Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 475.475
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
nicky.sl kaže...
Futura_IT kaže...

Bez brige složili smo i rastavili već na tisuće računala i znamo na koji način se skida hladnjak s procesora. Ali ovo je situacija u kojoj znamo da je hladnjak isčupao procesor i micanje hladnjaka lijevo desno će dovesti do piganja pinova tako da je ovako jedini način da se sve izvadi bez ikakve štete. 

I mi bi voljeli znati kako se uspije tako primiti procesor, isprobali smo dosta pasti da vidimo da nije u njima problem i sa svakom se događa ista stvar. 

Računalo je poslano korisniku, od nas dosta na ovu temu. Hvala svima na podršci i komentarima. 

 Hladnjak je mogao iščupati procesor jedino ako nije bio dobro zakačen a i to je malena mogućnost. 

Ja mislim da ovdje netko mlati praznu slamu

 Da, ti je mlatiš 

Futura svaka čast na komentarima i videu.

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
nicky.sl kaže...

Kako je moguće da pasta stara dva dana tako zapeče da iščupa cpu s hladnjakom??? Vrabac na grani zna da se hladnjak prije vađenja malo zarotira lijevo desno da vakum između cpu-a i hladnjaka otpusti.

Osobno doživio mnogo puta sa MX-4 i MX-2 pastom, pasta napravi po meni vakum i izgleda kao zapečeno.

Ovo rotiranje lijevo i desno, tako tek možeš iskriviti pinove procesora, to sam isto isprobao nažalost.

Nažalost ovo je razlog broj jedan zbog kojega ja izbjegavam AMD procesore, bolne uspomene još od starih Athlona,

procesor treba vući ravno van iz utora i nadati se da neće ni jedan pin puknuti ili se iskriviti.

I sada uzmeš npr. procesor od 4000 kn, ploču od 3000 kn i dogodi se ovako nešto, ko voli neka kupuje, meni je svejedno, ja neću sigurno,

koliko čujem iskustava ljudi da se računalo nije htjelo upaliti zato što procesor nije dobro sjeo u socket, ajme strašno, svaki put sjedne jednako i nekada radi, nekada ne,

kod Intela toga nema, jednom ga ubaciš i sigurno sjedi u utoru kako treba.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 9:38 (Valentin17).
3 godine
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
SamoPitam3 kaže...

Sto ste napali kao osice. Pa da je i greska, grijesiti je ljudski... Tko radi taj i grijesi.

 Normalno, problem je samo kad trgovac za ovakve stvari okrivljuje dostavnu službu, to im ne treba:

 

Futura_IT kaže...

Pozdrav, na računala kod slaganja stavljamo najnoviji bios, te provjeravamo da sve radi ispravno. Tako da ako dođe do kupca računalo koje ne radi, nažalost to je radi dostavne službe i njihovog baratanja paketima.

 

Nekakvo "izvlačenje" procesora hladnjakom nema nikakve veze s dostavnim službama, to je toliko nategnuta teorija da mi nije jasno kako bi to kurir trebao prevoziti te vaše pc-e?

Valjda bi jednom rukom trebao držati volan kombija, a drugom držati hladnjak pc-a.

14 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Kako je moguće da pasta stara dva dana tako zapeče da iščupa cpu s hladnjakom??? Vrabac na grani zna da se hladnjak prije vađenja malo zarotira lijevo desno da vakum između cpu-a i hladnjaka otpusti.

Osobno doživio mnogo puta sa MX-4 i MX-2 pastom, pasta napravi po meni vakum i izgleda kao zapečeno.

Ovo rotiranje lijevo i desno, tako tek možeš iskriviti pinove procesora, to sam isto isprobao nažalost.

Nažalost ovo je razlog broj jedan zbog kojega ja izbjegavam AMD procesore, bolne uspomene još od starih Athlona,

procesor treba vući ravno van iz utora i nadati se da neće ni jedan pin puknuti ili se iskriviti.

I sada uzmeš npr. procesor od 4000 kn, ploču od 3000 kn i dogodi se ovako nešto, ko voli neka kupuje, meni je svejedno, ja neću sigurno,

koliko čujem iskustava ljudi da se računalo nije htjelo upaliti zato što procesor nije dobro sjeo u socket, ajme strašno, svaki put sjedne jednako i nekada radi, nekada ne,

kod Intela toga nema, jednom ga ubaciš i sigurno sjedi u utoru kako treba.

Ljudima se to godi i onda se zbog srama od optužbi za nesposobnost o tome šuti. Dogodilo se i meni sa Athlonom64 X2, ali ispravio sam pinove i radio je uredno. Od onda koristim samo srebrne paste jer mi se ovo dogodilo

sa bijelom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 11:15 (forumaš).
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Cijene RTX 3080 preko 1300 eura iako im je MSRP 700e, stavljaju cijene skuplje nego scalperi na njuskalu jer znaju da su posvuda nedostupne. Links ih je stavljao ispod 7000 kuna. Ovo je vec pretjerivanje.

 
7 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

Nista cudno, trgovine ne postoje da nam ugode, njima je naravno bitno samo zgrnuti lovu.. a sad je li to pretjerivanje ili ne, dalo bi se raspravljati

 
6 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Naručio u Futuri komponente i monitor, ekipa ih je odmah složila i drugi dan je PC već stigao, sve uredno, bez problema. Također super komunikacija, neka dobra ekipa. Sve u svemu, jako zadovoljan i preporuka naravno. 😃

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
nicky.sl kaže...

 Hladnjak je mogao iščupati procesor jedino ako nije bio dobro zakačen a i to je malena mogućnost. 

Ja mislim da ovdje netko mlati praznu slamu

 Ne kaki, AMD ima loše izveden socket. Moguće je, meni se isto dogodilo. Imaš hrpu videa gdje ljudi naprave sranje jer ne znaju što je pošlo po krivu. Niti Intel niti AMD nemaju dobar pristup socketu. Ja ne znam kako bolje osigurat CPU u ležištu i iskreno, boli me...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Evo update. Sve je brzo riješeno, Futura bila uslužna i komunikacija na nivou. Iskreno kolega i ja smo mogli sami skinuti procesor i ponovno ga postaviti ali nismo htjeli (nismo toliko stručni) pa da još posavijamo pinove i napravimo veći problem. A i zbilja nismo vjerovali da se nešto tako može dogoditi pa smo to otpisali - naša procjena je bila matična ili ram. Ali eto dogodi se. Uglavnom pohvale za ekipu i dosta mlaćenja prazne slame. Kupljeno je već cca 5 računala od njih i ostalu radila od prve. Ovo isto radi već par dana. Temperature i sve su odlične i računalo je zvjer.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 15:40 (Baldric).
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, ne znam gdje da postavim jedno jednostavno pitanje pa me evo ovdje(računalo je kupljeno u futuri).

Prije tjedan-dva računalo mi je bacilo plavu sliku(blue screen of death) i od tada ne mogu ući u windowse. Pokušao sam svašta, nisam uspio osposobiti disk(da ga vratim sa windowsima i svim podacima) pa pokušao instalirati nove windowse na disk ali neda mi ni to, spajao SSD na drugo računalo, nađe ga u biosu(kao i računalo na kojem je do sad bio), ali pod recimo pogrešnim nazivom(SATAFIRM S11), ne mogu kreirati particiju, formatirati, ništa. Pošto ga bios i računalo nađu u pitanju bi trebao biti virus?

Želim pitati hoće li ga na servisu uopće prihvatiti za popravak/dati novi disk ako je u pitanju virus? Pretpostavljam da ne, ali pošto nisam baš upućen pitam za mišljenja, iskustva..

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:09 (Mmden).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Mmden kaže...

Spoji SSD na drugo računalo, obriši sve particije: https://www.computerhope.com/issues/ch001765.htm Pripazi da ne obrišeš krive.

Spoji disk natrag i probaj pokrenuti instalaciju, ako instalacija ne prolazi, 90 posto imaš kvar, u tome slučaju pošalji računalo njima.

ps. ukoliko se radi o SATA uređaju, preventive radi možeš probati zamjeniti SATA podatkovni kabel, isto tako ako imaš više modula RAM memorije,

isprobaj jedan po jedan modul u svim utorima matične ploče.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:11 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Mmden kaže...

Pozdrav, ne znam gdje da postavim jedno jednostavno pitanje pa me evo ovdje(računalo je kupljeno u futuri).

Prije tjedan-dva računalo mi je bacilo plavu sliku(blue screen of death) i od tada ne mogu ući u windowse. Pokušao sam svašta, nisam uspio osposobiti disk(da ga vratim sa windowsima i svim podacima) pa pokušao instalirati nove windowse na disk ali neda mi ni to, spajao SSD na drugo računalo, nađe ga u biosu(kao i računalo na kojem je do sad bio), ali pod recimo pogrešnim nazivom(SATAFIRM S11), ne mogu kreirati particiju, formatirati, ništa. Pošto ga bios i računalo nađu u pitanju bi trebao biti virus?

Želim pitati hoće li ga na servisu uopće prihvatiti za popravak/dati novi disk ako je u pitanju virus? Pretpostavljam da ne, ali pošto nisam baš upućen pitam za mišljenja, iskustva..

Hvala

 Napravi bootabilni disk sa nekim partition managerom pa onda od tamo vidi dal mozes formatirat. Osobno koristim EaseUS ali imas i besplatnih rjesenja tipa gparted pa probaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:17 (R4zOR229).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Hvala na brzim odgovorima.

Nisam napomenuo da je da plavoj slici boot.exe file i bio problem(nema ga ili ne može biti lociran).

Stavio sam windowse na usb, ušao u command prompt i preko toga pokušao kreirati boot file-neuspješno. Pokušao sam spojiti disk na drugo računalo, u disk managementu mi izbaci disk pod "Unknown" i "Not initialized" kao što je na slici lijevo, mislim da mi tamo niti neda kreirati particiju(opciju nije moguće odabrati).

https://i.postimg.cc/j5kk5z9D/123.png

 

Pokušao sam kreirati particije, formatirati baš preko EaseUS partition mastera i još nekih drugih besplatnih programa, tamo čak program i nešto krene raditi, ali na kraju se ipak ne dogodi ništa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:34 (Mmden).
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Mmden kaže...

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/disk-management/initialize-new-disks

 

Spoji disk na drugi PC i odradi sve kako piše u tutorijalu, vrati natrag u računalo i pokreni instalaciju Windowsa, particiju nemoj izrađivati, to bude instalacija odradila.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:37 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Da nisi slučajno obrisao one male particije što si windows napravi,
?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Mmden kaže...

Hvala na brzim odgovorima.

Nisam napomenuo da je da plavoj slici boot.exe file i bio problem(nema ga ili ne može biti lociran).

Stavio sam windowse na usb, ušao u command prompt i preko toga pokušao kreirati boot file-neuspješno. Pokušao sam spojiti disk na drugo računalo, u disk managementu mi izbaci disk pod "Unknown" i "Not initialized" kao što je na slici lijevo, mislim da mi tamo niti neda kreirati particiju(opciju nije moguće odabrati).

https://i.postimg.cc/j5kk5z9D/123.png

 

Pokušao sam kreirati particije, formatirati baš preko EaseUS partition mastera i još nekih drugih besplatnih programa, tamo čak program i nešto krene raditi, ali na kraju se ipak ne dogodi ništa.

 

 

 Jesi to radio iz windowsa ili preko bootabilnog programa? Ako je disk ispravan googlaj i probaj Initialize Disk ili rebuild MBR(ili GPT ovisno sta koristis). Ako nijedno od toga ne pomaže i nemožeš formatirati sa bootabilnim programom, disk je nažalost vjeroajtno neispravan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 18:05 (R4zOR229).
6 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Evo da i ja ispričam moje iskustvo s Futurom

Prije 3.god sam kod njih uzeo komp i periferiju, sastavljeno po narudžbi. Sve je bilo gotovo za par dana i na kućnoj adresi. Prije par mjeseci imao sam kvar na matičnoj ploči zbog čega sam poslao kompjuter na servis, nakon više od mjesec dana kompjuter se vratio s repariranom matičnom. Kad sam otvorio paket, imao sam šta vidjeti - sve je bilo u komadima, kućište polomljeno totalno. Kompjuter su poslali u drugom paketu i potpuno nezaštićen, a dobili su ga omotanog u pucketavu foliju i potpuno izoliranog u velikom paketu. I opet ih nazovem, kažu da pošaljem slike i onda da šaljem nazad. Pošaljem par mailova i kažu da će sve što je oštećeno zamjeniti uključujući hdd koji je ispao iz utora i udarao po kućištu. I stvarno kućište su mi zamjenili, čak sam izabrao malo skuplje bez nadoplate, ali hdd nisu, već su mi samo poslali vrećicu od istog modela da bi ispalo kao da su ga zamjenili. S obzirom da je sve radilo, nisam im ništa rekao. Par puta mi se dogodilo, otkad se komp vratio sa servisa, da se sam resetira dok radi, i više mi matična ne podržava 16gb rama nego samo 8. Sada mi se ne da vraćati ga nazad ponovno, a i garancija je istekla. Bezveze mi je da repariraju te matične ploče umjesto da zamjene ako ne radi 100 %. Ima i moje krivice jer mi se nije dalo ponovno vraćati komp nazad zato što sve traje užasno dugo...

Oprostite na podužem postu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
A cujes,Futura 1 ti 0.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, nažalost to je uvijek problem kada se računalo ne pošalje u original pakiranju nego u improviziranim kutijama, te koliko god da smo kartona stavili, nažalost došlo je do oštećenja. Grafičke kartice i matične ploče se šalju na popravak već mjesecima, a pogotovo u slučaju kada je kao i kod vas ostalo još svega 3 mjeseca jamstva. Naravno da je i nama bilo prije lakše kada se sve mijenjalo, pa smo mogli zamijeniti ploče/grafičke za dan dva, ali sada sve traje par tjedana dok se ne vrati s popravka.

 

Disk vam je zamjenjen za drugi, tako da nema potrebe da govorite da smo vam poslali samo otvorenu vrećicu, jer smo baš za navedeni disk imali problema s overseasom jer nam ga nisu htjeli priznati pod reklamaciju, pošto je bio ispravan te na njemu nije bilo nikakvih oštećenja, osim jedne blage crtice, tako da je disk kolega ostavio sebi a vi ste dobili novi. I to se lako može provjeriti jer na disku je navedeno kad je proizvedeno, u vašemu slučaju je to moralo biti tokom 2020.g. ili jednostavno pošaljite serijski pa ću vam izvaditi točno koji datum smo ga kupili (što je također bilo u 2020.g.). Nemamo apsolutno ništa od toga da vam kažem da ćemo zamjeniti disk pa da vam ga ne zamjenimo, na taj način ne radimo, i mjenjamo takve stvari pa makar i na naš trošak, kao u vašemu slučaju.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Kućište je poslano u original kutiji nakon zamjene sa uputstvima i svime, a za hdd sam dobio samo vrećicu u kojoj je bio bez ikakvog papira, uputstva. Ne znam možda vam je ostalo ili ispalo, svejedno. No, to nije bitno jer sve radi. Veći mi je problem to što matična više ne podržava 16gb RAM-a i bios je promijenjen u odnosu na prije + resetitranje u toku rada, a jednom mi se dogodilo da prikazuje samo "snijeg" na ekranu, pa sam morao resetirati komp. Ne kažem da ste nešto namjerno loše uradili, ali bezveze je to da reparirarte matične ploče. Vjerojatno je sve bilo ok kada ste testirali, ali kod mene više nije to to, a kažem da zbog duge procedure nisam više niti imao volje da vam vraćam ponovno komp...

14 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Pa uz HDD se nikad ne dobiva ništa osim vrećice..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

U pravu si, sad sam gledao na yt unboxing.. moja greška 

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Scooby_00 kaže...

Kako to misliš da matična ne podržava 16 GB RAMa? Ubaciš drugih 8 GB i neće da se pokrene ili što?

ps. o kojoj uopće konfiguraciji se radi ovdje, napiši u detalje komponente koje posjeduješ.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Futura it - iskustva

Malo napomena - imamo tri scenarija :

Ploča reparirana - popravljena ista ona koja je poslana - na nju kao i na cijeli komp se produžuje garancija za ono vrijeme koliko je bio na popravku i vrijedi nova za dijelove koji su zamijenjeni (e sad kod ploče teško da su mijenjali išta).

Ploča je reparirana na način da je zamijenjena s drugom polovnom - bez obzira na SN (ako je prekucan) ako se ima dokaze (slike) da to nije ta ploča garancija važi ispočetka), a na ostalo se produžuje koliko je komp bio na popravku.

Ploča je zamijenjena za novu - ide garancija ispočetka, a na ostalo se produžuje koliko je komp bio na popravku.

 

Kupca nije briga što je overseas priznao ili ne - rizik je na trgovcu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Valentin17 kaže...
Scooby_00 kaže...

Kako to misliš da matična ne podržava 16 GB RAMa? Ubaciš drugih 8 GB i neće da se pokrene ili što?

ps. o kojoj uopće konfiguraciji se radi ovdje, napiši u detalje komponente koje posjeduješ.

 U sustavu gdje se prikazuju informacije o računalu piše: Instalirana RAM memorija: 16GB (7,95Gb Iskoristivo)

Na matičnou su spojene obje pločice RAM-a, i sustav ih očitava da su tu, ali ne može ih koristiti. Zašto, ne znam, dobro pitanje.

Stavio sam konfiguraciju u opis..

12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Pogledaj u msconfig.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Zamjenio socket-e i sve štima. Prije je bio na 1 i 3, sad sam prebacio na 2 i 4.

Resetirao komp i Eureka, sve radi!

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Scooby_00 kaže...

Probaj memoriju izvaditi iz utora i vratiti je natrag, probaj zamjeniti mjesta modulima.

Imaš četiri utora na matičnoj ploči za memoriju, probaj ugraditi modul u neki drugi utor.

Isto tako možeš probati izvaditi bateriju s matične ploče na 5 min., vrati pa probaj onda, možeš i procesor izvaditi iz socketa pa vratiti natrag,

možda on ne sjedi kako treba u svoj utoru.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 16:43 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Scooby_00 kaže...

Zamjenio socket-e i sve štima. Prije je bio na 1 i 3, sad sam prebacio na 2 i 4.

Resetirao komp i Eureka, sve radi!

Tu si trebao prvo i stavit, svi proizvodjaci maticne preporucuju u uputstvu da ukoliko imas dual stick i 4 slot maticnu, da se stavi 2 i 4.

13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Scooby_00 kaže...

Resetirao komp i Eureka, sve radi!

Javi da li i dalje imaš probleme sa resetiranjem.

Drago mi je da sada imaš svih 16 GB RAMa na raspolaganju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice