UZI-shop Iskustva i mišljenja

poruka: 219
|
čitano: 93.974
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Oce ti rec da ima dosta boljih ventova za te pare..

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Jel su poslali odmah isti dan kad si naručio? S Overseasom 2-5 radnih dana od slanja. I u drugim shopovima se vrti cijena dostave oko 40kn, možda ti hoćeš besplatno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
non pasara kaže...

Jel su poslali odmah isti dan kad si naručio? S Overseasom 2-5 radnih dana od slanja. I u drugim shopovima se vrti cijena dostave oko 40kn, možda ti hoćeš besplatno?

 Ne,naravno da ne želim besplatno!Kad bih ovo slao poštom kao običnu pošiljku ,ljepo zapakirano u mjehuriće ne bih platio više od 15ak kuna i dobio bih za 3-4 dana max,ja ovo plačam 45 kn da bi to isto dobio kao i za 15 kn!!

AUDIOFIL
9 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

Vjerovatno je to točno, ali postoji mogućnost da bi mogao dobiti oštećenu robu ili da uopće ne dobiješ paket. U tom slučaju dali si isto tako spreman preuzeti odgovornost/trošak?

http://www.posta.hr/default.aspx?izracun

Tu možeš izračunati cijenu dostave, pa prema izračunu ako se stavi vrijednost 500kn i uručenje primatelju cijena slanja paketa je 48kn ne 15kn.

Cijena od 15kn podrazumijeva da ćeš otići na poštu, poslati paket te da će primatelj isto tako otići na poštu preuzeti paket i da pritom paket neće biti osiguran. Tada je poštarina 18kn.

Dakle, vlasnik web šopa bi za svaki paket (vjerovatno govorimo na desetke paketa dnevno) morao otići u poštu, meni ne djeluje kao dobra ideja.

A iskreno, mislim da nitko nije spreman biti zadovoljan s oštećenom robom uštrb uštede na poštarini.

Cijena poštarine je takva kakva je i unaprid si upoznat s istom, ako ti odgovara ok, ako ne nađeš shop gdje su ti uvjeti prihvatljivi.

 

Inače, imam iznimno pozitivna iskustva s Web shopom. Komunikacija, savjet, uvažavanje reklamacija, cijene, nabava teško ili nedostupne robe. Što se mene tiče, UZI je za mene uvijek prvi izbor.

 

 

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 20:51 (ITelektronika).
12 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Kao što već rekoh,nije problem dostave od 45 kn nego o vremenu za dostavu robe do mog doma!Kod naručivanja robe stoji naznačeno "dobavljivo" zelenom bojom podboldano,ljepo stavio u košaricu i naručio!Dobio mail o naručenoj robi i ništa više!Tek kad sam nakon 3-4 dana priupitao što je s robom, dobio sam odgovor da je bilo naznačeno, dostava u roku od 7.dana.Ja se toga uopće  ne sječam ,niti u prvom mailu uopće imam to!Jučer sam popodne posalo mail da sam odustao od narudžbe, da bih odmah nakon par minuta dobio 3 maila o obavjesti kako je roba u tranzitu i da ću je dobit sutradan!

Naravno danas sam robu primio i platio,ali opet čekao sam 8 dana robu koju sam kupio u Hrvatskoj trgovini i platio 45 kn dostavu!!

Tako da za sad i nisam baš nešto oduševljen,ne vidim prednost kupovinu kod njih ili CU,Alza shopa ili slično!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Pa piše ti sve lijepo u uvijetima poslovanja, kao i rokovi isporuke.

E sad, zašto su njemu rokovi isporuke 8 dana? Pa jer većinu robe naručuje iz vana.

Svojevremeno sam stupio u kontakt s Asbisom, kako bi za potrebe servisa mogao naručivati materijal direkno od uvoznika čisto da klijentima mogu dati bolje cijene. Ni je mi tu bila u planu neka zarada nego isključivo niža cijena prema krajnjem korisniku. Cijene za mene su uglavnom bile više od web shopova u HR. Zašto je to tako, pa jer su stvari posložene u korist velikih i njihovih profita a na nama malima ili malim ljudima koji žele pokrenuti svoju trgovinu. Odmah tu naletiš na zid. Ja razumijem da će za klijente koji uzimaju veliku količinu dati bolji rabat, ali da rade toliku razliku da je moja ulazna cijena za 10 posto viša od izlazne cijene recimo tada Protisa može objasniti samo zaštita interesa, neznam što drugo.

Pretpostavljam da je upravo zato UZI se odlučio na direktan uvoz iz EU i radi toga je je vrijeme dostave kakvo je. Što se mene tiče, podržavam u potpunosti  UZI-a i njihov rad upravo radi ovoga.

Možda sam ja to sve krivo, ali i dalje stoji da je su rokovi isporuke i svi uvijeti poslovanja navedeni na njihovim stranicama.

Kada mi treba neš hitno skočim u prvu trgovinu, kada mogu počekati naručim iz UZI-a.

Razlika između tamo nekih trgovina koje spominješ bi mogla biti upravo u onom što je bar za mene jako bitno, uvažavanje i rješavanje reklamacija.

 

 

www.itelektronika.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

S obzirom da sam u ST a UZI u ZG riješavanje garancije je isto kao i da sam kupio u bilo kojoj EU zemlji,nebitno sad,vjerovatno negdje i piše rok isporuke ali sigurno ne piše ispod artikla kad kupuješ i u mailu koju dobije kao potvrdu narudžbe!!

Npr svi kude Links koji je najskuplji,ali tamo ljepo stoji,raspoloživo u toj i toj trgovini u tom i tom gradu!!Ako nemaju u ni jednoj poslovnici vidiš da proizvod nije raspoloživ i ne možeš ga naručit(osim ako se posebno ne dogovoriš).Za 2-3 dana ti je proizvod na kučnoj adresi ili u najbližoj  poslovnici!!(tada se dostava ne računa kad predižeš).

Tako da svaka priča ima dvije strane!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Pa čekaj, što se nisi prošetao do Linksa i tamo kupio?

Znači koliko sam ja shvatio tvoje postove, ti bi najnižu cijenu u HR, hitnu dostavu, i najnižu cijenu dostave?

Jel imaš još koju želju?

 

Cijena je niska jer se naručuje od europskih dobavaljača, kad to shvatiš onda ćeš valjda shvatiti i zašto se duže čeka na isporuku.

Ako ti je hitno ne kupuj tamo nego odi u fizičku trgovinu ili naruči iz neke koja će ti dostaviti u roku 48 sati i plati 50-100-200 kn više za potpuno isti proizvod.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Pa shvatio sam sad gdje naručuju robu,i znam za ubuduće!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

Što je na kraju sa garancijama u ovoj trgovini? Vrijedi Europska garancija 2 godine ili kao u ostalim shopovima?

16 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

Naručio be quiet! Dark Rock 3 21.7.2016. i stio je kod njih u trgovinu 25.7. a kod mene 26.7.2016. u jako velikoj kutiji i unutra dosta papira da se njegova kutija ne ošteti. Cijena je veća za kartice nego za gotovinu ali to je standard za naše trgovine (osim Linksa). Djelatnici su ljubazni koliko treba, ništa pretjerano ali sve se može dogovoriti. Račun je stigao u posebnoj kuverti u paketu tako da je to sve super.
Za sve kojima nekad nije problem čekati da roba stigne od 7-10 radnih dana, koliko oni garantiraju u shopu svaka preporuka. Meni je stiglo jako brzo tako da eto. Plaćanje standardno, gotovina, kartice (jednokrano/rate) i pouzećem. Poštarina 45 kn ako se plaća gotovinom i 48,50 za plaćanje karticom.
Sve narudžbe iznad 2k kn poštarina besplatna. Što se tiče izbora imaju neke stvari koje drugi nemaju (recimo be quiet!), a neke koje drugi imaju oni nemaju ali opet to je nekakav "standard" za naše trgovine hardwareom.

Nakon kupnje u ADM-u i UziShopu mislim da više nemam potrebe ići u Links, pošto su u zadnje vrijeme jako slabi s robom. Prodaju 8 različitih električnih roštilja ali nemaju više od 2 eksterna optička pogona i takve fore...

10 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
ParaNO1d kaže...

Naručio be quiet! Dark Rock 3 21.7.2016. i stio je kod njih u trgovinu 25.7. a kod mene 26.7.2016. u jako velikoj kutiji i unutra dosta papira da se njegova kutija ne ošteti. Cijena je veća za kartice nego za gotovinu ali to je standard za naše trgovine (osim Linksa). Djelatnici su ljubazni koliko treba, ništa pretjerano ali sve se može dogovoriti. Račun je stigao u posebnoj kuverti u paketu tako da je to sve super.
Za sve kojima nekad nije problem čekati da roba stigne od 7-10 radnih dana, koliko oni garantiraju u shopu svaka preporuka. Meni je stiglo jako brzo tako da eto. Plaćanje standardno, gotovina, kartice (jednokrano/rate) i pouzećem. Poštarina 45 kn ako se plaća gotovinom i 48,50 za plaćanje karticom.
Sve narudžbe iznad 2k kn poštarina besplatna. Što se tiče izbora imaju neke stvari koje drugi nemaju (recimo be quiet!), a neke koje drugi imaju oni nemaju ali opet to je nekakav "standard" za naše trgovine hardwareom.

Nakon kupnje u ADM-u i UziShopu mislim da više nemam potrebe ići u Links, pošto su u zadnje vrijeme jako slabi s robom. Prodaju 8 različitih električnih roštilja ali nemaju više od 2 eksterna optička pogona i takve fore...

Ja sam juce narucio komp pa me zanima dal je to striktno 7 - 10 dana dostava ili dođe i prije.

Zanima me jer bi trebao podići pare na bankomatu,a nisam bas blizu a ovi iz overseasa se uvijek nekamo žure i hoće sve odmah rješiti.

Držim pare u banci jer nisu to male pare 3k+ .

A i super bi bilo ako dođe prije pošto sam jedva skupio pare da kupim hehe

14 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
Naručio ram ddr4 i 5 ventova u pon navečer, već u srijedu ujutro ih išao pokupit. Dečki u dućanu pristojni znaju svoj posao.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Evo još jedno svježe iskustvo, ali primarno vezano za dostavu.

U utorak, 31.01 sam naručio grafičku (3700 kn), i javili su mi da im treba 5-7 dana da dostave jer je moraju od dobavljača dobit, ali ajd to je jako puno (iz UK djelovi dođu za 2 dana) ali  da se nekako strpiti.
Tjedan dana nakon, ništa, kao doći će do petka (danas). Zatim čekam danas, i dođe mi totalno kriva pošiljka da bi mi na kraju odgovorili da su fulali te da će nova doć idući tjedan, još čekam da odgovore mogu li to preuzeti osobno.

Mislim da je to absurdno, 2 tjedna čekati nešto i još platiti poštarinu koja jamči dostavu unutar 2 dana, izgleda da je daleko isplativije i brže uzet iz vana.

Edit:
znači zamjenili su pakete i nekom poslali tu grafičku, i sad bi ja trebao uzeti tu grafičku kao da nije ništa bilo i vjerovati da je sve ispravno jer nemam drugog izbora.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2017 15:01 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Kakvu dostavu si platio? Pa dostava za taj iznos je besplatna. A i nigdje ne vidim da oni jamče isporuku u 2 dana. Di to piše?

 

A grafa ne vidim razloga da bi bila korištena jer taj drugi vjerujem neće niti otvoriti paket. Mislim, lako provjeriš kada dođe a i imaš za sve garanciju.

Moj PC  
4 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
markoal kaže...

i sad bi ja trebao uzeti tu grafičku kao da nije ništa bilo i vjerovati da je sve ispravno jer nemam drugog izbora.

 Kak nemas? Ne uzmes i vratis natrag... Al ako nije otvarano nema razloga da ne uzmes.. Oduzilo se al mislim da vecinu stvari ovi webshopovi nemaju na lageru, treba pitat pa vidis odmah prije. Nekad je stvarno brze narucit iz vana.

15 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Znam da mogu provjeriti neka očita fizička oštećenja (iako ne mogu znati da druga osoba nije bacala taj paket ili nešto radila sa njim), ali svejedno,
kad nešto plaćam 3700 kn, očekujem profesionalnu uslugu bez takvih grešaka, rečeno mi je da će mi doći kroz 5-7 dana i to mi je odgovaralo, znači ne 8, ni 9 dana, nego do 7 dana,
a dostava je dogovorena sa Overseasom znači unutar jednog dana treba doć (unutar istog grada) nakon što stigne kod njih.

Da su rekli da treba 2 tjedna, odmah bi znao i ne bih naručio, našao bi neku skuplju alternativu ali bih je imao na vrijeme kad mi je potrebna.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Pa gle pošto se to može svakom dogoditi, nije ništa toliko loše. S obzirom da se radi o trgovini koja sve naručuje izvana normalno je da se duže čeka. Da se to dogodilo nekoj trgovinu koja iz HR dobavlja dostava umjesto 2 dana bi se pretvorila u 4-5.

 

Zamisli da su ti krivi paket poslali iz njemačke trgovine, isto tako bi dugo čekao...

Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Obicno za druga trzista imas malo drugaciju konfiguraciju (nekad nesto bolja kamera, cesto podrska za drugacije frekvencije, nekad drugi wifi/bt chipset, nekad nfc opcija) Konkretno ne vidim u cemu je razlika

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
markoal kaže...



znači zamjenili su pakete i nekom poslali tu grafičku, i sad bi ja trebao uzeti tu grafičku kao da nije ništa bilo i vjerovati da je sve ispravno jer nemam drugog izbora.

 ne budi lud. vrati posiljku natrag i trazi povrat novca. 

13 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Naručio RAM Kingston 8GB. Naručeni modul stigao je 7 dan u njihovu poslovnicu u Dubravi (ZG). Osoblje je ljubazno i susretljivo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Pozdravljam sve pratitelje ovog foruma i iz osobnog iskustva.Posebno sve zamoljavam da u narednom razdoblju prate ovu aktivnost jer za mnoge može biti od koristi.

Javit ću se uskoro, do tada svima puno sreće!

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Primljeno na znanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Ne znam sto bih mislio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

...tesko je to

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
Da. Jedna zanimljivost je da su plocu slali u italiju kad sam je kupovao jer nisu znali napravit apdejt biosa. Od moje narudzbe, do dolaska ploce u hr, pa nazad u italiju, pa nazad u hr i na krjau do mene je proslo tjedan dana. A ovo traje vec dva tjedna. No dobro, poklonili su mi mukte cc 95 cooler i ispricali se, bas me zanima hoce li me nagradit i ovaj put za cekanje. Ako ikad vise vidim tu plocu i proc. A tribalo ju je spojit na bios programator i flashat bios i vratit je meni, sto je moglo bit obavljeno u 72h maks. I jos mi susid govori da u servisu blizu mene imaju programator i da bi mi za to uzeli sto kuna, ali ja ocu po propisu. Javila mi se kupac za ssd, pa cu na njusci za par dana nabavit drugu plocu i proc, ovo sam otpisao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja
Ariess HR kaže...

Pozdravljam sve pratitelje ovog foruma i iz osobnog iskustva.Posebno sve zamoljavam da u narednom razdoblju prate ovu aktivnost jer za mnoge može biti od koristi.

Javit ću se uskoro, do tada svima puno sreće!

 Kad ste vec digli ovu temu, sto je s ovim :P

11 godina
offline
Re: UZI-shop Iskustva i mišljenja

Vjerojatno je bilo pozitivno iskustvo jer da je bilo negativno već bi se pisao o tome.

7 godina
neaktivan
offline
UZI-shop Iskustva i mišljenja

Ako nešto mrzim to je kad platim za novu komponentu a dođe mi s već otvaranom kutijom (naljepnice na rubovima prerezane) i s vidljivim tragovima korištenja, hjoj. Alergičan sam na takve stvari. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice