Kako se spojiti komp na wireless?

poruka: 20
|
čitano: 12.189
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti komp na wireless?

Bok, kako spojiti komp na wireless? Jel moram imati neki uređaj u kompu ili..?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti komp na wireless?

spojit komp na wireless?Neodlučan

ili mislis spojit komp wireless na modem?

u tom slucaju trebas wireless karticu u kompu i malu anteni i spajas se na modem

kako god ugl trebas imat antenu i wireless karticu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako se spojiti komp na wireless?

Postoji USB verzija koja bi mu po mom mišljenju bila jednostavnija (s obzirom na postavljeno pitanje)

Znači trebaš USB mrežni adapter ili PCI mrežni adapter ako ga znaš spojit (dalekometniji je zbog posebne antene)

Obje verzije koštaju 100tinjak kuna

I tried being reasonable, I didn't like it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se spojiti komp na wireless?
@xnigt
Ispravljas druge pa napises jos gore. Valjda se kaze spojiti komp na wireless mrezu.
:)
14 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti komp na wireless?

Uglavnom moras imati ukljucen wireless na svom routeru i neki uređaj kojim ces se spojiti, to moze biti ili pci kartica ili usb za wlan..............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2010 11:23 (Ivan 992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako se spojiti komp na wireless?

ok trebam preporuku gdje kupiti i koji USB WIRELESS da spojim komp sa ruterom wireless-a.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
zoki07 kaže...

ok trebam preporuku gdje kupiti i koji USB WIRELESS da spojim komp sa ruterom wireless-a.

 

Kolko si spreman dat love?

Google is NOT your friend!!! (btw: 1domagoj1 IS time traveler)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?

150 do 200 kn

4 godine
offline
Kako se spojiti komp na wireless?

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
Stane256 kaže...

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

 2 komada ovoga Xiaomi Mesh System AX3000 router, Wi-Fi 6 (802.11ax), 3x/4x (nabava.net)

14 godina
moderator
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?

Xiaomi je definitivno najgora opcija...

 

Katastrofalno loš set za wifi mesh, bolje uzet nešto od bilo kojeg drugog poznatog branda.

 

Ili powerline...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
5 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
Stane256 kaže...

Pozz,

kupujem novi komp za svoju sobu i sad je problem internet. Ruter za net je na katu a moja soba u prizemlju i ne postoji mogućnost spajanja preko kabela.

Koja mi je najbolja opcija za spajanje kompa na internet, a da bude stabilna mreža i dobar wifi signal?

 

 Deco M4 2 komada.....

10 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?

1. LAN kabal - sigurna veza , a za wifi se na njega može spojiti neki wifi AP ili wifi ruter.

 

2. Powerline adapteri sa LAN + wifi - ovisno o el. instalaciji , ista faza, isto brojilo po mogućnosti.

 

3. Wifi Range Extender ( isto kao i MESH) loše ukoliko na katu kod rutera netko koristi wifi od kojeg ruter ne čuje vaš signal koji je daleko slabiji zbog prepreka.

5 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
AF139 kaže...

1. LAN kabal - sigurna veza , a za wifi se na njega može spojiti neki wifi AP ili wifi ruter.

 

2. Powerline adapteri sa LAN + wifi - ovisno o el. instalaciji , ista faza, isto brojilo po mogućnosti.

 

3. Wifi Range Extender ( isto kao i MESH) loše ukoliko na katu kod rutera netko koristi wifi od kojeg ruter ne čuje vaš signal koji je daleko slabiji zbog prepreka.

 3. Nisam siguran da sam te razumio. Mesh funkcionise potpuno drugacije od wifi range extendera i potpuno je druga liga uredjaja. range extenderi su sranje. Nemam drugi izraz za to. 

Mesh ti radi (barem M4 i E4) tako da se na router poveze LAN-om i onda daje wi fi  a drugom M4 uredjaju salje signal na posebnom kanalu). Ne znam kako mislis da dugi wifi ugusi ovaj. Ja sam imao hrpu razno raznih uredjaja u svim mogucim modovima rada a uredjaju su se kretali od jeftinih routera i AP do unifi LR AP-a i sa M4 meshom sam se preporodio. Radi kako sam oduvijek zelio da radi a imam ih 4 trenutno s tim da imam cak jedan koji se preko drugog kaci na glavni. Znaci glavni M4 na njega nakacem M4 broj 2 recimo a treci je na ovaj broj 2 nakacen i sve radi perfektno. Pad brzine je vrlo mali tipa 10 do 15 %.... 

10 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?

Range Extenderi dual band imaju potpuno jednake djelove kao MSEH uređaji.

Iste antene , iste osjetljivosti prijemnika i iste snage predajnika  kao i iste bandove.

Razlika je samo u softweru a to ne može pomoći što se tiče wifi dometa.

I Range Extendere se može podesiti da prema ruteru koriste jedan band a drugi prema korisniku.

15 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
AF139 kaže...

..

Razlika je samou softweru..

 -soft je 'sve'.. tj svaka 'kutijica' je samo kutijica nešto plastike-metala.. soft je ono što daje razliku kao što starije generacije routera prije mesha nemaju mesh-opciju pa to ne mogu, ne nude.. dok novi imaju-nude (ali možda fali nešto drugo, npr dmz i sl.).

-bez mesha, 'ručno' je vrlo zapetljano odraditi prebacivanje na bolji signal, tj svodi se na to da juzer prekine-uspostavi novu liniju a to traje 10-30 sec i treba klikati, mesh kad radi to radi transparentno-neprimjetno... no to tad radi čip-router koji prebaci uređaj na drugi-bolji izvor kojeg kontrolira, soft je sve, soft je osnova onog što router radi, hw je žica-port-plastika. Promjenom recimo firmwarea može nešto biti dobro u slučaju popravka buga, što je opet soft.. ostalo je kako kažeš isto, antena, domet, čak ista kutijica-oblik-model.. boja.

 

-noviji uređaji imaju, stariji nemaju + prvi mačići se u vodu bacaju, tj može biti problema, nekompatibilnosit brandova i sl. pa ponekad radi bolje-lošije ili nikako.. no sad je već početna faza prošla i radi ok, tj trebao bi, a opet sve ovisi o uređajima u mreži, postavkama mreže, smetnjama i svaki juzer-primjer je slučaj za sebe tj na drugoj lokaciji isti uređaj može dati različit rezultat, radi ili ne.. što će reći tad nije problem uređaj nego ostalo-okolina recimo dostupni kanali-smetnje čistim brojem susjeda-wlanova u zgradi ili bojlerom koji ubije signal kao neki vojni emc uređaj.. (pa je tako prije nešto mjeseci primjer u uk neki seljo imao neki tv-odašiljač i ometao čitavo selo s wlanom..)

 

-soft je sve, ne može se reći 'razlika samo u soft'.. jer antena je ista, rj45 konektor je isti, strujni adapter je isti čip-cpu je isti, ram-rom je isti .. razlika je soft u tom ramromu kojeg čip-cpu izvršava. Sve ostalo može biti kvar-bug, nešto treće ili slučajnost vanjski faktor i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
AF139 kaže...

Range Extenderi dual band imaju potpuno jednake djelove kao MSEH uređaji.

Iste antene , iste osjetljivosti prijemnika i iste snage predajnika  kao i iste bandove.

Razlika je samo u softweru a to ne može pomoći što se tiče wifi dometa.

I Range Extendere se može podesiti da prema ruteru koriste jedan band a drugi prema korisniku.

 Koje to jednake dijelove koriste? Ako mislis na iste antene prijemnik i sl onda si u pravu. Samo sto i najjednostavnije mesh od 2 uredjaja ima to sve duplo. A to je ogromna razlika. Ovo da je razlika samo u softwareu je ogromna glupost. 

Range extender ima 1 prijemnik po bandu koji radu u half duplex modu tj ne moze istovremeno primati i slati. Samim tim automatski gubis pola brzine. Teoretski. Prakticno i vise. Ako koristi razlicite bandove prema prijemniku i prema routeru to moze raditi samo na nacin da prema jednom koristi 2,4 a prema drugom 5GHz sto automatski znaci da na jednu stranu imas manji domet. 

 

I najjednostavniji mesh prvo ima 2 fizicka uredjaja samom tim vecu pokrivenost. Drugo svaki uredjaj radi full duplex prema svima korisnicima. Znaci puna brzina na oba banda istovremeno. trece. Skalabilnost. dio prostora slabije pokriven. Kupis jos jedan uredjaj ukopcas u uticnicu i u aplikaciji kliknes na plus i done. Gotovo. Prostor pokriven punim signalom i punom brzinom. MOze se kaciti direktno na glavni uredjaj ili na drugi uredjaj lancano. Mesh uredjaji izmedju sebe kominiciraju na  posebnom kanalu i time ostavljaju puni bandwith korisnicima. Tako da nije to samo software. Ocigledno nisi bas na ti sa tim uredjajima i onda nemoj preporucivati ljudima nesto o cemu nisi bas upucen. 

Mesh je najbolja a range extender najlosija varijanta. 

Ukratko Mesh ti ima daleko bolju poikrivensto prostora sa punom brzinom cijelo vrijeme na cijelom prostoru istovremeno na oba banda. RE mozes staviti 1 u jednom pravcu i imas u najbolje slucaju pola brzine. Ako ti treba u tom pravcu bolja pkrivenst teoretski mozes staviti RE koji se kaci na prvi RE ali tada ti brzina padne na 1/4 u najboljem slucaju. MEsh kacis jedan na drugi i ne gubis nista. Ako je to razlika SAMO u softwareu onda ne znam kako da ti jednostavnije nacrtam.....

 

MOzda je najednostavnije za shvatit da MEsh radi kao mobilna mreza. Telefon se kaci na uredja sa najjacim signalom i cim udje u domet uredjaja sa jacim signalom prebaci se na najega. Korisnik pri tome nema pojma da se ista desava i moze primijetiti ako gleda kako je signal odjednom puno jaci. I nista vise od toga.....

 

Wi-Fi Range Extender vs. Mesh Network: What's the Difference? | PCMag

Wi-Fi Extender vs. Mesh Network: What’s the Difference? (howtogeek.com)

 

Evo ti i slika s tim da se na slici ne vidi da mesh radi na punoj brzini cijelo vrijeme u coijeloj mrezi. RE ne....

10 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?

- Po ITU za WIFI su dodjeljena dva banda 2,4 i 5 GHz i rad im je ograničen na half-duplex , dakle nema tri banda već neki od novijih MESH uređaja koriste dva kanala na 5GHz jedan za korisnike a drugi za međusobnu vezu.

- MESH uređaji koriste iste wifi čipsete 2R/2T , 3R/3T ... kao i RE pa danas imamo i RE za koje (u ROM) je ubačen softver za  MESH da bi se mogli uvezati sa MESH uređajima. https://www.tp-link.com/en/home-networking/range-extender/

- Ako koristiš dual band RE tada imaš iste brzine tj. pad brzine kao i MESH.

- Za domet sam već gore napisao da ovisi samo o nabrojenom hardweru na početku mog posta.

.....

 

 

 

5 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
AF139 kaže...

- Po ITU za WIFI su dodjeljena dva banda 2,4 i 5 GHz i rad im je ograničen na half-duplex , dakle nema tri banda već neki od novijih MESH uređaja koriste dva kanala na 5GHz jedan za korisnike a drugi za međusobnu vezu.

- MESH uređaji koriste iste wifi čipsete 2R/2T , 3R/3T ... kao i RE pa danas imamo i RE za koje (u ROM) je ubačen softver za  MESH da bi se mogli uvezati sa MESH uređajima. https://www.tp-link.com/en/home-networking/range-extender/

- Ako koristiš dual band RE tada imaš iste brzine tj. pad brzine kao i MESH.

- Za domet sam već gore napisao da ovisi samo o nabrojenom hardweru na početku mog posta.

.....

 

 

 

 Dobro. Ti si u pravu.

10 godina
offline
Re: Kako se spojiti komp na wireless?
ihush kaže...
AF139 kaže...

..

Razlika je samou softweru..

 -soft je 'sve'.. tj svaka 'kutijica' je samo kutijica nešto plastike-metala.. soft je ono što daje razliku kao što starije generacije routera prije mesha nemaju mesh-opciju pa to ne mogu, ne nude.. dok novi imaju-nude (ali možda fali nešto drugo, npr dmz i sl.).

.....

 Izgleda da se ne razumijemo, za domet i brzinu sam rekao da se MESH ne razlikuje od R.Extendera jer je to uvjetovano samo hardwerom.

Razlika u softweru kod MESH je velika što se tiče upravljanja sa radom hardwera što većini korisnika uvelike olakšava podešavanje i rad.

 

ps: Normalno ima razlike i u hardweru ovisno o tipu uređaja bio on MESH ili RE pa neki imaju izračenu snagu od 15 do 20dBm , osjetljivost prijema -90 do -60dBm, antene dobiti 2 do 5dBi , brzine CPU, veličinu RAM/ROM itd. dakle neki RE može biti većeg dometa / brzine od MESH i obrnuto.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice