoblju i narativu u pojedinoj državi, kao plastelin kojega možeš oblikovati maliciozno ili dobrohotno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 17:09 (notloB).
11 godina
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
segregator kaže...

Ekvivalent bi bolji bio da su Kinezi pomogli da se Škotska osamostali 1947-me, pomagali antienglesku vlast 70 godina i da nam onda sad kažeš

"već 75 godina Škotska je zasebna država i svako 'pravo' koje Engleska polaže na Škotsku temelji se na imperijalizmu i sili, baš kao što je slučaj bio i sa Irskom, jedina je razlika što im je Irska bila lak zalogaj, aŠkotska baš i nije"

 britanski imperijalizam ne smatram ništa boljim od kineskog, ovaj tvoj što-bi-bilo-kad-bi-bilo primjer na isti način bi gledao kao i sada tajvan, da se škotska izvukla iz britanskih pandži prije 75 godina i da joj engleska prijeti ponovnim osvajanjem, smatrao bi to kao i kod slučaja kina/tajvan čistim imperijalizmom i zlom

 

ono što sad smatram boljim u aktualnoj situaciji je da škotska može kad god hoće izać iz unije s engleskom, zamalo i jesu zadnjim referendumom

za razliku od tibeta kojem je 'unija' nametnuta silom i nemaju šanse izać iz nje, a isto kina planira i za tajvan

 

na koncu, ekvivalent ovaj ili onaj ne mijenja ništa na činjenici da je tajvan neovisan, da s kinom nema ništa već 150 godina i da je kinesko posezanje za tajvanom čisti neokolonijalizam

ako gledamo na kolonijalizam kao zlo, ofkors najvećim dijelom zapadnih zemalja, ne vidim baš nikakvog opravdanja za kineski neokolonijalizam i posezanje za tuđim teritorijem, uključujući i tajvan i tibet

zlo je zlo, koliko god nekom bila draža kina, a nekom drugom engleska

15 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

A Napolitanke su preko 50kn ekipa...svi šute...

Uskoro na Aliju klopu narucujem...

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
notloB kaže...

Sve je to isti narod podijeljen vjerom odnosno ideologijom (razlike su nešto u liturgijskim običajima a glavna razlika je da jedni vjeruju da sveti duh dolazi od oca i sina a drugi samo od oca što 99% vjernika uopće ne zna niti ih zanima) a kasnije i raznoraznim utjecajima, jednima je književni materinji ijekavicom a drugima ekavicom, jedni su dulje bili samostalni i pod turcima a drugi pod ugrima i austrijancima, francima... teške i nepomirljive razlike za popiydit, barem što se tiče hrvatskosrpskih odnosa koji su najproblematičniji. Krleža je tu razliku najbolje opisao g0vnetom i kotačem zaprežnim kola.

Da bar to prihvate (bilo bi puno lakše), ali ni međusobno se ne mogu dogovorit...

Pa ni srbi sami se ne mogu dogovoriti oko ornitološke pripadnosti , a kamoli oko nečega drugoga.

Npr. Kusturica mi zato drag, on to na romantičan način prezentira.

Njegov arhetip Velikog Srbina u Velikoj Srbiji (u daljnjem tekstu VSVS) koji ne voli ovoga drugoga srbina (to je ovaj određenoga ornitološkog roda):

1) VSVS s kumom vara ženu s kurvama, pijan od rakije drekovače se vraća kući i puca na cigane jer ne sviraju dobro

2) VSVS dolazi kući i trudnoj ženi priča o kurvama, ali joj daje zlatni prsten i ona mu oprašta jer je VSVS

3) VSVS voli hrvate, bošnjake, muslimane, unproforce i sve ostale, ali ne voli orla sendvičara

4) VSVS ima fetiš na stopala, jer nitko bre ne može da gazi VSVS, ali kad ga gazi, ima da ima lepe tabane

5) nesme bre niko da nas bije

6) Miki Manojlović

7) cigan svira trubu i pod vodom

8) orao sendvičar možda i vlada zrakom, ali VSVS ima svoj rajski otok na/u ispodiznad vode

9) hrvat ne mrzi VSVS (osim kad mu stane na put), ali mrzi orla sendvičara, dok VSVS ne mrzi nikoga ni ne želi ništa više od onoga kaj ima, sve dok je dovoljan broj cigana svirača po metru kvadratnom

10) pravi bosanac si je dobar sa svima, samo mu nemoj kavu ispit na eks i/ili nazvat pitu burekom

itd.

 

Uglavnom, poprilično dubokoumno, zapravo sranja rade samo oni kaj se postave iznad drugih (ogrezu u ideologiju),  narodi se ne mrze inherentno...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 17:32 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
mariocroatia78 kaže...

A Napolitanke su preko 50kn ekipa...svi šute...

Uskoro na Aliju klopu narucujem...

Uvode carine i na robu ispod 150 eura...

 

P.S. i općenito izbjegavaj Kraš koliko god možeš...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 17:20 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
fer-de-lance kaže...
..

Uglavnom, poprilično dubokoumno, zapravo sranja rade samo oni kaj se postave iznad drugih (ogrezu u ideologiju),  narodi se ne mrze inherentno...

 

 -više koherentno.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
online
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e

Najbolji i najjači trag koji je svojim filmovima kusturica ostavio je patnja i ciganski bluz, oni su najhebenija "stranka" u povijesti europskog krvništva, veća čak i od EU židova, njegove filmove ne mogu zanemariti kao što zanemarujem njegove političke eskapade... sjetio sam se dobrog filma, "Sakupljači perja", najbolja, imo, uloga Bekima Fehmiu ikad, glumac koji je tragično završio i nikad nije dobio ono što je zaslužio, kojemu su uništili svijet i život tupim nacionalizmima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice