Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.194.886
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Je li igrao netko cyberpunk i cyberpunk 2020? Jesu li uspjeli dobro povezati sve tri igre?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Alfredo nr.2 kaže...

 Grad djeluje živo s standarnim AI-om za naše vrijeme.

 LOL. AI iz Cyberpunka je mozda standardan za negdje 2004. godinu, ako ne i gori od tog...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

 Grad djeluje živo s standarnim AI-om za naše vrijeme.

 LOL. AI iz Cyberpunka je mozda standardan za negdje 2004. godinu, ako ne i gori od tog...

AI FPS-ima je bio najbolji u F.E.A.R.-u jedinici iz 2005., nakon toga nema pomaka. 

Ne igram GTA, je li AI prolaznika bolji tamo ili RDR2 nego u Cyberpunku?

Recimo u Deus ex Human Revolution ili Mankind Divided, nije ništa bolji AI.

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
Alfredo nr.2 kaže...

AI FPS-ima je bio najbolji u F.E.A.R.-u jedinici iz 2005., nakon toga nema pomaka. 

Ne igram GTA, je li AI prolaznika bolji tamo ili RDR2 nego u Cyberpunku?

Recimo u Deus ex Human Revolution ili Mankind Divided, nije ništa bolji AI.

 Deus Exu (oba novija) NPC-jevi možda i jesu glupi, ali to ne dolazi ovoliko do izražaja. Recimo, tamo nikada nisam primetio NPC-jeve kako hodaju ulicom i, svi koji dolaze iz jednog pravca, dolaze do iste tačke, tu naizgled udare u nevidljivi zid (zaista se naglo zaustave, kao da su udarili u nešto čega tu nema, ili barem videli nešto šokantno), okrenu se za 180° i vrate odakle su došli; ili da se napucavam sa nekim, a da NPC hoda tuda i ne primećuje ništa i bukvalno mi ušeta ispred cevi, na manje od pola metra ispred mene. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Current report no. 19/2021 - CD PROJEKT

 

Kako god da bilo - njima je dobro ako ne i najbolje. lol

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Pokrenem CP iza svakog patcha da vidim ima li promjene na bolje....

Stavio na 4k uz dlls performance sto je interno 1080p smanjio sve postavke na high/medium uz RT postavke ultra i ne mogu imat 60fps...isto tako sam probao iskljucit sav RT ali graficke postavke na ultra i opet ne mogu imat 60fps 🤣

Ugasio igru do iducih patcheva.

Mislim mogao bih sve stavit na medium i onda imat 60fps ali nisam za to kupio rtx3080.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Cyberpunk 2077

Mislim da se sećam da u grafičkim postavkama ima neko podešavanje (ne mogu da se setim da li je za osvetljenje ili senke, ali nešto što radi i RT) koje je na max nivou zahtevno otprilike koliko i RT. Tj 4K Ultra bez RT-a je otprilike jednako zahtevno podešavanje kao 4K + DLSS Quality + RT Ultra, dok sa "bržom" varijantom DLSS-a performanse idu znatno gore.

 

Inače, ne vidim logiku u "nisam kupio 3080-icu da bih igrao na 55fps, kupio sam je da mi stoji dok ne pokrpe igru da radi na 60", ako je Cyberpunk igra koja te interesuje. Iz iskustva, vrlo je igriva na manje od 60 fps, jer iako jeste delom i fps, nije kompetitivan, a frametimes su vrlo konzistentni. Na RX 580 8GB sam je (naravno, u 1080p) odigrao na high presetu sa dodatim contact shadows i imao sam ukupno jednu scenu tokom koje mi je (za vreme nekih velikih eksplozija) na nekoliko sekundi framerate vidno pao - ostalo je bilo sasvim glatko. Ta podešavanja bi na 3080-ici morala da lete, čak i u 4K, a izgledaju vrlo, vrlo blisko Ultri, mada bih na tvom mestu uključio RT, isključio fps counter i podesio DLSS tako da mi deluje glatko i peglao. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ne koristim fps counter,padove frejmova primjetim trzanjem slike.

Pricas o psyho postavkama za RT refleksije i RT osvijetljenje,nisam ih koristio prilikom ovog igranja koje sam spomenuo prije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...

Current report no. 19/2021 - CD PROJEKT

 

Kako god da bilo - njima je dobro ako ne i najbolje. lol

zaradili su oni dobro, to se zna odavno. no stvar je u tome da njima ovisi reputacija pa eto, radit ce dalje na igri. s druge strane, koliko su se namlatili para, al ih je briga za reputaciju? gameri slabo pamte, a i kad pamte ponese ih hype.

It is not who you are, it is who you know.
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
Srce Isusovo kaže...

Current report no. 19/2021 - CD PROJEKT

 

Kako god da bilo - njima je dobro ako ne i najbolje. lol

zaradili su oni dobro, to se zna odavno. no stvar je u tome da njima ovisi reputacija pa eto, radit ce dalje na igri. s druge strane, koliko su se namlatili para, al ih je briga za reputaciju? gameri slabo pamte, a i kad pamte ponese ih hype.

Kako tko,moje novce ne budu vise tako brzo vidjeli.

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Kako tko,moje novce ne budu vise tako brzo vidjeli.

 Čak i ako bude dobra igra? Ja ssamo više neću radit preordere od njih -a ovo ostalo - ako bude dobro kupim a ako ne - ne.

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako tko,moje novce ne budu vise tako brzo vidjeli.

 Čak i ako bude dobra igra? Ja ssamo više neću radit preordere od njih -a ovo ostalo - ako bude dobro kupim a ako ne - ne.

Ja nisam napravio preorder nego sam vjerovao tvrdnjama kako je PC verzija zakon a samo konzolaske smece a u biti su sve smece.

Da cak i ako bude dobra igra jer problem CPa  nije da je u pitanju losa igra nego nije dovrsena,tu je trebalo jos barem godinu dana developmenta.

Cak moram istaknut da je frend zavrsio Ps4 verziju na ps5 i imao doslovno lock 60fps i valjda par glicheva dok ja u pc verziji ne mogu provest pola sata da se ne pojavi neko zesce sr.nje koje mi unisti imersiju igre plus naravno svi problemi sa optimizacijama koje sam naveo do sad.

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Pokrenem CP iza svakog patcha da vidim ima li promjene na bolje....

Stavio na 4k uz dlls performance sto je interno 1080p smanjio sve postavke na high/medium uz RT postavke ultra i ne mogu imat 60fps...isto tako sam probao iskljucit sav RT ali graficke postavke na ultra i opet ne mogu imat 60fps 🤣

Ugasio igru do iducih patcheva.

Mislim mogao bih sve stavit na medium i onda imat 60fps ali nisam za to kupio rtx3080.

 Ne kuzim, meni je islo iznad 60 fps s DLSS balanced. Sav RT on, sve max osim gustoce pjesaka koja mi je bila na Medium radi losijeg procesora (tad imao R5 3600). Zvuci mi ko da ti nes ne valja s konfiguracijom ak nemres postic 60 fps... ili se igra jednostavno ne slaze s  tvojom osobnom kombinacijom komponenti

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...

Pokrenem CP iza svakog patcha da vidim ima li promjene na bolje....

Stavio na 4k uz dlls performance sto je interno 1080p smanjio sve postavke na high/medium uz RT postavke ultra i ne mogu imat 60fps...isto tako sam probao iskljucit sav RT ali graficke postavke na ultra i opet ne mogu imat 60fps 🤣

Ugasio igru do iducih patcheva.

Mislim mogao bih sve stavit na medium i onda imat 60fps ali nisam za to kupio rtx3080.

 Ne kuzim, meni je islo iznad 60 fps s DLSS balanced. Sav RT on, sve max osim gustoce pjesaka koja mi je bila na Medium radi losijeg procesora (tad imao R5 3600). Zvuci mi ko da ti nes ne valja s konfiguracijom ak nemres postic 60 fps... ili se igra jednostavno ne slaze s  tvojom osobnom kombinacijom komponenti

Apsolutno nema nikakve mogucnosti da si imao sve max i sav RT on na 4k dlss balanced i da si imao 60fps.

U biti mogao si u onim praznim pustinjskim djelovima ali  ostalo nikako.

 

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...
Minneyar kaže...
MEGATAMA kaže...

Pokrenem CP iza svakog patcha da vidim ima li promjene na bolje....

Stavio na 4k uz dlls performance sto je interno 1080p smanjio sve postavke na high/medium uz RT postavke ultra i ne mogu imat 60fps...isto tako sam probao iskljucit sav RT ali graficke postavke na ultra i opet ne mogu imat 60fps 🤣

Ugasio igru do iducih patcheva.

Mislim mogao bih sve stavit na medium i onda imat 60fps ali nisam za to kupio rtx3080.

 Ne kuzim, meni je islo iznad 60 fps s DLSS balanced. Sav RT on, sve max osim gustoce pjesaka koja mi je bila na Medium radi losijeg procesora (tad imao R5 3600). Zvuci mi ko da ti nes ne valja s konfiguracijom ak nemres postic 60 fps... ili se igra jednostavno ne slaze s  tvojom osobnom kombinacijom komponenti

Apsolutno nema nikakve mogucnosti da si imao sve max i sav RT on na 4k dlss balanced i da si imao 60fps.

U biti mogao si u onim praznim pustinjskim djelovima ali  ostalo nikako.

 

  Sorry, 2k, ne 4k. Al imao sam iznad 60 fps i to lock, dakle ne ispod 60, pa do 70-80 ovisno o lokaciji.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

the big sad...

 

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 refunds barely dented CD Projekt Red’s bottom line | Ars Technica

 

You can also weigh the impact of the refund program against 13.7 million total unit sales of Cyberpunk 2077 before the end of December. Assuming 2020's approximately $12.9 million in refunds averaged out to full $60 purchases, that means CDPR refunded just under 215,000 copies, or about 1.6 percent of all Cyberpunk units sold last year.

 

Nevjerovatno, ali i zanimljivo štivo. Uglavnom, ko da ja spušim pare za 2 pizze, toliko ih boli refund....

Sve Vas Volim
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

A Kako ce nadomjestit izgubljeno povjerenje?

 

Koliko to kosta zapravo?

 

Niko ih nije tira da kazu: "We will relesase it when it's finished!".

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
metallic kaže...

A Kako ce nadomjestit izgubljeno povjerenje?

 

Koliko to kosta zapravo?

 

Niko ih nije tira da kazu: "We will relesase it when it's finished!".

 

vidjet ćemo kakvo pamćenje imaju gameri. Već sam bio govorio, jasno mi je da nas pokušavaju prevariti većina gaming kompanija, od njih očekujem da su kurvetine i da će me probati zajebati na svakom koraku. Activision i EA me ne mogu razočarati kad od njih očekujem najgore.

Ali od developera koji se cijelo desetljeće busa u prsa kako su prijatelji gamera i kako su transparentni i pošteni, ovo nisam očekivao i oni su me baš prevarili.

 

Jebo me pas ako im jednu kunu dam za iduću igru. Piratizirat ću ih besramno dok god budu imali drm free sadržaj. Pa makar izbacili najbolju igru u povijesti gaminga. A preorder neću napraviti više nikad od nikog, a pogotovo od CDPRa. U biti, jedino mi je još ostao From Software kao developer kojem stvarno vjerujem i jedino bi od njih prednaručio, ali isključivo ako development vodi Miyazaki. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 11:40 (Cansee).
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ne boli njih refund iznos direktno, ali pad cijene dionica, možda i nepovratni gubitak goodwilla te uklanjanje s PS storea bole poprilično.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Hexfire kaže...
Ne boli njih refund iznos direktno, ali pad cijene dionica, možda i nepovratni gubitak goodwilla te uklanjanje s PS storea bole poprilično.

 

tako je, pogotovo to uklanjanje sa ps storea, to je bio presedan. 

5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
metallic kaže...

A Kako ce nadomjestit izgubljeno povjerenje?

 

Koliko to kosta zapravo?

 

Niko ih nije tira da kazu: "We will relesase it when it's finished!".

 Do sljedeće najave, svi će sve zaboravit...

 

 Niš 

 

 I niš im nije...

Sve Vas Volim
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Eto sve 5, svi se kuzimo, idemo dalje.

 

 

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2021/04/24/cyberpunk-2077-is-moving-away-from-bug-fixes-on-to-new-content/?sh=4fbdac4a3c34

 

"...40% of the Cyberpunk team was now working on fixes for the game, while the other 60% is working on new content."

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Po meni dobar omjer - 40% resursa ostaje na peglanju bugova i poliranju inicijalnog sadržaja a 60% radi DLC tj. novi sadržaj. 

Naravno treba vidjeti kvalitetu i tog novog sadržaja, bilo bi za očekivati da su naučili na greškama od prošle godine pa da će DLC-ovi biti puno ispoliraniji, no vrijeme će pokazati. 

Zbilja se nadam da će do kraja ove godine Cyberpunk napokon biti igra kakva je trebao biti pri izlasku jer bi htio napraviti još koji prelazak sa raznim kombinacijama skillova i drugačijim odabirima kroz priču.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Dado_ZG78 kaže...

Po meni dobar omjer - 40% resursa ostaje na peglanju bugova i poliranju inicijalnog sadržaja a 60% radi DLC tj. novi sadržaj. 

Naravno treba vidjeti kvalitetu i tog novog sadržaja, bilo bi za očekivati da su naučili na greškama od prošle godine pa da će DLC-ovi biti puno ispoliraniji, no vrijeme će pokazati. 

Zbilja se nadam da će do kraja ove godine Cyberpunk napokon biti igra kakva je trebao biti pri izlasku jer bi htio napraviti još koji prelazak sa raznim kombinacijama skillova i drugačijim odabirima kroz priču.

odmah cu te rastuziti... nema neke velike varijacije na temu po pitanju izbora, odnosno da bas nesto extra utjecu na pricu. jedini izbori su u principu koji ces ending izabrat i je li goro takamura prezivio ili ne te jesi li panam pomogao ili ne (ovo doduse nisam 100% siguran). e sad, postoje nekakvi samostalni izbori koji mogu ili ne moraju vodit nekamo (to su prvenstveno izvori je li meredith prezivi ili ne, ubijes li ili postedis woodman-a, izaberes li netwatch ili voodoo boys). dodatno, vezano za ending, trebas imat 70% approval sa sliverhandom kako bi otkljucao kraj koji ti on ponudi.

e sad, neko ce kazati da witcher 3 nije imao nekakve extra izbore, to se u principu slazem. drugim rijecima, cyberpunk 2077 je po tome bolji od witchera (koliko god to zvucilo cudnovato) ali kad razmislis i usporedis izbore tamo i ovdje, vidi se da je cyberpunk tu bolji. ono sto po meni cyberpunk cini losijim je kratkoca glavne price. mozda ce oni to na neki nacin produzit kroz ekspanzije al cisto sumnjam.

sto se tice dlc sadrzaja, ja ocekujem da tu dodaju stvari koja fale u igri, prvenstveno questove koji te vode u zgrade koje su zatvorene (tipa dosta megabuidlings su tu ali se u njih ne moze uci, odnosno dodavanje novih interijate), zatim tu je transmog opcija (ili alternativa da se sve moze craftatit), pa onda redizajn crafting systema da bude bolji (i ostalo sto se moze utrpati u crafting tipa dodavanje mod slotova na gear i slicno).

bio sam optimistican kad sam rekao da ce rijesiti sve kroz 6 mjeseci ali bome sad bih kazao da mozda ni za godinu ipo nece bit sve rijeseno... 

i za kraj kombinacije skillova... trenutno stanje je takvo da moras uloziti u techical ability kako bi crafting bio zadovoljavajuc u smislu opcije za craftanje legendary oruzja. u tom smislu smo dosta ograniceni jer na kraju mozes uzeti dva atributa od primjerice dva i pol, odnosno tri i onda bi buidlovi bili puno interesantniji. naravno, tko nece craftat ima opcija koliko hoce ali smatram da igru koja ima ovakav loot system nema smisla igrati bez craftinga.

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 15:16 (Obi Wan).
12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Nema smisla igrati SA craftingom trenutacno, s obzirom da te tjera uloziti trecinu bodova u tree koji je prakticki beskorisan, odnosno omogucuje ti da radis nesto sto ti nece dati prakticki nikakav benefit. Epic Armadillo mozes craftati i bez bodova u craftingu (nisam ni dan danas siguran jel to bug ili working as intended), Iconic oprema je smece i treba jako puno investicije da postane jedva na razini random stvari koje nalazis ili kupujes... Ono, kupio sam doslovno kod melee vendora u pocetnoj zgradi svakih 10 levela novu Legendary Katanu koja je bila ekstremno OP svaki put, i meljes sve pred sobom na hard. 1 shootanje svega citavu igru, ukljucujuci bosseve. I sad uloziti 15+ bodova u crafting tree da dobijes mozda uz hrpu farmanja i dosade 5% bolje oruzje.... Mislim da je puno veci benefit ak jednostavno stavis te bodove u neki korisniji tree, Stealth, Body, Quickhacks...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 9:15 (Minneyar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...

Nema smisla igrati SA craftingom trenutacno, s obzirom da te tjera uloziti trecinu bodova u tree koji je prakticki beskorisan, odnosno omogucuje ti da radis nesto sto ti nece dati prakticki nikakav benefit. Epic Armadillo mozes craftati i bez bodova u craftingu (nisam ni dan danas siguran jel to bug ili working as intended), Iconic oprema je smece i treba jako puno investicije da postane jedva na razini random stvari koje nalazis ili kupujes... Ono, kupio sam doslovno kod melee vendora u pocetnoj zgradi svakih 10 levela novu Legendary Katanu koja je bila ekstremno OP svaki put, i meljes sve pred sobom na hard. 1 shootanje svega citavu igru, ukljucujuci bosseve. I sad uloziti 15+ bodova u crafting tree da dobijes mozda uz hrpu farmanja i dosade 5% bolje oruzje.... Mislim da je puno veci benefit ak jednostavno stavis te bodove u neki korisniji tree, Stealth, Body, Quickhacks...

slazem se da trenutacno nema smisla, no ja volim crafting, narocito kada je rijec o iconic oruzjima. divided we stand mi je super oruzje, a mde onima koji su mi cool su skippy, yinglong i archangel. zato mi je blesavo dobit tako extra oruzje samo da mi stoji na zidu i ne radi nista... to je moj argument za crafting. 

It is not who you are, it is who you know.
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Probao sam danas igru i primjetne su neke pozitivne razlike,mozda je doslo vrijeme da nastavim igrat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice