Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.570
|
čitano: 5.285.583
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Silent Hill 2 Remake ima 87 na metacriticu. Izgleda jako dobra igra.
https://www.metacritic.com/game/silent-hill-2/
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Silent Hill 2 Remake ima 87 na metacriticu. Izgleda jako dobra igra.
https://www.metacritic.com/game/silent-hill-2/

Gore od originala.

https://www.metacritic.com/game/silent-hill-2-2001/

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Treba promatrati kroz kontekst vremena. Kod remakea mi je najbitnije da nije uništena atmosfera iz original igre, što gledajući reviewove u Silent Hillu nije slučaj. Dakle dobili smo igru koja je zadržala atmosferu iz originala i ostala vjerna toj igri, a uz to unaprijedila u svakom aspektu što dolazi samo od sebe u modernim igrama, dakle bolji gameplay. To što ovo ima 87 a original igra 89 ne mora značiti da je loše.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
7 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Treba promatrati kroz kontekst vremena. Kod remakea mi je najbitnije da nije uništena atmosfera iz original igre, što gledajući reviewove u Silent Hillu nije slučaj. Dakle dobili smo igru koja je zadržala atmosferu iz originala i ostala vjerna toj igri, a uz to unaprijedila u svakom aspektu što dolazi samo od sebe u modernim igrama, dakle bolji gameplay. To što ovo ima 87 a original igra 89 ne mora značiti da je loše.

Pa nisam nigdje reko da je loše, samo da je original bolje ocijenjen. Nemam pojma kakva je kad nije ni izašla.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

DF usporedba TLoU 2 na PS5 Pro vs. PS5 verzija. Iznenađujuće da na Pro igra izgleda bolje i ima više detalja nego Fidelity mode na PS5 iako se na Pro radi o upscaleu sa PSSR. Dakle Pro ima bolju sliku i 60 fps u usporedbi sa PS5 fidelity koji radi na 30 fps i ima lošiji prikaz.

 

Ovo je jedan dobar primjer kako je TAA tehnika anti aliasinga zastarjela i moderne upscale tehnologije daju više performansi uz bolju sliku.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

DF usporedba TLoU 2 na PS5 Pro vs. PS5 verzija. Iznenađujuće da na Pro igra izgleda bolje i ima više detalja nego Fidelity mode na PS5 iako se na Pro radi o upscaleu sa PSSR. Dakle Pro ima bolju sliku i 60 fps u usporedbi sa PS5 fidelity koji radi na 30 fps i ima lošiji prikaz.

 

Ovo je jedan dobar primjer kako je TAA tehnika anti aliasinga zastarjela i moderne upscale tehnologije daju više performansi uz bolju sliku.

 

Ma OK je sve to, ali koliko se toga zaista vidi u stvarnoj primjeni? Sva testiranja koja DF radi prikazuju 4x zumirane detalje. Umjesto 4x zooma trebalo bi zapravo odzumirati, jer kladim se da većina ljudi to uopće ne vidi na 2-2,5 metra od televizora i u pokretu. 

 

Po meni to samo zavarava ljude, koji misle da će dobiti ne znam kakav upgrade, a onda sjednu na kauč par metara od televizora i uvjeravaju sebe da vide na što su potrošili novac. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa za početak ja na TVu vidim razliku u grafici kad stavim igru u Fidelity i u Performance mode. U velikoj većini igara je itekako vidljivo. Samo u par igara koje sam igrao nisam primjetio razliku. Ako će igre imati grafiku iz fidelity moda + 60 fps to baš i nije tako zanemarivo.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kupujem neki 4K monitor za kompjuter, 27-28". Možda će se spajati i plejka na njega.

Namjena će biti prvenstveno poslovna ali i za PC igre tu i tamo i kao što već rekoh, ps5. Tražio sam malo monitore više frekvencije ali zbog ukupnog budžeta vjerojatno ću se ograničiti na 60 Hz.

Nemam iskustva s time pa ne znam da li je zaista tako loše igrati igre na 100 i više fps-a na 60Hz monitoru? Jel ih treba lockati na 60Hz?

Da li je 60Hz monitor ok izbor za plejku?

Šta vi preporučujete?

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2024 13:20 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
4k na 27" ti je sve premalo za posao. Uzmi 2k. Imas temu za kupnju monitora pa gledaj tamo.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ma nije. Sa 4k na 27'' će sa 200% scalingom dobiti duplo veći dpi u odnosu na 1080p što je puno bolje nego 1440p na 27''.

Radna površina će biti ista kao i sa 1080p, ali sa 4x više pixela.

To je za posao dušu dalo jer je sve puno ljepše i čitljivije, kao i na novim mobitelima s velikim dpi-em, od fontova do slika. Pogotovo što si stariji.

 

Pričam iz iskustva jer imam doma 4k i 1440p monitore side by side i uglavnom sve prebacujem na 4k monitor kad trebam nešto čitati. Na 1440p samo gejmam.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2024 15:48 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Pa za početak ja na TVu vidim razliku u grafici kad stavim igru u Fidelity i u Performance mode. U velikoj većini igara je itekako vidljivo. Samo u par igara koje sam igrao nisam primjetio razliku. Ako će igre imati grafiku iz fidelity moda + 60 fps to baš i nije tako zanemarivo.

 

Primijetim i ja, ali se u životu bavim digitalnom grafikom, a i nakon više desetljeća igranja znam što trebam gledati. Govorim o nekom prosječnom uzorku korisnika, a nisam ni spomenuo na kakvim sve televizorima taj prosječni uzorak igra. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
antimadridista kaže...
Pa za početak ja na TVu vidim razliku u grafici kad stavim igru u Fidelity i u Performance mode. U velikoj većini igara je itekako vidljivo. Samo u par igara koje sam igrao nisam primjetio razliku. Ako će igre imati grafiku iz fidelity moda + 60 fps to baš i nije tako zanemarivo.

 

Primijetim i ja, ali se u životu bavim digitalnom grafikom, a i nakon više desetljeća igranja znam što trebam gledati. Govorim o nekom prosječnom uzorku korisnika, a nisam ni spomenuo na kakvim sve televizorima taj prosječni uzorak igra. 

 Pa navedena konzola i jest za "entuzijaste" i one koji pate za tim detaljima. Naravno da je neće kupiti nitko tko upali jednu igru mjesečno i igra na TVu od 100 eura.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

DF usporedba TLoU 2 na PS5 Pro vs. PS5 verzija. Iznenađujuće da na Pro igra izgleda bolje i ima više detalja nego Fidelity mode na PS5 iako se na Pro radi o upscaleu sa PSSR. Dakle Pro ima bolju sliku i 60 fps u usporedbi sa PS5 fidelity koji radi na 30 fps i ima lošiji prikaz.

 

Ovo je jedan dobar primjer kako je TAA tehnika anti aliasinga zastarjela i moderne upscale tehnologije daju više performansi uz bolju sliku.

Na iPhoneu, kada kod određenih fotografija dodaš malo 'oštrine' u opcijama uređivanja, možeš dobiti ugodniju sliku za oko. Međutim, to ne znači nužno da je fotografija tehnički bolja.

P.S. Jučer je Nvidia izbacila video u kojem objašnjava zašto to izgleda 'bolje' – 

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad smo već kod The Last of Us, nakon četiri godine opet ju igram, ovaj put remake na PC-u.

Sve postavke su na ultra u nativnom 4K, a prema Xbox Game Baru na Windowsima prosijek je 74 FPS-a.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Upscale nije bolji u svakoj igri. Ali ako je riječ o igrama koje koriste TAA, rezultat sa DLSSom ili kao što vidimo sad sa PSSR može biti bolje nego native rezolucija plus TAA. To se vidjelo na masu primjera, ovo je samo zadnji primjer iz videa koji sam linkao. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Diazz72 kaže...

Kad smo već kod The Last of Us, nakon četiri godine opet ju igram, ovaj put remake na PC-u.

Sve postavke su na ultra u nativnom 4K, a prema Xbox Game Baru na Windowsima prosijek je 74 FPS-a.

 Part II na Grounded;

Fidelity + VRR + unlocked framerate

 

Part I nedavno pređen na Grounded + Permadeath po čapterima.

 Obe igre prelazim prvi put.

 

Ovo igram Part II Remaster i Part I u nekim situacijama izgleda bolje od dvojke!

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2024 18:35 (doktor1).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,

 

Prednaručio sam PS5 pro na ekupi ali sam zaboravio uzet dodatno jamstvo. Vidim da se može uzeti zasebno, e sad jel to bolje uzeti kad stvarno stigne plejka ili mogu odmah jer vidim da dva proizvoda nisu povezana na neki način.

Thx

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Može li mi netko objasniti koja je prednost ps-a pred računalom spojenim na tv i igrama sa steama?

Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jednostavnost korištenja
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Plus ekskluzive kojih nema na PCu; da znam, dolaze na PC, ali tko ne želi čekati ovako ima odmah na pladnju.

Ja ako mi se igra nešto sa računala, spojim na TV.

Najbolje oboje!

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
svjetlosni_mikroskop kaže...

Može li mi netko objasniti koja je prednost ps-a pred računalom spojenim na tv i igrama sa steama?

 

Kao netko tko je imao zadnju konzolu PS4 i koristi PC stalno spojen na monitor i TV, jedonstavnost je podjednaka.

PC ima prednost jer sa jedne mašine pokrečeš daleko veći broj igara sa svih platformi.

Da, konzolu pališ/gasiš preko gamepada ali isto tak i pališ PC ako ga stavljaš u sleep mod. Xbox gamepad uz originalni receiver ima punu funkcionalst konzole, uključujući prijenos zvuk/uštekaš slušalice u gamepad.

 

Ja ne vidim prednosti osim cijene hardvera, što je velika prednost konzole ali ima i svoje mane, cijena softvera ako nije u pitanju game pass koji opet ima svoja ograničenja po pitanju dostupnih igara.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Jednostavnost korištenja

 
Ja bih još nadodao i jednostavnost kupovine. Nemaš što za razmišljati kod konzole, kupiš i odeš doma, uštekaš u TV i voziš.

 

Kod PCa ipak nešto moraš znati što ćeš kupiti. A PC nije toliko kompliciran za korištenje, ako ga djeca mlađa od 10 godina mogu koristiti može bilo tko. Plus nešto se i nauči usput, korisno za život.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Hexfire kaže...
Jednostavnost korištenja

 
Ja bih još nadodao i jednostavnost kupovine. Nemaš što za razmišljati kod konzole, kupiš i odeš doma, uštekaš u TV i voziš.

 

Kod PCa ipak nešto moraš znati što ćeš kupiti. A PC nije toliko kompliciran za korištenje, ako ga djeca mlađa od 10 godina mogu koristiti može bilo tko. Plus nešto se i nauči usput, korisno za život.

Zakaj  onda ja sa 52 godine razbijam glavu :D

Kupiti Xbox i koristiti game pass ili kupiti PS5 i igrati sony ekskluzive i plaćati igre puno skuplje. Kupiti disk ili digital. kupiti PS5 ili PRO.

Ili ikupiti neku buduću konzolu. Ili kupiti obje konzole, možda i switch ako se želi sudjelovati u općoj gaming kulturi.

Ili ak ne pratim pitati nekokoga na forumu da mi za xy složi konfiguraciju i to mejlati u dućan, i dođe doma takva konfiguracija, spojit na TV i pali...odeš na https://www.allkeyshop.com/blog/ i deri :D

 

Ne kupujem ništa, malo se zezam ali nije daleko od istine, nije izbor konzole baš jednostavan.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Bitanga kaže...
Hexfire kaže...
Jednostavnost korištenja

 
Ja bih još nadodao i jednostavnost kupovine. Nemaš što za razmišljati kod konzole, kupiš i odeš doma, uštekaš u TV i voziš.

 

Kod PCa ipak nešto moraš znati što ćeš kupiti. A PC nije toliko kompliciran za korištenje, ako ga djeca mlađa od 10 godina mogu koristiti može bilo tko. Plus nešto se i nauči usput, korisno za život.

Zakaj  onda ja sa 52 godine razbijam glavu :D

Kupiti Xbox i koristiti game pass ili kupiti PS5 i igrati sony ekskluzive i plaćati igre puno skuplje. Kupiti disk ili digital. kupiti PS5 ili PRO.

Ili ikupiti neku buduću konzolu. Ili kupiti obje konzole, možda i switch ako se želi sudjelovati u općoj gaming kulturi.

Ili ak ne pratim pitati nekokoga na forumu da mi za xy složi konfiguraciju i to mejlati u dućan, i dođe doma takva konfiguracija, spojit na TV i pali...odeš na https://www.allkeyshop.com/blog/ i deri :D

 

Ne kupujem ništa, malo se zezam ali nije daleko od istine, nije izbor konzole baš jednostavan.

 Nije baš ni kompliciran... Ja ima PS5 i PS+ Extra, Series X i Gamepass Ultimate i Rog Ally. Kad dođe Switch 2, kupiti ću i njega. Kad dođe neka igra za koju se isplati uzeti PS5 PRO, kupiti ću njega.

 

EDIT: Ja imam komp uz TV i bio mi je godinama spojen HDMI kablom, ali sam skužio da mi je daleko jednostavnije leći u krever, stisnuti jedan gumb na kontroleru i za 30 sekundi već igram. Komp je sad samo za Diablo IV i teško da će se nešto ubrzo promijeniti.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2024 9:47 (Hexfire).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Sve igram iz kreveta na kompu, za te neke ekstra teške zadatke pored gamepada tu je bežični miš :D Ak je komp u sleepu, što je slično konzoli pali se u dvije ekunde, igru pokreneš također za 30 sekundi.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

Zakaj  onda ja sa 52 godine razbijam glavu :D

Kupiti Xbox i koristiti game pass ili kupiti PS5 i igrati sony ekskluzive i plaćati igre puno skuplje. Kupiti disk ili digital. kupiti PS5 ili PRO.

Ili ikupiti neku buduću konzolu. Ili kupiti obje konzole, možda i switch ako se želi sudjelovati u općoj gaming kulturi.

Ili ak ne pratim pitati nekokoga na forumu da mi za xy složi konfiguraciju i to mejlati u dućan, i dođe doma takva konfiguracija, spojit na TV i pali...odeš na https://www.allkeyshop.com/blog/ i deri :D

 

Ne kupujem ništa, malo se zezam ali nije daleko od istine, nije izbor konzole baš jednostavan.

 

To se zove kalkuliranje, ali kad jednom odlučiš što želiš kupovina je jednostavna. :-)

Ili ako ti rikne konzola, odeš i kupiš novu bez da si išta izgubio.

 

Može se i PC jednostavno kupit naravno, sa komponentama koje je već netko drugi pripremio, no to nije uvijek idealno. Uvijek razmišljaš o cijenama komponentni posebno. Kod konzole gledaš samo cijeli device.

 

Zato ja imam sve konzole, osim Xboxa koji bi mi bio redundantan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2024 10:30 (Bitanga).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za poremećene kao ja, prednost je ta da ne mogu izgubiti sate i sate da iscijedim sav moguć fps iz igre. Na kraju više vremena tu potrošim nego igrajući. Makar i to je zanimljivo do jedne granice, al ja sam uvijek pretjerao.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
svjetlosni_mikroskop kaže...

Može li mi netko objasniti koja je prednost ps-a pred računalom spojenim na tv i igrama sa steama?

 

Cijena, jednostavnost a s PS5 i brzina uletavanja u igru. PS5 je skroz promijenio način na koji igram jer mogu nastaviti igrati točno gdje sam stao u roku 5 sekundi, inače kao otac malog djeteta ne bi valjda nikad našao vremena da u miru sjednem i guštam. S PS Portalom je sada to još podebljano. Žena bi još dodala da joj je draže da je gaming odvojen od PC-a za kojim tako cijele dane sjedi.

Dosta ljudi sere po ovoj generaciji konzola da nije neki napredak, a po meni je ovo najveći i najosjetniji skok sa strane samog načina korisštenja konzole među generacijama uopće.  PS5 s dodacima (PSVR2, PS Portal)bih rekao da je savršeno zaokružen gaming sustav.

 

Inače, igrao sam se paralelno na PS-u i PC-u još od PS1, čak sam godinu prije nego je izašao PS5 kupio Corsair lapboard upravo zbog igranja PC-a na TV-u, eto sad skuplja prašinu. Kad je izašao PS5 prodao grafu i PS4 što je taman pokrilo cijenu PS5.

Da poštena grafička ne košta ko konzola možda bi se malo i vratio desktop PC gamingu jer imam par stotina neodigranih a kupljenih igara, ovako bi se eventualno vratio kroz Steam Deck, ali vjerojatnije je da ću lovu koju bi mogao potrošiti na grafu potrošiti na Switch.

 

I definitivno mi ne fali prtljanje po grafičkim opcijama, petljanje s launcherima i osjećaj da nešto propuštam jer ne mogu dići grafičke opcije na max.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
svjetlosni_mikroskop kaže...

Može li mi netko objasniti koja je prednost ps-a pred računalom spojenim na tv i igrama sa steama?

 Nema prednosti, pc svjetlosnu godinu ispred.

 

PC- native 4k tv/60-120 hz bez mumbo jumbo kerefeka, multitasking. Stremio/filmovi/serije, iptv/arena/hbo itd, posao/office/excel/produkcija muzike/editiranje videa/programiranje itd, mailovi, surfanje, društvene mreže/tik tok/facebook/instagram, youtube/muzika, ds4windows/plastation4 gamepad/steam/jogurt /xbox game pass, switch/ps3/ps4/nintendo/sega/android emulatori trilion igara. Navigacija i pokretanje igara puno brže/isto nego na ps5, steam big picture itd.  <--- 700-800 eura cijelo gaming računalo sa rtx 4060ti gdje dućani sami slože konfu, sistem plug and play.  +  VR - virtual reality Meta Quest 3s 329 eura

 

Ps5 pro - samo igranje sa ne baš velikim katalogom igara, psn pretplata, skupe igre <---- 800 eura  + PSVR2 600 eura

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2024 15:35 (Cryogenic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice