Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 442.913
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

Neka si i ti meni.

Ako misliš da to što neki nose, a neki ne može zaustaviti virus, pogledaj se u ogledalo pa postavi sam sebi to pitanje.

Tutlek

 

https://www.acpjournals.org/doi/full/10.7326/M20-6817

14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Memo, danas 92 mrtva od korone u Švedskoj. Napuštaju švedski model. Pametno moje.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Old Iggy kaže...

Neka si i ti meni.

Ako misliš da to što neki nose, a neki ne može zaustaviti virus, pogledaj se u ogledalo pa postavi sam sebi to pitanje.

Nemoj mi se tu sad prenemagati i filozofirati, već mi odgovori kako to da se npr. kirurzi zaraze usred operacijske dvorane!?

 

 

Koji se to kirurzi zaraze? Svi koji su operirali su bolesni?

DCQE kaže...
Old Iggy kaže...

Neka si i ti meni.

Ako misliš da to što neki nose, a neki ne može zaustaviti virus, pogledaj se u ogledalo pa postavi sam sebi to pitanje.

Tutlek

 

https://www.acpjournals.org/doi/full/10.7326/M20-6817

 Tutlek:

 

Conclusion:

The recommendation to wear surgical masks to supplement other public health measures did not reduce the SARS-CoV-2 infection rate among wearers by more than 50% in a community with modest infection rates, some degree of social distancing, and uncommon general mask use. The data were compatible with lesser degrees of self-protection.

 

Čitaj malo bolje. Nitko ni ne kaže da samo maske spašavaju.

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Punti kaže...
Memo, danas 92 mrtva od korone u Švedskoj. Napuštaju švedski model. Pametno moje.

Danas 92 mrtva? Imaš neki link, jer na službenim stranicama ih nema.

Old Iggy kaže...

Koji se to kirurzi zaraze? Svi koji su operirali su bolesni?

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/emotivne-price-lijecnika---625348.html

"Virus se probio u 22 bolnice. Izvan pogona je oko 2.000 liječnika i medicinskih sestara, a u bolnicama je 716 COVID pacijenata. Nadljudskim naporima, u skafanderima i u dvostrukim smjenama - liječnici i sestre održavaju sustav stabilnim."

 

Kako to da nitko ne proziva te zdravstvene radnike ili ustanove!? Ono ne prođe dan da se ne s*re po napaćenom narodu od strane istih tih zdravstvenih radnika. A šta oni rade? Pa bolje se čuvaju i paze u trgovačkim centrima, nego po bolnicama ili staračkim domovima. Prvog doktora/cu kojega vidite i koji vam počne nešto sr*t o mjerama ili maskama slobodno pitajte koje to oni mjere i maske imaju u te 22 bolnice. Ono od 33 bolnice u Hrvatskoj 22 su leglo zaraze i još nam imaju obraza pametovat i bahatit se s visoka.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Punti kaže...
Memo, danas 92 mrtva od korone u Švedskoj. Napuštaju švedski model. Pametno moje.

Danas 92 mrtva? Imaš neki link, jer na službenim stranicama ih nema.

..

 -točno, tj 18.11. = 11 mrtvih, devedeset je jedino iz proljeća ili tjedan.. tj pogrešna info-cifra.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
 

Usput koja sad j*bena količina virusa!??? Šta ti se opet priviđaju zdravi ljudi koji padaju po ulicama sa staklom u plućima!!? Usulo im slučajno kilo virusa u grlo ili nos, dok nisu gledali i paf odma se poljubi pločnik? Imaš mjerač na nosu, pa znaš koliko ti je usulo? Ono pocrveni ti nos, pa znaš da su te predozirali i da si naj*bo?

 

 

Velika većina populacije je preboljela koronu sa blažim ili nikakvim simptomima, a težina bolesti je direktno povezana za jačinom imuniteta i drugim bolesnim stanjima koje imaš/nemaš.

 

 

 Da, upravo to, količina virusa koji je ušao u tvoje tijelo ima utjecaja na jačinu bolesti koja će ti se manifestirat, u kombinaciji s jačinom tvog imuniteta. I upravo zato maska pomaže. Treba čitat malo tekstova, ne se samo smijat.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Old Iggy kaže...

Koji se to kirurzi zaraze? Svi koji su operirali su bolesni?

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/emotivne-price-lijecnika---625348.html

"Virus se probio u 22 bolnice. Izvan pogona je oko 2.000 liječnika i medicinskih sestara, a u bolnicama je 716 COVID pacijenata. Nadljudskim naporima, u skafanderima i u dvostrukim smjenama - liječnici i sestre održavaju sustav stabilnim."

 

 

Kojom "lucidnošću" si došao do zakljućka da su se zarazili noseći zaštitnu opremu?

Ili, recimo, pod zaštitnom opremom misliš i skije i pancerice, recimo?

10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/emotivne-price-lijecnika---625348.html

"Virus se probio u 22 bolnice. Izvan pogona je oko 2.000 liječnika i medicinskih sestara, a u bolnicama je 716 COVID pacijenata. Nadljudskim naporima, u skafanderima i u dvostrukim smjenama - liječnici i sestre održavaju sustav stabilnim."

 

Kako to da nitko ne proziva te zdravstvene radnike ili ustanove!? Ono ne prođe dan da se ne s*re po napaćenom narodu od strane istih tih zdravstvenih radnika. A šta oni rade? Pa bolje se čuvaju i paze u trgovačkim centrima, nego po bolnicama ili staračkim domovima. Prvog doktora/cu kojega vidite i koji vam počne nešto sr*t o mjerama ili maskama slobodno pitajte koje to oni mjere i maske imaju u te 22 bolnice. Ono od 33 bolnice u Hrvatskoj 22 su leglo zaraze i još nam imaju obraza pametovat i bahatit se s visoka.

 Idi u bolnicu budaletino. Idi pa vidim kako rade. Ja sam zadnjih tjedan dana stalno tamo.

 

Najpametniji su oni najzdraviji, ali bez brige, doći će vrijeme kad ćeš i ti biti manji od makova zrna kad će ti trebati pomoć. Ne želim ti to, ali to kad tad dođe svakom.

 

Jebeni šalteraš pametuje ko da ima 15 fakulteta. Eto, to nam je internet dao, ne nepresušan izvor znanja, nego pekare, automehaničare, vozače, šalteraše da pametuju i zagađuju javni prostor.

Nadglednik dina
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...

 Najpametniji su oni najzdraviji, ali bez brige, doći će vrijeme kad ćeš i ti biti manji od makova zrna kad će ti trebati pomoć. Ne želim ti to, ali to kad tad dođe svakom.

 

 I ja sam mislio da će neki doći pameti tek kada ih ulovi, a onda sam čuo američku doktoricu kojoj umirući pacijenti nisu vjerovali da boluju od korone. Tako da za nekenema spasa.

 

Evo sad je i Beroš pozitivan. S obzirom da je izgubio svaki kredibilitet to bi bila dobra prilika da se makne, no s drugim čovjekom se ništa neće promijeniti, jer odluke ionako donosi netko drugi, a taj netko je u jeku pandemije dobio izbore, pa sada može raditi što hoće. Tužno je da ako i maknu Plenkovića doći je samo netko još gori. Tužno je kad znaš da je ovo najbolje što možemo imati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...
memulica kaže...
Punti kaže...
Memo, danas 92 mrtva od korone u Švedskoj. Napuštaju švedski model. Pametno moje.

Danas 92 mrtva? Imaš neki link, jer na službenim stranicama ih nema.

..

 -točno, tj 18.11. = 11 mrtvih, devedeset je jedino iz proljeća ili tjedan.. tj pogrešna info-cifra.

 -ili 11

 .. ili 92

-što je službeno, što je istina? nisam siguran..

 

Visak kaže...
Entry Point kaže...

 Najpametniji su oni najzdraviji, ali bez brige, doći će vrijeme kad ćeš i ti biti manji od makova zrna kad će ti trebati pomoć. Ne želim ti to, ali to kad tad dođe svakom.

 

 I ja sam mislio da će neki doći pameti tek kada ih ulovi, a onda sam čuo američku doktoricu kojoj umirući pacijenti nisu vjerovali da boluju od korone. Tako da za nekenema spasa.

 

Evo sad je i Beroš pozitivan. S obzirom da je izgubio svaki kredibilitet to bi bila dobra prilika da se makne, no s drugim čovjekom se ništa neće promijeniti, jer odluke ionako donosi netko drugi, a taj netko je u jeku pandemije dobio izbore, pa sada može raditi što hoće. Tužno je da ako i maknu Plenkovića doći je samo netko još gori. Tužno je kad znaš da je ovo najbolje što možemo imati.

 -politički stav? ima veze jer vlast je vlast, no objektivno je nevažno tko je vlast ako je stvar struke, ili-ili.. ako nije hdz, onda je sdp.. a to bi s covid19 promijenilo što? nije li to pandemija, virus?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nemojte se zajebavati, korona nije šala.

Ja sam u četrdesetima, nisam debeo, bez kroničnih bolesti, nepušač.

Zarazio sam se za vikend pred nešto više od 4 tjedna, imao svakakve bolove, visoku temp koja se razvila nakon više od deset dana od zaraze. Čak sumnjam da sam imao blažu upalu pluća, jer sam imao čudne bolove. Nisam išo kod doktora niti se testirao.

Tri tjedna sam odbolovao, danas peti tjedan kad sam se kao izliječio, još uvijek, kad se nasmijem počnem kašljati, kao da sam cijeli život pušio tri kutije cigareta dnevno. Mislim da mi je virus poprilično sjebo pluća.

Zato ako niste baš klinac, izbjegavajte gužve i maske na lice.

 
6 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
gogogogic kaže...

Nemojte se zajebavati, korona nije šala.

Ja sam u četrdesetima, nisam debeo, bez kroničnih bolesti, nepušač.

Zarazio sam se za vikend pred nešto više od 4 tjedna, imao svakakve bolove, visoku temp koja se razvila nakon više od deset dana od zaraze. Čak sumnjam da sam imao blažu upalu pluća, jer sam imao čudne bolove. Nisam išo kod doktora niti se testirao.

Tri tjedna sam odbolovao, danas peti tjedan kad sam se kao izliječio, još uvijek, kad se nasmijem počnem kašljati, kao da sam cijeli život pušio tri kutije cigareta dnevno. Mislim da mi je virus poprilično sjebo pluća.

Zato ako niste baš klinac, izbjegavajte gužve i maske na lice.

 A da odeš doktoru?

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
gogogogic kaže...

Nemojte se zajebavati, korona nije šala.

Ja sam u četrdesetima, nisam debeo, bez kroničnih bolesti, nepušač.

Zarazio sam se za vikend pred nešto više od 4 tjedna, imao svakakve bolove, visoku temp koja se razvila nakon više od deset dana od zaraze. Čak sumnjam da sam imao blažu upalu pluća, jer sam imao čudne bolove. Nisam išo kod doktora niti se testirao.

Tri tjedna sam odbolovao, danas peti tjedan kad sam se kao izliječio, još uvijek, kad se nasmijem počnem kašljati, kao da sam cijeli život pušio tri kutije cigareta dnevno. Mislim da mi je virus poprilično sjebo pluća.

Zato ako niste baš klinac, izbjegavajte gužve i maske na lice.

 ok.. čak dam i palac gore, što god to značilo (slažem se.. no ne znam s čime?).. :)

-nego čemu služi ta mala ispovijed.. jesi li se testirao-pozitivan na covid19? ili nisi? Ako nisi, zašto? Ako se nisi testirao, tko može znati jesli li imao ili nisi covid19 a time je beskorisno kao osobni info.

-točno, nije šala, kao ni svaka druga bolest, zaraza.. pa i gripa. Treba se čuvati, no kako, čime.. tj kako si ti zaradio ako je covid19, pa da znamo, npr u javnom prijevozu ili u kafiću, u trgovini ili u banci, na derneku ili šetnjom u parku vodeći psića... tj možda si imao gripu, upalu pluća, možda tifus, proljev, nešto deseto.. i trebao si ići liječniku (ako nisi), što također spada u odgovorno ponašanje prema samom sebi kao i prema drugima oko sebe, ukućanima i poslovnim partnerima. Tj ako si covidaš tad je to potrebno znati a da bi to znao treba se testirati, .. bez tog je ova priča beskorisna.

 

-drago mi je da ti je bolje, bez (nadamo se..) posljedica, no ako već nisi, posjeti liječnika, provjer, čuvaj se itd. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

I kak si uspio te dane ne ici na posao? 

Si uzeo slobodne dane da prebolis tesku bolest?

Kasljes kad se smijes nekad,jesi siguran da si prebolio navodnu coronu? Ako nisi koliko si ljudi zarazio da nit ne znaju?

Wtf???

Edit:upravo si napravio ono protiv cega se navodno boris.

Wtf???

Edit2:u kratkom roku,kaj sam procitao? I ovi se slazu s njim. Oko cega se slazete s covjekom koji je imao teske simptome,koji je sam sebi dao dijagnozu? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 12:38 (Kolacic).
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak sinoć je u RTL-u Danas kazao kako smatra pretjeranima procjene uglednog hrvatskog znanstvenika Ivana Đikića da bi do kraja mjeseca mogli u Hrvatskoj imati 1500 mrtvih zaraženih od koronavirusa. 

"Ja mislim da je ta brojka pretjerana, da do te brojke neće doći, ali apsolutno pratimo situaciju i pripremamo se za takve scenarije", kazao je jučer u RTL-u Danas Krunoslav Capak te dodao da bi to značilo da ćemo imati 55 ili 60 mrtvih dnevno do kraja mjeseca, dok nam je rekord dosad bio 34. 

 

Na Đikićevo pitanje koliko onda on misli da će biti umrlih na kraju mjeseca naravno nije odgovorio.

 

Dvanaest dana prije kraja mjeseca smo na 1200 umrlih, što znači da nam do 1500 treba 25 mrtvih dnevno, a svaki dan ih imamo debelo preko 30, jučer je bilo 49. Tako da će tih 1500 biti znatno prebačeno. Naravno bez da netko snosi odgovornot.

 

Vukovarske žrtve nas tek čekaju za koji tjedan. Mediji gledaju koliki je bio razmak u kolini na otvorenom, a nitko se ne pita koliko su sati prije i poslije toga proveli nagužvani u aute, autobuse i kafiće.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak sinoć je u RTL-u Danas kazao kako smatra pretjeranima procjene uglednog hrvatskog znanstvenika Ivana Đikića da bi do kraja mjeseca mogli u Hrvatskoj imati 1500 mrtvih zaraženih od koronavirusa. 

"Ja mislim da je ta brojka pretjerana, da do te brojke neće doći, ali apsolutno pratimo situaciju i pripremamo se za takve scenarije", kazao je jučer u RTL-u Danas Krunoslav Capak te dodao da bi to značilo da ćemo imati 55 ili 60 mrtvih dnevno do kraja mjeseca, dok nam je rekord dosad bio 34. 

 

Na Đikićevo pitanje koliko onda on misli da će biti umrlih na kraju mjeseca naravno nije odgovorio.

 

Dvanaest dana prije kraja mjeseca smo na 1200 umrlih, što znači da nam do 1500 treba 25 mrtvih dnevno, a svaki dan ih imamo debelo preko 30, jučer je bilo 49. Tako da će tih 1500 biti znatno prebačeno. Naravno bez da netko snosi odgovornot.

 

Vukovarske žrtve nas tek čekaju za koji tjedan. Mediji gledaju koliki je bio razmak u kolini na otvorenom, a nitko se ne pita koliko su sati prije i poslije toga proveli nagužvani u aute, autobuse i kafiće.

 

 -dok tebe izgleda muči vukovar, hdz-vlast.. mene recimo muči zg-advent, kojeg je bandić početkom mjeseca rekao da neće biti, pa kasnije nešto izmjenjeno.. jer to je interes biznisa, nije hdz-stožer pa je ok?

-tko je u pravu s brojkama, đikić ili capak? .. to je ''samo'' par desetaka mrtvih manje-više, no to su ipak ljudi, mada misliš da su stoka ako su recimo pripadnici nekog naroda ili države.

-istra je bila najbolja regija u eu, najmanje zaraženih po milijunu građana, sad je međimurska najgora, kao belgija+ .. tj hr kao index 1, slovenci-austrija-njemačka x2, česi x3, ita-spa-bel-x10 kaže capak-beroš u službenoj izjavi na tv. Tj kažu nije strašno, a indirektno to znači ako su mejre zaslužne da je naše stanovništvo bolje x10 puta od belgijanaca izuzev međimuraca, pa me malo statistika buni, daje čudne rezultate istovremeno naj-bolje/gore ili kako tko zatreba.

 

-a pri tome ipak umiru ljudi, ne brojevi, ili se reduciramo na nešto iz aušvica-broj-znamenku, čak nevažno ima li osoba 5-55-105 godina, s-ili-od kovida, postane ružno no i to je dio života, pa barem da nismo znamenke nego ljudi, ne stoka nego ljudi, normalni, prosječni što to već može značiti pa čak i da se ipak pridržavamo mjera, jer brojevi ipak nešto govore tj ipak smo samo x1 u toj skali-odnosu a odnos je osnova mjere, mjerne jedinice i svega što možemo matematički-logički-znanstveno objasniti ili razumjeti-znati.

 

-hoće li biti ispod ili iznad 1500 umrlih u mjesecu će značiti što, da je đikić ili capak u pravu? Možda, tj ako pogodim rezultat utakmice ili lota ne znači da sam pametan, nego sam pogodio, odnosno pitanje je znamenki i mjerenja, tj kvalitete podataka ako je nešto što ne ovisi o sreći kao loto, tj znanstvena metoda koja kaže mjeriti, mjeriti i opet, mjeriti, provjeriti brojeve, mjeriti. Tek tad možemo računati na te brojeve kao činjenice, do tad su samo brojka, ružna, tj svaka osoba koja umre je jedan život, ne nogometni gol ili loto. ... a malo iznad imamo što, švede gdje jedan izvor kaže 92, drugi 11.. što je točan podatak, kako s 11-i-92 dalje baratati? Treba li uzeti rtl kao vjerodostojan ili je to kriterij stožer-hdz? .. zar ne treba biti osnovni kriterij stuka-znanje i svjesna odluka, npr za ili protiv adventa znajući rizik i važnije da svaka znamenka u toj igri znači jedan ljudski život manje ili više, ne stoka nego ljudi.

-licemjeran si.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
gogogogic kaže...

Nemojte se zajebavati, korona nije šala.

Ja sam u četrdesetima, nisam debeo, bez kroničnih bolesti, nepušač.

Zarazio sam se za vikend pred nešto više od 4 tjedna, imao svakakve bolove, visoku temp koja se razvila nakon više od deset dana od zaraze. Čak sumnjam da sam imao blažu upalu pluća, jer sam imao čudne bolove. Nisam išo kod doktora niti se testirao.

Tri tjedna sam odbolovao, danas peti tjedan kad sam se kao izliječio, još uvijek, kad se nasmijem počnem kašljati, kao da sam cijeli život pušio tri kutije cigareta dnevno. Mislim da mi je virus poprilično sjebo pluća.

Zato ako niste baš klinac, izbjegavajte gužve i maske na lice.

 Stvarno mi nisi jasan... Pametno razmišljaš, upozoravaš druge da je korona opasna, a ti nisi otišao u doktora, nisi se testirao, ne znaš jesi li imao koronu, ne znaš je li ti prošla, ne znaš jesi li još uvijek zarazan... Stvarno mi je nejasno ovakvo razmišljanje.

 

Nadam se samo da nisi izlazio iz kuće tih par tjedana, ali bez testiranja ti je sve to malo glupo.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Treba pod hitno smanjiti testiranja, moglo bi ispasti da je zaraza u porastu. 

Kažu naši prije tjedan dana da smo u padu, a dogurali smo sa 5-6% pozitivnih po dnevnom testiranju na 36%. 

 

Đikića su zvali paničarom kad je rekao da ćemo do kraja mjeseca imati 1500 preminulih, a sad će ispasti da je to bila optimistična procjena.

 

Inače koliko je naše zdravstvo u k... i bez korone mi govori MR na koji sam naručen za lipanj 2022. godine. Toliko o tome.

 

E da, vidim da su se opet spominjali Šveđani, pa ako netko prati na worldometers oni tamo već duže ne šalju podatke i tamo su samo djelomične informacije za njih, valjda će naknadno ažurirati podatke. Danas bi moglo biti preko 12.000 preminulih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 18:08 (mzopg).
 
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Rakijca ujutro, malo kosog reza i luka za doručak, puno vode, voća i povrća i navečer jedan dobar seks.

Djevojka je 2017. imala gripu(današnja korona). Sve mi se više čini da su ili testovi za kurac, ili je Korona odavno među nama. Ili oboje.
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

-ministar beroš, obolio-zaražen, recimo da ga cijenim, kao stručnjaka i mislim da radi dobro.. no sad ću zločesto pitati, jel se pridržavao mjera, jel prao ruke i držao distancu s maskicom? Vrijedi li za njega slogan 'ostanimao odgovorni', dok je on odgovoran ne samo za slogan nego i pravila-stožer-vlast tj odluke.

-sretno i brz oporavak-ozdravljenje + imunitet, mada izgleda od imuniteta nema ništa.. a nakon tog opet pitanje, hoće li biti odgovoran kad (nadamo se) ozdravi, hoće li držati distancu i masku uz pranje ruku.. odnosno ako je to do sad prakticirao možda mu drugi put pomogne ili da promjeni dobavljača-brand sapuna i maskice.. tj što ćemo naučiti na svojoj koži, kad već ne možemo iz knjiga (ili tuđih grešaka).. npr da je virus zarazan i da nam treba cjepivo-imunitet ili karantena-LD? Kažu da je to skupo, no sad će biti skuplje nego u 5tom mj.. tj hoće li agvent biti dovoljno unosan da opravda zarazu i mrtve ili nije važno koliko je oboljelih ako je samo novac važan?.. tko to odlučuje, stožer-struka-ministar ili oni koji peru ruke?

 

-jedna od zgodnih rečenica iz dnevnika, pametna, ne treba postrožiti postojeće mjere, nego kazne za one koji postojeće mjere krše. .. točno, mada mislim da treba i jače mjere dok se još stigne, prije sloma.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Misliš da će kazne pomoći? Oće, q

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...

Misliš da će kazne pomoći? Oće, q

 -ne mislim ništa.. nego je tad još besmislenije ako se mjere postrože svima a jednako se krše.. tj ako netko krši mjere mora biti sankcioniran, ako nešto ima smisla, odnosno kao da se nas pita što mislimo, no što misli vlast, policija, stožer.. tj smisao mjera ili postrožavanja od ponedjeljka, ako sada s ne sankcioniraju prekršitelje i ako tad neće sankcionirati.. čemu tad mjere-strogoća ili bilo što..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Poprilicno sam siguran da sam imao koronu. Blagi umor, bolovi u misicima i povremeno slaba glavobolja koja dode i ode. Nema kaslja, nema temperature, nos ne curi niti grlo boli, nakon tjedan dana je proslo.
Zasto mislim da je korona pa prijatelj je samnom proveo par sati u autu jer smo putovali na drugi kraj HR. Taj dan je rekao da je umoran i da ga malo boli glava, dva dana kasnije je dobio temperaturu 38 i kasalj te se otisao testirati na covid. Nakon dva dana stigao je test da je pozitivan. Dok je rezultat stigao on je skoro ozdravio do kraja dok je mene uhvatilo dva dana poslje kontakta s njime, iz kuce nisam izlazio taman 2 tjedna dok je to trajalo sto je bila slucajnost. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 19:42 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...
Dex.pwn kaže...

Misliš da će kazne pomoći? Oće, q

 -ne mislim ništa.. nego je tad još besmislenije ako se mjere postrože svima a jednako se krše..tj ako netko krši mjere mora biti sankcioniran, ako nešto ima smisla, odnosno kao da se nas pita što mislimo, no što misli vlast, policija, stožer.. tj smisao mjera ili postrožavanja od ponedjeljka, ako sada s ne sankcioniraju prekršitelje i ako tad neće sankcionirati.. čemu tad mjere-strogoća ili bilo što..

 A tko če kontrolirat eventualni ogroman broj ljudi u samoizolaciji?Policije nema dosta, očemo i vojsku u maskirnim uniformama zaposlit u te namjene itd.

 

Eto ti situacije za razmišljanje, recimo da se u roku deset dana večina ljudi u hrvatskoj masovno testira na Koronu.Rezultati testa recimo ovako 50% ljudi je pozitivno, i po logici oko dvije milje ljudi u samoizolaciju.E sad ide ono tko če kontrolirat samoizolaciju za tolko ljudi, pa večina ionako neče imat koga da ode u dučan itd.Dakle ostaje ti samo kaos, kontrole tolkog broja ljudi nema jer je neizvediva itd.Niti sad ne mogu kontrolirat samoizolaciju za kolko 36 000 ljudi, jer dosta ljudi nema nikoga da ode u dučan po potrepštine itd.

 

Recimo da je samo jedan milijun ljudi u Hrvatskoj pozitivno na koronu.Da svakako to bi bilo vrlo lako kontrolirat, pa redovito sve provjeravat tko ide okolo bolestan, ili je ipak nonstop doma sjedi kao mlinski kamen.

 

Dakle kakva bi bila korist od masovnog testiranja, realno baš nikakva upravo suprotno fučkaj ga sad.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 20:05 (rambox).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

ok, gurnemo glavu u pijesak.. jer nemamo odgovor-rješenje.

-tad čemu uopće testovi?

-naravno da nas natjeraju na ono što recimo moramo, što smo mogli možda u 5tom a sad malo teže, kao LD.. i objašnjenje zgazimira-prvog za policijski sat je ok, tj time se eliminira problem kontrole.

-realno, zašto država-stožer ne naređuju LD mada struka kaže da treba.. jer tad trošak npr kafića moraju nadoknaditi, dok ovako samo radne sate-promet, tj razlika je u količini novaca koje država tad automatizmom odluke-odgovornosti mora nadoknaditi svima koji iz razloga LDa ne rade.. kao kafići, što je tek paradox, jer su recimo leglo zala i utočište kriminala, koji je uvjek prisutan kao i oko najma advenskih kućica kod bancića-prvostolnika od fontane-rotorske.. ili će država tad toj bandi platiti biz ili će netko ostati bez auta ili glave, jer auto lako plane na pakringu, ne od zime nego od šibice.. itd. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ajmo ovako... Da se testira teoretski svo stanovništvo u Hrvatskoj u 10-tak dana - što onda? Koliko su ti ljudi (pozitivni) zarazili osoba, koji kada su se testirali nisu bili pozitivni, a koji dan nakon toga su pokupili zarazu. Što onda? Hoće li se neprekidno testirati stanovništvo (i slati u izolacije) dok se ne ponudi učinkovito cjepivo ili barem lijekovi? Nema ovo smisla. Možemo pročitati tvrdnje da se virus širio par mjeseci prije službenog otkrića i to ne samo po Kini, nego i Europi, svijetu općenito.

 

I nešto vrlo bitno - što je sa "pilanjem" svih nas u zadnje vrijeme sa raznim simptomima i posljedicama koje kao ostavlja ovaj virus na ljude tj. zdravlje? Te otpada kosa, te se javlja osip, ljudi su mjesecima bezvoljni i umorni, utječe na kognitivne sposobnosti, psihu itd. Čekajte malo, o kakvoj bolesti mi pričamo? Ako je to sve istina, onda to navodi na zaključak da je ta bolest doslovno nečiji proizvod, experiment pušten u svijet (slučajno ili namjerno).

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Izzy kaže...

Ajmo ovako... Da se testira teoretski svo stanovništvo u Hrvatskoj u 10-tak dana - što onda? Koliko su ti ljudi (pozitivni) zarazili osoba, koji kada su se testirali nisu bili pozitivni, a koji dan nakon toga su pokupili zarazu. Što onda? Hoće li se neprekidno testirati stanovništvo (i slati u izolacije) dok se ne ponudi učinkovito cjepivo ili barem lijekovi? Nema ovo smisla. Možemo pročitati tvrdnje da se virus širio par mjeseci prije službenog otkrića i to ne samo po Kini, nego i Europi, svijetu općenito.

 

I nešto vrlo bitno - što je sa "pilanjem" svih nas u zadnje vrijeme sa raznim simptomima i posljedicama koje kao ostavlja ovaj virus na ljude tj. zdravlje? Te otpada kosa, te se javlja osip, ljudi su mjesecima bezvoljni i umorni,utječe na kognitivne sposobnosti, psihu itd. Čekajte malo, o kakvoj bolesti mi pričamo? Ako je to sve istina, onda to navodi na zaključak da je ta bolest doslovno nečiji proizvod, experiment pušten u svijet (slučajno ili namjerno).

 Večina ljudi je i bez Korone malo kilava, ili pogledaj kaj se događa ako imaš samo tipičan manjak C vitamina.Dakle to nije kritičan manjak, nego onako fali ti žutoga ali večina ljudi to niti ne zna, ili tipično zanemaruje.Klasičan izraženo Skorbut na stranu, ali svi ostali blaži nedostaci C vitamina =imunitet je manje ili više u kilavom stanju.Ako tu sjedne još i Korona, za očekivati je da če simptomi Korone bit znatno izraženiji ili opasniji.

 

https://pharmoval.hr/vitamin-c-i-njegova-uloga/

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
To o važnosti C vitamina je isti k kao i s špinatom što je bilo.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Možda je od svega&svačega ukupno umrlo 96 državljana Švedske na taj dan, ali sa/od/možda korone ih je prijavljeno punooo manje. Čini mi se 11 umrlih.

https://experience.arcgis.com/experience/09f821667ce64bf7be6f9f87457ed9aa

https://covid19.who.int/region/euro/country/se

 

Dakle uhvatili smo te u laži skupa sa ovim dnovinarima iz RTL-a. Tipično namjerno širenje lažnih vijesti u svrhu zastrašivanje napaćenog naroda i izazivanje panike. Ovakve dnovinare treba kazniti sa doživotnom zabranom bavljenja poslovima vezanim sa novinarstvom i ostalim informativnim medijima. Mogli bi npr. kopati krumpir ili kanale.

 

 

Filox kaže...

 Da, upravo to, količina virusa koji je ušao u tvoje tijelo ima utjecaja na jačinu bolesti koja će ti se manifestirat, u kombinaciji s jačinom tvog imuniteta. I upravo zato maska pomaže. Treba čitat malo tekstova, ne se samo smijat.

Količina ne igra nikakvu ulogu, a maska je obični placebo kad su virusi u pitanju i to se zna odavno. 

 

Ako imaš odličan imunitet i zdrav si imaš vrlo veliku vjerovatnost da nećeš umrijeti, pa makar ti istresli tonu virusa u usta. Onaj do tebe koji ima narušen ili nikakav imunitet i uz to ima još 3 bolesna stanja će od  mikronske virusne kapljice umrijeti.

 

 

Old Iggy kaže...

 

Kojom "lucidnošću" si došao do zakljućka da su se zarazili noseći zaštitnu opremu?

Ili, recimo, pod zaštitnom opremom misliš i skije i pancerice, recimo?

Ne znam jel ti gledaš koje su to mjere i koju opremu nose naši vrli doturi po bolnicima pred kamerama? Evo ja sam lucidno zbrojio dva plus dva i dobio četiri. Trenutno možda je još samo 11 bolnica sigurno u Hrvatskoj, a ostale 22 su postale leglo zaraze unatoč 'rigoroznim' mjerama i 'superiornoj' opremi.

 

 

Entry Point kaže...

 Idi u bolnicu budaletino. Idi pa vidim kako rade. Ja sam zadnjih tjedan dana stalno tamo.

 

Najpametniji su oni najzdraviji, ali bez brige, doći će vrijeme kad ćeš i ti biti manji od makova zrna kad će ti trebati pomoć. Ne želim ti to, ali to kad tad dođe svakom.

 

Jebeni šalteraš pametuje ko da ima 15 fakulteta. Eto, to nam je internet dao, ne nepresušan izvor znanja, nego pekare, automehaničare, vozače, šalteraše da pametuju i zagađuju javni prostor.

Imam potpuno pravo kao i svi ostali građani Hrvatske priupitati:

Zašto sve nas svakodnevno optužuju/pljuju za nepridržavanje mjera i nošenje brnjica, a njima su 22 od 33 bolnica kompromitirane!?

Bahate se i šepure po medijima ko purani i uz to šire paniku i defetizam gdje stignu, a zapravo trebaju biti manji od makova zrna.

 

Usput ove tvoje bijedne/patetične prijetnje i vrijeđanje su vrlo slikovit odraz tvog kućnog odgoja, a u raspravi su znak da si ostao bez ikakvih argumenta. Ono izgledaš ko malo dijete koje bijesno topoće nogica o pod uz histerični plač.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 1:30 (memulica).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice