Protis.hr - dojmovi

poruka: 372
|
čitano: 191.596
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Kakva su vam trenutno iskustva s rokovima isporuke iz Protisa u odnosu na njihove oznake raspoloživosti?

Kod prijašnjih narudžbi ako je za artikl pisalo da je raspoloživ u pravilu je isporuka bila drugi dan, za dobavljiv recimo 2 do 4 dana.

Prošla narudžba 3 WD ssd-a koji su imali oznaku dobavljivo čekao 6 radnih dana (bez subota), sad naručio neke hladnjake za CPU, isto dobavljivo, uplaćeno prošli petak i još im nije stiglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

Nedavno sam uzeo od njih matičnu i ram, naručeno drugi dan plaćeno taj dan se javljaju iz prodaje da je sve zaprimljeno uplata vidljiva i da će mi artikli biti poslani kad ih dobiju od dobavljača. Poslije 7 dana je sve uredno stiglo. Nakon što im uplatiš novce na mail te više ne jebu 5% što mi diže živce i zbog toga dok god neke komponente mogu uzet drugdje uzet ću ih drugdje, uopće nije stvar za 100kn ili više gore dolje, dok god im je takva usluga.

6 godina
neaktivan
offline
Protis.hr - dojmovi

Protis se jako pokvario u zadnjih par mjeseci. Bez obzira na to da li kupujem privatno ili preko firme, razina komunikacije je na nivou djeteta od 5 godina. 

 

Nije ih uopće briga što im dođe službeni upit za ponudu, likovi to zanemare i prodaju artikle koje imaju na lageru i ni ne odgovore na upit. Kad ih zove, njima je svejedno. Jadnom mi je njihova djelatnica rekla da ona ne zna što da kaže na činjenicu da dva tjedna nisu poslali ponudu. Ono, možda da počneš sa isprikom? Ali ne, nula bodova, kao da im tamo rade autisti koji ne znaju što je normalna komunikacija s ljudima.

 

I privatno sam imao problema - kupim jednu stvar, dođe druga, na računu ona prva, izvlače se sa nekim šiframa. Pa dajte si održavajte web kako spada. 

 

I to sve otkako im se promijenio voditelj poslovnice.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 16:18 (Cogent).
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Je, sigurno je tek odnedavno pokvaren. Evo tema startala ima par mjeseci i nakupila stranice.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
sandokan111 kaže...

Je, sigurno je tek odnedavno pokvaren. Evo tema startala ima par mjeseci i nakupila stranice.

 Budimo realni, možeš imati problema sa svakim shopom. Niti jedan nije 100% siguran da barem netko neće iskusiti problem. 

 

Kupovao sam i privatno i poslovno u hrpi dućana i niti jednog nisam popljuvao ako za to nije bilo potrebe. Za Protis nažalost sada ima potrebe. 

 

Oni su izgubili prometa u iznosu od 20 000 € koliko samo provukli kroz neke druge dućane preko firme. Ovo nije oplakivanje nekog klinca sa pokvarenim USB stickom, već krajnje ozbiljna stvar u poslovnom svijetu koju si nitko ne bi smio dopustiti.  

9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Cogent kaže...

Budimo realni, možeš imati problema sa svakim shopom. Niti jedan nije 100% siguran da barem netko neće iskusiti problem.

 Prilicno sam realan, pratim ove teme otkad sam na forumu. S ovim shopom ima problema barem 3-4 godine, isto kao i s jos par njih

6 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
sandokan111 kaže...
Cogent kaže...

Budimo realni, možeš imati problema sa svakim shopom. Niti jedan nije 100% siguran da barem netko neće iskusiti problem.

 Prilicno sam realan, pratim ove teme otkad sam na forumu. S ovim shopom ima problema barem 3-4 godine, isto kao i s jos par njih

 Ja do odlaska bivšeg voditelja poslovnice nisam imao nekih spomena vrijednih problema s njima. No u zadnja 2-3 mjeseca od 10ak narudžbi, samo je jedna izvršena bez greške.

 

S druge pak strane, sa jednim drugim dućanom (kojeg neću reklamirati) je stvar potpuno suprotna. 

 

Kažeš s još par njih? Pa tih dućana i ima samo par. Nije da ih je hrpetina XD

9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Cogent kaže...
Kažeš s još par njih? Pa tih dućana i ima samo par. Nije da ih je hrpetina XD

 Pa ne bih rekao, ima ih sasvim dovoljno. Ovako na prvu

protis/ed/link/hgshop/adm/mikronis/futura/uzi/instar/svijetmedia/sancta/pcshop. U svim sam uzimao, ili se barem interesirao uzeti nesto u svom "vijeku koristenja". Na svu srecu, neke izbjegavam ko da su kuzni, tako da, kad se eliminiraju takvi, ostane ih par da. Al evo, u temi smo od jednog od shopova koje izbjegavam, a druge teme s jos gorim shopovima redovito imaju upite, tako da je ocito da ljudima ne smeta stoga, izbor je itekako upecatljiv za jednu malu zemljicu.

13 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Cogent kaže...

Protis se jako pokvario u zadnjih par mjeseci. Bez obzira na to da li kupujem privatno ili preko firme, razina komunikacije je na nivou djeteta od 5 godina. 

 

Nije ih uopće briga što im dođe službeni upit za ponudu, likovi to zanemare i prodaju artikle koje imaju na lageru i ni ne odgovore na upit. Kad ih zove, njima je svejedno. Jadnom mi je njihova djelatnica rekla da ona ne zna što da kaže na činjenicu da dva tjedna nisu poslali ponudu. Ono, možda da počneš sa isprikom? Ali ne, nula bodova, kao da im tamo rade autisti koji ne znaju što je normalna komunikacija s ljudima.

 

I privatno sam imao problema - kupim jednu stvar, dođe druga, na računu ona prva, izvlače se sa nekim šiframa. Pa dajte si održavajte web kako spada. 

 

I to sve otkako im se promijenio voditelj poslovnice.

 

 Ne kužim ovo tvoje sa službenim upitom za ponudu, pa ponuda ti se generira nakon web narudžbe, tako rade valjda otkada s prešli na novi webshop, a to je tamo negdje 2010., od tada im nisam slao nikakve upite za ponude osim onoga što im je bilo označeno da je dobavljivo na upit. I to je bio jedan od razloga kupovine u Protisu (uz naravno cijenu) što su si prema njihovom webu znao u kojem je roku što dobavljivo, a uz to im je web IMO pregledan i nema npr. dupliranja istih komponenti s različitim cijenama.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
sandokan111 kaže...
Cogent kaže...
Kažeš s još par njih? Pa tih dućana i ima samo par. Nije da ih je hrpetina XD

 Pa ne bih rekao, ima ih sasvim dovoljno. Ovako na prvu

protis/ed/link/hgshop/adm/mikronis/futura/uzi/instar/svijetmedia/sancta/pcshop. U svim sam uzimao, ili se barem interesirao uzeti nesto u svom "vijeku koristenja". Na svu srecu, neke izbjegavam ko da su kuzni, tako da, kad se eliminiraju takvi, ostane ih par da. Al evo, u temi smo od jednog od shopova koje izbjegavam, a druge teme s jos gorim shopovima redovito imaju upite, tako da je ocito da ljudima ne smeta stoga, izbor je itekako upecatljiv za jednu malu zemljicu.

 I dalje je to slabo. ED ne bi tu ni gurao jer nisu HR tvrtka.  

sosta kaže...
Cogent kaže...

Protis se jako pokvario u zadnjih par mjeseci. Bez obzira na to da li kupujem privatno ili preko firme, razina komunikacije je na nivou djeteta od 5 godina. 

 

Nije ih uopće briga što im dođe službeni upit za ponudu, likovi to zanemare i prodaju artikle koje imaju na lageru i ni ne odgovore na upit. Kad ih zove, njima je svejedno. Jadnom mi je njihova djelatnica rekla da ona ne zna što da kaže na činjenicu da dva tjedna nisu poslali ponudu. Ono, možda da počneš sa isprikom? Ali ne, nula bodova, kao da im tamo rade autisti koji ne znaju što je normalna komunikacija s ljudima.

 

I privatno sam imao problema - kupim jednu stvar, dođe druga, na računu ona prva, izvlače se sa nekim šiframa. Pa dajte si održavajte web kako spada. 

 

I to sve otkako im se promijenio voditelj poslovnice.

 

 Ne kužim ovo tvoje sa službenim upitom za ponudu, pa ponuda ti se generira nakon web narudžbe, tako rade valjda otkada s prešli na novi webshop, a to je tamo negdje 2010., od tada im nisam slao nikakve upite za ponude osim onoga što im je bilo označeno da je dobavljivo na upit. I to je bio jedan od razloga kupovine u Protisu (uz naravno cijenu) što su si prema njihovom webu znao u kojem je roku što dobavljivo, a uz to im je web IMO pregledan i nema npr. dupliranja istih komponenti s različitim cijenama.

 Ako uzimaš preko narudžbenice, ne možeš ići sa web narudžbom jer nemaju odgodu plaćanja na taj način. Zato mi treba ponuda po kojoj mi administracija izdaje narudžbenice da mi ovi mogu izdati robu. 

 

A webshop im je koma u zadnje vrijeme. Drljaju sa šiframa i stvaljaju krive artikle pod krivom šifrom.

8 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Ma bježite od Protisa i ja se s njima nazahebavao u vezi ostvarivanja jamstva nedavno. Nikad više kod njih kupovat neću.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
suspendiran
offline
Protis.hr - dojmovi

Dakle, Protis i nije baš pouzdana trgovina? Baš gledam da uzmem ovaj RAM. I vidim da je navedeno da ima samo 1 godinu jamstva. Imao ga je i ADM, po nešto većoj cijeni, ali uz 5 godina jamstva. Sada mi je malo žao što nisam uzeo dok je bilo u ponudi sve do prije nekoliko dana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Izzy kaže...

Dakle, Protis i nije baš pouzdana trgovina? Baš gledam da uzmem ovaj RAM. I vidim da je navedeno da ima samo 1 godinu jamstva. Imao ga je i ADM, po nešto većoj cijeni, ali uz 5 godina jamstva. Sada mi je malo žao što nisam uzeo dok je bilo u ponudi sve do prije nekoliko dana...

Ako ne gledas outofbox 3600 CL16, preporucam da pogledas u Protisu i Crucial Ballistix 3200 CL16 (2x16), medju najjeftinijima su na nabavi i kostaju 1043kn. Ram je provjereni E-die tak da sa par klikova (na 1.35v) mozes doc na 3600 CL16 (iako mozes se i igrat i doc na 3600 CL14-14-17 na ~1.45v)

15 godina
suspendiran
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

Iskreno, ne da mi se petljati sa postavkama memorije. Bitno mi je da radi stabilno i na što većoj frekvenciji, bez igranja s postavkama u UEFI-u. Uključim XMP i to je to. Vidim da i Newegg ima i to po prilično niskoj cijeni.

15 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

kod njh uzimao mobitel, ramove za lap i neke rutere. do sad je sve bilo ok iako se moram složiti s kolegama da im je komunikacija tipa da-ne-imamo-nemamo. Nema ponude drugog artikla (barem jednog), nema "ako želite pričekati dolazi nam...", na pozivu zvuce kao da se javio automat i samo cekam recenicu "ako zelite ... prtisnite broj 1".

Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Bass kaže...

na pozivu zvuce kao da se javio automat i samo cekam recenicu "ako zelite ... prtisnite broj 1".

 Vjerovatno su im već dopizidile stotine vaših besmislenih poziva svaki dan na koje zaposlenik mora odgovorati, a ujedno i raditi u trgovini.

Ne znam šta uopće imaš zvati IT trgovinu, ako imaš neki upit šalji e-mail, a realno upit ni ne trebaš imati osim ako nije neki problem i reklamacija.

Sva ponuda je online, naruči ono što ima i doviđenja.

 

Stalno kupujem neku IT opremu u dosta trgovina i nikada mi nije palo na pamet telefonom zvati bilo koga od njih.

15 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Jako rjetko zovem ili pitam ali kad zovem, onda je kao da su na sprovodu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Izzy kaže...

Iskreno, ne da mi se petljati sa postavkama memorije. Bitno mi je da radi stabilno i na što većoj frekvenciji, bez igranja s postavkama u UEFI-u. Uključim XMP i to je to. Vidim da i Newegg ima i to po prilično niskoj cijeni.

Ok, tvoja stvar, ali sam velim da je jednostavno. Tak i tak ces morat uc u bios i ukljucit XMP (kao sto si rekao), dodatan korak nakon ukljucivanja XMPa ti je da ga samo manualno umjesto 3200 stavis 3600 i gotova stvar. + ovi rami sto ti gledas imaju povece latencije ali ok. Inace te iste G.Skillove imas na mindfactoriju za 157€ (+12€ dostava preko mailboxa), sa newegga se ne isplati narucivat jer na to cifru ti jos dolazi i dostava i carina koja ce te izac vise nego da kupujes tipa iz njemacke ili kod nas.

5 godina
neaktivan
offline
Protis.hr - dojmovi

Kakvi su općenito dojmovi o Protisu, usluga i servis?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Sve dok ne moras nesto vracati, servisirati kao i svaki drugi. Ali cim su problemi to je natezanje i sto sve ne. Ja ih zaobilazim kada su me yebavali oko vracanja nekog artikla iako sam prije redovito od njih kupovao.
Sada da mi nude i 50% jeftinije od konkurencije nema teorije da tamo ista kupujem.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Sad kad sam kupovao komponente za računalo, naručio sam ponešto i od Protisa jer su jedini imali te komponente, Matična Aourus B550 Elite V2 i SSD Samsung 250GB 4.0 980 Pro (njega sam mogao svugdje kupiti ali kad sam naručivao matičnu odma sam i njega uzeo kod njih bila je i dobra cijena) stiglo sve uredno u roku od 5 dana. Druga narudžba je bilo Corsair Vengeance RGB Pro 32GB white, isto jedini koji su imali u bijeloj boji od normalnijih trgovina, od mađara ne kupujem. I onda stiglo 16GB rama 3200mhz white i 16GB 3600mhz black (i tu ja reagiram jer sam naručio 4x8 3200mhz sve white) oni se ispričali, pokupili krive rame o svom trošku dostavom i poslali odma ove koje sam zapravo naručio. Tako da eto, sa moje strane sve okej sa njima. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Wohoo, dobio si sto si narucio. Mislim da je primjereno da im posaljes malo jagnjetine jer su isporucili sto si kupio.

 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Protis.hr - dojmovi

i to iz drugog pokusaja. 

5 godina
offline
Protis.hr - dojmovi

Potpisujem ovo sto je Pero Dinamit rekao: Protis klošari kao i uvijek, znaju te namamiti cijenom jer su obicno medu jeftinijma na Nabavi, ali kad god imas reklamaciju, muke, natezanja s njima. Neki forumas tu je nedavno u temi o potrosacima napisao da su ga sjebali za nekoliko ventilatora, nisu htjeli zamijeniti neotvorene jer je uzeo krivi model. 

 

Moje (najnovije, ne i jedino) iskustvo: komponenta kod njih na servisu vec mjesec i pol, "razuman rok" je itekako prosao, ignoriraju mailove. Naravno da ce isporuciti, ali to se tako ne radi

 

Izbjegavati za bilo kakve veće kupnje makar su jeftiniji, naplatit će vam se to kad budete imali reklamaciju

 
4 0 hvala 1
2 godine
offline
Protis.hr - dojmovi

Budite razumni.

Ne postoji danas korektan trgovac kada se radi o reklamaciji.

Kod svih se dugo čeka, ako treba zamjena ponudit će lošiji proizvod, vraćanja novaca nema...

Ja sam se nakupovao u Protisu i za mene su ultra-korektni !!

Da, nisam imao reklamaciju, bit će zato... 

 

no, sjećam se i divnog forumaša koji je (dok sam sa starim profilom bio tu neke 2011,) napravio nekakav hladni lem na grafičkoj netom prije isteka roka garancije, pa je od Protisa dobio novu, a isto je napravio i Linksu, dvije godine ranije..

 

bila su to divna vremena kada su kreteni radili takve svinjarije , a danas mi pošteni najebasmo zbo njih.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Zaporožac kaže...

Ne postoji danas korektan trgovac kada se radi o reklamaciji.

Kod svih se dugo čeka,

 Pa nije bas. Ima  boljih i losijih, a onda ima i drlog kroz koji te vuku trgovci ko protis/adm/ed kad obavljas reklamaciju

15 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi
Drugi puta bu pazio kakve kablove kupuje, ili nek ne pazi i kupuje tamo gdje primaju robu nazad bez naknade
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

 Pa u biti i je. Sto prije ovakav drlog propadne to bolje jer velika vecina ne prati teme po forumima te itekako nije upoznata da postoje ovakve trgovine i koje su im prakse i povodi se samo za gdje je jeftinije jer smatra "sve su iste". E pa nisu :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 9:52 (sandokan111).
16 godina
offline
Re: Protis.hr - dojmovi

Svakome se dogodi da pogriješi, nije da je učinio ne znam ja što s tim kabelom. 

A očito protis ima malo drugačiju politiku kako zadržati kupce, oni izgleda idu na onu "dobar glas se daleko čuje, lošiji još dalje".

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice