Moddiranje psp-a

poruka: 25
|
čitano: 19.084
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Kupio sam nedavno psp 3004 sa firmwaerom 4.21. Stvarno sam sa svime zadovoljan, ali igre su mi relativno skupe. Čuo sam za te ISO i CSO filove. E sad da bi njih pokrenuo, jeli trbam downgrejdat firmwarer ili napravit modding. Čuo sam i za neke PANDORA baterije. Jako želim igrat te igre skinute sa interneta, pa bi vas molio da mi objasnite što je to downgrade, modding, koliko su sigurni ti potezi ( može li se uništiti psp bet povratka) i jeli tu sad ima baš neki postupak ili samo klikneš Start na nekom programu i to je to. T akođer me i zanima i što je custom firmware. Što bi zapravo trebalo napraviti sa psp-om 3004 sa firmwareon 4.21 da bi se igrale te CSO i ISO igre, a da se a njemu ništa drugo ne promjeni i ima li nekakav servis u dubrovniku ili u blizini dubrovnika za to. HVALA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Moddiranje psp-a
kolko ja znam psp 3000 nemozes modat
addicted to HD :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Moddiranje psp-a
benko kaže...
kolko ja znam psp 3000 nemozes modat

Ja sam po nekim forumima vidio da može, ali da budemo sigurni: što to uopće zbači moddat???

16 godina
offline
RE: Moddiranje psp-a

pa treba mu promijenit software..da bi radile iso igre..ali opet napominjem kolko znam za PSP 3000 to ne postoji...

 

EDIT: sry evo sad naos da izaslo..lijepo lijepo :)

 

cuj za daljne info ti nezz previse..ugalvnom treba ti pandora baterija-modana baterija ne obicna(barem je prija trebala) to nije lako nabavit u hr..

addicted to HD :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 22:49 (benko).
16 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Moddiranje psp-a
mesomeone kaže...
benko kaže...
kolko ja znam psp 3000 nemozes modat

Ja sam po nekim forumima vidio da može, ali da budemo sigurni: što to uopće zbači moddat???

 

Pod modanje misli instaliranje CFW-a (custom firmware) koji prima .iso .cso fileove, odnosno igrice koje su u tom formatu koje skidaš sa neta.. stock fw ne prima taj format..

 

Dosad su izašla ta 3 psp-a i koliko sam ja vidio stanje je ovakvo:PSP-1004 (tzv fat psp) je potpuno hackabilan

                                                                                                      PSP-2004 (slim) je djelomično hackabilan

                                                                                                      PSP-3004 nije hackabilan

 

a sad nezz šta si ti vidio na forumima.. ako se 3004 može hackat onda super!

01000010 01110010 01111000
15 godina
protjeran
offline
Moddiranje psp-a

Ne širite dezinformacije da se PSP3000 nemože hakirati,upravo se može hakirati pomoću privremenog custom firmwirea u flash memoriji..

Postupak hakiranja pogledaj ovdje:

http://pspslimhacks.com/503gen-a-custom-firmware-released/

 

Napomena:Prije početka hakiranja upadateaj svoj software na 5.03,nikako nemoj gasiti potpuno svoj PSP zato jer je to privremeni firmwire nego ga stavi u standy by mode to se radi da ne držiš tipku ko kad ga gasiš nego je dovoljno samo jedan put provući onu tipku za gašenje i to je to,kako bi što lakše loadao chickHEN r2-čim uđeš u folder sa slikama odmah odi na zadnju sliku i pričekaj...Uživaj

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Mrtav PSP. Ubacio sam na PSP 2004 (pspgen-cf550gen-build4-updater_1244869682). Stari firmware je bio m33-6.

Što da napravim da bi se opet uklučio.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2009 10:37 (zlobec1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Da li neko zna da li mogu da dekodiram PSP p 3004 vb 5.03 jer su igrice skupe a vec imam narezane u iso fajlovima

????????

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moddiranje psp-a

Molim popoc oko psp moj je model PSP-2006 software je 5.03 jel mi tko moze napisati detaljno kako se stavi chickHEN r2 molim vas,ali jedna napomena pokusavo sam ubacivati al mi nije uspjelo svakome brzo ocita chicken u slikama a meni sporo i samo mi se psp zamrzne de ljudi Helllllppppp Plač

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Moddiranje psp-a

gle, svi vi s pspom 3000 i 5.03 softwareom imate srece....mozete ga modificirat bez vecih problema....treba vam chicken hen i CFW GEN-C (full), imate na youtubu hrpu tutoriala kako pokrenut sve ovo...

na ovom forumu mozete potrazit linkove za download gore navedenog (http://pspiso.com/showthread.php?t=575548)

 

Ovo sve gore se odnosi na psp-ove 3000 i 2000 SA v3 maticnom (koja se nemoze s pandorinom baterijom) i 5.03 firmwarom

 

Oni koji imaju psp 3000 i psp 2000 (s v3 maticnom) i firmware veci od 5.03 nemaju pomoci

Također oni koji imaju psp 1000 ili 2000(s starijom maticnom) psp mogu modificirat i na ovaj nacin i na nacin s pandornim baterijom

14 godina
offline
RE: Moddiranje psp-a
Benac kaže...

Molim popoc oko psp moj je model PSP-2006 software je 5.03 jel mi tko moze napisati detaljno kako se stavi chickHEN r2 molim vas,ali jedna napomena pokusavo sam ubacivati al mi nije uspjelo svakome brzo ocita chicken u slikama a meni sporo i samo mi se psp zamrzne de ljudi Helllllppppp Plač

Umjesto chickHena mozes korisit i mhuspeed (također u linku gore), naravno da ti nece svaki put uspjet nego ce ti se psp smrznit i ugasit ali kad uspijes na pspu ce ti se pokazat neke boje (zelene uglavnom) i psp ce ti se resetirat i imat ces aktiviran chickhen, nakon toga pokrenes CWF 5.03 Gen -c  (full) i imas modan psp i pokreces sve igre koje si skinio i spremio u mapu ISO na memory sticku

15 godina
offline
Moddiranje psp-a

ja imam psp onaj 1. koji je izasao(1000) i na njemu software 5.00 i prije sam s tim mogao igrat iso igre ali sad nisam dugo pa me zanima jel mogu jos uvijek il moram neki drugi stavit? (probao sam stavit neke igre ali sve imaju vise od 1 gige a na kartici imam 800 pa provjeravam prije nego sto kupim novu)

As I walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

nemogu se igrati na PSP 3000 jel to ne postoji moze se na 1000,2000.. ali na 3000 nemoze trebas skinuti softwer najbolje 5.03 i onda si napravis folder "ISO" i u njega stavljas igre

tell me what you see
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Evo da ne otvaram novu temu..

 

Kako se hackira PSP 3004 sa verzijom softvera 6.00. Već dva dana prčkam po netu i vidim da se može, ali nigdje ne mogu naći nikakav konkretni tutorial. Ako mi netko može pomoći i objasniti postupak bit ću jako zahvalan. Vidim da se neki ljudi nude na njuškalu da će to napraviti za sto kuna, ali neka mi to za sada bude rezervna opcija.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

U međuvremenu sam ipak našao pa ako netko ima sličan problem sa bilo kojim modelom PSP-a na ovoj stranici bi trebao naći riješenje:

http://forums.dashhacks.com/psp-tutorials-guides/299905-ultimate-guide-install-6-xx-pro-cfw-all-psp-models.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2012 11:27 (miroban).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Pozdrav!Htio bih proširiti memorjiju na psp-u jer nam je 4GB postalo premalo.E sad,plan je bio kupiti ms pro duo adapter i 2 micro sd kartice od 8GB koje bi išle u njega (navodno vele ljudi da ta jeftinija kombinacija funkcionira).No muči me slijedeće,psp je moddan pa da li mogu jednostavno sve fileove copy-paste-at sa starog pro duo na micro sd,onako zdravo seljački?Ili to neće tako radit već moram proći kroz čitav proces instalacija na svakoj kartici pojedinačno?PSP je inače 3004.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moddiranje psp-a

Možeš kopirati bez problema kako god je modan - perma mod (Pro CFW) ili ChickHEN.

No primjetio sam da su ti adapteri sporiji nego Pro Duo kartice, a neke igre mi neda izbrisati iz XMB-a nego moram spojiti PSP na PC.

Ali na kraju, da jeftinije je i koliko sam probao igre rade bez problema (imam PSP 1004).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Ajme super.Puno hvala!To je poklon malom burazu za Božić.Da je ispalo da nemre,ne znam kaj bi.Hvala još jednom ;)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Evo i ja da priupitam nesto u staroj temi. Imam PSP1000

PSP ident kaze:

Motherboard model: TA-081

Motherboard type: FAT 1004 (01g)

PSP Version: fat v2.0

 

Kernel 6.60

 

CFW radi, radi odlicno, upravo sam ga stavio da je permanentan ali ... zasto mi od 50-ak igara pokazuje samo 10? Sve igre su s istog izvvora i sve su .cso ... imam 32Gb karticu u njemu koja radi i u njemu i u PC-u bez problema, imam na njoj jos oko 5Gb slobodno a ipak vidim samo 10 igara od ukupno 55 ...

 

Radim li nesto pogresno?

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 20:38 (Bastardo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Zar nitko nema pojma :( ?

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Prikazuje ti se istih 10 igrica? Probaj privremeno zbrisat s kartice tih 10 koje ti se pojavljuju

 

Ako se nakon tog pak nista ne pojavlja, stvar je u cso-ima. Takoder savjetujem uz takav storage da si ih konvertas u ISO jer

zahtjevne igre su puno brze (pogotovo nesto tipa GTA bilo kakav)

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moddiranje psp-a
Mojpismonosa kaže...

Prikazuje ti se istih 10 igrica? Probaj privremeno zbrisat s kartice tih 10 koje ti se pojavljuju

 

Ako se nakon tog pak nista ne pojavlja, stvar je u cso-ima. Takoder savjetujem uz takav storage da si ih konvertas u ISO jer

zahtjevne igre su puno brze (pogotovo nesto tipa GTA bilo kakav)

Od svih tih cso igrica samo 10 ih se prikazuje kako god pokusam i to uvijek istih 10. Bilo ih je 12 pa sam mislio mozda je neki maksimum na tih 12 igrica pa sam 2 pobrisao i sada ih je samo 10 iako ih je na kartici 55.

Nabavio sam igrice u ISO formatu pa cu probati kad dodjem kuci s njima. Hvala na savjetu.

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
14 godina
neaktivan
offline
Moddiranje psp-a

Onda nemas kaj mudrovat, skidaj igrice s nekih drugih izvora (mozda su ove tvoje region locked)...

Takoder znas li da imas CSO -> ISO decompressor

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moddiranje psp-a

Ove s novog izvora rade (iso)!

Sada imam 60 igara i 32Gb kartica ima jos oko 400mb slobodno :)

 

Zadovoljan sam.

 

Hvala jos jednom!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice