Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa

poruka: 84
|
čitano: 43.718
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

1. u adress bar upisati about:config
2. naći network.http.pipelining. defaultno podešenje je false, promjeniti u true (lijevi dvoklik)
3. naći network.http.proxy.pipelining. isto kao maloprije
4. naći network.http.pipelining.maxrequests. lijevi dvoklik, upisati 30 -> OK
5. desni klik (bilo gdje) -> New -> Integer -> upisati nglayout.initialpaint.delay -> OK -> upisati 0 -> OK

 

učinkovitost 20 % (poklon BUG- forumašima)


Najbolja hrana je Afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
16 0 hvala 25
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Ili jednostavno instalirati FasterFox ekstenziju koja sve to sama napravi, uz dodatna poboljšanja.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Probaj Lynx - najbrzi browser na svijetu.

Mozda ti se nece svidjeti. Tip CLI.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!
haZ kaže...

Ili jednostavno instalirati FasterFox ekstenziju koja sve to sama napravi, uz dodatna poboljšanja.

 FasterFox ništa ne ubrzava Firefox, bez veze extenzija.

Najbolja hrana je Afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

A kako to mislis da ce se ubrzat?


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

jel možete reći kaj te stvari otprilike rade :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!
nixass kaže...

jel možete reći kaj te stvari otprilike rade :)

 Pretpostavljam da je to stvar koja je najkorisnija onima koji su još na 56k modemu. Valjda ubrzava otvaranje stranica.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Mah cackao sam ja po  about:config..radio sam ovo a i ostale stvari, koristio fasterfox..ali nema nekih ubrzanja..najbolje ostaviti kako je bog dao.. Ako hoces da ti Firefox dobro radi, vodi evidenciju o add-onsima, ako ih ima puno i onih koji ti ne trebaju i koje ne korisits brsi ih je usporavaju firefox, onda brisi download history tacnije prisi sve private data.. i sta ces vise..ne moze bolje da ga j*b*s :D


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Napravio sam kako piše u uputama i moram priznati da se osjeti malo ubrzanje. Thanks!


W3 H4v3 N07h1n6 7o F34r Bu7 Fe4r It'5 S3lf!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Na kojoj verziji Firefoxa si ti to radio, ja nemam network.http.pipelining i što misliš ovim ubrzat? Meni firefox  radi dovoljno brzo.


Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Evo ovo sam sakupio sa jednog foruma, istestirao, u većini slučajeva ubrzanje je primjetljivo, znači ubrza se load stranica...

Nadam se da Vam pomaže, ekipi sa stranog foruma je pomoglo u velikoj većini Smijeh

 

 

1. Type about:config in the address bar and then press Enter.

2. In the filter search bar type network.http.pipelining. Be sure the value field is set true,if not double-click to set true. HTTP is the application-layer protocol that most web pages are transferred with. In HTTP 1.1, multiple requests can be sent before any responses are received. This is known as pipelining. Pipelining reduces page loading times, but not all servers support it.

3. Go back to the filter search bar and type network.http.pipelining.maxrequests. Double-click this option and set its value to 8.

4. In the filter search bar and type network.http.proxy.pipelining. Once opened doubleclick on it and set it to true.

5. In IPv6-capable DNS servers, an IPv4 address may be returned when an IPv6 address is requested. It is possible for Mozilla to recover from this misinformation, but a significant delay is introduced.
Type network.dns.disableIPv6 in the filter search bar and set this option to true by double clicking on it.

6. CONTENT INTERRUPT PARSING
This preference controls if the application will interrupt parsing a page to respond to UI events. It does not exist by default. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window, select New and then Boolean from the pop-up menu. Then:
A. Enter content.interrupt.parsing in the New boolean value pop-up window and click OK
B. When prompted to choose the value for the new boolean, select true and click OK.

7. Rather than wait until a page has completely downloaded to display it to the user, Mozilla applications will regularly render what has been received to that point. This option controls the maximum amount of time the application will be unresponsive while rendering pages. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window, select New and then Integer from the pop-up menu.
A. Enter content.max.tokenizing.time in the New integer value pop-up window and click OK
B. You will be prompted to enter a value. Enter 2250000 and click OK.

8. CONTENT NOTIFY INTERVAL
This option sets the minimum amount of time to wait between reflows. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window, select New and then Integer from the pop-up menu.
A. Type content.notify.interval in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 750000 and click OK.

9. CONTENT NOTIFY ONTIMER
A. This option sets if to reflow pages at an interval any higher than that specified by content.notify.interval. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window and select New and then Boolean from the pop-up menu.
B. Type content.notify.ontimer in the New boolean value pop-up window and click OK.
C. You will be prompted to choose the value for the new boolean. Select true and click OK.

10. Notify Backoffcount
This option controls the maximum number of times the content will do timer-based reflows. After this number has been reached, the page will only reflow once it is finished downloading. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window and select New and then Integer from the pop-up menu.
A. Enter content.notify.backoffcount in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 5 and click OK.

11. CONTENT SWITCH THRESHOLD
You can interact with a loading page when content.interrupt.parsing is set to true. When a page is loading, the application has two modes: a high frequency interrupt mode and a low frequency interrupt mode. The first one interrupts the parser more frequently to allow for greater UI responsiveness during page load.
The low frequency interrupt mode interrupts the parser less frequently to allow for quicker page load. The application enters high frequency interrupt mode when you move the mouse or type on the keyboard and switch back to low frequency mode when you had no activity for a certain amount of time. This preference controls that amount of time. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window and select New and then Integer from the pop-up menu.
A. Enter content.switch.threshold in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 750000 and click OK.

12. NGLAYOUT INITIALPAINT DELAY
Mozilla applications render web pages incrementally, they display what’s been received
of a page before the entire page has been downloaded. Since the start of a web page
normally doesn’t have much useful information to display, Mozilla applications will wait
a short interval before first rendering a page. This preference controls that interval. Rightclick (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window and select New and then Integer from the pop-up menu.
A. Enter nglayout.initialpaint.delay in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 0 and click OK.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Pipelining nije podrzan na svim serverima tako da ce vam u tom slucaju stvoriti probleme u prijenosu podataka, ali u vecini slucajeva radi ok.

 

Ali evo ja sam skinuo Safari za windowse, kazu da je brzi od firefox-a i istina je, barem kod mene se ocituje osjetno ubrzanje ali evo nemam ga dugo instaliranog pa nemogu reci koliko je dobar.... ali za sada je brzi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!
postoji li fasterfox za 3 beta5
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

 

Corpse_Eater kaže...

Napravio sam kako piše u uputama i moram priznati da se osjeti malo ubrzanje. Thanks!


 

Je, osjeti se od čak 0,0347 milisekunda. Ma koga vi pokusavate za*e*at. pa kakvo se veliko ubrzanje moze postic ako ti to internetska veza ne dopusta. Nemos ti surfat 36,5Mbps ako ti je tad veza 36 Mbps. A i sam fajrfox otvara stranicu sta brze moze, tako da i svim ovim pojacanjima smetate njegovoj normalnoj vezi a dobivate skoro nikakvu vecu brzinu.
Evo ja san ima fasterFOX i sta mi je to pomoglo. NISTA. a cak sam i napravio test u google-u. Isti pojam mi je pri istoj brzini interneta brze nasao bez fasterfoxa (to znan jer kad trazite pomochu gulga onfa van pise koliko je dugo trajala pretraga!!--za one koi nisu znali)

POsebni POzdrav moderatorima koji me jako obožavaju...
15 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Thx


LoooooL
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Cool. Hvala, Bugofil!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Ovo mi je zaista ubrzalo moj novi Firefox 3!! Prezadovoljan sam njime.

HVALA TI BUGOFIL!!

15 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Dakle....BUGOFIL.....Hvala i od mene.

Zaista radi brže.

Pozdrav

www.Freevoiphr.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Hvala stari. Smijeh

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Stari svaka cast..ubrzanje se osjetiCool

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

pa čini mi se da ovo radi,hvala!

15 godina
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Pa izgleda da ima malo ubrzanja....al najbolje mi upozorenje!! Izlanuo se  Here be dragons!! Ill be careful, i promise!!

Here be dragons! Here be dragons!
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali Gospodar si rijeci dok ih ne izgovoris, kad ih izgovoris postajes njihov rob..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!
boxer kaže...

Pa izgleda da ima malo ubrzanja....al najbolje mi upozorenje!! Izlanuo se  Here be dragons!! Ill be careful, i promise!!

 Da nešto malo ubrzava. Nego jeste probali upisati about:mozilla !!!
Kublach
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!
Kublach kaže...
boxer kaže...

Pa izgleda da ima malo ubrzanja....al najbolje mi upozorenje!! Izlanuo se  Here be dragons!! Ill be careful, i promise!!

 Da nešto malo ubrzava. Nego jeste probali upisati about:mozilla !!!
 Wow! :D
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Da to je na trojci, a evo i na dvojci.

 

 

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2008 23:48 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Tko reče da ne ubrzava nista. THX Bugofil. Koristim 56k vezu i ubrzanje je itekako osjetno. Jos jednom THX

Fiksy
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

ubrzanje je zbilja osjetno. thx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Čitao sam prije neki tutorial na nekojoj stranici kako još bolje i sigurnije surfati. Prvo se napravi virtualni disk u ram-u(koji će služiti za privremenu pohranu podataka mozille), nesjećam se kojim programom. Taj virtualni disk se stavi da se u njega spremaju privremeni podaci mozille. Brzina je oćita jer se podaci ne spremaju na disk, a i sigurnije je jer ćim se komp ugasi, podaci se izbrišu. Tako da i ostane što zloćudno u memoriji, otići će u stanje bez 1 i 0. Ali ono, bilo što unesete u browser, to će se sve zaboraviti.

To je ukratko koliko se sjećam tog tutoriala, a probao sam ga naći, ali nisam uspio

cool
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

Hvala, bugofil!

Intel q6600, 4gb 1066Mhz Corsair, Seagate 500GB, HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, THERMALTAKE Soprano, Silverstone 500W, Logitech Wave + MX 518, Z-3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal za ubrzavanje Firefoxa !!

hvala.... ubrzao se FF!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice