Konzole vs PC - Platformska bitka

poruka: 1.088
|
čitano: 319.759
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Captain.Price kaže...

PC RULZZZ :D! Oni koji imaju neku od konzola, naravno da ce biti na njihovoj strani! Al PC Nema RROD :D

BTW xbox jeste dobar zbog portova i to, laksi je namjestit portove! ALi PC ima svoju dobru stranu, mislim 1000 dobrih strana :D

Kako bi mi bosanci rekli, niđe veze.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

NIkad nisam bio pretjerani gamer, ali meni je uvijek bilo fora igrat na playi 2. Samo iz jednog razloga - zahtjevi PC igara koje moj jadni komp nikada nije mogao pratiti. U konzolu trkneš igru i playaš.

 

ALI - ja nikada nisam bio neki opaki gamer. Igrao sam (prošlo svršeno vrijeme) samo rekreativno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

PC RUUUUULSSSS!!!

Ajmo braco i sestre da vidimo koliko volite boga!

Svi palce dole!!!

born to be gamer
Moj PC  
2 9 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
brhgzugfewu kaže...

PC RUUUUULSSSS!!!

Ajmo braco i sestre da vidimo koliko volite boga!

Svi palce dole!!!

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
brhgzugfewu kaže...

PC RUUUUULSSSS!!!

Ajmo braco i sestre da vidimo koliko volite boga!

Svi palce dole!!!

Ne bih da pravim flamewar, ali PC sucks in 40% of time.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
protjeran
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Neznam,svako ima svoj ukus.Ali meni je draze da pored mene stoji malo veca

kutija sa dobrim komponentama,LCD-om i dobrim zvucnicima.Dok PS,ono sitno cudo

koje jedva primjetis me nervira.

born to be gamer
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

http://pcgamingalliance.org/press/entry/pc-gaming-alliance-releases-two-member-exclusive-reports

 

 

"The report notes that overall there are over 1 billion PC gamers worldwide and that number is continuing to grow as more PCs are connected online. Even more impressive is that over 250 million of those gamers play what are defined as “core games;” sophisticated strategy, action and role-playing games that have been the heart of the video game business for many years. In many markets the PC is the leading platform for high-end games, as television-based console systems are too expensive for the average PC gaming consumer. "

 

"The report concludes that the PC game business will continue to grow at a pace of 6% CAGR to $25.7 billion by 2016. This growth is driven by growing access to broadband connections and the increasing ease of digital distribution delivery solutions and payment methods on a global basis. "

 

 

Bilo je rasprava oko zarada platformi pa evo malo konkretnijih podataka. Ako je vjerovati ovome, zarada na konzolama se može približiti PC platformi/platformama jedino ako se zbroje zarade svih konzola. Toliko o biznisu, zastupljenosti, piratluku i ostalim spinovima.

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Prednost konzola je da igru samo ubacis i znas da ce radit, a osim toga zavaljas se u fotelju i to je to.  Za PC postoje milijuni kombinacije hardware-a i software-a pa nije cudno da se tu i tam prisere koji Error.

 

Prednost PC-a je mis i tipkovnica koji omogucavaju preciznije igranje, pogotovo FPS-a.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
dok je god piratluka u enormnim kolicinama na pc, pc ce odnijeti prevagu na svoju stranu, kad se donekle to zaustavi s sigurnoscu mogu reci da ce doci kraj pc-a kakvog danas znamo...a to je user frendly:) a sad dali je pc 5x skuplji od konzola pa samo zbrojite koliko necega imate originala?ovdje na forumu nema ni 2% originalnih windowsa a di je sve ostalo...dakle kraj piratstva=kraj pc !:) LP
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
12 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Ukratko. PC je za fps igre, MMORPG i hack and slash. Konzole su za pes, gran turismo, nfs, fifu, nba2k i te glupave igrice. PC je za prave gamere, koji to ozbiljno shvaćaju, a konzole su za ljude koji igraju igre da se opuste, zaspe, zabave, bez previše živciranja itd.

Igrat fps na konzoli, je po meni najveći debilizam u ljudskoj povjesti, isto kao i igrat pes sa mišem i tipkovnicom (hvala bogu pa postoje joystici za pc koji odlično rade svoj posao!).

gjurki
Moj PC  
4 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Volvox kaže...

Ukratko. PC je za fps igre, MMORPG i hack and slash. Konzole su za pes, gran turismo, nfs, fifu, nba2k i te glupave igrice. PC je za prave gamere, koji to ozbiljno shvaćaju, a konzole su za ljude koji igraju igre da se opuste, zaspe, zabave, bez previše živciranja itd.

Igrat fps na konzoli, je po meni najveći debilizam u ljudskoj povjesti, isto kao i igrat pes sa mišem i tipkovnicom (hvala bogu pa postoje joystici za pc koji odlično rade svoj posao!).

Izgleda da nemaš ti blage veze o čemu govoriš... {#}

Evo označit ću što smatram što je debilno u ovom tekstu...

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Et_Tu_Brute? kaže...
Volvox kaže...

Ukratko. PC je za fps igre, MMORPG i hack and slash. Konzole su za pes, gran turismo, nfs, fifu, nba2k i te glupave igrice. PC je za prave gamere, koji to ozbiljno shvaćaju, a konzole su za ljude koji igraju igre da se opuste, zaspe, zabave, bez previše živciranja itd.

Igrat fps na konzoli, je po meni najveći debilizam u ljudskoj povjesti, isto kao i igrat pes sa mišem i tipkovnicom (hvala bogu pa postoje joystici za pc koji odlično rade svoj posao!).

Izgleda da nemaš ti blage veze o čemu govoriš... {#}

Evo označit ću što smatram što je debilno u ovom tekstu...

O itekako znam, reci zašto se ne slažeš samnom pa ajmo argumentirano raspravljat, ne ove dječje budalaštine.

Dakle ti se slažeš da je pes napravljen da bi se igrao sa tipkovnicom i mišem, a fps-ovi su napravljeni da se igraju joystickom, pa su zato developeri u svaki fps na konzoli stavili onaj autoaim?

Onda mi još reci koji mmorpg i hack and slash je napravljen za konzole, pa da vidim zašto ti je to debilno. Te mi još reci koji ozbiljniji klan odnosno community postoji u konzolaškom igranju, izuzev gran turisma, tamo ih ima.

gjurki
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2013 17:12 (Volvox).
12 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Malo off topic, ali zanima me jel puno dati 1000 kuna za PS3? Brat ima ponudu pa bi uzeo za svog 10-godišnjeg sina.

Ne znam detalje pleye ali pretpostavimo da je i s najmanjim Hard diskom. Jel to ok cijena?

Hvala.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Spiridon kaže...

Malo off topic, ali zanima me jel puno dati 1000 kuna za PS3? Brat ima ponudu pa bi uzeo za svog 10-godišnjeg sina.

Ne znam detalje pleye ali pretpostavimo da je i s najmanjim Hard diskom. Jel to ok cijena?

Hvala.

A ono, solidna cijena, evo usporedi malo sa njuskalom pa vidi.

Evo recimo ovaj oglas, za 1300 kn, dobiješ jako jako puno toga, volan s papučicama, 5-6 igrica, 3 joysticka itd, pa sad vidi.

gjurki
12 godina
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Volvox kaže...

O itekako znam, reci zašto se ne slažeš samnom pa ajmo argumentirano raspravljat, ne ove dječje budalaštine.

Dakle ti se slažeš da je pes napravljen da bi se igrao sa tipkovnicom i mišem, a fps-ovi su napravljeni da se igraju joystickom, pa su zato developeri u svaki fps na konzoli stavili onaj autoaim?

Onda mi još reci koji mmorpg i hack and slash je napravljen za konzole, pa da vidim zašto ti je to debilno. Te mi još reci koji ozbiljniji klan odnosno community postoji u konzolaškom igranju, izuzev gran turisma, tamo ih ima.

PES možeš ali nemoraš igrati sa tipkovnicom, a miš ti nema nikakvu ulogu u PES-u, čemu ga onda spominješ? A FPS na konzolama je toliko loš da 90% današnjih FPS i TPS igara je portano sa konzole na PC, mmorpg je priča za sebe, a hack n slash lista igara, listaj i gledaj koliko ima za PC a koliko za konzole tih igara, pa po čemu govoriš da nisu zastupljene na konzolama?

Ali glavno da si ti napisao kako se ja slažem sa tim i tim, bez da sam išta konkretno komentirao...

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
odjavljen
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

ma kud bi uopce dosli kad bi morali pobijat svaki takav post 

 

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Et_Tu_Brute? kaže...
Volvox kaže...

O itekako znam, reci zašto se ne slažeš samnom pa ajmo argumentirano raspravljat, ne ove dječje budalaštine.

Dakle ti se slažeš da je pes napravljen da bi se igrao sa tipkovnicom i mišem, a fps-ovi su napravljeni da se igraju joystickom, pa su zato developeri u svaki fps na konzoli stavili onaj autoaim?

Onda mi još reci koji mmorpg i hack and slash je napravljen za konzole, pa da vidim zašto ti je to debilno. Te mi još reci koji ozbiljniji klan odnosno community postoji u konzolaškom igranju, izuzev gran turisma, tamo ih ima.

PES možeš ali nemoraš igrati sa tipkovnicom, a miš ti nema nikakvu ulogu u PES-u, čemu ga onda spominješ? A FPS na konzolama je toliko loš da 90% današnjih FPS i TPS igara je portano sa konzole na PC, mmorpg je priča za sebe, a hack n slash lista igara, listaj i gledaj koliko ima za PC a koliko za konzole tih igara, pa po čemu govoriš da nisu zastupljene na konzolama?

Ali glavno da si ti napisao kako se ja slažem sa tim i tim, bez da sam išta konkretno komentirao...

Pes neznam na koju foru netko može igrat tipkovnicom, svi koji igraju pes na pc-u imaju joystick pa igraju s njim. Možeš ti i kidat meso rukama, a možeš i nožem, zar ne? Sve ima svoju svrhu, a svrha tipkovnice nije sigurno da se njome igra pes.

Pa to i je problem, što su portane, zato sam i rekao da konzole koče napredak igara, jer imaju zastarjeli hardware i ona jedan crysis koji ima engine 5 godina napredniji od svih ostalih, mora taj engine tolko zaj*at zbog konzola da na pc-u izgleda bezveze. I to portanje igara nema veze sa time za šta je neka igra nego je jednostavno vezano uz piratstvo koje je u većem omjeru u pc igrama pa se developerima više isplati proizvodit za dječicu koja igraju na konzolama, ne vidim razlog da odrasli čovjek igra igre na konzoli, osim ako mu je to usputna za*e*ancija, a ne shvaća to ozbiljno.

Pod hack and slash, sam mislio na diablo i torchlight, ne na ove piz*arije šta ti meni pokazuješ. I ovaj god of war,neznam na koju foru je to hack and slash i zašto su ga u taj žanr stavili, to je neki action tps nešto tipa assasins creed.

Pa napisao sa sa čime se ti slažeš i ne slažeš kad si za stvari koje sam ja napisao, ti rekao da su debilne, onda je i više nego očito da se sa time ne slažeš.

I sad za kraj mi objasni ako je toliko prirodno igra fps na konzoli, zašto fps-ovi na konzoli imaju autoaim, i to ne neke, nego sve?

 

I da arnold, gdje ti se obrisao onaj post šta si napisao? taman sam se spremao odgovorit na njega.

gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka
Nemojte sra*i,obje platforme su odlicne za gaming,na pc se lakse priviknuti sto se tice fps-ova ali da su fps-ovi na konzolama smece,moze reci samo neki noob koji nikad nije zaigrao neki cod ili battlefield na ps3 / xbox360
ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
bancic123 kaže...
Nemojte sra*i,obje platforme su odlicne za gaming,na pc se lakse priviknuti sto se tice fps-ova ali da su fps-ovi na konzolama smece,moze reci samo neki noob koji nikad nije zaigrao neki cod ili battlefield na ps3 / xbox360

Ovo je najgluplja rečenica koja sam pročitao u zadnjih 2-3 mjeseca na forumu.

Kako neko može govoriti da su igre na konzolama smeće, ako ih nikad nije zaigrao? Nema ti logike rečenica.

Valjda si mislio reć: "Svatko ko je zaigrao fps na konzolama i na pc-u, može zaključiti da je fps na konzolama smeće."

gjurki
15 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Nema ljepseg nego kad se u zimsko jutro probudis, dosadno ti je, upalis xbox i zaigras Halo Reach...Onako ljepo pod poplunom bez da ti smetaju zice....

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
4 4 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
zerocool12 kaže...

Nema ljepseg nego kad se u zimsko jutro probudis, dosadno ti je, upalis xbox i zaigras Halo Reach...Onako ljepo pod poplunom bez da ti smetaju zice....

i onda sa autoaimom gađat ljude po mapi, divota.

gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Volvox kaže...
bancic123 kaže...
Nemojte sra*i,obje platforme su odlicne za gaming,na pc se lakse priviknuti sto se tice fps-ova ali da su fps-ovi na konzolama smece,moze reci samo neki noob koji nikad nije zaigrao neki cod ili battlefield na ps3 / xbox360

Ovo je najgluplja rečenica koja sam pročitao u zadnjih 2-3 mjeseca na forumu.

Kako neko može govoriti da su igre na konzolama smeće, ako ih nikad nije zaigrao? Nema ti logike rečenica.

Valjda si mislio reć: "Svatko ko je zaigrao fps na konzolama i na pc-u, može zaključiti da je fps na konzolama smeće."

to govori vecina forumasa ovdje,kaze npr. jebes COD na konzoli,nemozes igrat na đojstiku,Pc je najbolji bla bla

ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
bancic123 kaže...

to govori vecina forumasa ovdje,kaze npr. jebes COD na konzoli,nemozes igrat na đojstiku,Pc je najbolji bla bla

Nisam baš skužio šta si ovime htjeo reć ali dobro.

gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
Volvox kaže...
bancic123 kaže...

to govori vecina forumasa ovdje,kaze npr. jebes COD na konzoli,nemozes igrat na đojstiku,Pc je najbolji bla bla

Nisam baš skužio šta si ovime htjeo reć ali dobro.

Nisi bas neki pametnjakovic?

 

Ja kazem da PC fanboyevi,govore kako su konzole smece za igranje FPS-ova,bas poput tebe,a valjda nikad nisi igrao neki FPS duže od pol sata na konzoli

ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
bancic123 kaže...

 

Nisi bas neki pametnjakovic?

 

Ja kazem da PC fanboyevi,govore kako su konzole smece za igranje FPS-ova,bas poput tebe,a valjda nikad nisi igrao neki FPS duže od pol sata na konzoli

Pa ja ti na to odgovaram da je to glupa rečenica zato jer nemožeš govorit da je fps na konzoli smeće ako nisi igrao, vrlo jednostavno.

I da, kupio sam ps3 čim je izašao i odmah na njemu resistance fall of man ja mislim da se tako igra zvala, i presao sam i sljedeći dio i igrao sam i cod od fps-ova na konzoli, onda sam je prodo jer sam kupio komp i od tad mislim da više nikad neću preć na konzole jer jednostavno nema smisla. Kupio sam joystick da mogu igre za konzole poput pesa i nfs na pc-u, iako ne igram to često jer su to igrice za zaje*anciju, jedino kad se skupi ekipa pa ajmo igrat jedan protiv drugog turnir i tako to.

gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Kakvi su to pravi gameri? hahaha

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

PROKLETE KONZOLE PC JE ZAKON! :D

 

 

 

 

 

 



Jedini razlog kupovine konzole danas po meni je Halo igra....ostalo nista.

Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Konzole vs PC - Platformska bitka

Imao sam priliku da igram i na jednom i na drugom i mislim da je PC sto se tice igranja bog i batina.Konzole OK za casual gamere i igre tipa PES,NFS isl.,a sto se tice sto je neko gore pomenuo kao konzole su za opustit se,mozes igrat iz fotelje,kreveta itd. To se moze i na PC-u.Imam LCD 107cm spojen s kompom i XBOX 360 wireless controller i iz kreveta izvaljen igram sve igre tipa NFS,PES,HAWX,AC,TombRaider tj. sve igre koje nisu FPS itd., bas kao i na konzolama  tako da ni to nije neki argument u korist konzola.Ali kao sto kazu o ukusima se ne raspravlja.LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2013 20:34 (error_666).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
chaselol kaže...

PROKLETE KONZOLE PC JE ZAKON! :D

 

 

 

 

 

 



Jedini razlog kupovine konzole danas po meni je Halo igra....ostalo nista.

a ps3 ekskluzive tipa GT5, GOW, Uncharted, uskoro The Last Of Us, Little Big Planet, Heavy Rain, Killzone, InFamous, Ratchet and Clank serijal...to su samo prve ekskluzive koje su mi pale napamet ima jos mnogo odlicnih i dobrih,za obje konzole, tipa Red Dead Redemption itd.

ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konzole vs PC - Platformska bitka
bancic123 kaže...

a ps3 ekskluzive tipa GT5, GOW, Uncharted, uskoro The Last Of Us, Little Big Planet, Heavy Rain, Killzone, InFamous, Ratchet and Clank serijal...to su samo prve ekskluzive koje su mi pale napamet ima jos mnogo odlicnih i dobrih,za obje konzole, tipa Red Dead Redemption itd.

Eto neko je gore pitao kakvi su to pravi gameri. Evo pravi gameri su oni koji ne igraju gore navedene igre. Koji igraju pes, fifu, da se opuste. Već igraju neku igru po 500-600 sati, sudjeluju u raznim natjecanjima itd., takvim na konzolama nema. Svi prijatelji koji mi imaju konzole su ono tipa igrat malo poslje skole da se opusti i hvala doviđenja.

Jeb*te, Little Big Planet, molim te, nađi mi 1 pravog zagriženog igrača sa preko 1000 sati little big planeta. Ili Uncharted, pređeš sp i gotovo.

gjurki
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice