Najtraženiji pojam na Bingu je – Google

poruka: 10
|
čitano: 9.751
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najtraženiji pojam na Bingu je – Google".
15 godina
offline
Najtraženiji pojam na Bingu je – Google

Naravno da se na Bingu najviše traži google kad browseri danas sve što ukucaš traže... i onda kad na Edgeu ili nečem drugom što ima bing kao osnovnu tražilicu u adresu upišem google.com on meni ide tražiti umjesto da ga samo otvori...

 

sa druge strane, ako slučajno nešto idem tražiti na Bingu poludim kad mi kao prve rezultate izbacuje neke francuske i njemačke stranice umjesto domaćih koje postoje ili barem engleskih varijanti, a ne jezike o kojima pojma nemam. :)

Moj PC  
2 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google
Gnjavator kaže...

Naravno da se na Bingu najviše traži google kad browseri danas sve što ukucaš traže... i onda kad na Edgeu ili nečem drugom što ima bing kao osnovnu tražilicu u adresu upišem google.com on meni ide tražiti umjesto da ga samo otvori...

 

sa druge strane, ako slučajno nešto idem tražiti na Bingu poludim kad mi kao prve rezultate izbacuje neke francuske i njemačke stranice umjesto domaćih koje postoje ili barem engleskih varijanti, a ne jezike o kojima pojma nemam. :)

Mislim da ako upišeš google.com ne ide na rezultate pretrage već otvara direktno google.com, ali ako upišeš nešto što nije adresa, npr. samo "google" onda on pokrene Bing tražilicu. Inače, ja kad sam prvi puta upalio Edge prvo sam postavio google.com kao zadanu tražilicu :D

 

Ovo što google kaže je istina. Jednostavno oni nemaju pravu konkurenciju na polju internet pretraživanja, pogotovo zato jer za rezultate pretrage gledaju korisnikov kontekst (profil), a pošto imaju mnogo informacija koje su sakupili preko svojih drugih servisa i usluga koje nude, pa mogu i ponuditi puno bolje rezultate pretraživanja od drugih tražilica.

King in the castle, king in the castle ...
15 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google

bome mi je otvaro tražilicu pa sam google otvaro iz rezultata...

 

možda se nešto i promjenilo, ali ružno je što se sve što otkucaš prvo pošalje tražilici.

16 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google

Pa i nije ... Ako malo bolje razmisliš jednostavno ti uštedi vrijeme jer kada si u adresnoj traci zapravo želiš jednu od dvije stvari. A.) Otići na neku web lokaciju (utipkati adresu) ili B.) pretraživati internet. Zapravo je super što su proizvođači preglednika to uveli gotovo u svaki preglednik jer je zbilja korisna opcija koja štedi vrijeme. Ionako odeš na google.com i onda to upišeš tamo. Problem je što vrlo vjerojatno većina Edge korisnika ne zna kako promijeniti zadanu tražilicu pa im je lakše bingati pojam google i onda Google pitati što ih zapravo zanima.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 13:30 (tjodalv).
15 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google

A kod zadnjih verzija firefoxa me živcira što kad otvorim google.com i krenem kucati šta da traži on automatski skoči i upisuje u adresnoj traci to što kucaš... baš me ono, živcira to skakanje tamo-vamo...

16 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google

To je pak značajka Google pretrage, da ti nudi prijedloge što su ljudi najviše pretraživali, a počinje s onim što si dosad upisao u polje za pretraživanje ili ima veze s time. Opet, jako korisna opcija, a mnogo puta Google točno pogađa što mi treba iako sam upisao tek par znakova. Što opet kažem mogu jer imaju puno podataka o svojim posjetiteljima pa su onda efikasni da ti ponude baš ono što ti treba.

King in the castle, king in the castle ...
8 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google
Neki dan sam upisao pojam koji sam vidio u jednom korejskom filmu (marka sata SLAVA) u google. Milijun rezultata, kupite sat, satovi, satovi blizu vas.... Ni jedan nema veze sa zadanim pojmom (navodnici nisu pomogli ništa).
Iznerviran, odem na Bing upišem satovi Slava, izbaci mi sve o satovima slava.... Ondosno to što sam i htio.... Tako da svi vi što automatski postavljate Google za zadani pretraživač....ne treba otpisivati nikoga
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google
gurusinj kaže...
Neki dan sam upisao pojam koji sam vidio u jednom korejskom filmu (marka sata SLAVA) u google. Milijun rezultata, kupite sat, satovi, satovi blizu vas.... Ni jedan nema veze sa zadanim pojmom (navodnici nisu pomogli ništa).
Iznerviran, odem na Bing upišem satovi Slava, izbaci mi sve o satovima slava.... Ondosno to što sam i htio.... Tako da svi vi što automatski postavljate Google za zadani pretraživač....ne treba otpisivati nikoga

 Eto ja sad otkuco u guglu satovi slava i izbacio dva linka na prodaju satova, treći je bio na neku bosansku stranicu koja opisuje povijest te marke do u tančine na 20 ekrana, onda opet par linkova na prodaje i cijene, pa onda neki Wiki o satovima slava... uglavnom na prvom ekranu tri linka sa korisnim informacijama a na bing.com je također treći link ista stranica kao na guglu al su zato sve ostale prodaje... nema onog wikija i ostaloga :) opet guglo ispo bolji :)

 

15 godina
offline
Najtraženiji pojam na Bingu je – Google

Koristim DuckDuckGo več par godina,ne sječam se kad sam zadnji put nešto tražil direkt na google tražilici.

Na patki go trebaš samo podesit settings i radi super.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Najtraženiji pojam na Bingu je – Google
gurusinj kaže...
Neki dan sam upisao pojam koji sam vidio u jednom korejskom filmu (marka sata SLAVA) u google. Milijun rezultata, kupite sat, satovi, satovi blizu vas.... Ni jedan nema veze sa zadanim pojmom (navodnici nisu pomogli ništa).
Iznerviran, odem na Bing upišem satovi Slava, izbaci mi sve o satovima slava.... Ondosno to što sam i htio.... Tako da svi vi što automatski postavljate Google za zadani pretraživač....ne treba otpisivati nikoga

 Ne vidim o cemu pricas. Upisem "satovi slava" i dobijam rezultate o ruskim satovima slava, kupi, prodaj, info...

 

Nesto tebi nije dobro s tvojim browserom, google radi normalno i izbacuje normalne rezultate.

 

Rezltati su jos bolji kad se traži "watch slava". Odmah izlazi sluzbena stranica i wiki... treba znat koristit google.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 16:23 (Filox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice